FOTOT/ Humori “kaps”, zhytja në Adriatik dhe “tersi” i kombëtares: Batutat e Ramës me ndjekësit

Kryeministri Edi Rama e ka marrë tashme nofkën “tersi i kombëtares”. Një komentues i shkruan në rrjetet sociale duke iu lutur të mos shkojë në Shkodër në ndeshjen Shqipëri – Spanjë.

“Vetëm në stadium mos hajde kundër Spanjës të fitojmë, se po erdhe do e hamë si Kosova”, – shkruan komentuesi.

Por, Rama nuk e ka duruar dot këtë epitet dhe i është përgjigjur: “Jo, do vij, se po s’erdha do humbasim e do jesh ti tersi pastaj.

Më poshte ju sjellim edhe disa prej batutave te tjera te Rames me komentuesit.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-87-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-87.jpg","attachment_id":562524},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-87-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-87.jpg","attachment_id":562525},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-74-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-74.jpg","attachment_id":562526},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-89-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-89.jpg","attachment_id":562523},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-61-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-61.jpg","attachment_id":562527},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/Rama-futboll-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/Rama-futboll.jpg","attachment_id":562415}]

12 komente në “FOTOT/ Humori “kaps”, zhytja në Adriatik dhe “tersi” i kombëtares: Batutat e Ramës me ndjekësit”

 1. ariff says:

  …..je gjigand Edo .

  1. Fallxhori Rama says:

   “gjigand’ dhe “brilante”, asnje nga keto dy fjale nuk jane shqip. Po pse “brilante” mund te quhet nje pergjigje e eger, e nervozuar inatcore pa humor , ne raste te ketilla jashte politikes, kryeministri duhet te mos bjere ne lojen e perkrahesve te futbollit.

   1. dashamiri says:

    Ju keshillimtar i tipit Fallxhor: Rames i ka takuar te punoje edhe me njerez arkaiket e Djeshem
    (ne mendime) por edhe me modernet e Sotem te pjekur me pesticide.Ku asnjera pale dhe as tjetra
    nuk udhetojne ne nje autobuz me Ramen.Nejse,kohen perpara e kemi…

    1. raimond vlonjati says:

     Ai Doda ja ka thene shume bukur

     Ndersa pergjigja e Rames esht humor kinez lol

 2. garrumbull says:

  e ku duket “pergjigje brilante” ktu?
  esht vetem nje “dhemb per dhemb” pergjigje hakmarrje tamam alla shqiptarce.
  “pse m shajte t shava”!
  hajde gazet hajde!
  po shkruani si puna e atij muhabetit “..u shkrim se qeshuri me shakat e kripura te zotit Duce”!

 3. Uns says:

  Brilante si profesionalizmi i Meros

 4. Jemi kombi me bastard qe jetojme ne planetin Toke !
  Nuk mirenjohim asnjihere te miren !
  Nuk munde te kuptojme , nji njeri me detyren e kryeministrit,qe nderhyn ne cdo segment te jetes ,ku hiroshima PD ,e dogji per 25 vjete .
  Vetem te shajme dhe ofendojme njeriun punetor dime ,por edhe te ngreme ne qiell maskarajin , hajdutin,mashtruesin dhe gjithfare plehrat …….ushhhhhhhht fare poshte………

 5. Brilanti says:

  Sa buthelepiresa jeni bere mo Tema! Mjerane ne servilizem! Ja kaluat edhe 55 dhe Fahri Balkiut megjithese me te ke ngrene mut tere kohen! Te gerdire ju qe e botoni por edhe ai bolja i gjate qe i lexon dhe nuk e kupton se po tallin karin me te

 6. ........ says:

  verioret nuk njohin nder jan PDistet e veriut qe ngado qe shohin ED RAMEN i esht ber fiksim dhe tioncit e mbrapambetur qe nuk i gdhendi dot asnje rregjim duan ta ofendojn pak se kafshet duan kafshen jo njeriun qe i beri me stadiume dhe po i ben njerez , se i katandisi partia e rrugaçve PDja si mos me keq shikoni shkodren dy gishtat lart voltanen perpara jan katandis per ibret,do therrasim saliun dhe lulin ne ndeshje se per cubat e veriut jan shoc i modh .

 7. Kristali says:

  E para,ore car kujtoni ju,hajvaner, se do fitoni kunder Spanjes? si te shkoj a te mos shkoje Edi,apo ky koqja qe i thote mos shko ne stadium,humbja eshte e sigurte,e ska arsye per tu merzitur. Ooo shoku komentues Brilant,i gjati pse po e kupton se duan te tallin karin me te,prandaj po i pergjigjet duke tallur dhe ai,bolet me gjithe kar,or Rrote K..i shoku Brilant.

 8. noka says:

  Po qe per “humor kaps”, ne Shqiperi kampion eshte Edi Rama qe kujton se mund t’ju shmanget kritikave duke bere gallate me batuta e ne media eshte Meroja me rubriken e tij te antenes ne familje.
  E dij o Mero se sapo te shohesh adresen e ketij komenti, da ta shuash menjehere.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *