FOTOT/ Mbreti i ri i Tajlandës, një “xhaje” ekstravagant

Ditën e sotme ka ndërruar jetë mbreti 88-vjeçar i Tajlandës, Bhumibol Adulyadej.

Ai ishte mbreti me jetëgjatësinë më të madhe në fron.

Adulyadej mbretëronte që prej vitit 1950.

Në vend të tij do të jetë djali 63-vjeçar, princi Maha Vajiralongkorn.

63-vjeçari njihet për jetën e tij luksoze dhe esktravagante.

Më poshtë ju sjellim disa foto të tij.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-160-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-160.jpg","attachment_id":"565038"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-157-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-157.jpg","attachment_id":"565039"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-157-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-157.jpg","attachment_id":"565040"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-148-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-148.jpg","attachment_id":"565041"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-134-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-134.jpg","attachment_id":"565042"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-117-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-117.jpg","attachment_id":"565043"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-110-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-110.jpg","attachment_id":"565044"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-97-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-97.jpg","attachment_id":"565045"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-87-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-87.jpg","attachment_id":"565046"}]

1 komente në “FOTOT/ Mbreti i ri i Tajlandës, një “xhaje” ekstravagant”

  1. Vasil Gjika says:

    Ne Tailand cdo 50 metra ka portrete dhe monumente per familjen mbreterore…Parat qe jane shpenzuar vetem per keto do kishin ndihmuar miliona te varfer…Dhe vete kjo familje ka mei 30 miliard dollar qe deklarojne…kushedi sa kane…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *