Akuzoi kryeministrin Rama se nuk i di punët e Kosovës, qytetarët kosovarë “kryqëzojnë” Buzhalën

Gazetari Berat Buzhala i ka befasuar të gjithë me qasjen e tij ndaj kryeministrit Rama përsa i përket qëndrimit të këtij të fundit mbi Kosovën.

Buzhala është shprehur se Rama nuk e mbron dot çështjen kosovare sepse sipas tij nuk i di mirë punët e Kosovës. Po ashtu ai ka sulmuar kryeministrin duke i thënë të merret me plehra dhe kanabis.

Mirëpo qëndrimi që kryeministri Edi Rama mbajti sot në Beograd vërtetoi krejt të kundërtën e asaj që thotë gazetari Kosovar.

Buzhala, për këtë qëndrim absurd të tijin është kryqëzuar nga komentuesit në llogarinë e tij në “Facebook”.

Ato hedhin poshtë konstatimet e Buzhalës dhe e cilësojnë kryeministrin Rama si mbrojtës të jashtëzakonshëm të interesave të popullit të Kosovës, të paktën kur bëhet fjalë për njohjen e saj si shtet.

Kujtojmë që në Samitin e sotëm të mbajtur në Beograd Rama përcolli dy mesazhe qëndrore. Së pari, i bëri thirrje Serbisë të njohë Kosovën dhe së dyti i bëri të qartë homologut Vuçiç se miniera e Trepçës i përket Kosovës dhe Serbia nuk ka pse ndërhyn aty.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-154-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-154.jpg","attachment_id":"564961"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-157-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-157.jpg","attachment_id":"564959"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-154-150x145.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-154.jpg","attachment_id":"564960"}]

23 komente në “Akuzoi kryeministrin Rama se nuk i di punët e Kosovës, qytetarët kosovarë “kryqëzojnë” Buzhalën”

 1. vito says:

  O Bukshkale harrove qe kryeministri i sotshem i Kosoves Mustafa bashke me gjithe morrat e LDK dhe me Haradinajn lane sallen kur Edi Rama beri viziten e pare si Kryeminister i Shqiperise ne parlamentin e Kosoves? E lane sallen se keshtu u kishte kerkuar Sali Vuk Karadzic. Populli i Kosoves e meriton gjithe mbeshtetjen e Rames por ju bastardet e medias dhe politikanet e Kosoves nuk meritoni asnje lloj respekti.

  1. Edkari says:

   Edi Rama para dy ditesh ishte ne Manez
   e bente vetem gerr-verr.
   Sot degjova perseri se ishte duke bere gerr-verr
   dhe ne Beograd.gerr-verr vetem di te bej ai.
   Kosovaret nuk i kane dhene as dhe nje lloj
   te drejte gerr-verrit qe ti perfaqesoje ne bisedime
   ku kosovaret nuk marrin pjese.
   Dua qe te them se e majta shqiptare gjithnje
   ka qen dakort qe kosovaret te jene nen thundren
   serbe dhe gjithnje kosovaret i quanin miq e
   jugosllavet i quanin vellezer.
   Kosovaret nuk duhet te harrojne as edhe nje here
   se e majta shqiptare ishte bashkpunetore e
   jugosllaveve ne Masakren e Tivarit dhe
   te gjithe kosovaret qe arratiseshin nga aty e
   vinin ketu me pas ktheheshin prap aty
   duar e kembe lidhur.
   Ne se kosovaret mashtrohen nga gerr-verri
   le tu behet mire.

   1. Sal says:

    O shkelzen pidhi qe m,cefesh si ed…. Okelysh serbi,pse nuk thu qe je nipi o karaxhicit vor qen i nyt,SE ka me ju ardh koha mehr shpellar,i qelbet ti me gjith tet tat mehr zorraxhi qi sie die me ngrejt Bremer kur sal kari i böte fresk qoft largut,ju jeni familia mo anti shqiptare mor SEB te nyt.kom qejf te shof ne Burg me te pa SA bukur te rri fustoni mehr dylber.

   2. Fatosi-kosove says:

    Edkari,
    Nje fjale e vjeter popullore thot se ai “aleti” ska tru dhe kur nxehet nuk e njeh as nenen e vet,te tille mjerisht po shofim edhe sot gjithandaj ne shqiperi ku babai dhunon te bijen apo djali nenen,se njerez si edkari jane per “gjynah” e deshmon edhe kjo shkarravitje e tij ku thot se emajta i quan kosovaret jugosllav e serbet vllezer,kete e ka thene jo njehere sali berisha dhe lul basha,jane te vetmit ne kombin shqiptar qe shqiperia per ta kufizohet me serbine ne morine te Prizrenit apo Qafe Prush te Gjakoves apo Morine te Tropojes,sali berisha ishte i vetmi qe i thoshte millosheviqit miku dhe vllau im,kurse rama edhe dje ia tha ne sy vuqiqit se kosova eshte shtet i pavarur deshte apo sdeshte ti,kjo e trazoj sali berishen e lulin por siq duket edhe ty tepaska trazuar jo pak,por ska gajle sepse njerez qe e duan serbine dhe sali berishen kemi edhe ne kosove,bile edhe deputet,siq ishte nje far arben gashi qe erdhi ne shqiperi dhe votoj dhjetra here per lulin por “fatkeqesisht” humbi,erdhi dhe votoj edhe dr.Kosoven per kryetar Tirane por edhe ai humbi,pra fale Zotiti jeni pakice edhe em pak sesa vet shkiet ne Kosove.

 2. Lloji says:

  Epo i mungon Sali Berisha ketij mendjeshkurtit i mungon Berisha qe mbushi makinerine Serbe (ne nje kohe embargoje) kunder te gjith jo-serbeve me nje perfundim katastrofik per popujt e Ballkanit…Eh c’na ka gjet!

 3. koli says:

  Rikindas, kaq jane qytetaret e Kosoves?! Tre?!.
  Sa te shpifur jeni…shume..dezinformues, mjeshter te propagandes…

 4. Fatosi-kosove says:

  Gazetar e publicist si berat buzhala,bajrush morina e shume te tjere pasi ngarenden si mizat e kalit fill pas lufte per tju futur ne prapanice te “forteve”,buzhakla pas Thaqit,bajrushi pas mustafes e te tjeret aty ku munden,duhet tu vie turp te dalin ne skene edhe kur shkruajne ndonje lajm te mire apo tragjik qofte,e kujtoj kete buzhaklen kur para disa vitesh thoshte se kryeministri Rama eshte Skenderbeu i dyte,e sot si ditka punet e kosoves dhe spaska te drejte te flas per te,edhe pse eshte i vetmi qe ia tha vuqiqit apo nikoliqit se kosova eshte shtet i paavrur dhe se Trepça eshte ne zemer te kosoves,e kam te qarte e ti ndoshta je edhe i dehur e mendon se sali berisha ka shkuar ne serbi si kryeminister dhe te kujtohet kur ai i thoshte millosheviqit vlla dhe mik kurse Rugoven,Anton Qeten,Qosjen apo edhe te tjere i ndiqte nga kosova,prandaj ti je nje mize buzhakla ti drejtohesh Rames,ashtu siq eshte e turpshme qe bajrush morina i rrahman morines te jete ne LDK edhe pse sot mjerishte te gjithe shpiunat dhe proserbet jane ne LDK,eshte bere nje spastrim qe vetem nje serbofil ka ditur ta beje dhe vetem njerez te kategorise suaj do te dinte te kerkonte,prandaj mbyll gojen buzhakla e mos i njollos ato vota qe pate marrur para pese vitesh ne PDK si nje parti e dalur nga lufta,te pakten mos njollos e mrin e babait tend qe gezon nje respekt ne rrethin ku jeton edhe pse edhe ai ka nderruar me shume parti keto 10 vjet sesa kepuca.

 5. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


  Buzhala a/o bubuzhel
  Përgjigje unë dua
  “… plehrave e hashashit
  Kryeministër” thua.
  .
  Po dale o Buzhala
  Javash merre o trim
  Se zoti Edi Rama
  I bie kryeministri im.
  .
  E unë nuk jam plehër
  E unë s’pi hashash
  Kur ne të na përmendësh
  Ti bësh gojës lavazh.
  .
  Në fund të muhabetit
  Tamam meqë ra fjala
  Ndërroje edhe emrin
  Buzheloviç Buzhala!

 6. DRENICA E KUQE says:

  Ky fare gazetar leshi nuk e di qe Kosova eshte territor i pushtuar shqiptar dhe pikerisht i takon kryeministrit shqiptar t’u dale zot tokave dhe pasurive te veta. Po s’i prehet per dam Buzhaleviqit, ka qef me lnure lesh kot se koti se e k aba “shtetin” e vet qysh e ka porosite Serbia, Kosoven dhe kombin kosovar!…
  Per budallallakun e tij e te atyre si buzhaleviqi hjek populli shqiptar dhe nuk behet Shqiperia qe e dojme ne shqiptaret!…

  DRENICA E KUQE

 7. ARIANIT says:

  Buzhalla është i shënuar dhe i shëmtuar nga vete Zoti. Ky është qene dhe kudër njëkohësisht.
  Normal se hane m…t sepse është këlysh i atyre për te cilët Rama është i madhe e i pakapërcyeshme,
  këtij qeni i dhembe kur Serbia Vuqiqi e vëllezërit tjera te Buzhalles vihen ne siklet e i zë koka .
  Ky qen sulmon te dy shqipetaret qe janë superior ndaj Serbit mu ne mes te Beogradit , Albinin dhe Ramen,
  ne çdo përballje deri sot kane qene superior dhe u kane dhen te verteten ne sy.
  Albini Milosheviqit dhe këlyshve te tij, Rama Vuqiqit, kamarierit te Millosheviqit ateher.
  Pra Buzhalla, ky qen ka arsye pse hane M..t.

 8. Fadili,Malesi e Madhe says:

  Buzhale: Ti turperon emrin e bukur te Beratit tone. Je anti shqiptari me i madh qe kam lexuar e degjuar. Them degjuar,kujtoj nje emision sportiv, kur ti deklaroje plot cinizem se kuqezinjte do ktheheshin nga Franca pa asnje pike dhe asnje gol te shenuar,por me nje thes golash te pesuar. Deshiroj qe nje dite te te kem perballe, sa per te helle peshtymen mbi surratin tend te ndyre…

 9. titi says:

  Vecse me Ramen ceshtja e Kosoves po merr gjithmone e me shume vemendjen e nderkombetareve. Ne te gjitha aktivitetet e bera ne rajon dhe per rajonin ka qene Rama ai qe ka mbrojtur Kosoven, ka kerkuar njohjen e saj, tregtine e lire, heqjen e doganave ndersjellese, problemin e Presheves, dhe tani te Trepces. Kush tjeter ka folur kaq drejtperdrejt e me ze te larte ne te gjitha forumet?

 10. Baton KITA says:

  Mos ia zini për të madhe Bukëshkalës!

  Si do që të jetë Rama, Sama, Kama, një gazetar a person që do që ta lexojnë, kur flet me kategori fjalësh plehra, kanabis, identifikohet me injorancën personale, resp. identifikohet se sa është i varfër – si karakter edhe si shkrimaxhi.

 11. Tirona says:

  Ky nuk shef nje pllom dore larg se ma ka hunden nje pllom te gjon e dy plloma te gjate u bo ky te Shikoj punen e kryeministrit shqiptar.

 12. labi says:

  Te nderuar komentus te ketij forumi , po a se kuptoni qe ne kosove ekziston nje linje e forte pro serbe , Ky Berati ( qe eshte turp per qytetin Beratit qe ai mba emrin e tij , urgjent qytetaret e Beratit ,ketij qyteti historik te bejne nje proteste ku ti kerkojne ndryshimin e emrit kétij Buzhales , se ja ben pis ) Po Matoshet ç’linje mbrojne , po trajneri futbollit qe kerkon heqjen e flamurit kombetar nga stadiumet ( ushtaret e UCK-se te vrare,me ç’flamure varroseshin ai eshte flamure kombetar e jo vetem yni brenda kufijve ) , mos ndofta ky fare traineri do protestoj edhe ne Spanje a Itali kur tifozet per klubet e Realit , Barcelones , Interit apo Milanit ne stadiume shpalosin flamurin kombetar ,pavaresisht se jane tifoza me keto skuadra identifikohen si shqipetar- e çuditeshme po komentatoret e ketyre vendeve shprehen me simpati per ta, jo te kerkojne ndalimin e tyre . Boll populli Kosoves ka derdhe gjak tani do bashkim , paqe , vllazerim jo bukeshkale , buzhale a bubuzhle….

 13. ALBAN DEGA says:

  NJE KOPIL I MILLOSH STANISHICIT!

  Beme baba te te ngjaj!
  I jati i Berät Buzhales ka qene nje krye spiun me damke i UDB-s se Aleksander Rankovicit dhe Rahman Morines!
  I biri Berati eshte nje pjelle bastarde, nje kopil i UDB-es gjakatare antishqiptare e barbare te Sllobodan … Stanishicit.
  Si mund te flase Kryeministri Edi Rama ne emer te nje plehu Serb si Berät Buzhala!
  Larg qofte!
  Kurrsesi! Rama foli dje, sot dhe neser dhe perhere ne emer te qindra mijera shqiptareve te masakruar egersisht nga bisha serbe, ne emer te heronjve dhe heroinavr shqiptare te Kosoves me Aden Jssharin ne balle te kombit, ne emer te clrimtareve dhe atdhetareve te Kosoves dhe te Trepces, ne emer te Kombit shqiptar!
  Edi Rama na beri krenare sot te gjithe shqiptareve kufi!
  Hapur dhe burrerisht u deklaroi kokave te nxehta te shivizmit setb se ka vdekur koha dhe politika kolonialiste e Beigradit ” Trepcja punon- Beogradi nderton!”
  Nje politikan artist… Nje artist politikan!
  A nuk ka thene Churchilli i famshem qe politika eshte arti i se se pamundures qe edhe te pamunduren e ben te mundur !
  Sot pame me syte tane ne Beograd se si kryministri Edi Rama edhe politiken e ben si artist, e ben art!

 14. Berat Buzhala…… Hej more hej! Ku e cysh me ta nise?
  Ne kohe te Enverit kena pase nji zanat, grasator. Ai u bote i shkreti te kamte e te kryet krejt graso, saqe skishe ku me ja ngjite, por ai ishte njeri i nerum. Ti Berat ke hy çaç keç n’grope t’çenefit sa ska lum e det çi t’lane.
  Yyyyyyyy shkavi i mutit u bo bytha jote me nal shqiptaret me fole per veti.

 15. Kushtrimi says:

  Berat Buzhala është viç, po të mos e kishte hundën do kulloste bar. Rama është thjesht realist e thotë atë që mendon se është e drejtë kushdo qoftë ai përballë dhe kjo e bën të madh. Shpresoj të qeverisë edhe shumë vite.

 16. Aso says:

  Ne keto republikat shqiptare keq kur nuk flet e me keq kur flet. Nuk thoni shyqyr qe doli njeri qe ngre zerin per te drejtat e shqiptarve, po doni tja mbyllni gojen edhe atij.
  Ed Rama ka treguar kurajon e duhur dhe fjale e duhur per te ngritur ceshtje shqiptare madhore ne mjediset politike nderkombetare dhe kjo duhet pershendetur. Ai ka folur per te drejtat e shqiptareve ne Presheve, per liberalizimin e vizave per Kosovaret, per Marreveshjen e Ohrit, sot per Njohen e Kosoves dhe Trepcen, per zgjidhjen e ceshtjeve ekzistuse me greqine etj. Dhe KY jo vetem eshte nje ze, po eshte nje ze I mire dhe eshte nje ze shqiptar. Vetem qorrat nuk e shohim kete te vertet. Kosova ka 17 vjet qe perpiqet dhe nuk behet dot anetar I OKB. Pra Kosova ka nevoje te mbeshtetet ne rrugen e saj dhe Shqiperia duhet ta mbeshtesi Kosoven. Dhe tani qe eshte ne NATO dhe po futet ne structura te tjera evropiane Shqiperia e ka mundesine te flas, te degjohet dhe te ndikoje ne te mire te Kosoves. Dhe Rama kete po ben, ai po flet, po flet ne Beograd, ne shtepine e tyre, po flet me qartesi dhe me drejtesi. Po gabimi nuk qendron te Rama qe flet, po tek ne qe shkruajme kot dhe shkruajme keq. Ne duhet te korrektojne veten tone, te behemi me dashamires, te besojne njeri tjetrin e te mbeshtesim njeri tjetrin.

 17. O Berat! Nuk munem pa i thane edhe disa fjale, ma shume e kam me komentuesit, te cilet bien pre e mashtrimeve alla UDB
  Berati more te dashtun nuk e ka hallin se pse flet Edi Rama apo ndonje tjeter ne mbrojtje te qeshtjes se Kosoves. Ai e ka hallin me krye sa ma mire detyrat e marra nga UDB
  Detyre e cila eshte: te beje te mundur rikthimin e Serbise ne Kosove dhe kete e arrine duke perça shqiptaret ktej dhe anej Drinit, duke e lene Kosoven pa mbeshtetjen natyrale te shqiperise.
  Berat iku koha e sali karaxhiçit kur i fuste gur nen rrota qeshtjes, cka do te thote se edhe koha jote iku pa fillu hala
  Mos kujto se shqiptaret jane budallenj, te kuptojne se ku e ke hallin, porse nuk ta zgjidhin dot. Keshtu qe huni te ka mete ne b.. th

 18. Aleko says:

  Nuk e kuptoj kete urrejtje qe ka ky gazetsre per shqiperine.ishalla te kete ss me pak individ antishqipetare si ky ne kosove .Urrejtja e tij ndaj shqiperise te habit .Ndoshta ky ka harruar qe masakrusit e shqipetsreve te kosoves kane qene serbet jo shqiperia..Zot jepu mend ketyre njerzeve qe zdine as te urrejne as te duan,.

 19. Sa i vogel je o z Berat Buzhala
  Te paska ngelur ora shume mbrapa
  Kurdise oren qe te ec para ,te kapi kohen e umbur .

 20. jemi nje komb says:

  BERAT BUBAZHELI ESHTE TURPI I KOSOVES KRESHNIKE, ASAJ TOKE QE NXORI BURRA TE ZGJUAR ,BURRA TRIMA , SI DHE SHUME SHQIPETARE TE TJERE NGA VERIU DERI NE JUG . BERATI BASHKE ME BASHKEPUNETORET E TJERE SI MATOSHI , BUKOSHI ,MUSTAFA ,DUAN TE DESTABILIZOJNE KOSOVEN ,ME PLANET E PREGATITURA ,NGA SELIA E SERBISE ,PER TE ARMIQESUAR DY POPUJT E NJE KOMBI .
  BERAT ANTISHQIPETARI , QE PUNON PER KLIKEN SERBE ,MOS TA SHOHIM TE VIJ NE TIRANE !!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *