“Nata e parë e De Biazit në Shqipëri, gjumë me karrige pas derës”

de biasiGazetarët më të njohur të mediave sportive spanjolle kanë zbarkuar të gjithë në Shkodër, duke përgatitur reportazhe të ndryshëm për sfidën e sotme. Në një nga këto reportazhe, kushtuar rritjes së përfaqësueses kuqezi dhe me titullin “Spanja kërkon sonte të gjejë gola të tjerë në një histori përrallash”, gazetari Luis Nieto i të përditshmes “AS”, ka vendosur edhe një detaj të çuditshëm për trajnerin De Biazi dhe fillimet e tij në vendin tonë.

Reportazhi fillon me fjalët “futbolli është një çështje shteti në Shqipëri”, duke kujtuar se si i gjithë aparati shtetëror u ngrit në këmbë pas kualifikimit të kuqezinjve në Europian dhe pjesëmarrjes në ketë aktivitet. “Nuk mund të kishte fushatë më të mirë për të forcuar kandidaturën e vendit për integrimin në Bashkimin Europian sesa paraqitja dinjitoze e kombëtares në Francë”, shkruhet në këtë artikull i cili më pas vazhdon me prapaskenat mbi De Biazin.

“Kjo vlen për të shpjeguar se Spanja do të ndeshet sot me një rival i cili ka më shumë krenari se sa futbollistë. Krenari që është importuar nga Xhani De Biazi, një trajner që drejtoi 11 skuadra mes të cilëve edhe Levanten heroike, apo tre herë te Torino, nga ku u largua i mërzitur nga futbolli italian, ku premtoi të mos kthehej më, raporton Panorama Sport.

‘Atje të trajtojnë si një këpucë e vjetër’. Tani jeton në Shqipëri, përshkon vendin me biçikletë gjatë verës dhe deklaron që puna e tij e ka kthyer ‘në fëmijëri’. Një lumturi e papritur për një trajner i cili ka pranuar se natën e parë që fjeti në Tiranë, vendosi një karrige pas derës’, shkruhet në këtë reportazh të spanjolles “AS” i cili mbyllet me fjalët “Spanja është më e mirë, por do të ketë ndjesinë se po luan kundër një kombi të tërë”.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në ““Nata e parë e De Biazit në Shqipëri, gjumë me karrige pas derës””

 1. don kishoti mances says:

  menjifjal do luhet kunder pordhacve shqiptare.
  dhe pordhacit futi derrin n sum qe ti ndalosh pordhet se ndryshe pordhet e tij perhapen dhe mbulojn dhen. ne bible thuhet:”te keqen luftoje dhe mos e ler te shtohet se ndryshe mbulon dhen”
  ne sport thuhet “ekipet shqiptare palloji mir se ndryshe ato qelbin dhen nga pordhet”
  ne politik thuhet “shqiptaret q!ji ne byth se kan pordh,dhe e vetmja menyr me e ndal pordhnimin e tyre qe te mos mbuloj dhen me era pordh esht me I fut manallin n sum si tap shishe shampanje”

  1. Albani says:

   Ka dhe ne Shqiperi pederaste si ty don kishot,te ngeli manalli ne goje.
   Nuk e di se kush ta ka shkerdhyer tet eme,por nje eshte e sigurte qe ndermjet tyre ka qene dhe nje Shqipetar.

   1. Lloji says:

    Spanjollet po glorifikohen sikur te na kishin ardhur nga nje planet tjeter, per te ngritur vlerat e vetes nuk duhet me patjeter ta ulesh ate tjetrin sidomos kur je mik ne shtepine e tij!!!
    Haruan spanjollet se qene kolonizatoret me te frikshem dhe “fale” atyre eshte derdhur gjak me lumej te tere, tani mos na cajne b.. se fundja spo bejme krushqi me ta.

    Ah sikur te kishim pas dhe ne ca gazetare dhe jo nga ata gazeta qu vuajne vetem per nje klik.

  2. Dani says:

   Ore shejtan vetem per bythen Po flet????

 2. e verteta says:

  i sigurte 100%
  kroacia e spanja nuk fitojne te dyja.
  ka mundesi njera barazon e tjetra humbet (me shume mundesi humbet kroacia
  te fala mashtrimit!!!!

 3. e verteta says:

  i sigurte 100%
  kroacia e spanja nuk fitojne te dyja.
  ka mundesi njera barazon e tjetra humbet (me shume mundesi humbet kroacia
  te fala mashtrimit!!!!!

 4. e verteta says:

  i sigurte 100%
  kroacia e spanja nuk fitojne te dyja.
  ka mundesi njera barazon e tjetra humbet (me shume mundesi humbet kroacia
  te fala mashtrimit!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *