VIDEO/ Batutat e Ramës me të moshuarin: Fëmijët i bëre me planifikim apo përnjëherësh?

Gjatë takimit me fermerë në Manzë të Durrësit, një i moshuar replikoi me kryeministrin Rama, ku nuk munguan as batutat.

I moshuari tha se bujqësia ka 5-6 hallka, ku përveç vaditjes janë edhe farat. Kryeministri e pyeti të moshuarin se sa fëmijë kishte.

Bashkëbisedimi:

Rama: Sa fëmijë keni?

I moshuari: Dy fëmijë kam.

Rama: I bërë përnjëherësh apo me planifikim? Apo se mban mend?

I moshuari: Me radhë. Mos të hyjmë andej. I kam bërë me planifikim.

Rama: Uji ishte e para. Uji po bëhet. Jam shumë dakord me ty. Tek farat dhe tek kimikatet ne jemi të vetëdijshëm se akoma nuk kemi dhënë zgjidhjen e duhur, sepse shumë njerëz shesin një far dhe pastaj kur e shef në prodhim del diçka tjetër. Edhe kësaj do t’i japim një zgjidhje. Tjetër çfarë ke?

I moshuari: Kur të bëhen zgjedhjet ne duhet të kemi deputetë..

Rama: Këtu nuk jemi për deputetë…

I moshuari: Rri mbaj vendin mos ma ndërprit muhabetin (i drejtohet një tjetër personi në sallë).

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “VIDEO/ Batutat e Ramës me të moshuarin: Fëmijët i bëre me planifikim apo përnjëherësh?”

 1. Mero Pleraxhiu i Rames says:

  Nje teme idjotike e TEMES se meros apo nje idjotizem i Meros se Temes ky lajm?!!!!!

 2. corape kuqi says:

  Shywyr qe kemi tradite ti kemi kryeministrat pallaxhi se na mbajne me humor. Jo per gje po harojme dhe hallet.

 3. aaaaaaaaaaaa says:

  Po ti ram,si i bere ? Mos na e thuaj,thuaja vetes para pasqyrës.

 4. Haaaaa says:

  Pyetje dhe pergjigje prej HALABAKU!
  Rama nuk ka respekt per qytetaret e vet!
  Eshte arrogant dhe mendjemadh pa edukate!
  NUK VLEN PER QEVERITAR!
  Me mire do bente te shkonte tek AL PAZAR!

 5. NATASHA says:

  RAMA ESHTE POPULLOR,DI TE GABOJE KUR FLET ,KUR ESHTE I NERVOZUAR,DHE NE SHQIPERI KA AQ PROBLEME SA VETEN BUDALLAIT I DUKET LENDINE,PO ESHTE DHE XHENTMEN DI TE KERKOI FALIE KUR GABON,PO KISHTE ME AROGANT SE NANO JO VETEM TE OFENDONTE PO E TE TALLTE ME ATE IRONIN E TIJ TE SHPIFUR,DISA E TEPEROJNE ME FJLE TE NDRYSHME FYESE QE SHKRUAJNE NE KOMENTE,PO JU BEJ NJEPYETIE A GUXONIT TI FLISNIT SALES KESHTU SI FLISNI ME RAMEN KUREN EKURES SE E DINIT CJU PRISTE JU NDIQTE SI SKENDERBEU TURQEVE DERI SA BENTE QEFIN E TIJ,KENqej PO TE TEM TY HAHAHA NGOPU E HA SA TE DUS TY STA VE VESHIN KURKUSH

 6. Anti-komunisti says:

  Skizofreni godet perseri.

 7. Lugati says:

  Krejt si ky edi qi shkru me ne je o lugat..o ripjellja.lajmrojeni qee osht kryeminister jo shits damotesh

 8. lili says:

  Rama eshte ba si komplet idiot, me keto pseudo barcoleta qe tregojne sa anadolak eshte ne mendjen e tij! lodhja e tij apo ma zi paaftesia e tij per te qeverise si duhet po e kthen ne identité:idiot, ka trute,qe vete idiotsira flet se date nivel ka!
  Zhgenjim i madh per gjithe alto qe e votuan,
  Eshte e papranueshme qe nje kryeminister t’i flet keshtu nuk qytetari!Po kjo tregon shume per ate qe pergjigjet keshtu

 9. alban says:

  O zoti Rama. Nuk e kupton se je bere bajat me kete shprehjen se sa femije ke? Ne cdo takim me fermeret i njejti avaz.

 10. Endri says:

  RAMES I NGRIFET NJE HERE NE 25 VJET ME BO KALAMO E RRI TU PYT DYNJON SI I KAN BO KALAMAJT.
  SIPAS LOGJIKES RAMES I BIE TE PRESIM TE NA RREGULLOHEN PUNET KUR TI NGRIFET POLITIKANEVE.

  BOLL SE LE NAM, KRYEMINISTER MATERNITETI.

 11. petriti says:

  Show idjote qe i ka sterdale boja.
  Ik pirdhu o kryeminister se je bythshitur.
  Rendin se rregullon se ke shitur bythen te kanabisi
  Mjeksine se rregullon se ke shitur bythen te Vilma Nushet
  Arsimin se rregullon se ke shitur bythen te Henri Cilet
  Drejtesine se rregullone se ke shitur bythen te hajdutlleku
  Biletat e avionit, sgs, rapiscan e shume te tjera si heq se ke shitur bythen te monopolet.
  Cna duhesh ti per batuta?
  I bejm vete me te bukra se kemi genin e mbijeteses me te mire nga ty kopuk.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *