Një përgjigje për Voltanën dhe Koço K..!

brace_ademiDeputeti socialist Erjon Braçe ka kthyer përgjigje sërish për kryetaren e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, e cila në gazetën e Koço Kokëdhimës, sipas tij, ka akuzuar se ka marrë më shumë fonde Divjaka se sa Shkodra.

Braçe thotë se Divjaka ka marrë fonde sa një tribunë e stadiumit të Shkodrës, dhe nënvizon se do të ishte shumë dakord, që t’i jepnin stadiumin dhe kombëtarën dhe me shumë dëshirë do jepte tërë investimet e marra deri më tani nga bashkia Divjakë.

Ja çfarë shkruan deputeti socialist:

“Nje pergjigje per Voltanen dhe perseri per Koco K!

Te diele, Voltana e PD kish gjetur Koco K.,  per te folur perseri per idiotesine e saj qe i vlen shume keto kohe dhe Koco K.:

Nenfinancimin e Shkodres permes Divjakes!!

Une nuk e di ne dine keta apo jo, por kuptoj mire se mllefi i tyre politik nuk i lejon te lexojne numrat, me keq-nuk i lejon te kuptojne pertej numrave.

Po e perseris;

Divjaka ka marre para nga buxheti i shtetit sa nje tribune, me e vogla, e stadiumit te Shkodres.

Por, tani ne Shkoder, te gjithe po e kuptojne-pervec Voltanes se PD, se nuk kane marre para nga buxheti i shtetit me shume se Divjaka, por i kane marre Tiranes nje ekonomi te tere, ekonomine prej futbollit; Divjaka as qe duket ne horizont.

Nuk kam cte them me;

Thjesht, drejtuar Voltanes se PD dhe Koco K.:

Me jepni stadiumin dhe Kombetaren, tu jap parate qe kemi marre nga buxheti i shtetit per Divjaken, meqe qenkeni te nenfinacuar, madje 5 here me pak se Divjaka.

Se fundi nje keshille kam:

Urreni, su ndaloj dot, por me karar se, injoranca del ne publik kur arsyeja arratiset pas urrejtjes.”

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “Një përgjigje për Voltanën dhe Koço K..!”

 1. Po boll o Erjon B…(. vazhdoje veteMbiemrin se ke boll variacion) ! E sigurove edhe nje mandat tjeter shkerdhate se pune tjeter vec buceollogjise parlamentare nuk di te besh ti dhe shume nga ju! Te mos jeni ne politike jeni te mbaruar ndaj dhe ju perdorin si leter higjenike! Hall te madh keni ne ate vend mundeirash te medha!

  1. Sportdashesi says:

   Nuk jam absolutisht fans i Braçes, perkundrazi. Por mendoj se ne kete rast ai thjesht tenton te beje nje krahasim shifrash dhe ne ato qe shkruan nuk shoh ndonje pakenaqesi nga ana e tij per faktin se Shkodres iu dhane fonde per stadiumin te cilat sipas meje i meriton PLOTESISHT
   Po deshem qe ky vend te ece perpara eshte URGJENTE te ndalojme se gjykuari ata qe flasinn, te çfaredolloj ngjyre politike qofshin dhe pavarsisht se per ç’qellim flasin e shkruajne.
   Te gjukojme vetem mbi nje BAZE:
   Nese informacioni qe ata japin eshte i VERTETE apo i RREME. Nese genjejne le tu thyejme hundet.
   Nese Rama thote qe Roma eshte kryeqytet i Italise apo nese Berisha thote qe Parisi eshte kryeqyteti i Frances, nuk besoj duhet ta veme ne dyshim nje gje te tille, pavarsisht nese dashurojme apo urrejme njerin apo tjetrin.

 2. ali says:

  O Erjon, po nuk te vjen turp qe nxjerr ate llaf nga goja, stadiumin e meritojne shkodranet per aq shume sa i kane dhene futbollit
  dhe sportit, pra nuk eshte nje dhurate. Ajo zonja mund te jete kryetare e zgjedhur nga PD, por nqs ka projekte dhe ide duhet te
  marre fonde per bashkine e saj, qe eshte dhe nje qender e rendesishme historike, ekonomike dhe kulturore.
  Per me shume o Erjon, edhe ura e Thijve nuk krahasohet me Divjaken, e cila kuptohet ka nevojat e saja per zhvillim.
  Nuk i kuptoj deputetet e Shkodres, sidomos ata te PS, pse nuk preokupohen per qytetin e tyre, apo vetem po ta drejtoje PS?….
  Sa per Kocon, nuk kuptohet per cfare e permend, do dhe ai te haje ndo pak.

 3. Koco Hajduti thuaj dhe i semuri per mend.
  Eshte megalloman dhe imituesi me perfekt i Enver Hoxhes.
  E kini vene re si flet. Tamam si ai ne Kongrese. Kocos duhet ti fillojne ti bejne skanerin e pasurise dhe te ndertimeve dhe shkeljeve qe ai ka me pallatet e Himares dhe kalane e Qeparose.

 4. Albi says:

  O Erjon sa shume rendesi qe po i jep vetes o djale. Mos te te genjej mendja qe ka njeri kohe te merret me ty aq me teper te te urrej. Faktet jane fakte zoteri dhe duhet te kesh perulesine ti pranosh. Cfare ke bere ti per Divjaken more? Apo vetem sa cirresh ndonjehere ne Paralament. Zbrisni nga zyrat tuaja e shikoni hallet e popullit se aty do perplaseni prape.

 5. Minatori says:

  Per Eri dhe Mero B…, qe nga sherbimi per shefin u eshte bere B-ja V. Sa here ka balt apo vrere per te hedhur ndaj K-es, te gjithe jane te gatshem kur kjo e bene shefin te ndihet pak me mire dhe #gazetakoshiiplehrave eshte shume e gateshme per ti postuar. Eri B vazhdo sherbimin me koken poshte se pas pak kohesh prap te KK do vesh qe te te cojne prap ne list per deputet. Ndryshe nga gazeta me B…, gazeta e K-es paraqet te verteta qe ndodhin dhe jo ato qe kerkojne shefat te nxjerrin.

 6. Kastriot says:

  Sa per te qeshur jane keto deklarata, aq me teper kur dalin nga goja e ketij kones. Dashke dhe stadium ti se deri tani e ke rregulluar Divjaken me fondet qe ke marr nga shteti. Fakti qe Voltana eshte e PD apo se Shkodra ka stadiumin atehere sduhet te marr financime. Ti e ndrite me idete e tua gjeniale ne Divjake, prandaj te japin fonde ty. Dhe boll fole per Kocon se le nam. Ske argumenta dhe sulmon kot. Sa gjysma e tij ne Qarkun e Vlores te ishe perpjekur dhe ti per qytetaret e Divjakes. Ik cirru ne Parlament kur te japin fjalen se eshte e vetmja gje qe di te besh mire.

  1. shqipe says:

   O kast-rrote!
   “Divjaka”,(Thote i nderuari Erjon brace, “Merr fonde, aqsa nje faqe e tribunes se stadiumit ne Shkoder!” kaq,do mjaftonte per kedo,me perjashtimin tend si shqupist,qe s’do te kuptosh,edhe pse e kupton sa nje derr,madje,sa dy derra bashk… Jo se me foshte gjithnje gjyshja mue: “O Leme,o leme,(Me falni), O Kast-rrot,o Kast-rrot!… Eeeeee,ifoshja une / A ‘po na ha mun / me foshta ajo….

 7. Briklona says:

  Erjon!
  Jo shume por vetem 10 te kishte si ty PS, do kishin ndryshuar edhe me shume gjerat ne Shqiperi!
  Bravo Erjon, vazhdo punen me zgjedhesit dhe per zgjedhesit e tu se ata te besuan dhe me punen qe ke bere ne ate zone, ata prape do te votojne qe ti t’i perfaqesosh. Lere Voltanen te ndjeke shembullin e Lulit te saj ne bashkine e Tiranes.

  1. Mzati says:

   Doli edhe BRIMKLONA TU I DHONE KRAH BUCES CIUAUA TE RIPJELLJES..GAM GAM GAM GAM GAMGAM HAM

 8. Altin says:

  Kaq idiot esht vertet ky Brace qe kraheson Divjaken me Shkodren.. po pse o tu mbyllte se kuptojm ne kush i con fondet ne divjak ti vjedhi me Fred Kokoneshin. Po ka byrh te rij te mari Divjaka me shum fonde se shkodra vlora lushnja berati. Ca fshatra qe sduheshin ber bashki fare se nuk kan as qender perfitojn fonde per te ber pun qe sju duhen fonde fare vec te vjedhi brace kokoneshi.

 9. Sokoli says:

  Qe nga sot therriteni Roni A (Erjoni Avioni). Kur fjalet fluturojne si avion nga papergjegjshmeria per te bere lidhjen midis lajmit dhe objektivit. Pavarsisht se kush flet, Ronit i eshte dhene urdher te sulmoj Kocon. I jane erur syt. Po kthehet Kocua sot me keq nga Saliu dje. Fajin e Ka Kocua!

 10. Aldo says:

  Je per te ardh keq o Erjon, po jo vetem ti dhe keta gjoja gazetar qe publikojne budalliqet qe thua ti. Ik o merru mendonje oune tjeter pervecse lepin dhe cirresh kot . Sben dot nje deklartae ti pa sulmuar te tjeret dhe Kocone e paske pike te dobet. Per fatin tend te keq o djale i mbare gazeta e tij flet me fakte. Ik vazhdo bej punen qe di te besh me mire dhe boll u bere qesharak me kesi deklaratash 😉

 11. Ina says:

  Ne vendin ton cdo gje eshte e mundur. Dalin deputet si puna e ketij qe sbejn gje tjeter vecse i sherbejn atij qe eshte ul ne karrigen me te madhe. po si nuk keni personalitet o njerez. Dhe ju pretendoni te perfaqesoni popullin. Ju perfaqesoni denjesisht vetem hajdutet dhe lepirasat dheata nuk e di ne fakt ne do te donin te perfaqesoheshin nga ju. Del ky konia me deklarata sa here i permendet emri dhe keta qe bejne lajme cdo postim idiot. Ti Eri sulmon kedo qe te thone, ste ve faj se ske mundesi te mendosh vete. Faktet jane kokeforte Erii. Sulmo ti gazeten e KK dhe cfare fiton, behesh thjesh me qesharak nga cje. Nese Voltana, pavaresishte se eshte e PD, ka projekte dhe ide per Shkodren nuk eshte e drejte qe te te jepen ty . Fati i keq i Divjakes qe perfaqesohet nga ty.

 12. mirashi says:

  Erjon, mos e prish terezine fare as nga Voltana, as nga Koço, as nga keta lameqanet komentues qe prej idiotizmit, por me shume prej ligesise shpirterore qe kane dhe keshtu do vdesin, flasin ç’u vjen nga b…e thone nga goja se njesoj i kane. Bej detyren, ai popull te ka zgjedhe qe ti zgjidhesh hallet e tyre. Kjo eshte detyra e deputetit te vertete, perfaqesues i tyre . Je i zoti; lulezoje Divjaken, beje me te bukur se edhe iranen, te punesohen e te jetojne te lumtur njerezi, vetem mos vidh dhe shperdoro ne emr te tyre. Le te marrin shembull deputetet nga Erjoni, te luftojne njesoj si ai dhe do te shikojme se keshtu behet vendi, jo me dengela “demokratike” e llafe pijanecesh bastarde

 13. hanikar says:

  me duken si karadashes shumica komentuesve , vetem ta shajne erionin se eshte i majte apo dhe po te ishte i mesit , flasin karizma pa kuptim , po ku e pate o qorra komentues qe erioni po krahason shkodren me divjaken , ai po trajton nje teme te shkruar ne gazete bythqimi si koco kokeverra qe sa borxhe ju ka inxhinierave e njerezve te puneve qe si ka paguar , qe thuhet se shkodra [paska marre me pak fonde se divjaka , ne kete rast erioni i ka kujtuar qe fondi per ndertimin e stadiumit eshte goxha i madh ne krahasasim sepse si kemi vlerat reale e transparente ne tavoline ti shohim konkretisht , plus qe zonja kryekare e PD ka dhe buxhet te brendeshem nga taksat e bashkise apo jua ka falur tregetarve per voten e ardhshme. komentuesa te pd kuptohet te gjithe ketu ne kete faqe jeni sepse ju intereson rremuja politike per te fituar nje kar e prezervativ ta fusni ne bythe sepse buken e bleni vete.

 14. Deljana says:

  Normale i duhet Braces te perbalt te gjithe per te siguruar nje vend ne parlament. Turp per Shqiperine qe ka Deputet si Ty Brace. Pers i perket permendjes se Kocos nuk mundesh qe te besh lajm i ” nderuar” zoteri pa permendur ate.

 15. shqiptari says:

  Te gjithe e kane nje bindje, bindjen se ku mbillet, ku ritet e ku shfaqet banaliteti, urejtja e ligesia. Ashtu sikurse eshte fakt qe keta po pakesohen cdo vit sikurse forca politike qe i perfaqeson. Keta njerez dhe ata qe i perfaqesojne i japin shkas te majtes ti thone popullit: – Ja e shihni kush jane ata ?

 16. keli says:

  e para: e ka pare zoti, qe e ka lene aq, e dyta: turp per partine socialiste, qe e ka vene ne krye te nje komisioni aq te rendesishem, nje njeri qe nuk ka punuar as dhe nje dite, si specialist i fushe, e treta: nje njeri qe vetem rolin e qenit e ben mire cfar pret me teper????

 17. Briklona says:

  O Mzat, o sakat nga trute!
  Ke bere ndonje klase shkolle?
  Erjon Brace s’ka nevojen e askujt per t’i dale ne krahe.
  Ne krahe i del puna dhe vetem puna, por kur dikush i flet me gjuhen e Sali kriminelit, do mare nga Erioni dhe kushdo tjeter, pergjigjen qe meriton.
  U kishin plasur syte dhe nuk e shikonit Lulin, cfare beri per Tiranen? Nje hiç!
  Te kishin plasur syte ne 21 janar?
  Te kishi plasur syte kur u hodhen ne ere femijet ne Gerdec dhe u varrosen ca pa koke e ca pa kembe?
  Mbylleni halene dhe mos e shqepni me, kriminele, ti dhe idhujt e tu!

  1. Mzati says:

   O brimklona avash mi motre mo u xej mere me terezi..sa per lul e sale i dhjes mu n koke..po edhe ky gorja gam gam kot sikur i ka ardhe me pjell..ah isha tu harru 8 vjet shkolle kom ene 2 nga ato me mik..hajt me t mara mere me kadale se ene un para shum vitesh mersha jerm si puna jote..ta them qi mos na smuhesh e t rujte zoti

 18. Ami says:

  Po filloi te aktivizohet ky ne fakt se po vjen fushata dhe do filloj perseri te lutet per te qene ne listen e deputeteve. Kete zoteri nuk e ka votuar populli sepse deputetet nuk zgjidhen nga populli. Populli ka votuar PS dhe PS-ja per fat te keq ka dhe deputet si ky qe lepijne nga mengjesi deri ne darke vetem per te qene ne ate karrige, te ngrejne e te ulin kartonin sa here eshte e nevojshme dhe te lehin si kone. Nuk mbahet vendi duke vjell vrere sa here te thone o Erjon. Nuk eshte mire qe te perdoresh keshtu.

 19. aqif tahipi says:

  O Erjon mos e rruaj fort per keta njethubdraket qe flasin nga shqupi .Ngaqe folen genjeshtra dhe mashtrime si keta 25 vitet e fundit edhe Dibra ju dha 4 mije shuplaka bythes.Kane 2 muaj qe kane filluar fushaten e shpifjeve dhe mashtrimeve pasi e kuptojne fort mire se shqiptaret nuk i pjerdhin me.

 20. Ali Qyteza says:

  Erjon shiko per ti kundershtuar me argumenta deklaratat e ndryshme, dhe jo tu besh presion mediave qe cfare duhet te shfaqin ne gazeta dhe cfare jo. Duhet te persekutohet pronari i nje medie pse jep lajme qe nuk i pelqejne shefit tend.

 21. Dori says:

  po si ka mundesi qe te jeni kaq hipokrit? Si guxon pike se pari te sulmoni ne menyre te tille nje antare te PS dhe aq me teper nje person qe ka qene pjese e atij Parlamenti. Si mendoni ju se kjo gje ju ben qe te dukeni mire?? Jeni per te ardh keq siqerisht. Edhe mund te mos beni ndonjehere ate qe ju urdherojne. Tregoni pak karakter se eshte turp kjo sjellje prej servilash

 22. herioni says:

  O ERion te lumte goja more djale se Voltana tall b… vete me shkodranet e eshte duke i poshteru perdite.

 23. herioni says:

  O ERion te lumte goja more djale se Voltana tall b… vete me shkodranet e eshte duke i mbyt perdite me taksa e me gjoba

 24. burri me mustaqe says:

  Voltana Ademi kryezhelja e Shkodres , kjo se meriton te jete te ay post.

 25. sanija says:

  Voltana meriton ma shume se kaq sa i ka thene Erioni

 26. sidita says:

  Voltana , mesila, majlinda etj etj jane k…e pd-se me flamur te ngritur i ke gati per film aksion

 27. polici i bashkise says:

  Voltana ne Shkoder njihet per bemat e saj elektricitet i gjalle eshte , eros eros pafund edhe zyra vlon nga zjarri ndjesor

 28. Andrea says:

  Po si ka mundesi qe ky jep dhe keshilla? Aman o Erjon prape ty gjten keta per te sulmuar Kocon? po e degardove fare figuren tende. Sa keq qe perfaqesohemi nga njerez te tille. 100% populli do te vendoste njerez te tjere ti perfaqesonte jo servilla si puna juaj

 29. Briklona says:

  Mzat! Nje keshille shoqerore: shko ne shkolle, djale!

 30. Madison park says:

  bravo Erion

 31. Drini says:

  Vecse nje servil i pushteti mund ta quaj Koco Kokedhimen “Innjorant te verbuar nga urrejtja”. Bravo Brace lepive, lepive po mesa duket do e fitosh dhe kete vit mandatin 😉

 32. doktori says:

  Mos u merrni me Bracen qe ka ecur drejt si kale karroce ne gjithe karieren e tij,merruni me rrufjanet politike!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *