“Spanjollët janë mbyllur në dhoma, na mendojnë hajdutë”

Tifozët rrethojnë hotelin, ja pse Spanja ka frikë

Atmosfera në qytetin e Shkodrës pak orë para ndeshjes me Spanjën për Eliminatoret e Botërorit 2018 është e ndezur, si për të trembur shiun e furishëm që pritet të bjerë sot. Aktualisht, dhjetëra tifozë kryesisht shkodranë kanë rrethuar prej orësh hotelin ku janë akomoduar lojtarët e kombëtares iberike, në pritje për të parë nga afër idhujt e tyre te Barcelona, Real Madridi apo Manchester United. Ata besojnë se ish-kampionët e botës do të dalin nga “Grand Hotel Europa” për të bërë ndonjë xhiro nëpër qytet apo thjesht për të përshëndetur futbolldashësit në shesh, por “Tele Sport” ka mësuar se kjo nuk ka shans të ndodhë. Kampi i “Furisë së kuqe” jo vetëm që ka vendosur të mos zhvillojë stërvitjen e paradites në “Reshit Rusi”, por skuadra e teknikut Julen Lopetegui do të qëndrojë “e ngujuar” në hotel deri dy orë para takimit.

Në këto çaste, Andres Iniesta me shokë po zhvillojnë analizën para ndeshjes, ku Lopetegui po jep udhëzimet e parafundit taktike (të fundit janë ruajtur për në autobus gjatë rrugës për në stadiumin “Loro Boriçi”), duke u përpjekur – me siguri – t’u zbulojë lojtarëve të vet disa karakteristika të skuadrës sonë përfaqësuese. Dalëngadalë, besohet se tifozët rrotull hotelit të mirënjohur do të largohen.

Ndërkohë, një punonjës në “Grand Hotel Europa” zbulon për “Tele Sport” se spanjollët janë shumë të irrituar me gjithçka shqiptare. Çuditërisht, ata kanë përshtypjen se ne jemi një popull hajdutësh dhe pa klas. Kjo i mban ata larg tifozëve vendas dhe arsyeja shpjegohet me një shembull. “Dikush nga delegacioni i tyre më tha se emigrantët shqiptarë në Spanjë njihen si hajdutë. Lojtarët janë mbyllur në dhoma dhe nuk lëvizin që aty”, – shprehet burimi ynë. Me të vërtet për të ardhur keq, sepse ne do të donim që kombëtarja spanjolle të zbulojë virtytin tonë të mikpritjes, aq shumë të reklamuar prej nesh ndër shekuj./Telesport

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në ““Spanjollët janë mbyllur në dhoma, na mendojnë hajdutë””

 1. t says:

  mikpritjen tuaj e pane kosovaret para ca ditesh ku ju vodhen makinat dhe sendet personale pervec cmimeve tejet te kripura. skane faj te huajt se ashtu jemi hajdute edhe dembele shkurt maskarenj

  1. tfgs1 says:

   sa keq me qen ………..korrak sunitoshqipoles!

   1. Greece & Turkey are shit says:

    …..por jo me hajdut e qelbesira se jevgjitet e greqise qe ha vodhen historine, identitetin dhe tokat tona! te fala janulles! si e ka shendetin ajo janulla more jevgjit?

 2. rrapatushi says:

  haaa haaa aaaaaaaaaaa??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  e verteta menon por nuk vonon.
  shqiptaret hajna!
  kjo esht mese e vertete.
  hajna ne spanj dhe ne krejt boten.
  hajna ne shqipni.
  shifeni sesi ja vjedhin njeri tjetrit pronen token lekun voten madje edhe jeten ja marrin fshehurazi mas shpine si bythqima historic.
  e ku kan tradit mikpritje shqiptart!
  ata mirpresin te fortin dhe e len pa buk te ngordh te dobtin.
  kjo esht mikpritja e kriminelve.
  spanjollet kan ardh nga halli n shqipni se t ishte per qejf ata s vinin kurr.
  ata erdhen,do I fusin nji t q!me shqipnis dhe do ikin sa me par.
  si gjithnji.
  apo s osht edhe stadjum tersi ai I shkodres per shqiptart!
  shikoni sesi e psoj kosova
  do shifni po se hongri edhe shqipnija me te njejten menyr.
  osht stadjumi shkodres qe ka hije ligsije dhe tersi.
  ata spanjollt s kan frik se ju vjedhin shqiptaret sapunat e dushit. ata kan frik se rrembejn shqiptaret lojtaret e tyre qe kushtojn nga cerek miljard euro.
  a e imagjinon dot se c do te thot te dali ne rruget e shqipnis tribale kater pes persona spanjol qe vlejn ne treg 1 biljon euro?!
  s ka siguracjon qe ta toleroj kte.
  ata mund te dalin ne rruget e shkodres vec me tanke dhe dijagace te shoqerum me bataljon sekjuriti.

  1. Lugati says:

   Paskan dale pa buksat..ikni bythqira lani borxhet masanej meru me shqiptaret te qifsha janullen ne bir t bythes

  2. Greece & Turkey are shit says:

   Shkodranet ndoshta hajna. Isha ne Kelcyre dhe Permet kete vere dhe kamarieri me solli celesat e makines ne dhome se i kisha harruar ne tavoline.

 3. Ben says:

  Te them te drejten as na rruhet kari qa mendon spanja ne mes te napolit te grabisin e te vrasin Vetem te pakten 1 barazim O zot te lutem .ropt ne pidh spanjolve

 4. emigranti says:

  me vjen por ne si komb ne bote e kemi namin e keq

 5. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Vetem po te dali ENVER HOXHA nga varri, mund te edukohet ky mut populli. Legjendat per mikpritjen tone nuk i ha me njeri. Mund te vertetoje me dokumenta se ne te gjitha koherat ne (arberit) na kane paguar te huajt si luftetar, kacak, korsare, ienicere, mercenare, etj. Shkurt, jemi vleresuar gjithmone per njerez te pashpirt, HAJDUTE, KRIMINEL. Ne kohen e turqise nga viti 1500 e deri kur vdiq Enver Hoxha shume shqipetare jetonin ne male, dhe nuk mund te zbrisnin ne qytet sepse nuk i pranonin vete qeverite. Atje ku jetonin mburreshin kush vriste me shume dhe kush vidhte me shume. Dhe per rrjedhim ata ishin gjithmone qe komandonin shume shpellare te tjere. NUK MUND TE THEM KURRSESI QE NUK KA NJEREZ TE MIRE NE KETE VEND, POR JANE AQ SHUME INJORANTE SA TE MIRET VETEM DO SHPERGULEN DHE NUK DO NJIHEN KURRE.
  Nje shprehje thote: nuk ka pyll pa derra. Me vjen shume keq qe flas keshtu per vendin tim. Por ne jemi 90 % derra. DHE ME E KEQJA ESHTE SE PO MESOHEMI ME HIPOKRIZINE, ME KRIMINELET, ME KURVELLIKUN, ME BYTHLEPIRJEN, E SHUME TE KEQIJA TE TJERA.

 6. Moni says:

  Virtuti yne i mikpritjes !!!!! Puuuu !!!! C’a kujtoni ju se jeni para 100 vjetesh, qofte edhe para tridhjet vjetesh ?
  Sot te mirepresin hajdutet ne Shkoder, sic mirerropen kosovaret.

 7. ABC says:

  Tr na rruajne bol3t spanjollet. Sa per kkkomentuesit e mesiperm qe mendojne se jetojne ne nje bote te perkryher dhe e vetmja gje e keqe jane shqiptaret te na i rruajne dhe ata. Si cdo shtet kemi dhe ne frutat tona te prishurra. Bol3.

 8. historijani nga man hatani says:

  sepse po t jesh “shkodran”
  te tana I ban
  Karin thu se jep
  porse Karin han!
  ka pas thon gjergj fishta qe I njifte shum mir pordhacet shkodrane qe I quante pulastrena.
  shkodranet ishin njeher e nje koh
  ishin gjer ne kohet e skenderbeut,
  me pas ata iken emigrant ne itali. sepse erdhen turqit n Shkoder.
  pasandaj ne Shkoder zbriten malokt. dhe u vetqujten shkodron. sikurse u vetqujt kacaku zogoll mbret.
  shkodron lind nuk behesh dot,ashtu sikurse mbret lind,e ke ne gen,dhe nuk behesh dot me dekret apo me dasem katuni!
  respect per shkodront
  derri jua qift ropt “shkodronve”.

 9. e verteta says:

  i sigurte 100%
  kroacia e spanja nuk fitojne te dyja.
  ka mundesi njera barazon e tjetra humbet (me shume mundesi humbet kroacia
  te fala mashtrimit!!!

 10. e verteta says:

  i sigurte 100%
  kroacia e spanja nuk fitojne te dyja.
  ka mundesi njera barazon e tjetra humbet (me shume mundesi humbet kroacia
  te fala mashtrimit!!!!

 11. luani u.s.a. says:

  Vlen te theksohet se mikepritja shqiptare ishte ndaj makines te nje shqiptarit qe ishte i parkiruar ne nje parking ne Shkoder ku hajdutet ia thyen makinen, poashtu cmimet ne restaurante,kafiteri…qe ishin te kryposure,gjithashtu shqiptaret qe jane ne emigrim ne shtetet evropiane shumica e tyre mirren me vjedhje,prostitucion,kontrabande droge,vrasje…deshtem apo nuk deshtem ta pranojme….!

 12. tr says:

  SPSANJOLLET KANE ARDHUR QYSH DITEN E PARE ME OFENDIME PER SHQIPETARET , POR ATA NUK. DUHE TE HARROJNE QE CDO TURIST QE SHKON NE SPANJE LAJMEROHET KUJDES CANTAT!! ATA QE VJEDHIN NUK JANE SHQIPETAR .
  UROJ QE EKIPI I SPANJES MOS TE KETE ASNJE SHANC.

 13. aqif tahipi says:

  Mos u beni kaq sadomazokiste he ja @@fsha nenen. Kini pak respekt per veten dhe per vendin tuaj dhe mos na i beni te huajt me te mire se veten. Spanjollet emigrojne per vete ne Britani ,France dhe Gjermani dhe nuk jane te gjithe si keta [email protected] e futbollit.

 14. bobi says:

  te bejne pordhe nga nje vende tjeter mire po spanjollet qe deri na vitet 85 vriteshin dhe priteshin si ne mesjete, jane te fundite ne evropen perendimore qe jane civilizuare. kane dhe njefare te drejte se ne spanje vetem per droge dhe per te vjedhur vene shqiptaret. kurse ne nje kanale televizive spanjolle problemin e vetem qe kishin pasur lojtaret ishte qe i kishte square qe ne 5 te mengjezit artopolanti i xhamise dhe jane pa gjume.

 15. nuk duam moral nga nje popull qe ka vjedh historikisht ameriken latine says:

  mbasi shkerdhyen gjysmen e amerikes latine duke e vjedh e kolonizuan duke masakruar gjithe fiset maya edhe indaine duke u vjedh floirin duke u shkatktruar kulturen vendase e duke ju imponuar kulturen e vet spnajolle vijne ne shqiperi e na hiqen si te ndershem.
  NUK PRESIM TE NA BEJ MOR NJE POPULL KOLONIZATOR QE PER DISA SHEKUJ VEC KA VJEDH AMERIKEN LATINE

 16. Ed tironci says:

  ABC jom shume dakort.te me rrujne bolet ene mu keta spanjollet..po edhe keta shqiptaret qe shajne popllin e tyre!!PYLL PA DERRA SKA…por sduhet me gjeneralizu…nuk eshte me shqiperia e viteve 80!!

Lini një Përgjigje te Ed tironci Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *