Rama provokon serbët në Beograd: Sot është 2 vjetori i dronit (kujton edhe Ivica Daçiç, që i këndoi në Paris)

VUCIC I RAMAMë 14 tetor bëhen dy vite nga ndeshja Serbi-Shqipëri dhe Rama nuk ka hezituar ta përmendë këtë detaj gjatë promovimit të librit “Kurbani” në Serbi.

Rama është shprehur:

“Dikush më kujtoi se nesër (sot) është 2 vjetori i dronit. Kujtoni si ishte atmosfera atëherë dhe tani. Në çdo media u transmetua si lufta e re ballkanike.

Më kujtohet fytyra e Aleksandrit kur përmenda Kosovën, thashë më vete çfarë i bëra të shkretit djalë, do më vdesë para syve, por tashmë gjërat kanë ndryshuar”.

Kryeministri Rama, raporton Repor TV, ka folur edhe për ditëlindjen e tij në Elize, ku u shpreh:

“Kur Dacic më këndoi për ditëlindje në Elize askush s’po e besonte, kujtuam se mos ishte provokim.

I thashë Holande se në Ballkan nuk bëhen festa pa muzikë, e ai kujtoi se doja orkestër.

Dërgova Ditmirin tek Ivica duke menduar se nuk do pranonte.

Ai tha: Cilën këngë?

E gjithë salla me publicistë e gazetarë serbë dhe tre ministra qeshën “.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Rama provokon serbët në Beograd: Sot është 2 vjetori i dronit (kujton edhe Ivica Daçiç, që i këndoi në Paris)”

 1. vito says:

  Edhe droni pisllek i serbeve ishte.

  1. Flamuri Zi e Kuq me Bole e Be says:

   PO MO PO, por harron sunitin mjekrosh , ate ballistin qe ishte nga Albanistani? Pra nje sunit shqipfoles bashkpunoi me sherbimin serb, ose me armiqte serb per te diskretituar Shqiperine .Pra, suniti ballist me mjeker ishte Shqiptar dhe ai nuk e mohon qe e ngriti flamurin(kuptohet me idene dhe ndihmen e serbeve)


   Mos harrojme edhe njollosjen e ngjyrave, me qellim te zese si ISIS dhe mungesen e heroit Gjergj Kastriot ne Flamur qe u zevendesuan me Bolen e e Koqevareve dhe Ismaelin Be Turk.
   _Por mbi te gjitha , ajo mjekra e shemtuar e nje suniti tipik ne bote.

   1. Suniti qe ta ngjiti says:

    Sido me qene kishte lezet flamuri kuq e zi ne Beograd pak rendsi ka kush e ngriti
    Po e kan ngrit serbt per me provoku ata vetem sa ja futen vetes tyre po e ka ngrit ballisti per patriotizem
    ktu ta ka fut Bolen e modhe t Kosovarit gjithe lezet ,,llokum ke goja si i thojn fjales

  2. Edkari says:

   Edi Rama desh qe ti thote
   se ate qe se bete dot ju
   e bera une-e futa ne burg Ballist Morinen.

   1. Korabi says:

    Ballist Morina eshte nje cope kari qe u perdor me apo pa vetedije nga sherbimi sekret Serb.
    Pastaj burgun e ka ne dore prokuroria e Llalles se Berishes. Policia s’te mban dot me shume se 48 ore.

 2. Raimond vlonjati says:

  Hahahaha i madh fare esht treguar ketu Rama

  Po Dacic vdes oer te kenduar . Ai me mire te krijoj ndonje Band muzikire

  Po Hollande qenka njeri mire , dhe i sinqerte kur ka menduar te marri orkestren hahahaha
  U kthye takimi ne koncert lol

 3. albani says:

  O vito e di si ben ti tani si dhelpra , kur e shikonte se nuk ja arrinte veshes se rrushit thoshte se lere se eshte pa pjekur !! Une njof mire ballist morinen dhe e di mire qe e ngriti ai dronin ti ne qofte se nuk e beson ajde ngri ket timin.

 4. Raimond vlonjati says:

  Duhet ti ngrene nje monument Dronit ne Beograd me rastin e 2 vjetorit lol

  Me ate dronin ua fitem sa krahu atyre koketrasheve

 5. thoth says:

  po kater te vraret e 21 janarit te kujtohen?

  apo te duhet loloja sali per gallate dhe batuta…

 6. NACIONALISTI says:

  Bravo Edi Rama, te pakten ti nuk perkulesh sic bente Saliu (per ceshtje nderkombetare)

  1. Ata votuan mosndeshkimin e TYNE says:

   Nacionalizem i verber dhe nje farce e madhe e diplomacise SHQIPTARE.

   Bravo, per detin qe ta ka marre Greqia.
   Bravo per varrezat Greke ne Shqiperi
   Bravo per miqesine shekullore me Turqine
   Bravo qe ke kerkuar me ngulm per largimin nga Liga Islamike
   Bravo qe do ndertosh Xhami te madhe ne mes te Tiranes.
   Bravo, per mbetjet toksike nga Italia
   Bravo per fushat dhe luginat me hashash
   Bravo per aleancen me Camet e Sali Berishes
   Bravo per aleancen me Hajdutin Kokelope
   Bravo per 21 Janarin qe tashme eshte zgjidhur
   Bravo per Gerdecin apo Bravo per miqesine me Tom Doshin?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *