FOTOT/ Shkallët më të gjata në botë për dembelët, dhe panorama spektakolare që ofrojnë

Në Kinë është ndërtuar shkalla lëvizëse më e gjatë në botë.

Ajo ka kushtuar 5 milionë euro dhe shëtit turistët rreth Grand Canyon në qytetin Enshi.

Një pjesë e kësaj shkalle u ndërtua në 2011 teksa tani ka mbaruar e gjitha.

Ajo është 689 metra e gjatë.

Ndërtimi i saj nisi pasi shumë turistë ankoheshin se duhet të ecnin shumë për të shijuar bukurinë e kanionit.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-156-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-156.jpg","attachment_id":"564948"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-153-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-153.jpg","attachment_id":"564949"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-153-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-153.jpg","attachment_id":"564950"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-145-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-145.jpg","attachment_id":"564951"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-132-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-132.jpg","attachment_id":"564952"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-115-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-115.jpg","attachment_id":"564953"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-108-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-108.jpg","attachment_id":"564954"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-96-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-96.jpg","attachment_id":"564955"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-86-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-86.jpg","attachment_id":"564956"}]

1 komente në “FOTOT/ Shkallët më të gjata në botë për dembelët, dhe panorama spektakolare që ofrojnë”

  1. aaaaaaaaaaaa says:

    Kjo është made China dhe kostoja është 500 $.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *