FOTOT/ “Fshatarkat” zvicerane që po çmendin Europën! (16+)

Prej pak ditësh ka dalë në treg kalendari i vitit 2017 “Fshatarkat zvicerane”.

Modele të famshme zvicerane kanë pozuar në fshat duke ekspozuar boll nga trupi i tyre.

Kalendari i nxehtë është publikuar nga dhjetra media në Europë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-93-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-93.jpg","attachment_id":"562631"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-93-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-93.jpg","attachment_id":"562632"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-87-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-87.jpg","attachment_id":"562633"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-95-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-95.jpg","attachment_id":"562630"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-80-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-80.jpg","attachment_id":"562634"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-67-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-67.jpg","attachment_id":"562635"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-55-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-55.jpg","attachment_id":"562637"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-48-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-48.jpg","attachment_id":"562638"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-42-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-42.jpg","attachment_id":"562639"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-28-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-28.jpg","attachment_id":"562640"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-65-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-65.jpg","attachment_id":"562636"}]

11 komente në “FOTOT/ “Fshatarkat” zvicerane që po çmendin Europën! (16+)”

 1. garrumbull says:

  nji miku Im u punesu sezonal ne zvicer ne nje farm.
  punonte 6 dit ne jav.
  pronarja e farmes dhe pronari punonin si kafsh nga agu ne muzg,as flisnin as qeshnin. edhe kur hanin rrinin nursez.
  pun buk dhe gjum,
  kur erdhi e djela ajo pronarja u zgerdhi ne fytyr duke buzeqesh dhe ju fut ne krevat naten ktij puntorit .
  dhe te nesermen ne pun prap vuri masken e shefes dhe pun dhe buk dhe gjum.
  erdhi e djela tjeter dhe I njejti avaz. la burrin ne krevat dhe I hyni ne krevat ktij shqiptarit ne mesnat.
  e hante Karin si karri misri.

  1. kiu says:

   Nje gje nuk kuptohet ne kete histori: pse vetem te djelave???!!!

 2. preshevali says:

  Fermeret o Tema e jo fshatarkat, bile të kishit shkruar bujkeshat do kishit fut në përdorim një fjal të re sikur Kristoforidhi dritaren.

 3. 17nentori says:

  pune, stervitje, kalitje …fiziko-vullnetare!

 4. Askushi says:

  Keto jane pornot zviceriane…. ku qendron estetika e fotove. Thjesht porno.

 5. Gjergj Kotmilo says:

  I MUNGON NJE FLETE KALENDARIT!!!

 6. Qifi says:

  Keto jane fisi i Rames, Aneta, linda , gregu biles ajo me lope eshte kristaqi qe i dhjefsha ne varr.

  1. Edkari says:

   Me thuaj se kur do shkosh qe ti dhjes dhe une se kam honger spinaq,boroni.

  2. BUJARI JU DEGJON says:

   Te paskan qife mbarazi Ramat,o Qife…
   Te dhembka akoma suma…

 7. Theo says:

  O Qifo, fatmirsisht si ty ka pak atje dhe fara jote eshte e destinuar te zhduket

 8. gazetari koke ari says:

  ..sepse zvicerranet jan te sakt si sahat zvicerra,
  kur punojn,punojn,dhe kush punon s q! dot se lodhet.
  kur vje e djela argtohen. dhe argtohen tamam. q!hen si lopet menjifjal.
  jan te dame gjonat ne zvicer plako. esht koh pune,vec pun,esht koh pallimi,vec hajdar.
  kurse ne shqiptart I ngatrrojm gjonat. ne pijm cigare n mes t ushqimit.
  ne lejm punen per nji cop p!dh.
  kryeministri yn aty ku puno lu basketboll,ben vizatime,madje edhe tall caret me hajgare.
  bota nuk sillet ne kete menyr. esht profesjonale bota. ka ndarje pune. secili ben ate per te cilen paguhet dhe per te cilen esht I profesionalizu.
  e jo,jam I pari un e do bej ca t du e si t du e kur t du,
  jo kshtu.
  jam I pari thot zvicerrani por esht koh pune dhe vec pun
  esht koh hajdar cari dhe vec hajdar car.
  dhe burri I saj me dy pllom musteqe grhiste si derr I majm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *