Berisha akuzon PS-në: Ankimimi i marrëveshjes së ujërave me Greqinë, u bë me nxitjen e një pale të tretë (nënkupton Turqinë)

berishaSali Berisha ka deklaruar sot në Parlament, se ankimi në Gjykatën Kushtetuese nga PS-ja i marrëveshjes së ujërave me Greqinë, nënshkruar nga Lulzim Basha, është nxitur nga një palë e tretë.

“Ju ka nxitur një palë e tretë për të çuar marrëveshjen në Gjykatë Kushtetuese”, deklaroi Berisha në seancë plenare.

Edhe pse nuk përmendi emra, Berisha ka nënkuptuar Turqinë.

Kjo, për shkak të marrëdhënieve të këqija të Turqisë së Greqisë dhe afërsisë dhe miqësisë së kryeministrit Edi Rama, me Erdogan.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Berisha akuzon PS-në: Ankimimi i marrëveshjes së ujërave me Greqinë, u bë me nxitjen e një pale të tretë (nënkupton Turqinë)”

 1. 21 says:

  TRADHETAR! Do te ti q…me robt!
  Me lekuren e kurvave qe ke pjelle do ti lash krimet qe i ke bere ketij vendi!

  1. Epiriiiii says:

   Hahahahahahaha Kokrra e Malokut…… ne vend ti Falenderoj te gjith ata qe e Ankimuan ate Marrveshje Djallezore te Fshehte Tradhetare dhe te kerkoj te Falur per gjith Problemet qe solli fut ne Valle edhe te tjere, mendojne Turqine por ka me shum mundesi te jete Italia me Specialiste Shqiptar ajo qe i keshilloi PS.

 2. loni says:

  Po qelbesirat e mutit, shikoni harten sa det e sa ishuj ka Gerrqia (shume fare),dhe prap vijne e kruhen e te xhvasin ,te vjedhin aty tek ne ,yyyyyyyyyyyyyyyyyyy qelbaniket e mutit, te plasin nga mbingopja grekerit tgfs me gjithe Berishe e Bashe qe bene kete akt tradhetie

 3. Tahir Gashi says:

  E mor Doktor MORTJA!
  Dmth ti do ja falje detin vetem qe Familja te shtonte llogarine bankare!
  Si ka mundesi qe Greqia pranoi shpejt e shpejt ate marreveshje?! Zakonisht, ndermjet shteteve ka vashterisi ne te tilla raste per vete kompleksitetin e problemit, por jo ne kete rast!!!!
  Qenia jote ne pushtet eshte turp per kete popull ! Me sakte ti perpiqesh te ndash territorin ndermjet influences greke serbe e arabe!
  Doktor MORTJA!

 4. Preshevi says:

  Genjeshtar, shpellar, kriminel, egersire, spiun i Serbise, Greqise dhe Rusise dhe Anglise.

 5. Toni says:

  ikore hejtan-budalla pjelle serbije ke nje jete qe kurohesh me lace kizo-psiqike ,nuk ke lene marrveshje te ndyre pa bere pro greqise+serbise kunder kombit tone ,ndyracak UDB-je e e ktheve Shqiperine ne toke te djegur…

 6. Alko says:

  Leverdia ekonomike e “familjes” me marreveshjen per detin do te ishte e pallogaritshme. Kini parasysh se per ate pjese te detit Greqia kishte kontaktuar kompani norvegjeze per kerkim nafte ne det, nga ku llogaritet sasi teper e madhe nafte. Kerkimet u pezulluan kur doli vendimi i Gjykates Kushtetuese.

 7. Aleko says:

  Po greqia ka 100 fishin e ujrave tone more legen qe ke vendosur te mos I shqites deri ne vdekje keti vendi.Shume mire edhe ne qofte se ka ndihmuar ndonje vend I trete per te shpetuar teresin teritoriale te shqiperise.Se ne vet si shqipetare nuk mund te bejme jo me gjera te medha po as ato me te voglat pa ndihme nderkombetare. sepse ne para se te merremi me ceshtjet qe interesojne vendit preferojme te kacafytemi bme njeri tjetrin per ngjera edhe me ordineret sepse ka te tille mostra bsi puna jote ne kuvendin e shqipetareve…Turp, turp, edhe ke goje e3 flet akoma!…

 8. Xyz says:

  Vertet kur te vjen fundi nga ankthi nxjerr urrejtjen per vendin tend. Kjo eshte katastrofe mendimi. Si mund te fantazohet qe per mbrojtjen e territorit shtetror u dashka te na nxisin te tjeret? Akoma me shume si mundet qe ish kryeministri te akuzoje qeverine dhe shtetin e tij se per ruajtjen e territorit qenka nxitur nga dikush? Po ty si kryplaku i shtetit kush te nxiti te shesen pjese te territorit shqiptar? A po kerkon me keto shpifje te justifikosh veprimin tend antikombetar! More po nuk ke keshilltar qe te te mesoje te dish te mbash rolin qe ke qe te lesh pak yndyre te vlefshme per veten tende dhe pasardhesit kur te nderrosh jete? Kthehu nga e mbara se po ecen me revan te madh drejt se keqes. Na jep mundesi te te permendim ndonje te mire ne keto 26 vjet!. XYZ

 9. Fatosi-kosove says:

  Sidoqofte eshte Rama dhe ish opozita qe quan ne kushtetuese dhe anulaun ate pismarreveshje qe ti dhe luli kishit bere,dhe per ty kjo sishte tradheti por tradheti eshte anulimi i faljes se detit grekut!!!!
  Kush mund ta haje kete pos kopese qe quhet PD,po fazlliqit kush i fali token ne bregdet,kush ta futi si kehilltar per siguri kombetare,ne mos Rama apo nje pal e tretendhe ti e kafshet rreth teje krenoheshit me fazlliqin,dhe merre me mend nje serb keshilltar per siguri kombetare,po cilit komb i takon ti o sali berisha.
  Tashme shqiptaret jane bindur se rehatia,qetesia,lumturia dhe liria do tu vie ateher kur ti,luli,noka i millosheviqit,ristani,strazimiri,paloka,salimini apo salijani nuk do jeni te lire,keni aq shume gjynahe per te lare saqe eshte rrezik qe as brezat qe vijne nga ju sdo te mund ti shlyejne te gjitha,ti je jo veq e zeza e vendit dhe kombit,ti do te mallkohesh nje dite edhe nga familja jote ashtu edhe shoket vrases qe ke pas.

 10. Nuk e besoja qe kishte rreshqitur kaq shume !!!
  NO COMENT !

 11. Treviso says:

  Cfar don me treguar kryekrimineli me kete shprehje?

 12. Bulqiza. says:

  Ky ka rrjedh komplet. Ska nevoje ta trazosh m***n ai e tregon vete qe eshte m*t.

 13. filani says:

  sali ti nuk e do vendin tende deri sa arrite ta shesesh ,ik tutje legen mos na dil ne tv se na dhembin syte kur te shikojme.tradhetar i pa ngopur

 14. Beni says:

  Po dhe te jete nje pale e trete, ti nuk ke arsye ta thush nje gje te tille sepse eshte ne interesin tone.
  Ju duhet te largoheni sa me shpejt nga politika se shqiptaret nuk dun njerez qe nuk dun Shqipnine dhe shqiptaret.
  Nuk e kuptoj si nuk revoltohen organet shteterore me ty.
  Ne bote egzistojne ligje ku ti hyn ne burg direkt sepse je kundra interesave kombetare.
  Kush jeni ju qe dhurokeni token qe na e kane lone baballaret et qe duhet tja trashegojme brezave te ardhshem.
  Kjo quhet tradhti dhe meriton ndeshkim.
  Ju zoteri perlyeni dhe ato njerez qe jane pjese e partise demokratike.
  Largohuni perpara se te jete vone.
  Turp qe na ul dhe ne si popull ne arenen nderkombetare.
  Pse duhet me e gjymtu shqiperine.
  Kujt i intreson kjo ?
  Sigurisht ne Shqiperi ju duhet te jeni i vetmi.
  Kjo tregon qe ju nuk ju intereson demokracia sepse ju nuk keni demokraci ne partine e juaj.
  Prandaj nuk funksionojne institucionet demokratike ne shqiperi sepse ju nuk deshironi drejtesi.
  Lëre at popull te ec perpara duke u larguar perfundimisht dhe hapi rrugen opozicionit te shprehet ne menyre te lire.

 15. manti says:

  Vetem me kete deklarate si dhe ajo qe tha tek ambasadorja greke ne Tirane ku pranohet direkt tradhetia kombetare dhe shitje e detit qe sipas tije ndryshoi turqia, prokuroria shqiptare duhej te niste me njehere dhe urgjentisht hetimin per te ngritur akuzen qe e dergon ne burg monstren sali, per tradheti sipas kushtetutes. Por llallat e gjingjonet me nishanxhiun jane antishteti i vendosur nga ai vete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *