INTERVISTA/ Majko: Për kanabisin kemi dhe ne faj. Ambasadorët nuk do lënë politikanët ta marrin më qafë këtë vend!

Deputeti socialist Pandeli Majko ka qenë mbrëmë i ftuar në Vizion Plus në emisionin Kapital ku ka folur për kanabisin, reformën dhe të tjera probleme që shqetësojnë vendin momentalisht. Majko pranoi se për kanabisin ka faj edhe qeveria aktuale.

“Per ate qe ndodh sot me kanabisim kemi pasur fajin dhe ne si mazhorance. Ka pas diversitet mendimi brenda mazhorances, per legalizimin ose jo, dhe kjo ka krijuar konfuzitet tek publiku. Jam totalisht kunder legalizimit te kanabis.”, tha Maujko.

Më tej ai foli për përplasjet e fundit të opozitës me SHBA dhe BE.

“Opozita ka nje neuroze me menyren se si USA dhe BE po shohin reformen ne drejtesi. Politika e BE dhe USA shohin se pa nje sistem gjyqesor, pa nje perceptim te ligjit nuk mund te ecet. BE dhe USA nuk duan qe ne NATO te ulen bandite.”, tha ai.

“Nuk mund te kete qendrime personale te ambasadoreve. Nese nje ambasador shpreh mbeshtetje te njeanshme dhe personale te tij per nje ceshtje, ai kthehet menjehere ne Ëashington.”

“Deklaratat e ambasadorit Lu i perkthej si nje mesazh qe : “ te dashur nuk do tju leme ta merni me qafe kete vend.”, shtoi Majko.

“Jam dakort me dyshimet per ligjin e mbetjeve. Nje qeverie qe ka bere monatorium per prerjen e pyjeve, per gjuetime s’mund ti thuash qe nuk ka ndjeshmeri per mjedisin.

Kam pas dyshimet e mia ne lidhje me ligjin e mbetjeve por qeverise i duhet  te beje me shume transparence. Nuk mendoj per nje referendum .Por une them meqe e duan referendumin le te shkojme ne referendum, ta drejtoje opizita. Te mbyllet industria e riciklimit dhe le t’u mbetet atyre.”, përfundoi Majko.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “INTERVISTA/ Majko: Për kanabisin kemi dhe ne faj. Ambasadorët nuk do lënë politikanët ta marrin më qafë këtë vend!”

 1. Beso says:

  Meso e shkruaj shqip o gazetar leshi.

 2. Beso says:

  Meso e shkruaj shqip o gazetar leshi.

 3. Beso says:

  Meso e shkruaj shqip o gazetar leshi.

 4. apolloni prej hekurbetoni says:

  haa haaa!!!
  shqipkaret krypidha!
  nuk bejn shtet dot.
  dhe ja len ne dor te huajve qe te bejn shtet per shqiptaret.
  por kur nuk i intereso berja e shtetit edhe te huajve ju ven gur nen rrota.
  car kombi gabel!
  vetem jevgjit,gabelt,ciganet,arixhinjt,shqiptaret,kosovaret,camet,nuk bejn dot shtet,dhe,edhe kur e kan nji gjysmashtet e prishin ate sikurse derrat .
  o shqiptar o derr.
  i ndyr si peder.
  e shqiptar o loqe
  su poqe o koqe,
  shqipetar manall
  me kryt si budall.

 5. Majko Kanabisi says:

  Majko Kanabisi! Qekur me moral ky sharlatan. i pushteteve.


  Ky plehre e PS, e mik i PD se votoi PRO mbetjeve toksike. Ja kush eshte Majko Kanabisi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *