Berat Buzhala- Ramës: Mos fol në emrin tim me Vuçiç, ti i thua atij “mik” dhe je kryeministri i kanabisit dhe plehrave

buzhalaGazetari kosovar Berat Buzhala, ka reaguar ashpër për vizitën e kryeministrit Rama në Serbi.

Sipas tij, Rama nuk mund të flaës në emër të shqiptarëve:

Kryeministri Rama paska fluturu per ne Beograd, per me u taku me Vucicin.

Ne shkrim po thuhet qe kane me diskutu per “raportet shqiptaro – serbe”.

Amani te kofte mos fol ne emen temin, nese ka mundesi.

Edhe nje socialist tjeter, para teje, Nano, e pat taku Milloshevicin ne Krete, ne vitin 1997, per me diskutu per raportet shqiptaro – serbe.

Pas takimit tha, atebote: Kryeqyteti i shqiptareve te Kosoves eshte Beogradi.

Rri bre Edi. Nuk e njeh Kosoven ti. Lidhje nuk ki me Kosoven ti.

Pse po don me e bo çorap krejt punen. Merru me kanabis. Me plehra.

Nuk kemi nevoje per avokat ne kete faze. E posacerisht jo per nje avokat qe i thote Aleksander Vucicit ‘mik’”, shkruan Buzhala.

REMOTE_ADDR:[]

107 komente në “Berat Buzhala- Ramës: Mos fol në emrin tim me Vuçiç, ti i thua atij “mik” dhe je kryeministri i kanabisit dhe plehrave”

 1. Jurgen says:

  Ik mor funderrine ,njeri i peshtire.

  1. Kapit Tupalla says:

   Po pse ore i jepni hapësirë këti idioti ?!

   1. era says:

    Qe ti japedh hapesire ketij idioti duhet te jesh edhe vet pak i tille. Fshatunar qe na qelb TV, Don Kishot qe i duket vetja qendra e botes.. hapu dhe te futem ku eshte katandis kombi shqiptar..

  2. Dyrrahu says:

   Nuk di se si ka menduar babai i Beratit ta fsheh veten e tij duke ia vene emrin Berat djalit?!
   Spiuni i serbeve e lind djalin hibrid dhe ky i fundit e shane zotin Rama pse shkoi ne Beograd, madje e shane edhe pse zoti Rama me qendrimet e kerkesat e tija e beri Vucicin qe ta braktise sallen e konferences per shtyp.
   Zoti Rama i mbrone interesat e te gjithe shqiptareve, kudo qe ata jane, por ai nuk eshte i deshiruar nga serbet dhe niperit e tyre.
   E gjithe Kosova e din se kush ishte “babai” i Beratit.
   Bashkepunetror dhe spiun i serbeve ishte babai dhe tani i biri e shane zotin Rama!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Kujtim says:

   Cjane keta plera Gazetar a cfar jane te tere duan te behen kspo po RAMA po ben ate qe nuk e ka bere njeri per Kosoven ky do SALI QENIN qe ska len gje te keqe pa ju bere

  4. Kujtim says:

   Ti je plere dhe Serb o Buzhala yt atishqiptar

  5. maximus says:

   ky trapi turk e quan veten shqiptar, o trap kerko rrenjet e familjes dhe jam i bindur se do kesh akoma familje andej nga shkretetirat e anadollit, prandaj te lutem shume mos fol ne emer te shqiptareve se ti edhe nga vete emri (berat) je 100% safar turkoshak.

   1. Mbreti says:

    Ky Berat Buzhsla esht me Katolik se Papa ,nese nuk e paske ditur, per juve kret shqiptaret , katolik a musliman a orthodoks te gostivarit e dibres , per turq ju duken!! Se shifni veften qe shiteni per 70 lek me motre me grue me nebe neper pyjet e serbise!!

    1. shih shih says:

     Tyrcelinj ka plot andej,a je dhe ti nje pi tyne? 😉

  6. antifashisti says:

   Vetem nje cetnik serb si ky kellira Bubuzheli mund te shkruaje sikur ka ngrene nje kuintal mut!
   Nuk thone kot serbet se ne ish Jugosllavi ne cdo 3 spiune te UDB-se njeri ishte shqiptar!
   Edhe ky Bubuzheli eshte nje kelysh nga ata qe formuan divizionin nazist “Scanderbeg”,qe eshte turpi i Kosoves dhe historise se saj!

 2. Cubik says:

  Ik more viktime se nuk te merr doren ty edi rama o koqe.

 3. Ukë Rugova says:

  Bukshkala është xheloz primitiv , sepse nuk ishte vetë pjesëtar i delegacionit për të takuar fqinjët e tij shpirtërorë.

  1. Refugjati says:

   Ky qyqar mendon se Edi rama flet ne emer te bukshales. Shko e futu ne organizaten e halili palloshit,xhezmedin spahiut, adriatik ( duhet te nderroi emerin ) edhe te ndonje syqari tjeter si ” avukat” pallaska qe punojne per vucicin( serbine ). Ndersa Rama shkon e ja perplas ne fytyre vucicit ne mes te beogradit. Haram qumeshti i asaj nene shqiptare qe ju ka rritur.

 4. Dean says:

  Shut the fuck up,berat!
  Vucic dhe gjith serbët janë plehra,por kjo historia e “gazetarëve guximtar” që e kapin me K/ministrin duhet të marrë fund se na keni çarrë majën e k…t.

 5. Edi says:

  Po pse o buzhal k..i nuk behesh njeri gjithmon mut nxjer nga goja KM Rama nuk ka shkuar te bisedoj ne emrin tend apo haleve si ty ka shkuar ne emer te Shqipetareve te ndershem dhe me vizion per te ardhmen Shqipetare .Jo per plera si puna jote.

 6. E says:

  E verteta, akoma me e thjeshte se kjo qe thote Berati, eshte qe Vucic dhe Rama po perpiqen te fitojne pike te dy bashke para evropianeve duke dale si “lider perendimor”. E gjitha kjo ju duhet atyre per imazhin, dhe Evropes per idene e rreme se po krijon Ballkanin multietnik. Se sa e deshtuar eshte kjo teze e Evropes ne Kosove nuk ka nevoje ta perserise kush sepse besoj se biem dakord.

  Ndersa Vucic dhe Rama kane nevoje per mbeshtetje te jashtme per shkak te problemeve te brendshme. Vucic jo vetem qe akuzohet ende si ish-radikal i Milloshevicit por sot po konsiderohet gjithmone e me shume si diktator ne Serbi. E akuzojne per shtypje te shtypit te lire, per korrupsion dhe nepotizem ne te gjitha nivelin e qeverisje, por edhe per lidhje qe vazhdojne nga koha e Milloshevicit me te forte e kriminel. Me pak fjale, aspak nje imazh i bukur.

  Per Ramen po ashtu po burojne akuza te shumta per lidhjen me trafikantet e droges e per sjellje si diktator ne parti e ne media. Te dy kane pra probleme te njejta. Dhe te dy kerkojne zgjidhje duke ju qasur perendimit si faktoret e vetem qe mund te ruajne paqe ne Ballkan.

  Ajo qe thote Buzhala ne kete prizem eshte me se e sakte. Rama jo vetem qe perdor pushtetin mbi shqiptaret per qellimet e tija politike, po edhe kerkon te perfaqesoje shqitparet e Kosoves ne kete perpjekje. Normal qe nuk kane si t’ia pranojne kur qeveria e Vucic akoma nuk e njeh formalisht Kosoven.

  1. shih shih says:

   Sa klase shkolle ke ti mor DERDIMEN 😛

    1. Ervini says:

     Dukesh qe je lares pjatash se jep opnione qe nga “dishwasher” i portaleve Shklezeniste. Te jesh pro perendimit nuk eshte dicka per tu share por per tu lavderuar. Sa per akuzat e Zenit & Co ta dha pergjigjen vete GdiF se sa eshte kultivuar dhe sa eshte shkaterruar (tani fillo me k**llikun se po shitet vetem ajo qe mbjell Edi).

    2. Mzati says:

     Ti qeke mir paske zanot fisnk si puna ime me djerse vllai respekte per E.AI QE T THOTE TY DERDIMEN KA ZANOT MO T LODHSHEM OSHT KARTHYS

     1. shih shih says:

      Varet si t’puno radakja edhe si t’shohin syte! Nese me Car kuptojme kaptinen tate o Mzat KaptinCari, te jesh i sigurte se ta thy me palloshin tim 😀 😀 😀

    3. Iliri says:

     Mos do mend shume me marre vesh cfare lloj trapi je ti E bashke me Berat Bubuzhalin?
     Rrace e felliqur.

  2. labi100% says:

   Sa e masturbon trurin Mor z “E”
   Moreeeeeee!!!!

 7. dardan says:

  Bukzhgala behet si pseudo patriot qe i dhimet shume Kosova, kur e dine te gjithe se vete gazeten e pasurine e tij e ka vene me ndihmen e sponsorave dhe aksionereve serbe. Mshele gojen o klysh UDB-ashi se te njohim mire kush je.

 8. Kosovari says:

  Ik mor IDIOT, buz/hale, ngeli E. Rama te mare mend e tua, nje cop IDIOT.

 9. Epo kjo pune... says:

  ore ky eshte ai qe po krijon nje komb me zor!!!! Nuk ka komb kosovar dhe mos fol dhe ti ne emer te Kosoves. Vetem serbit i leverdis qe shqiptaret te jene si koqe fiku sa andej kendej neper shtete te ndryshme. Bejuni tribun te bashkimit dhe kerkoni llogari Rames te flase per bashkimin e trojeve dhe mos beni analistin qe coj uje tek mulliri i qoftelargut.

 10. Kosovari says:

  Mik??? O Berat kjo eshte gjuha e diplomacise. Si do ti qe ti thote?? Analizo qendrimin dhe jo gjuhen. I ceket

 11. ARBER ne ADN says:

  BERAT je shume i vogel krahasuar me emrin qe mban. Mentaliteti yt shkon paralel me ate te shovinizmit serb. Si ata edhe ti i fryni fort urrejtjes. Askujt ne kete bote s’i ka ardh ndonje e mire prej inatit,merise dhe urrejtjes. Z.RAMA per inatin tend dhe sivellezerve te tu dashakeqes i tha do fjale bukur me mend mes Beogradit e faqe botes per KOSOVEN. Rritu BERAT. Perpiqu sadopak te ngrihesh ne lartesine e emrit. Tung.

 12. albana says:

  Nje gazetarqe flet me fjalor rruge,une skam mbaruar gazetarine por mendoj q kur merr persiper t replikosh duhen argumente dhe analiza dhe jo “rri bre Edi.Nuk e njeh Kosoven ti.”

 13. nazmi says:

  Kosovaret eshte fatkeqesi ti kesh edhe komshi e jo me “kusherinje”. Ky gazetaruc e ka te shkruar ne ball armiqesine ndaj ,mendoje se ndaj Kosoves duhet te jemi indiferent sepse si ky mendojne 80% e kosovareve. Nje fare gazetari kerkon te diktoje axhebden e nje k/ministri qe si perket atij! C’fare naiviteti! Z. Rama as qe duhet te mendoje se qenka nje gazetaruc qe i paska ngelur qejfi qe se ka pyetur! Z. Gazetar! Vazhdo uleri por,ste degjon kush.

 14. qwert says:

  që ti je një koqe gomari!?
  nuk ka nevojë ta vërtetojë dikush tjetër!!
  më mirë se ti nuk mund ta bëjë askush!!
  idiot,kushdo që është në krye të shtetit,kujtdo shteti,flet në emër të popullit të tij!!të atij populli që e ka zgjedhur!mos ki frikë se flet në emrin tënd mor dobiç!!e di përse??sepse ti nuk ke votuar për apo kundër tij,bile as abstenuar!!këtë e them në kuptimin legal,sepse ti mund të kesh votuar,si shumë bashkshtetas të tu me dokumenta fallco!!prandaj or buzhalë idioti,mos ha mut e mos bëj krahasime idiotësh!!sali berisha nënshkroi një marrveshje detare me gërkun,jo në emër të satëme e as të vrimës së gruas së tij,por në emër të shqiptarëve!pavarsisht se të gjithë shqiptarët ishin kundër(ti ishe dakord)!prap sali berisha theu embargon me sërbinë prap në emër të shqiptarëve,sepse ishte në pushtet i zgjedhur nga ne!!
  kështu mor dordolec fodull dhe trupakët!

 15. koli says:

  ik ore rrkmxh, malok kosove. Meru me sali serbin se ai ka fole mjft mire per kosoven e kosovaret me serbet e per serbet.

 16. Greece & Turkey are shit says:

  e ndyve emrin “Berat” !!

 17. lani says:

  o berat, ka shku ne beograd rugova e esht puth me milloshevicin sa here, pse e ke kaq hall kte pune ti? kokrra budalles

 18. Qipidhasi says:

  Ah sa mirë ja bëri,,,,vazhdoni ,merruni akoma më kosovën dhe kosovarët,ata kanë shtetin e tyre flamurin e tyre ,ligjet e tyre etj etj,,etj ca pidhin e sames do ky trapi i gjate qe merret me hallet e të tjereve kur nuk ka zgjidhur të vetat

  1. Huni says:

   Paska dale edhe qikarsin kishim monget

   1. Qipidhasi says:

    Me mire se nje hu ne bythe ,si thua ti huni

    1. Huni says:

     Shife vet ti..cik gallate bojm mer qipdhs me shty kohen..kerkoj ndjes neqoftese je ofendu

 19. TJ says:

  Ky eshte mentaliteti kosovar i Beratit! Keta pseudo patriote mendojne se duke u sjelle ne kete forme jane patriote! Jemi ne 2016 o kosovare shqiptare te dashur! Gjerat zgjidhen me bisedime dhe shtruar, jo me lufte!

 20. Caku says:

  Ik mër t’qifsha robt mër monstër serbe

 21. Endri says:

  ME MIRE TI THOTE MIK SESA ARMIK MORE MIK. PER TE PATUR PAQE DHE MIRQENIE DUHET DIALOG DHE RRITJE TE SHKALLES SE DIALOGUT DERI NE ATE PIKE QE MOS TE KETE ME SERB E SHQIPTARE POR BANORE TE KESAJ BOTE TE PERKOHSHME.

  1. qwert says:

   endri ky dobiçi sërb që bën kështu si i fortë,ha nga mëngjesi deri në darkë ushqime sërbe!!i pëlqejnë dobiçit ushqimet e të jatit njëlloj si i pëlqen muzika e anës së babait!!
   unë nuk e di përse gazetat duhet të botojnë ndyrësitë që ndodhin në këtë botë??

 22. Ivani i madh says:

  Rama ka shume te meta e budalleqe po ate qe ben ai balle serbeve ti o Berat e sera jote se ben dot se ju ka hyre lepuri ne bark. Lehni vetem kur jeni brenda gardhit se kur jeni jashte ju kethehet gjuha prapa. Jo se jeni kundra Serbise se ju e races suaj me Bacat tuaja Rugova_Berisha ne krye ju dhembet zemra per te se ju ka ushqyer e drejtuar kundra Kosoves e kombit Shqipetar te percani e te hidheni vrerin e tuaj ndaj kombit. Dhe me kete rast gjetet castin te luftoni Ramen se nuk doni ndimen e tij. Po te kujt do ti mor mor serb te Berishes qe furnizoi regjimin vrastare te pronarit tend Miloshevicit me naftes e vrau e burgosi patriotet e luftetaret e uck dhe demton ceshtjen kombetare.

 23. Vladimir says:

  Komente pa etike dhe pa vend. Kemi lexuar plot gjera te mira nga Berati. Edhe i sotmi eshte opinioni i tij qe duhet reflektuar mbi te qetesisht e ne respekt te njeri-tjetrit.
  Sa per viziten e Rames ne Beograd, e gjej absolutisht te drejte sikunder gjithe qendrimet e tij me fqinjet. Deri para tij politikanet tane ose kane mbyllur deren me çeles dhe kane share mbare e prape, ose kane hapur deren dhe ju jane lepire fqinjeve si ato konet per nje perkedhelje. Rama ju ka dale perpara si i del fqinji-fqinjit, ju ka ofruar miqesi duke jua bere te qarte qe mes nesh fqinjesh miqesia eshte jetike per te dyja palet dhe kurre nuk mund te kete miqesi mes fqinjesh ne se sherret fshihen dhe thika rri gati mbas shpine. Jua ka thene ne sy te vertetat dhe i ka ftuar ti thone ne sy te vertetat, po fshehur asgje.
  Sot ne Beograd dhe neser ne Athine, po qe se politikanet greke do te kene kurajon ta pranojne ashtu siç eshte.
  Rama nuk ka probleme ne kurajon kokeforte e vizionare te tij. Partneret e tij mund te kene probleme, varet sa larg shikojne dhe sa risk mund te mbajne. Vuçiç ka treguar qe mund te riskoje dhe besoj qe shume autostrada te reja do te lidhen mes dy vendeve. Lidershipi grek eshte shume i fragmentuar dhe nuk ka shpatulla te marre resqe persiper Keshtu ata kembengulin qe nuk ka çeshtje çame, ok pune e tyre, Rama, po qe se do te shkoje ne Athine, do ju thote pa u rrotulluar fare e pa ju dredhur qerpiku qe ka çeshtje çame dhe qe jemi vonuar ta zgjidhim, ne se kjo gjenerate politikanesh nuk do kete fuqine ta zgjidhi, gjenerata tjeter pa medyshje do ta zgjidhi ne miqesi, ne respekt te njeri-tjetrit e ne te mire te te dy vendeve.
  Fqinjet jane ata qe nuk i zgjedhim dot dhe fati yne varet shume prej tyre. Nje fqinj i varfer, te ben te varfer. Nje fqinj sherrxhi, te sjell sherrin. Nje fqinj i pasur, te largon varferine. Shqiptaret, serbet, greket, kane vetem nje alternative- europianizimin e Rajonit.
  Pershendetje, Berat.

 24. astrit says:

  Edi Rama fluturoi ne Beograd pa i marre leje ketij serbi qe quan veten shqiptar.

 25. gjethi says:

  Ti more idiot mund te thuash mos fol ne emer te kosovareve por ne emer te shqiptareve flet dite e nate pa i marre leje askujt!me ty mund te jene dakort vetem ata qe po mundohen te krijojne nje etnitet kosovar i cili con uje ne mullirin serb dhe kurre ata qe kane ne zemer flamurin kuq e zi me shkaben dykrenare.

 26. drinni says:

  Eh edhe Berati po na e kundershton takimin me Vucicin, ore Berat injoranti po Babai yt qe haptas ka punuar me pushtetin Serb, Dhe Ket e dine te gjithe Shqiptaret

 27. Lugati says:

  Mirdita dhe mirmjes a bote nai cik rehat mrome tu flejt o komentusit e zerit popllit m falni temes mos ma veni re se jom pergjumesh..e para kosovaret jane shqiptare dhe ne kemi per detyre ti mshtesim se jane gjaku jone pelqe as spelqe juve komunista te pabese jeni turr ktu si miza n mut se gazetari ka sulmu lugatin kryminister..sa lezet dje ke komenti per servet pllumbin nji nga baballaret e socialistave (PPSH) USHTARET E RIPJELLJES U ARRATISEN NUK KOMENTOSHIN..SA HIPOKRITE QE JENI HALABAKE LASKAR TAMOM POLITIKA DULLES.edhe i here neqoftese jeni shqiptare e keni per detyrim me i dale krahe comve dhe kosovarve dhe jo si politikant tone..e..hoxha..r.alia.s.berisha.f.nano..i.meta.e.rama qi dun me bo karriere e pare tu shit kombin

  1. ca po thu o Shabono says:

   Or katnar Lugat,ku Buzhkala osht ballist mer tru-carac,osht “nacionalista”! Apo nuk e dijshe zotnia tate!? Hik anej futi i dore groshe se vallahi bilahi ke per t’bo pordha mo t’mira se kto debillliqet qi shkru ktu! Hajt nashtina marsh ke halja, se ke orarin e t’hongermes!

 28. vlonjati-01 says:

  “Thenie”: Nuk ka sukses me te madh kur hedh ne treg njerez qe te shajne tere diten, dhe naten te raportojne gjithcka e cdo gje…
  Njeri nga keta eshte edhe buzhala. Shumica e shqiptareve nuk kane faj kur komentojne pozitivisht, se nuk e njohin kete neperke te hedhur ne tregun mediatik nga UDB. Shkurt i ati i tij informator dhe vellai i te atit te tij Komandant i policise Serbe ne kosove 1992-1998…

 29. mirashi says:

  PO MIRE PO BERAT BUKSHKALIT KUSH JA JEP TE DREJTEN TE FLASE NE EMER TE SHQIPTAREVE? PRA DHE NE EMRIN TIM ? Po Ramen e ka zgjedhur nje popull me vote, more idiot, ndersa ty te ka fustruar idiotizmi antidemokratik e antishqiptar dhe shprehjet e tua jane per te mbuluar ate qe ti e di çfare ke brenda. Une e di qe sot liria eshte per te gjitha gjallesat mbi toke e nen toke, por ti dhe ca si ti jeni kerma te kesaj bote te lire qe kerkoni ta felliqni me paraqitjen dhe idiotismin tuaj gazetaresk gjoja. Ca nga ju shqiptaret e Kosoves keni shkalluar fare se degjova dhe nja dy persona ne emisionin “opinion” qe flisnin si te çmendur dhe kur i beri pyetjen gazetari sportiv Shakohoxha njerit se po te behet referendum per bashkim , si do votosh ti; ai nuk u pergjigj. Kush jeni ju mor agjente te serbit e grekut ne gjak e shpirt qe na dilni e kerkoni te na beni historine se e duan padronet tuaj?! Poshtersi me njerez kaq te poshter si andej dhe ketej. Fara serbe paska piksur keq.

 30. mirashi says:

  PO MIRE PO BERAT BUKSHKALIT KUSH JA JEP TE DREJTEN TE FLASE NE EMER TE SHQIPTAREVE? PRA DHE NE EMRIN TIM ? Po Ramen e ka zgjedhur nje popull me vote, more idiot, ndersa ty te ka fustruar idiotizmi antidemokratik e antishqiptar dhe shprehjet e tua jane per te mbuluar ate qe ti e di çfare ke brenda. Une e di qe sot liria eshte per te gjitha gjallesat mbi toke e nen toke, por ti dhe ca si ti jeni kerma te kesaj bote te lire qe kerkoni ta felliqni me paraqitjen dhe idiotismin tuaj gazetaresk gjoja. Ca nga ju shqiptaret e Kosoves keni shkalluar fare se degjova dhe nja dy persona ne emisionin “opinion” qe flisnin si te çmendur dhe kur i beri pyetjen gazetari sportiv Shakohoxha njerit se po te behet referendum per bashkim , si do votosh ti; ai nuk u pergjigj. Kush jeni ju mor agjente te serbit e grekut ne gjak e shpirt qe na dilni e kerkoni te na beni historine se e duan padronet tuaj?! Poshtersi me njerez kaq te poshter si andej dhe ketej. Fara serbe paska piksur keq dhe jane dhe moshe e re e gjoja te shkolluar.

 31. Zemani says:

  Berat! Pi ilaçet se të ka ik mendja.Harrove se çafrë bëri Shqipëria dhe Edi Rama as mos ki merak fare: vetëm në emërin tënd nuk ka folur.Po si mund të flas, pa të marrë dorën ty që “Përfaqëson KOSOVËN” dhe ca më shumë:KOMBIN!

 32. Prej Kosove says:

  Me vjen peshtire te lexoj pasthirmat tuaja, qe jo te nje njeriu qe e quan vehten gazetar, por edhe nje lopçari nuk i lejohet… debil, vertet do te kenë paguar per broçkullat tuaja prej idioti, por nuk duhej te shkruaje idiotizma per probleme me karakter Kombetar.

 33. Kreshnik says:

  I thoni bukshkalesit buzhala qe te fshehesh ne Tirane ku ti fahihesh tu thithe hashash e tu ble kurva neper klube nate, sic po bejne shume kosovare tash sa vite neper Tirane, eshte sjellje prej gjarperi.
  Ndersa ti i thua Kryeministrit te Shqiperise “Kryeminister plehrash”, plehu me i madh je ti qe jan qyl neper Tirane, ti qe ke marr shtetesine e Shqiperise per ti ikur Kosoves, por ka faj Kryeministri qe pranon plehra si ti si nanor te Tiranes.
  Kryeministri i Shqiperise ka te drejte te takohet me cdo kend ne bote dhe ti flase
  Me gjuhen e kultures cdo kujt sepse ti thuash bashkbiseduesit Mik, eshte kulture o kafshe injorante qe sdin gjuhen e kombit o pjelle e keqe dobic i serbise !
  Mbjellje e driges e kane investuar hajnat e kurvaret e Kosoves te cilet vine e mbyllen neper kafet e Tiranes duke thith droge e duke qi motrat e tyne qe i sjellin nga Kosova me i shkerdhye ne Tirane. Ju jeni ata qe po sillni turqine dhe terroristat e ISS ne Kosove o bushtet kurve e keqe ti, ju jeni ata qe po perpiqeni ta destabilizomi dhe Shqiperine, ju jeni ata qe merrni motrat e juaja per gra si arabet turqit e djajte e vnjerzuar!
  Ik nga Tirana, kurve e lige, pederast i ndyre!

 34. Nostradamus says:

  Kush je ti more koqe kandari, more hajvan te gjykosh KRYEMINISTRIN E SHQIPERISE. Kush ta jep ty te drejten te perdoresh ato etiketime. Juve jeni nga ata qe nuk nxirrni qimen nga qulli vete, te shtypur e te shkerdhyer per nje shekull nga komshinjte tuaj. Ne vend te falenderosh per gjithçka ka bere per Kosoven ben komente idiote.Fatkeqesi qe njerez si puna jote, me nje nivel foshnjarak bejne pergjithesime dhe anatemojne njeriun qe ka bere me shume se gjithkush tjeter per vendin tuaj.Uroj qe te kete sa me pak idiote si puna jote ne Kosove.

 35. BERISHA LARGOHU says:

  Ky lloj Kosokari se do te thoja Kosovri ha ha ha, nuk mund ti tregoje kryeministrit qe ka dal me voten e popullit sesi te sillet ne takim me Vuvicin. Kryeminister i plehrave? Kosovaret jane plehra turke sepse nuk njohin asnje hero te Shqiperise dhe i bie se jane fundurina turke, me Serbine ishin mire sepse nuk kishte infloence turke, kurse tani, jane Arab dhe Turk duke pretenduar se jane shqiptar.

 36. tema says:

  SHUME PER S’KOTI KANE MARRE KOSOVARET KOHET
  E FUNDIT , KANE SHUME BESIM TEK VETJA E TYRE .MENDOJNE SE DO TI RREGULLOJNE TE GJITHA VETE DHE TASHME NK KANE NEVOJE PER TIRANEN . KJO ESHTE VETEM SHENJE XHELOZIE ,SEPSE RAMA ESHTE ME KARIZMATIK SE POLITJKANET E KOSOVES .

 37. Faro says:

  Cfare dmth ene mbiemri buz hala?

  1. marsi says:

   don me than …nevojtore

 38. Shpetim says:

  Or krric, pa Shqiperine soashte te kufijvet do ishit si dikur cifutete ne shkretetire. I vetmi politikan qe mbron te drejtat e shqiptareve jashte kufijve te vet asht Edi Rama. Ti mor horr dridhesh para serbeve dhe ban trimin ketu ne Tiran. Sahan lepires i Sali Serbit dhe dredharakut Ilir Metes qe u shit tek grekerit. Oirdhu o Hajvan me brire.

 39. saliu says:

  Je injorant patologjik. Nuk mund te kuptosh qe Shqiperia eshte shtet prej me shume se 100 vitesh , ndersa Kosova eshte “shtet” qe nuk njihet nga OKB. Nuk mundet Kosova te perfaqesoje shqiptaret aq me teper nje “gazetaruc” mjeran qe nuk njeh asnje element te maredhenieve te shqiptareve me Serbine, dhe nuk e ka haberin e maredhenieve nderkombetare ti jape mend kryeministrit te Shqiperise shtetit ame te shqiptareve.

 40. evgjitngrenesi says:

  beograd buzhala është pjellë serboturke që përdoret bashkë me matoshin e n.spahiun për të penguar krijimin e shqipërisë natyrale,duke propaganduar për kombin artificial kosovar. qëni leh atje ku ha. buzhala me shokë ha në haletë serbe. shqiptarët e kosovës duhet ti izolojnë këto monsra antishqiptare që kanë mbeshtje edhe nga partia serbokratike e burrit të sllobodankës dhe jo vetem. humjen me lufte te krahinës shqiptare të dardanise,serbet duan ta kompesojnë me kolonën e 5-të që vepron në kosove,me bubuzhelin ekspresit dhe mustafoviçin në qeveri,dhe ate që vepron në shqipëri tek partia e karazhiç berishës dhe lehësve antishqiptarë tip m.nano,bushati,lubonja ,fevziu e me radhë. se çdo të bëhet me kosoven shqiptare e kane vendosur ata që dhane jetën për të. uçk-ja luftoi për bashkim me trungun kombëtar. bubuzhalës po si pëlqeu të hidhet matanë dhe të mos flasë në emër te shqiptarëve. kryeministri i shqipërisë e ka detyrim kushtetues te flasë për të drejtat e shqiptarëve qe jetojne përkohësisht jashtë kufijve te shtetit të cunguar shqiptar. kështu që mbylle halenë jashtqitje kombëtare.

 41. Asper says:

  Nuk besoj te jete mik i plehrave kryeministri se i bie te jete miku jot Buzhal, qe je pleh i plehrave

 42. ABC says:

  Berat ne marrdheniet me fqinjet ka kater mundesi:
  1. Sherri i vazhdueshem (nuk i sjell te mira as njerit dhe as tjetrit)
  2. Injorimi dhe mosfolja me njeri-tjetrin (inatet dhe urrejtja rriten dita-dites aq sa pashmangerisht nje dite shkojme ne piken 1)
  3. Bisedimi, ulja me njeri-tjetrin e pse jo edhe fjalet e mira per tjetrin, edhe kur ai te ka bere te keqija qe ti per momentin nuk i pertyp dot, ngritja e urave te perbashketa dhe shpresa se nje dite marrdheniet do te behen me te mira, por sigurisht edhe ruajtja e dinjitetit personal po pa e tepruar dhe kercenuar me pikat 1. dhe 2.
  4. Largimi nga shtepia dhe zevendesimi i fqinjeve aktuale me fqinje te tjere (ndoshta me te mire)
  Per shtetet mundesia e katert nuk ekziston, ndaj edhe jemi te detyruar te zgjedhim nje nga tre mundesite e para. Une per vete jam per piken 3, po Ju Berat?

  1. refugjati says:

   ky beograd bukshkala eshte n
   per ne kopshtin zoologjik se ngjan si majmun. ky serb qe flet pak shqip thote se d
   edhe nano e takoi milloshevicin , por nuk e thote qe milloshevicin e takoi edhe rugova. Nuk mundet nje coban serb te komentoje Kryeministrin. poshte fashistet qofshin serb apo gjysem shqiptare.

   t

 43. Nick says:

  Ne emer tend?!
  Rast tipik per te shpjeguar megalomanine e lindur e te pakuruar, e cila ka arritur nivele te frikshme jashte çdo kontrolli. Jo psikologu, po as psiqiatri nuk njeh terapi kimike per te te lehtesuar disi.

 44. kombi says:

  BERATI DON TE THOTE ME PAK FJALE ,MOS NDERHYNI NE PUNET E KOSOVES . NE NUK KEMI BESIM TEK JU . CFARE PUNE JU KANE PRISHUR ORE BERAT TIRANA ???

 45. england says:

  Bubuzhel do ishte shume i pershtatshem i mbiemrit tend,ndersa nuk ke lidhje fare me Beratin se ai qytet eshte i vjeter sa vete historia e Shqiperise,ndersa ti je nje bythelepires i ri dhe i rendomte qe thjesht vendos ne gojen tende gjithe plehrat qe nxjerr nga goja kreu i opozites shqiptare(ai i madhi)Prandaj mundohu heren tjeter te mos e besh pis emrin qe mban nese ke vendosur te mos e ndryshosh,mor zvarranik…

 46. Moni says:

  Berat nuk e merito emnin qe kie. Buzhale, po qi je. Tu t’ka pelqy Berisha qe ja ka kojt nonen Kosoves me vepra dhe e ka ledhatu me fjale. Shporru pri Kosovet he te shitofte Zana te shitofte.

 47. PATRI0TI says:

  RAMA JA THA HAPUR VUCICIT, QE SERBIA DUHET TE NJ0H K0S0VEN DHE SE TREPCIA ESHTE PASURI E K0S0VES, NUK E KUPT0J SE CFARE NUK SHK0N PER KETE BubuzhaIen

  1. Lugati says:

   Boll e shajtet se e pashe para 20 minutash po qate dreqi lejeni rehat se gjynof
   .ja keni qi motren per 5 ore 80 komente sikur me qen buzhala na derr pidhi

 48. Kosovari says:

  Ooo Berat, ce pate fat, 99% e komenteve te ben M.t, or mjeran, me gjithate te rekomandoj te lexosh 2 komentuesit, 1- Vladimir, i cili aspak nuk te fyen, por shum bindes me ato qe thot, per ty dhe per te gjithe ne, dhe tjetri 2- ABC. Na pelqejn apo nuk na pelqen, ky eshte gabimi me i madh qe bejme ne Shqiptare e Kosovare, qe ketu perpara compjuterit shahemi me njeri tjetrin, nuk ka me turp e duhet ti leme keto iditesira, sigurisht qe nuk jemi te vetmit ne Bote, por duhet ti japim njeri tjetri me shume respekt e dashuri, ashtu sic jemi ne kontakte fizike me njeri tjetrin te dashur e te respektuar, kjo eshte kryesorja.

 49. Frasherlliu says:

  Te pakten Rama nuk po çon nafte per ushtrine serbe dhe se dyti ju nuk jeni politikan por gazetar,gazetaria eshte tjeter dhe politika tjeter gje ndaj zoti Berat duhet te ruani dhe respektoni etiken e profesionit.

 50. vedeta says:

  MERENI me qetesi punen e kti gazetari se nuk dua te permend at emer qe ka se nuk e meriton , duhet ta kuptojm kte gazetar o njerez ky thot na lini ne rehat si kosovar se kemi hymnin ton kemi flamurin ton dhe jemi shtet me vete , ktu ka te drejt ky gazetari kosovar se ne duhet te shikojm punen ton , ne tashme jemi dy shtete ktu i jap te drejt kti mostre , nuk ka çi duhet EDIT te meret me vendin fqinj ata kan politikanet e vet kan goj vet le te mbrohen si te ken qef , ne jemi ne rregull me politiken ton , se ne me fqinjet ne nuk kemi patur kurr probleme , me serbin thjesht jemi armiqsuar vetem per kosovaret , po kur kta na tregojn vendin per ne ateher si kosova si serbia jan thjesht shtete te ballkanit dhe ktu mbaron historia , por sa per ofendimet qe i ben ky i degjenerum kryeministrit ton ky tobiç e bir kurve nuk ka te drejt , ky le te meret me thaçit dhe ate shokun e rugoves qe ka kryeminister dhe mos haj mut te ofendoj nje kryeminister te zgjedhur nga pjesa derrmuse e SHQIPTARVE, ED RAMA NUK DUHET TE FLASI KERKUND PER KOSOVEN PO NUK U MBYLL GOJA QE NE KOSOV E DISA GAZETARVE PRO SERB NE KOSOV ,ED RAMEN deputetet e partis rugoves kur shkoj ne parlamentin kosovar e lan si mut vetem dhe kerciten e iken jasht dhe deputetet serb ndenjten per respekt dhe kta plera u larguan , nuk ze mend kryeministri jon qe ata nuk duan lidhje me ne , nese nuk ze mend le te degjoj pordhet e buzhales.

 51. fieraku NGA ferrasi says:

  Po ju pse merziteni me beratin
  Edi rames si plas fare.
  E ka thene ate fjale sa per te thene.
  E ndriti shqiperise dhe ngeli kosova.

  1. Lugati says:

   Ku je mer firak e t rujte zoti

 52. durim says:

  Emri jote dhe ti fizikisht je nje frymemarres qe si hyne ne pune njeriu. Edi rama eshte kryeministeri I shqiperis dhe e ka detyre kushtetute mbrojtjen e interesave kombetare .

 53. Kola says:

  Keta halet Buzhala e kompani qelbesirash xhihadistesh, para se te gjykojne Ramen, te shikojne vetveten se u dhien ne breke me demarkacionin me Malin e Zi, me Trepcen dhe me te gjitha problemet e tjera qe e lidhin akoma me Serbine. Po keshtu te mos kepusin keto pordhe, kur u bene qengja e s’u ndien atehere kur agjenti i UDB Salehu i Berishajve vuri gjithe makinen e tij te pushtetit kunder Kosoves. Madje as sot nuk u ka dale narkoza. E papritur na bejne patriotin e pjerdhur.

 54. Tahir Meha says:

  TI JE UDB-ASH BIR I NJE STERUDB-ASHI

  E ke pafytyresine e na jep leksione patriotizmi mor kopil I Sllobodanit dhe Stanishicit!
  Hup more hot Serb!

 55. pirro says:

  je nje plehre.
  Per cfare po flet Rama e per cfare po flet ti. Turp.

 56. Bekim says:

  O bujar na thuj diqka per rugoven edhe per salin se per ramen po shihet se ti je veq ni gazetar i mjer.

 57. Jimi says:

  Ndero emrin lugat, se na injoron qytetin syfeti yt!!

  1. Lugati says:

   Ca o syfeti mer mik se un se di njeri pa shkolle

 58. Taip Shyqyr says:

  E ka ngrene “lugen e corbes” buzevici Buzhale dhe vrer nxjerr tere jeten . Po ik o Buzhale bukshkale , Shqiperine nuk e bere ti dhe as ata si ty qe doni mevetesi .

 59. Rrapi says:

  Cher Adham,
  Më pyte ç’janë bulazhgat?
  Bulazhgat janë mbetje të lisave gërdallë’ pleq.
  Decompozohen nën hijen e lisave të rinj, bëhen pleh
  ose i përdorim për të ndezur zjarin kur jane cilësi e mirë.
  Pêr bulazhgën që pyet ti, dhe plehÊ bie erë të keqe.
  Votre Ami, Rrapi.

 60. Kosovari i revoltuar says:

  Hajde Buzhalë hajde…!
  Po si shkoj kryeministri ne Beograd..? Çfar tha ai aty..? A nuk i tha Vuçiçit qe Trepça eshte ne zemer te Kosoves..! Heeee, eshte shume interesant qe nje lloj brezi qe eshte rrit me jugosllavizem ( ku ben pjese edhe ky bukeshkali) e kan te veshtire te heqin zdralin jugosllave qe u eshte ngjit ne shpirt e ne trup!
  Edi Rama mund te kritikohet per shume gjera por kur shkon ne Beograd dhe i thot troç Vuçiçit: zotri SA ME PARE TA NJIHNI PAVARSINE E KOSOVES AQ ME MIRE. Ose: TREPÇA ESHTE NE ZEMER TE KISOVES ..! Nuk do koment…!
  Mua more Berat( ty duhet vene emrin Kragujevc) ketu me perfaqesoi dinjitetshem kryeministri i Shqiperise..!

 61. Shqiptari says:

  O Berat Buzhala! Pse e shan Kryministrin e Shqiperise? Ti je bukeshkalur dhe plehre Serbie! Na lodhet ju kosovaret e bythes duke na share. Ne kaluam Gjithe Jeten duke ju ndihmuar ndersa ju mbetet gjithe Jeten duke na share. Pa shikoni punet tuaja dhe mos derrdellitni kot.

 62. LORA says:

  Jam e sigurt se asnje prej hajvanerise nacionaliste me ekstreme serbe nuk do te binte publikisht ne gjirizin e berat bubuzhelit.
  Ky hyzmeqar transparent I nacionalizmit shovinist serb I jep vetes dum qe t’i bej diversion Kryeministrit te Shqiptareve , kudo ku ata jetojne.
  Kryeministri Rama ,ne menyre permanente,eshte tejet I qarte para shqiptareve,ne mbrojtjen kualitative dhe patriote te interesave te Kombit Shqiptar,,,,dhe rrjedhimisht nuk flet askund te emer te hyzmeqareve te antishqiptarizmes,,,,ku ben pjese edhe berat bubuzheli.
  Kryeministri Rama po e ben shume mire detyren e tij ,aq sa ne duhet te jemi krenare per te dhe veten qe I kemi deleguar mbrojtjen e fateve te botes shqiptare.

 63. Ani says:

  ORE TI ANALIST I LESHIT QE HA BUKE ME LLAFE BEJENI NJE GJE VETE SE PER SA KA NDODH DERI TANI JU AKAN HAP RRUGETN TE TJERRET….POR JU JENI BO SI PLAKAT E KQIJA VETEM LLOGJE, KEQ ME SERBIN, KEQ ME ATISARIN, KEQ EDHE ME AMERIKANIN ….DHE TANI KEQ EDHE SHQIPTARI ME SHQIPTARIN. ……………DHE MOS E VRIT MENDJEN SE EMRI YT I HUAZUAR NUK KA LIDHJE ME SHQIPERINE QE PO I QANKE HALLIN E PLEHRAVE

 64. bregdetari says:

  Ky i ahtuquajturi gazetar me emrin buzhalla se pari duhet te mesoj te flas dhe te shkruaj shqip. Se dyti, duhet te mesoj se c.eshte politika dhe jo salipolitika. Me antishqiptar se ai qe i kerkon kryeministrit Rama te mos flas per shqiptaret eshte vet gazetari Muzhalla.Turp per te.

 65. arberi says:

  Ky eshte njeri nga ato bukur shum fundrina te Kosoves.i ardhur nga ai gjiriz dhe llym i Serbise.

 66. aqif tahipi says:

  Fol shqip sic flitet dhe shkruhet or cope hajdarmallute ,mos fol si gazekar pa shkolle.Ti je vec nje palle dhe mendoj se si i tille mendimet e tua respektohen nga miqte e tu te ngjashem ,anal iste dhe opinioniste qe zakonisht i lepijne sumen sales. Nese ti je nje nga ideatoret e krijimit te nje kombi te ri atehere vajmedet per ata qe te ndjekin ne keto perralla femijesh. Per cudi ,ngjashmeria e idiotesise gazetareske eshte e habitshme midis shqiptareve te Shqiperise dhe Kosoves.

 67. Kosova says:

  Mbi 80 komente qenkan postuar.Ooo sa kam qeshur nga reagimet.Po pse more merreni me Buzhalen? A se kuptoni qe veq don te ju provokoje?
  Po ku ka pas burr shteti shqiptar qe iu thot troq ne fytyre te gjitha serbeve? Hallall te qofte Edi Rama,se na zbardhe fytyren!
  Nuk e keni idene se sa e cmojne sot ne shtypin serb Edi Ramen ,sepse foli si trimat.I japin epitete si garantuesi i paqes ne Ballkan.Kete e din edhe Berati.Por kete reagim e ka nga xhelozia.Nuk do ta merrni me mend,do e ipte gjithe pasurine qe te hynte njehere ne Pallatin e Kralit ne Beligrad.
  Perndryshe shume me pelqen se kudo qe eshte ne panel-emisione,aty behet emision humoristik.

 68. DRENICA E KUQE says:

  Ky shkavelli i vogel Buzhala e felliqe emrin e qytetit tone te lashte, he paste faqen e galme ai qe ia ka lene kete emer… Ky eshte nje jashteqitje serbe e jugosllave dhe nuk jep dot tjeter rezultat, sepse me krejt ekipin e vet luan kunder Shqiperise!!!…

  DRENICA E KUQE

 69. Emigranti says:

  Kministri Rama ne Beograt foli per njohjen eKosoves tjeter, Edi foli per Trepcen ku i thote se nuk e ke mundesine ta shpiesh ate ne Beograt,pra foli per interesin shqipetar te Kosoves.Prej shume kohesh flitet per Europe te bashkuar pra heqjen e armiqesise qe ekziston ne Ballkan me qellimin e mire qe niperit mbesat apo me sakte brezat te jetojne ne miqesi.Keshtu ju apo ndonje tjeter Berat, duhet te dini se KM Edi Rama eshte avukati me i vendosur per Kosoven tone,KM Rama eshte nje burre i madh shteti dhe ju si gazetar te kesh turp qe te perdoresh ato shprehje, keshtu qe me takon te them se je nje jashtqitje qe nuk i vlen shoqerise shqipetare ,je nje bastard.

 70. besnik says:

  Jam kosovar nga nena, kurrsesi nje kosovar nuk mund te flas si ju zoti gazetar. Turp per ju! Mungese etike, shfaq tiparet me negative qe na karakterizon ne shqiptareve, gati per tu grindur edhe ne rastet qe duhet te jemi bashke sikurse eshte rasti i kombit. Turp!

 71. santiago says:

  o Buzhale o bezhdile Edi Rama ta dund koken e k..t ne surrat more islamik muti

 72. Kangur says:

  Ti Berat Bukshkala je thjesht nje idiot mjeran! Paske mut ne vend te truve!!! Plehre.

 73. Treviso says:

  Vetem gazetare nuk duhet ta quaje veten ky trap. Patjeter qe e ka blere diplomen si gazetare. Kosova nuk eshte vetem e kosovareve por edhe e jona qe banojme ne jugperendim te kosoves. Shqiperi Kosove ka qene nje dhe duhet te luftojme te gjithe per ta bere perseri nje. Fjala nje nuk do te thote QE DUHET TE BASHKOHEMI NE NJE SHTET I VETEM. Per tu bashkuar ne nje shtet te vetem duhen pare kushtet dhe interesat e te dyja paleve. E rendesishme sot per shqiptaret eshte bashkimi i mendimit nga te gjitha trojet ku jane e ku sjane. Ta dije bota se jemi 7- 8 -9 a 10 milion,
  dhe pse jemi te shperndare jemi te nje nene, qe e ka emrin Shqiperi, apo Albani.

 74. Shqiptar autokton says:

  Buzhala eshte i pa drejte dhe jo realist ,Edi Rama eshte i vetmi kryeminister qe Serbet po i shef ne sy dhe po ja perlas ne fytyre padrejtesite qe kane bere kundrejt jush ,
  te flas nuk eshte veshtire, por te dish te se çfar flet kur eshte puna per çeshtje te kombit tend , qe Rana e ka bere ne dinjitet kete detyre , eshte pune tjeter qe sju pelqen juve z Buzhala .
  Po he na thuaj ti ,çfar mund te behet ndryshe nga Rama ? Rama ne politiken e jashtme na ngriti koken dhe na beri si te barabarte me vendet europiane .

 75. fieraku NGA ferrasi says:

  Domethenien e emrit te lugati e dime
  Po tendin Jimi jo
  Lugati tall b nuk shkruan me lek.

 76. Me Siguri Ky capacul gazetar Nuk eshte Kosovar.Me vjen keq qe pasta dhe emerin e qytetit te bukur Shqipetar.

 77. Faik says:

  Berati dhe ai Enveti me “j” në fund janë. Agurudhka ! Keta shtrengohen fort ta thoni një fjalê me gojë … Por u shpêrthen së poshtmi me zhurmë dhe erën e qelbur!Mêkat që ka të tilla zhurma në Kosovê , ku ka shqiptarê …

 78. FREDI says:

  Dy rruge ka qe te behesh i njohur o me nje shpikje shkencore pozitive ose me skandale dashakeqe si duket Kovberatsovi paska zgjedhur rrugen e gabuar njerezit e letrave duhet te respektohen kurse palacot duhet te injorohen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *