FOTOT e reja/ Brenda dasmës Mbretërore në Tiranë, ato që nuk u panë në TV dhe prapaskenat. Zbulohet kush ishte financuesi

Skënder Zogu, kushëriri i parë i mbretit Leka Zogu, ka zbuluar se kush e ka financuar dasmën e princit Leka Zogu me Elia Zaharian.

“Është zoti Julien Roche, i cili bashkë me disa miq të tjerë të familjes mbretërore, kanë sponsorizuar për këtë dasmë. Familja mbretërore nuk i kishte mundësitë financiare që të përballonte këtë dasmë,” thotë ai për gazetën Panorama

Sipas tij, edhe Edi Rama ka organizuar një koktej për ta:

Rama na organizoi një koktej. Në zyrën e tij, në godinën e qeverisë. Vizituam Kryeministrinë, sallën e hartave dhe ishte bërë shumë bukur. Edhe ai e vlerësoi dasmën dhe tha se kjo dasmë i dha vendit një imazh shumë pozitiv. Ai falenderoi familjen mbretërore, uroi Princin dhe Princeshën për këtë kurorëzim, falenderoi të huajt nga familjet mbretërore që kishin ardhur në Shqipëri”.

Ndërkohë, Zkënder Zogu ka shpjeguar edhe prania e Mbretëreshës Sofia të Spanjës në këtë dasmë, e cila është komentuar gjatë nga mediat e huaja, pasi Spanja ishte vendi që e detyroi Lekën e Parë të largohet nga ky vend:

“Para gjashtë muajsh në Monako te Princi Albert u bë një takim miqësor, ku ishte i pranishëm Mbreti Juan Carlos dhe Mbretërsha Sofia. Qeveria e Juan Carlos-it e detyroi Lekën e Parë të largohet nga Spanja, për shkak të disa problemve në atë kohë, ishte çështja e Kosovës. Me këtë takim me Princin Leka dhe Elian, Mbreti i Spanjës, Juan Carlos bëri një pajtim me familjen mbretërore shqiptare pas largimit të Lekës së Parë. Nuk ishte një takim zyrtar, por ky ishte qëllimi i këtij takimi në Monako”.

Ndërkohë, revista franceze “Paris Match” ka publikuar një set me fotot më të bukura nga dasma e zhvilluar në Tiranë, si nga ceremonia, por dhe nga darka, foto këto të papublikuara më parë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-17-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-17.jpg","attachment_id":564063},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-16-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-16.jpg","attachment_id":564062},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-19-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-19.jpg","attachment_id":564065},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-18-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-18.jpg","attachment_id":564064},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-15-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-15.jpg","attachment_id":564061},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-14.jpg","attachment_id":564060},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-13-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-13-1.jpg","attachment_id":564059},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-12-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-12-1.jpg","attachment_id":564058},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-1-1.jpg","attachment_id":564055},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-11-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-11-1.jpg","attachment_id":564057},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-10-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-10-1.jpg","attachment_id":564056},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-2-1.jpg","attachment_id":564066},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-3-1.jpg","attachment_id":564067},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-4-1.jpg","attachment_id":564068},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-5-1.jpg","attachment_id":564069},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-6-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-6-1.jpg","attachment_id":564070},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-7-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-7-1.jpg","attachment_id":564071},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-8-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-8-1.jpg","attachment_id":564072},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-9-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-9-1.jpg","attachment_id":564073},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-20-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leka-20.jpg","attachment_id":564074}]

10 komente në “FOTOT e reja/ Brenda dasmës Mbretërore në Tiranë, ato që nuk u panë në TV dhe prapaskenat. Zbulohet kush ishte financuesi”

 1. detashmenty says:

  kta po luajn nji film me titull “dasma”!
  merr pjes edhe Edi Rama si actor dytesor,ose figurant.
  kembengulja e tij eshte nje detyrim gjenetik. I lidh gjaku I zogoll kurvarit.

  1. Mbreti lakuriq says:

   me kujton perrallen e Andersenit “Rrobat e reja te Mbretit” ku dy mashtrues I mbushen mendjen nje mbreti se I kishin qepur rroba te padukshme qe vetem mbreti dhe aristokratet mund ti shihnin. Dhe mbreti I shkrete qe parakalonte ne popull I lakuriq, duke kujtuar se kishte veshur nje kostum te bukur qe I shkonte shume. Keshtu dhe ky fyell, lakuriq nga trute, qe dhe shqipen mezi e flet, e kane lavazhuar e manipuluar aq keq psiqikisht, sa I kane mbushur mendjen se mund te ktheje “lavdine” e gjyshit te tij! Perfshirja e Rames dhe Veliajt dhe venia ne dispozicion e godinave shteterore dhe gardes I vuri vulen e patetizmit kesaj maskarade te peshtire!!!

 2. Xen deledashi says:

  Tipike shqiptare, breke grisur por edhe bythen japin vetem per tu dukur njeçikë

 3. qiri says:

  Cfare shkopi i rendomte. Hajde “popull” i pakuptueshem. Therret gega e therret lala: Dum mbret, dum mbret. Rrozga nga fundi ne krye.

 4. mirel says:

  Po ketij lumadhit me mite ti kishin veshur brekushe nga ato te Burgajetit, se keto poturret gri duken sikur ia kane dhjere qente. As brekushe e as pantallona.

 5. Hasan says:

  Urime. Te jeni te lumtur pergjithmone! U trashegofshi!
  Hasan Jashari

 6. ina says:

  nje here kjo foto e 19-te si grup vampirash te gjithe. kjo foto i ka kapur tamam per cka jane: shushunjeza parazite qe jetojne me taksat e njerezve.

 7. Lotta says:

  Shume bukur. nje dasem sipas standarteve. Cifti te trashegohet dhe shqiptaret ti therrasin mendjes dhe te lexojne shkrimn e Nazarkos dhe te mesojne historine qe te ms flasin kodra pas bregut.

 8. butafori says:

  Cifti njerezisht te trashegohet,por kjo loja me princ dhe princesha eshte e tepruar,por cfare princi eshte kur gjyshi i tij ishte thjeshte nje hajdut,nje dhurues i trojeve shqiptare te serbi,dhe nje i veteshpallur mbrete,

 9. nezo says:

  shqiperia per 45 vjet ka qene republike popullore. mbas viteve 90 u be nje referendium per repblike apo per mbreteri, dhe fitoi bindshem per republike. tani nga na dalin keta princa e prinsha? shikoni tavolinat, se cfar luge e pironj ka . dhe shajen enverin qe hante me luge alumini.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *