FOTOT/ Shtëpia portative: Ky apartament të lë pa mend!

Një kompani estoneze ka prodhuar një apartament të vogël që ka lënë gojëhapur këdo që e ka parë.

Ai është me një dhomë dhe një sipërfaqe 24,2 metra katrorë.

Në katin e parë ka një dhomë ndenjie dhe kuzhinë ndërsa sipër është dhoma e gjumit me një krevat dopio.

Por cila është risia e tij?

Ai është i gjithi prej materialesh të çmomtueshme dhe mund ta paketoni dhe ta lëvizni kur dhe ku të doni.

Aktualisht kompania Kodasema po e shet vetëm në Estoni dhe mund të nisë shpërndarjen edhe jashtë saj shumë shpejt.

Çmimi i kësaj shtëpie është 95 mijë dollarë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-108-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-108.jpg","attachment_id":"563127"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-106-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-106.jpg","attachment_id":"563128"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-106-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-106.jpg","attachment_id":"563129"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-99-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-99.jpg","attachment_id":"563131"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-89-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-89.jpg","attachment_id":"563132"}]

1 komente në “FOTOT/ Shtëpia portative: Ky apartament të lë pa mend!”

  1. luani londer says:

    Shihni cmimin e pa pergjegjshem te Gazetes Tema ,kur nje shtepiprej dy dhoma e nje guzhine standarte ne vendet balltike kushton jo me shume se 35 mije euro.Ne Itali nje apartament po me dy dhome dhe cfare dhomash qe te iken petulla fare kushton nga 65000 deri ne 75000 mije mvaret nga zona te ndryshme te Italise.shkrim pa pergjegjesi,kulmi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *