Përparim Spahiu nis fushatën për kreun e LSI-së: Meta është i butë. Qeveris me mosmirënjohës

spahiuDeputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka qenë ditën e sotme në Pukë për fushatën për zgjedhjet në krye të kësaj partie.

Ai ka kritikuar Metën për mënyrën se si e drejton partinë, duke moskursyer as aleatët e PS-së.

Kështu, sipas Spahiut, LSI-ja duke të mos prodhojë më kryeministra pa teserën e saj.

“LSI eshte e vetmja force politike qe shenon rritje nga zgjedhjet ne zgjedhje, eshte nje realit, ne vitin 2009 kishim kater depute, sot jemi me 20 deputete, ne zgjedhjet locale u rritem me 80 mije vota dhe sondazhet e mija me tregojne qe rritja e LSI vazhdon nderkohe qe partite e tjera zvogelohen.

Qe ketu lind nje kontradikte, duke qene se jemi te vetmit qe rritemi a do ta rrisim ne menyre paralele dhe rrolin tone udheheqes politik ne shoqerine shqiptare?

Do marrim pergjegjesi me te medha, vete ne si LSI apo do vazhdojme te prodhojme kryeministra qe se kane teseren tone, nuk jane te LSI e qe jo vetem nuk jane mirenjihes por dhe na faturojne deshtimet e tyre, sikur jane deshtimi yne. Dhe un mendoj qe kjo eshte nje ceshtje qe ja vlen te ngre zerin, dhe per nje ceshtje si kjo ja vlen te kandidosh kunder linjes kaq te bute e kaq luajale te Ilir Metes”, ka thënë Spahiu.

“Ne jemi nje parti qe shquhemi per nje gje shume te madhe, ne i rrime afer zgjedhesve tane, ne behemi cope per punesime, per zgjidhje hallesh, duke pyetur njerzit qe na takojne “Si je vlla”, “Cfare mund te bej per ty vlla”….dhe cfare ndodh nderkohe, ca media ne sherbim te konkurrenteve tane politike na etiketojne: LSI nje parti klienteliste!!!

Unë Perparim Spahiu them Jo, ne nuk jemi parti klienteliste, ne jemi nje parti e vertete ne sherbim te qytetarit, duke I dhene perparesi zgjedhesve tane.

Dhe kjo eshte  nje nga aresyet kryesore pse ne rritemi, sepse kemi ndertuar dit mbas dite dhe rast mbas rasti besimin te zgjedhesit tane te ne, dhe ky besim eshte pasuria jone me e madhe politike.

Sepse LSI eshte nje parti besnike, mban paktet me qytetarin, zgjedhesit dhe me aleatet me te cilet jemi ne koalicion.

Dhe cfare marim shpesh si shperblim per kete, vendosemi perpara faktit te kryer te disa zgjedhjeve qe nuk jane prioritare per ne por detyrohemi ti mbeshtesim, pasi kemi bere nje kontrate politike per t’i respektuar”, vijoi ai, duke iu referuar miratimit të ligjit të importit të mbetjeve.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Përparim Spahiu nis fushatën për kreun e LSI-së: Meta është i butë. Qeveris me mosmirënjohës”

 1. aqif tahipi says:

  O deputet i nderur .Rritja e juaj ndodhi per arsye se te gjithe nepunesit e administrates qe ishin me pedene ,per te shpetuar vendin e punes u kthyen me lsi. Natyrisht qe ky migrim nuk ndodh me votuesit e ps dhe prandaj paske marre flake or taj. Me mire merru me vendin e dyte or ti ,nese do dale pedeja ose lsi ndersa vendin e pare ka shume vjet dhe breza shqiptaresh qe votojne ps.

 2. fieraku4u says:

  PERPARIMI ESHTE THJESHT ZARI ILIR METES. KJO ESHTE THJESHT NJE LOJE PER PUBLICITET, QE TE TREGOJE QE NE LSI KA KONKURENC DHE ESHTE PARTI E HAPUR, KU CDO KUSH MUND TE TREGOJ BINDJET E TIJA.

  QE ILIR META FITON KJO AS NUK VIHET NE DYSHIM. ESHTE THJESHT NJE TEATER E ILIR FLORIRIT QE TE TREGOJ QE NE LSI KA DEMOKRACI.

 3. Darius says:

  Lsi eshte nje Cete Kurvash…..Kurva Grate,Pederaste Burat

 4. Beta says:

  O Perparim pse lodhesh kot,Ilir Meta eshte mjeshter per te vjedhur,ti e din me mire se kushdo kete fakt,apo te ka vene Iliri te luash kete rol.Ik me te mira

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *