VIDEO/ “Festa e beqarisë”, të riun turk e bëjnë “leckë”

dhendriVideo e mëposhtme tregon atë që mund të cilësohet si festa e beqarisë, e një të riu turk.

Duke ndjekur një traditë të vjetër, dhendrit i thyejnë vezë në kokë, i hedhin miell dhe alkool.

Por siç shihet në video ai i duron të gjitha me “stoicizëm”.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *