Shpëtim Idrizi sulmon Metën: Nuk ishe as si kryeministri i 1999, më habitët me qendrimin që mbajtët në Athinë

Shpetim-Idrizi-ne-KuvendShpëtim Idrizi ka kritikuar nga foltorja e Kuvendit kryeparlamentarin Ilir Meta, pas vizitës së këtij të fundit në Athinë.

Idrizi e ka kritikuar Metën për qendrimin që ai ka mbajtur për çështjen came.

“I them kryetarit Meta, unë kuptoj shumë nga politika, besoj te kompromisi, aleancat fluide dhe llogaritë elektorale, por në politikë ka detyrime.

Rezoluta e këtushme për shqiptarët e camërisë, është e detyrueshme, e të sotmes.

Në Athinë për ju dhe kolegët ishte detyrim rezoluta e shqiptarëve të Çamërisë.

Unë nuk fsheh habinë për gjuhën që zgjodhet në Athinë, se një ditë pasi mikëpritësi juaj shpalli armik të klasës komisionerin Hahn, shpresoja të shihja atje kryeministrin e 1999 kur vizitonte Athinën, ose kreun e LSI kur mbështeste tubimet për çështjen came.

Besoj janë habitur edhe grekët për harrimin e një çështjeje që se harrojnë shqiptarët”– tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Shpëtim Idrizi sulmon Metën: Nuk ishe as si kryeministri i 1999, më habitët me qendrimin që mbajtët në Athinë”

 1. BERISHA LARGOHU says:

  Camet e pabese te mbyllin gojen sepse Eneveri ju perkelleli shume, me Idrizin shqiptaret falementojne per hir te cameve te pabese, prandaj ky komunitet i paket te mos na merzise si shum sepse nuk kemi kohe te merremi me kete lloj komunitet te pabese.

 2. evgjitngrenesi says:

  gjëja më e mire që bëri rama ishte largimi i grekeve nga qeveria. e ka kuptuar që kush shkon me greket humbet. po fiton besimin e shqiptareve atdhetare. grekofilet që shpesonin ta kthenin ps-ne ne parti progreke deshtuan. tani mire bejne qe po shkojne me metën . ky do të jetë edhe fundi i metes,ashtu siç ishte edhe fundi i saliut bashkpunimi me greket.

 3. Drini says:

  @Berisha largohu, po ti nga e di per pabesine e cameve ???
  Sigurisht qe 99.99% e ke nga propaganda greke qe perhapej ne kohen e komunizmit dhe vazhdon dhe sot.

 4. dinjiteti says:

  berisha largohu,,,,pse jane camet e pabese,kush jane te besesh ATA QE KERKOJNE BESE,,,,,HAJVAN….

 5. Qipidhasi says:

  Po ik mor rrot cari ,ti me gjithe ate karabushin tjeter qe mban leksione demokracie ne beograd ,se na cate daullen me pordhet e juaja nacionaliste .Nuk ka egzistuar asnjehere ne kete rruzull qe shteti me i varfer ,i korruptuar ,i dhjere dhe dava kurve perendimi te beje shantazh dhe te mbaje peng nje shtet tjeter per ferrat e cameve te filatit dhe gumenices .Ndersa ai palla tjeter mban fjalime per trepcen sikur eshte kompetence e shqiperise ishminierat e titos ,leni mor vlla kosovaret ta zgjidhin vete kete pune pastaj mire ja bene buzhala kur i thote qe mos u merr me punet e kosovareve

 6. Kola says:

  Pa asnje dyshim qe Meta eshte nje nga plehrat me te peshtira politike te ketij vendi, por nuk bie me poshte edhe ky halja i Camerise i cili kerkon varreza camesh ne Greqi. Problemi eshte shume i thjeshte. Politika jone ka kaluar c’do limit me leshimet qe i ka bere Greqise per varrezat, sidoqofte behet fjale per luftetare qe rane ne fushe te betejes. Po ky haleja Idrizi qe kerkon varre camesh ne Greqi, por c’varre e ka fjalen? Per ata qe ne formacionet naziste mbollen vdekje kudo qe shkelen? Kur flasim per varre, kemi parasysh ca njerez qe nuk jetojne me. Konkretisht une dua te di, per c’varre ben fjale Idrizi?

 7. Martin says:

  Unë nuk jam çam por ty me emrin Berisha largohu do të të q… . R.. Të more vesh ti nuk je shqiptar thjesht shkruan shqip do të të q… Edhe grekët bashkë me ty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *