Fëlliqësira, tani vajtoni për profesorin?

Bledi-ManeNga Bledi Mane

Gilman me fal per vonesen, tani e mora vesh lajmin. Sa mire qe nuk degjon dhe shikon sepse po behet kerdia. Ka plasur dashuria, loti, dhimbja, hipokrizia dhe pafytyresia nga ata lapanjoze qe deri dje nuk te flisnin.

E mban mend profesor kur si deputet demokrat flisje e debatoje idealizimin tende si Branko Merxhani qemoti por te anatemonin e te kryqezonin thjesht per ti bere qejfin liderit?

E mban mend kur te qeruan nga partia e ti ngulmove e kandidove me pas me 2009-n si deputet ne Shkoder pot te grabiten edhe votat dhe edhe guximin intelektual?

E mban mend shprehjen tende gjigande kur pas fares se numurimit te votave pyesje si femija naiv i Krishtlindjes: Mire vota e gruas, po vota ime ku eshte?

Ti nuk vdiqe ne tetorin e 2016-s, jo, jo. Ti vdiqe 7 vjet me pare, vdiqe ne qershorin e 2009-s kur tu leshuan zagaret e Berishes e te Jozefines dhe pasi te shpallen armik ta mallkuan familjen, karrieren, te ardhmen.

Gilman! Ti je me fat o i vdekuri me i ri i Shqiperise qe nuk po perjeton nga afer hipokrizine lapanjoze te se djathtes e te servilizmit frikacak alla shqiptar.

Ik profesor ne ate tjeter bote e nese ne varrimin tend do pranosh lapanjozet, kjo tregon se ti vdiqe por frika jote qenka eternite.

Mbyllu aty ne arkivol e me mire perkthe nje tjeter liber sesa te degjosh fjalimet postmortum te ketyre te gjalleve qe Berisha ende i shkerdhen ne vagine, ne goje, ne anus, ne mendje, ne shpirt…!

REMOTE_ADDR:[]

49 komente në “Fëlliqësira, tani vajtoni për profesorin?”

 1. andromeda says:

  nekrologji e shkëlqyer

 2. tfgs1 says:

  bravo bledi,kjo qe thua mund te quhej ndryshe:degjenerim sunit, degjenerim Erdoganist………..sunite te qelbur!

  1. Axel says:

   Ta shkerdhejne familjen sunitet

   1. Une... ti... ne te gjithe... says:

    Tfgs1 ka probleme me dhendetin mendor dhe bythor, si dhe me seksin prifteror.

  2. Shqiptari atesist says:

   Po hajvan ngele gjithe jetes o Rrote C….ari.
   Edhe Profesori i ndjere edhe vete Bledi Mane jane myslymane sunite or idiot i lindur, siç jane 2/3 e popullit shqiptar te cilit ti i perdhos gjuhen me ato qe menderos ne kete forum.

   1. tfgs1 says:

    reeee ousssssttttttttt vrromoarapi i bastardhepsur[atheos]……….kujt po i rruhet se cfare eshte Mane,profesori apo ti mer magjyp!!???

    1. ec aty says:

     Shpejt laj bycen se ke pune ne darke, more piseveng Pisoglendi 😀

   2. Bledar says:

    Jo të keqen, profesori i nderuar Gilman Bakalli ishte ateist dhe ka shprehur kritika të forta ndaj fesë. Bledi Mane nuk ka përmendur kurrë fe në shkrimet e tij ndaj të thuash që është mysliman është spekullim.

    2/3 e popullit shqiptar nuk do t’ia dijë fare për fenë ndaj mos mos përmendni kot shifra fiktive.

    1. tfgs1 says:

     Bakallet ne Shqiperi e me gjere jane kristiane,tani nese i ndjeri[te me fale] kishte dale nga udha e Zotit e ndjehej atheos[i tredhur] ishte e drejta e tij,por nje njeri i lindur nga prinder kristiane apo myslimane nuk mund te vetquhet ateist[atheos] eshte absurde.Jo me kot kjo teori perdoret ne mase nga myslimonet,per arsye te inferioritetit qe ata trashegojne si te tille.
     Ne nje fare menyre,besimi shpreh ose sakteson ADN e dikujt.Imagjinoni nje Giuliano/hasan i biri Mohamed Osmanit te pretendoi si ateist[atheos] ose me shqip si i tredhur…………!!!!!???
     Pra feja eshte percaktuese e kombit.
     Vetem nje i pafytyre ose bastard nuk mund te lidh fene me kombin.
     Jo me kot nder shekuj myslimon brodhers jane konceptuar nga kristianet ne Shqiperi si:TURQ!

     1. Bledar says:

      Ka Bakalli të të dyja feve. Prindërit e Gilmanit Bakallit kishin emra mysliman por vetë ai ishte qartasi ateist.

      Që na quan ne ateistët “të tredhur” është liria jote por e vetmja gjë që tregon është padije e tmerrshme dhe mungese kulture të theksuar.

      Feja është një bindje, si çdo bindje tjetër politike, kulturore apo fetare. Ajo ndryshohet sa herë të duash qoftë dhe brenda ditës. Lidhja e ADN-së me besimin është ide fare qesharake që nuk duhet marrë seriozisht. Një Giuliano/Hasan mund të bëhet ateist, mysliman, i krishterë, budist, hinduist, pagan, shintois apo çfarë t’i dojë qejfi. Po qe se nuk na pëlqen emri me vendim gjykate ai ndryshohet.

      Në Shqipëri feja nuk lidhet me kombin sepse feja për shumicën dërrmuese të shqiptarëve nuk ka rëndësi.

      1. tfgs1 says:

       PIKERISHT te gjitha keto qe shkruan mbi ndryshim feje[sa here qe te te fryhet ”zikia”],moslidhje te ADN me besimin,ndryshim emri me vendim gjykate etj kesisoi traplleqe,sapo vertetuan ”tredhesine” tende more Bledar[qe nese eshte edhe emri i vertet yti,perben nje bastardim ne vetvete,pasi emri Bledar nuk te kujton as gjyshin apo paraardhesin tend,por thjesht te dallon ose vecon ty nga nje trung,gur apo gomar…!!!!].Imagjino neser kur te plakesh te te therrasin : xha BledarI!!!! hahahahaha!
       Nejse,nuk mundet qe me dy rreshta te te mbush mendjen ty e shume te tredhurve[atheoi] si ty,ok!
       O Bledaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrr,FEJA NUK NDRROHET[pasi eshte trashgimi dhe respekt per te paret,gjysherit dhe eterit tane,gjsht edhe EMRI eshte nje respekt dhe vazhdim i kultures se brezave me pare[ne gjithe boten kristiane],AJO eshte e shtrenjte dhe e patjetersueshme,FEJA eshte ADN dhe identiteti i kombit,rraces,kultures dhe egzistences se nje populli.
       Tani,ti thua se ne bourdheloShqiperine nuk kane ”vlere” keto,po normale sepse flitet per nje BOURDHELO sunitesh,shiitesh,camesh,kosovaresh,shpellaresh,mujahedinesh apo te tredhurish[atheoi]……………..

       1. mirel says:

        Turkopordhe qetesohu. Nga vete menyra si shkruan duket qe je nje evgjit e kercen si plesht.

       2. temp says:

        Kam vene re qe ti “tfgs1” ne komentet e tua ke nje urrejtje te madhe per fene myslymane dhe per ate pjese te popullit shqipetar qe eshte myslimane. Ai person qe ben ndasine ne poppullesine shqipetare nga pikpamja fetare NUK ESHTE SHQIPETAR por PLERE. Te gjithe pushtuesit e trevave shqipetare jane perpjekur te antagonizojne popullesine shqipetare nepermjet fese, me tradhetaret e ndyre qe i blenin per 5 leke. Njerezit me te ndritur te kombit shqipetar, patriotet, nacionalistet, kane insistuar dhe luftuar pikerisht me njerezit si ti. “Feja e shqipetarit eshte shqiptaria”. Ti nuk e kupton kete sepse je i shitur. Qerohu nga forumet e shqipetareve nese ke kaq shume urrejtje. Mos u fshih mbrapa “keyboard”-it more PLERE. Hajde thuaja nje here shqipetareve ne fyryre se cilet jane. Ne greqi me siguri pastroh halet e ndonje greku dhe ben si intelektual ne forumet shqipetare. Qerohu plere e shitur.

     2. Iliri says:

      Ju te krishtereve te ballkanit me siguri ju a ka palluar nonat Papui i fshatit qe ju bashkon ADN-ja. Sa per ne ateistet mos na e qaj hallin se i kemi allatet me te renda se te tuat. Ti kokrra e bythqirit qe as emer nuk i ve dot syfetit tend prej greko homoseksuali.

     3. kapedani says:

      Njeri i tredhur me gene bastardesh qe nxjerr vetem plehra nga goja.Ketu ku jetoj (ne perendim),jane 95 % te krishtere por nga sondazhet rreth 45% e popullates deklarojne se jane athée.Me siguri qe si bastard qe je ke problem identiteti ,je nje lloj shkartisje ndermjet ndonje greko- turku me shqiptaro-vlleh .Prandaj ke urrejtje ndaj gjithshkaje por me shume ke per vetem tende.Je rast i pashprese dhe per te ardhur keq.Ne Europe kishat jane perhere e me shume bosh sepse njerezit e kane humbur besimin tek Ai nqs Ai ekziston,dhe nqs Ai ekziston mesimi i pare eshte qe Ai na trajton te gjitheve si te barabarte.
      Pjelle e keqe,une kryqin e mbaj prej 25 vitesh ne qafe por kur shikoj bastard si puna jote qe e perdhosin me vjen per te vjelle.

     4. genti says:

      per tkfgs1
      ADN-ja ka adenine, guanine , cytosine, thymin, dhe uracil kur pasqyrohet ne RNA.
      ADN-ja per injorantet dhe rrobqirat e feve qe predikojne neper kisha e xhamia thone qe ka FE brenda. Keshtu eshte kur te ka futur gishtin te vrima e bythes ARVANITASI Iannis Liapis ( Gjon Labi ) a.k.a Ieronimus patriarku i Athines dhe i gjith Greqise. Kshuqe ti tkfgs1 , vemje e ndyre e perdhunuar ne djep, perdhunim fizik dhe mendor, vertebrat qe e ke te pamundur te mendosh me trurin tend, te lutem sic mund ti lutem nje cop muti si ty , mos e shit injorancen per dituri. Ti je arsyeja qe duke i qire fisin dhe duke i zhdukur nga dheu fisqirat pseudo grek ne ndihmojme njerzimin duke zhdukur radikalizmin. Ti me radikalet sunit jeni dy anet e te njejtes medalje kshuqe mos na cani shume karin o fisqira. Ne historine tone te lashte ne kemi mbrojtur popuj pa dallim feje. Kjo si rrjedhoje e kultures tone prej trimash, e zemergjeresise dhe bujarise kundrejt cdo fryme njeriu dhe rob zoti qe shkel ne shtepine tone. Kto jane gjerat qe trashegohen , gjera qe prifti qe te qi ne byth nuk ka per te ti mesuar ndonjehere. Dhe sa per ateizmin shqiptar e ngaterron me institucionin fetar. Si ka mundesi qe besojm ne zot dhe ju qijm fisin juve dhe prifterinjve tuaj?! Ja ngulite…
      … e mos shikoni kisha e xhamia
      feja e shqiptarit eshte shqyptaria…
      qysh prej Tivarit e gjer ne Prevez
      gjithkund leshon dielli vap edhe rrez
      eshte toka jone, prind na e ka lane
      kush mos me e prek se dekim te tan
      te vdesim si burrat qe vdiqne motit
      E MOS MARROHENA PERPARA ZOTIT
      .
      Kte zot ti mer vemje qe na akuzon per ateist ti mer pidh bythqir ske per ta kuptuar as kur te japesh shpirt. Mund te behesh orthodhjaks , kristian, budist , hinduist apo mysliman por shqiptar nuk behesh dot ti or rrobqir gjakprishur. Hajt fisin ne goj ku ta kesh.

     5. vjeshta says:

      Na ha munë…
      Kombi percaktohet nga gjuha, zakonet, kenget, vajet , sjellja etj.
      Feja eshte dicka qe njeriu ne ketë mund të zgjedhë dhe te nderroje sa herë do!
      Ti ke zgjedhur te jesh bythqirë dhe je greko-vllah ortholesh. Bulangiule.

    2. Shqiptari atesist says:

     I nderuar Bledar,
     Ndoshta nuk jam shprehur sakte po ajo qe kam dashur te them eshte se pavarsisht nga origjina apo prejardhja fetare e prinderve te mij, te Profesorit te ndjere apo edhe te Bledit dhe pavaresisht se dikush eshte besimtar e praktikant apo ateist, ajo qe duhet te na bashkoje sot, ne kushtet kur bota eshte ne rrezik nga terrorizmi dhe ekstremizmat e çdo lloji. eshte ajo qe na lindi si komb; “Shqiptaria” siç thoshte i madhi Pashko Vasa.
     Sa per TGFS 0 eshte hajvanlleku im qe i kushtoj qofte edhe nje sekonde te vetme ketij idioti te lindur qe perserit si papagall fjalen “sunit” fillin e kuq te “argumentimeve te tij shkencore, politike e sociale”. Natyrisht qe s’do ta bej me, se koha eshte flori

     1. Arturi says:

      Hahaha … bukur e ke thene. Respekte shoku! 🙂

   3. loli says:

    o ateist, sikur nuk jane 2/3 e popullit mysliman. mund te jene me origjine krishtere, te kthyer ne mysliman per asrye ekonomike ushtarake etj etj, por nuk i rruhet fare as per fene krishtere ame as per myslimanr 90% tr ketij populli

 3. TJ says:

  Blendi je modh ! I ke then sakte ne menyre vulgare por qe ngjit! I ka bere Sala edhe shkerdhyer ne tru e ne vafine dhe i ka kastruar!

 4. bOll me cate Trapin ,
  me lini ne qetesin teme .

  Per mikun tem Cili-n :

  “Jam pendue ci s’ta civa grun” – kujdes prej Rame kurvarit te PS-se
  i bani t’fal profesor daktorr sali brisht

 5. Fixdown says:

  Bobo politizuan edhe vdekjen e tjetrit. Cfare vendi i degraduar qe jemi edhe ne varr ja fusim politiken tjetrit turpi zotit. Aq me teper te flas nje njeri totalisht i droguar si ky gazekari.O Mero hiqe kete kar nga gazeta se eshte turp

 6. Darius says:

  Jo Felliqesira po o Beqira o Bythqira…..
  o popull qe ju ka vaht atje ku nuk mban me nga Robqirat e politikes o te mjere qe po ju perdhunojne dhe femijet e rrini si kurva semafori.

  Ngrihuni or ju qifsha rracen popull legen,ngrihuni dhe shtypini si morrat Oligarket tuaj o te degjeneruar…!!!!!

 7. Qarri i zigurit says:

  Habitem sa hipokrit eshte ky plera

 8. fap! says:

  hahaha,je i Madh,Mane!

 9. Turi says:

  Ai nuk do te te lejonte kete fjalor.askush nuk ka te drejte te perdore tjeter shprehje,perveç asaj qe ai do perdorte.ndryshe nuk po respektohet.

 10. mirel says:

  Nuk vdes njeriu pse iu vodhen votat o Bledi Leishmaniasis. Ndonje plere si puna jote dhe mundet

 11. lokja says:

  Te mbajne pollo plehren dhe grida mesimoren dhe te marrin bananen ne 2017.

 12. Ini says:

  Bledi eshte bektashi dmth jo sunit… kaq di une si i krishtere qe jam

 13. Blues says:

  Shkrim idiotesk si vet autori!

 14. Shkodra123 says:

  Une shkodran.E kam njohur Gilmanin. Kam njohur edhe shume shume e shume demokrate qe iu versulen si qenj kur ai i kerkoi Jozefines qe jo te gjitha fondet te shkonin per rregullimin e lagjeve katolike te qytetit ,por edhe ne lagjet muslimane . E gjithe shkodra e jo vetem ka qene deshmitare e sulmeve te hapura te jo vetem liderave te PD ne qender por edhe atyre ne shkoder .Por jo vetem liderat ishin te tille ,por te gjithe demokraQenet e shkodres ……….

  1. AK says:

   Nuk eshte vertete kjo arsyeja “e sulmeve te hapura” ndaj tij!
   Arsyeja e vertete e sulmeve ngaj Gilman Bakallit ishte se ai nuk ishte si “ajo dhe ata”!
   Ai nuk mendonte si “ajo dhe ata”!
   Ai nuk nderhynte qe dikush te fitonte tendera si “ajo dhe ata”!
   Ai nuk ushtronte presion politik qe nje i paafte te perfitonte poste pune siç benin “ajo dhe ata”!
   Ai nuk merrte pjese ne mbledhjet qe beheshin fshehtas tij per te ndare zonat e influences ne Shkoder sepse nuk donin “ajo dhe ata”!
   Ai nuk dallonte ndasite fetare dhe nuk donte t`ia dinte per to siç benin “ajo dhe ata”!
   Ai kishte nje kulture perendimore dhe moderne dhe jo anadollake-puniste siç e kishin “ajo dhe ata”!
   Dhe e fundit, ai ishte Gilmani dhe jo jozefina, astriti, ramizi, arenca .. e “qenjt e tjere”!!

   1. "KRYQ BISMILAHI" says:

    Komenti me real..!

 15. Qifi says:

  Ha ha ha ha tfg1 ka te drejte. Po ik o bled suniti i shartuar me qen arab ik se na merzite bythen me keto shkrime. Ik e falu ne xhaaaaami se te ka ardhe ora.

 16. PidhiISateme says:

  O Bledi o rrote cari, tjetri vdiq ti merresh se si Berisha shkerdhen andej ketej, po cfare lidhje ka mor idiot? Neser psh mund te vdesesh ti dhe ndonje shoku jot psh mund te shkruaje qe ti vdiqe, po Berisha te kishte shkerdhyer ty dhe robt e tu deri ne palce.

 17. njilloj si kte debilin inteligjent , keni me qa, e i bo memorie edhe sali berishes ju ,Kombi Nastradin
  s’kni pun tjeter ju kaqolat njererzimit ,vetem me gjet raste bo ahenge mediave.
  cdo njeri e ka te shkruar ,kur do i vij fundi ,si edhe ktij debilit histerik

 18. njilloj si kte debilin inteligjent , keni me qa, e i bo memorie edhe sali berishes ju ,Kombi Nastradin
  s’kni pun tjeter ju kaqolat njerezimit ,vetem me gjet raste bo ahenge mediave.
  cdo njeri e ka te shkruar ,kur do i vij fundi ,si edhe ktij debilit histerik

 19. Toronto 123 says:

  Sec m’u kujtuan disa vargje te Frederik Rreshpja
  i cili u kalb ne burgjet e diktatures vetem per fjalen e tij te lire.
  Dhe kur doli nga burgu filluan t’i thurin lavde ……!!!!!
  Ai shkruan per keto lapanjopze keshtu:

  Skllever mosmirenjohes,ju deri dje
  Te kembet e diktatorit jeni shtrire,
  Dhe me keni quajtur mua -Skandaloz
  Per fjalen time te lire.
  Enveri (kupto Sala ,Jozefina) leshonte urdher -vdekje
  Por prangat m’i keni vene ju.
  Tani shkruani parrulla neper gazeta.
  Skllever mosmirenjohes dhe te marre
  Kope hiprokritesh servile…….

 20. harillaqi says:

  Keshtu jane keta udheheqes te pd-ke,te vrasin naten dhe te qajne diten.Per Gilmanin bene ngushellime me gojen e Bashes.Hipokrizi.

 21. n says:

  Bravo Bledi. Vec si shihesh sot ne bashkine e Shkodres , zagaret e PD, duke i bere homazhe plot hipokrizi. Te neveritshem.

 22. Mentari says:

  Servil I mashtruesit me tem MADH QE SHQI[ERIA KA PASUR NE TE GJITH KOHERAT E SAJE SI SHTET shqiptar.Bythlepires I te gjoth te majtes shqiptare antishqiptare.Ore auaj mamane nga Edvin Rama se je bere si dobici I dvin rames antishqiptari9t m te madh qe shqiperiaka sotper sot

 23. Laver Stroka says:

  Jo kaq brutale ne te shprehur, kushdo qofshin kundershtaret e te ndjerit!

 24. durrsaku says:

  bledi nuk i shkerdhen berisha , ata pallohen vet me deshire !!!!!!!

 25. Bobi says:

  Nuk mund ta besoj si mund te shkruhet keshtu, me kete gjuhe vulgare. Hajde se per komentuesit merret vesh se cfare niveli kane, por edhe keto pseudo gazetare te shkruajne kaq banalisht?
  Sa per Gilmanin, njerezit mund te shkojne per ngushellim ( si familje e njohur prej nga te cilit ai vinte) dhe mire bejne. Gjithsesi vdekja ne moshe te re nuk i fshin komplekset dhe mungesen e rrespektit, taktit dhe balances. ( nuk mund te flas me teper , per rrespekt) Nejse, ngushellime.

 26. Shqupi says:

  Njoftim per shtyp-Denoncim

  Mbas deklarimit te Ambasadorit Amerikan ne Shqiperi, te shiturit tek Kartei i Droges dhe Koka e Meduzes– Donald Lu, kunder qendrimeve parimore demokomuniste te Mareshallit, bajrakut te PD-se, dhe nje nga War Dog-sat e vertete edhe nje tjeter i shitur-Blendi Mane, duke manipuluar faktet, i shtyre edhe nga Koka e Meduzes –Rama, shpif dhe perdor fjale te pista seksuale per Mareshallin. Per Mareshallin, e edukuar qe ne rinine e hereshme me edukaten shembullore malore, seksi ka qene gjithmone nje fobi dhe ai seksin e kundert e ka njohur vetem nga studimi i trupit ne fakultetin e mjeksise dhe nga bashkeshortja. Edhe kur ne kuvend ai ka qene i detyruar te perdore fjale te tille seksuale, mbasi e kerkon politika e partise, te gjithe e kane vene re sikletin qe ai perballon dhe menyren se si i shqipton ato fjale.

  Te ndjere shume te fyer, per sa me siper, anetaret e tre klubeve dinjitoze:
  “Klubin e ‘anal’-isteve homoseksual social-politik”,
  “Klubin-Ec përpara të çafsha ballin”,
  “Klubi- Sindroma “Rrudhat e Ballit””,

  U mblodhen per tu solidarizuar me Mareshallin dhe per te denoncuar publikisht, publiçistin blendmark
  Blendi Mane nga Permet – Qyteti i Luleve dhe Gatimit dhe Pastertise.

  Mareshall Sali- Të përshëndesin të gjithë anëtarët e klubeve dhe te inkurajojne per qendrimin tend burreror perballe kartelit te droges dhe plehrave, per te cilin ti je specialisti numer nje i PD si dhe perballe ambasadoreve te SHBA dhe BE te shitur te Rama. Vlautin e mbylli gojen mbas denoncimit tend. Keshtu do te beje edhe Lu. Ti je Mareshalli I pavdekshem dhe i pamposhtur.

  Fol Sali te lumte goja, fol dhe mbro te drejtat tona,
  Fol o Ylli i Veriut, fol na gjej vrimen e miut,
  Fol dhe nxija jetën Edit, bëj kujdes me Ilir Meten
  Fol se e hëngrëm bylykun, derrin maç edhe qylykun.

  Sali-Koka e Meduzës dhe e Karteli i Droges, duhet larguar sa më pare. Shqipëria është më mire me Lulëzim Bashën. Mbas fitores per miratimin me konsensus te draftit per drejtesine, dergimit ne kushtetuese te Ligjit te Vetingut nga ana e opozites dhe triumfit te Lulëzimit-“ Barba a Pizzo Fondo Schiena”-ketij ylli ne ngjitje te PD dhe Kryemisri i ardhshem, suksesi ne zgjedhjet e ardheshme është i garantuar, në mos në zgjedhjet e 2017, në ato që vijnë.

  Po ky denoncim per shpifje do t’i drejtohet zyrtarisht edhe Prokurorit Tik Bylmezi(alias Adriatik Dhalla).

  Denoncimin e kanë nenshkruar njëzëri të gjithë anëtarët e klubeve , si më poshtë:

  Lista e anëtarëve të “Klubi-Ec përpara të çafsha ballin”:
  Kryetari i klubit “Bujari ju dëgjon”-Bujar Nishani,
  Nën Kryetari- “Toqja që qesh”-Arjan Çani ,
  Ndihmes Nen Kryetari- “Ja sheshi, ja mejdani, ja dhe Xhepi Kapedani “- Rexhep Mejdani,
  Sekretarja-“Kape për leckash, qite jasht”- Jozefina Topalli(Çalamani), dhe
  Anëtarët e asociuar :
  1) Fytyra e vrenjtur, me sy të vegjël”, pushti politik- Oerd Bylyk(Kiçi)Bashi,
  2) Fytyra e qeshur”, pijedashësi – Arben Ristani,
  3) Dy-pllom-ati i tredhur”, miku i Sypeshkaqënit-Aldo Bumçi,
  4) Tutto muscoli, niente cervello”-loloja i oborrit-Flamur Noka,
  5) Arkitektit popullor” – i shpifuri – Fatos Lubonja,
  6) Njëkërcu në Londër” – Njëpllomati – Gjol Berisha(Alias Mal Berisha),
  7) Merre me lëng, se mishi mbaroi”- Sqapi -Agron Gjekmarkaj,
  8) Mendja e madhe e keqja e të zot”- Veshëgjati – Besnik Gjongecaj,
  9) Bukuroshja e zgjuar”-E para e K.ç.k. -ve – Grida Suma(Duma),
  10)Gazetari dhe ’Anal’-isti i pa arritshëm shvejkjan -Genc Burimi,
  11)Derri i butë ha në dy hale”-“KokëTuli”- Genc Gjokutaj,
  12)Po me urën ç’patën?” “Kalorësi i fytyrës së Vrejtur” -Alias Nic RedBlack- Kreshnik Spahiu,
  13)Dhallë dhallë moj bukuroshe, unë hidh ujë ti po Bardhoshe”-Bozaxhiu i oborrit- Adriatik Llalla,
  14)I vogël Artist, i rritur Qeros Lecca Culo”- Pistolero i oborrit-Genti Strazimiri,
  15)Bëm baba, të të ngjaj-” Vetull Shkruari kopetent i oborrit”-Alias Çim Gjata(jo Peka)-Çlirim Gjata,
  16)Shko e mblidh hashashin, kaq po të them- Foto modelja e oborrit- Albina Deda,
  17)Keq me burrë, keq pa burrë, ……..- Super ekonomatja e oborrit-Suzana Guxholli,
  18)Mimoza Llastica- Dollapi pa kapak i oborrit-Mimoza Hajdarmataj,
  19)Siç ka thënëVashko Pasa- labja analfabete funksionale e oborrit- Liliana Elmazi,
  20)Injorantit noterik Çlirim(Qim) Peka,
  21)Bukuroshja e çartur”-E dyta e K.ç.k. -ve – Albana Vokshi(Paloma)- Krye Mjekja popullore e oborrit,
  22)Ciu ciu firifiu, kush ja ben ja ben vetiu”-Voltana Ademi – Kanarina e oborrit,
  23)Krra, Krra, Krra,….”- Ndriçim Kulla – Nje nga Sorrat e Jarit,
  24)Rrofte Sala me vizion rinor per politiken- Kilja nga diaspora, shpresa e oborrit -Akil Kraja,
  25)Qeshu rini qeshu, lulëzimi eshte i yti- Luleshtari i oborrit-Belind Këlliçi.

  Lista e anëtarëve të Klubit- “Klubit te ‘anal’-isteve homoseksual social-politik”:
  Kryetari -Arkitektit popullor, i shpifurit – Fatos Lubonja,
  Nën Kryetari- Ironikut lolo-president i republikes Artan Hoxha,
  Sekretarja-Bukuroshja e fjetur e TV AGON – Sonila Meço,
  Anetarët e asociuar:
  1) Pinjolli i klanit Kapo(Berisha) – Andi Bushati,
  2) Orangotangu – Armand Shkullaku,
  3) Injoranti noterik -Çlirim Peka (Alias Çim Peka),
  4) Akadem-iku që çalon jo vetem nga kembet -Artan Fuga,
  5) E Dhirta- Desada Metaj,
  6) Pinjolli i padenjë i familjes-Artur Zheji,
  7) Sindroma “Bari Falliu”, Star Rakia-Ylli Rakipi,
  8) Haleja alla turka – Frrok Çupi,
  9) Bejtexhiu shakaxhi-Andi Bejtja,
  10)Përç Shkrimtari –Preç Zogaj,
  11)Katundar Hamza Çili- Alias Henri Çili,
  12)Kaçi i zi që Thyen Kafkave-Pushti politik -Kastriot Islami,
  13)Komunisti Antikomunist-Sindroma “Rrudhat e Ballit”- Bari Falliut(Alias Fari Balliut)
  14) Junior Sali-konia e oborrit – Ervin(jo Edvin)SaliHani,
  15)Qemal (Sagajava)Sakajevo-“Tigri” i sigurimit, lecca culo i oborrit-Alias Qemal Sakajeva

  “Klubi- Sindroma “Rrudhat e Ballit””

  Kryetari i klubit: “Antikomunisti popullor”- Fahri Balliu(Alias Bari Falliu),
  Nën Kryetari- “Sindroma “Bari Falliu”- Star Rakia-Ylli Rakipi,
  Ndihmes Nen Kryetari- Tutto muscoli, niente cervello”- Flamur Noka,
  Sekretari-”Dashnori i portokalleve” – Ridi Paliaco-Luçiano Boçi,

  Anetaret e Asociuar:
  -“I vogël Artist, i rritur Qeros Lecca Culo”- Gangsteri Xhiri–Pistoler Strazimiri,
  -“Ja kom bo Droges tete me di”- Gangsteri Roma – Komisar Dogjani,
  -“Çfare lind prej qetes gjuan minj”- Gangsteri Zhivola 1 – Minister Ruli,
  -“Çfare babe kishe, çfare m.ti dole”- Gangsteri Zhivola 2 – Zv/Minister Mima,
  -“Gamor ti, gamor kush te vuni..” – Gangsteri Jakobin – Prefekt Kruja,
  -”Fytyra e vrenjtur, me sy të vegjël”- Gangsteri Durresi -Oerd Bylyk(Kiçi)Bashi

  Zyra e Shtypit te KQ SHQUP

  Gazetari Qim Peck

 27. Edoni says:

  Nje shkrim te till mund te beje vetem nje Peder i keq si Bledi te cilin nga do qe ta kthesh mbetet njeri qe e ka mendjen te meshkujt qe mund ta shkerdhejn, te cileve mund tua merr ne goje, te cilet mund t’ia bejne te gjitha ato qe thote se Sala ua bene te veteve. Prandaj mos u merrni me kete njeri ngaqe frustrimet e tij jane pertej asaj qe shkruan: kane rrenj ne jeten e dyzuar qe bene-mes nevojes te kete gjithmon prane vetes meshkujt me te ciulet do shkerdhehet dhe grate qe do ia mbulojn kete prirje. Njerezit e ketill si Bledi Mane janer kanceri me i keq i shoqerise sone. Shko e Bledi te Joardi e te tjeret me te cilet je shkerdhy e do shkerdhehesh….

 28. Flori Bruqi says:

  Lexova dhe u turpërova çfarë lexova nga shkarrevitësit shqiptar!
  Me vije Turp për fjaloriin denigrues të një numri të madh denigruesish ndaj një personaliteti që ka qenë dikushi.
  Pse vallë fyeni një të vdekur!
  Pa respekt!

  Flori Bruqi,anetar i Akademisë së shkencave dhe Arteve në Sh.B.A, publicist dhe shkrimtar nga Kosova

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *