Fëlliqësira, tani vajtoni për profesorin?

Bledi-ManeNga Bledi Mane

Gilman me fal per vonesen, tani e mora vesh lajmin. Sa mire qe nuk degjon dhe shikon sepse po behet kerdia. Ka plasur dashuria, loti, dhimbja, hipokrizia dhe pafytyresia nga ata lapanjoze qe deri dje nuk te flisnin.

E mban mend profesor kur si deputet demokrat flisje e debatoje idealizimin tende si Branko Merxhani qemoti por te anatemonin e te kryqezonin thjesht per ti bere qejfin liderit?

E mban mend kur te qeruan nga partia e ti ngulmove e kandidove me pas me 2009-n si deputet ne Shkoder pot te grabiten edhe votat dhe edhe guximin intelektual?

E mban mend shprehjen tende gjigande kur pas fares se numurimit te votave pyesje si femija naiv i Krishtlindjes: Mire vota e gruas, po vota ime ku eshte?

Ti nuk vdiqe ne tetorin e 2016-s, jo, jo. Ti vdiqe 7 vjet me pare, vdiqe ne qershorin e 2009-s kur tu leshuan zagaret e Berishes e te Jozefines dhe pasi te shpallen armik ta mallkuan familjen, karrieren, te ardhmen.

Gilman! Ti je me fat o i vdekuri me i ri i Shqiperise qe nuk po perjeton nga afer hipokrizine lapanjoze te se djathtes e te servilizmit frikacak alla shqiptar.

Ik profesor ne ate tjeter bote e nese ne varrimin tend do pranosh lapanjozet, kjo tregon se ti vdiqe por frika jote qenka eternite.

Mbyllu aty ne arkivol e me mire perkthe nje tjeter liber sesa te degjosh fjalimet postmortum te ketyre te gjalleve qe Berisha ende i shkerdhen ne vagine, ne goje, ne anus, ne mendje, ne shpirt…!

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...