Rama në Forumin e Sigurisë së Beogradit: Shqipëria ka vetëm një zgjedhje, anëtarësimin në BE

Gjate konferences me kryeministrin Serb Vucic ne Beograd, Rama shprehet se ndryshe nga Serbia, Shqiperia ka vetem nje zgjedhje: anetaresimin ne BE.

Kjo ka qene pergjigjia e tij ndaj kryeministrit Vucic, i cili tha se Serbia do te vazhdoje perforcimin e marredhenieve me Rusine.

“Shqiperia, ndryshe nga Serbia ka vetem nje dashuri te mundshme. Anetaresimin ne BE dhe ndjekien e endrres Europiane.”

Nderkohe, Vucic shton se pavaresisht marredhenieve te vecanta me Rusine, synimi i Serbise mbetet BE./ B.R (Vazhdon)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Rama në Forumin e Sigurisë së Beogradit: Shqipëria ka vetëm një zgjedhje, anëtarësimin në BE”

  1. detashmenty says:

    ama,histori me dashnor dhe me dashuri po tregon ky palloshi jon?!
    si ato historit e atij Trumpit te ameriks.
    dashnit jan te mushme me tredhti ama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *