Tahiri-Berishës: Dogje redaksi e mbylle emisione, vetëm fëmijët e tu thërriten me shkurtime “Zeni” dhe “Gita”

Min.Tahiri_ParlamentMinistri i Brendshëm Saimir Tahiri u është përgjigjuar akuzave të opozitës lidhur me “censurimin e mediave” dhe akuzave për kanabisin e korrupsionin.

Tahiri tha se Berisha ka bërë “kërdinë” duke mbyllur gazetën TemA, duke mbyllur emisionin e gazetarit Mero Baze në Vizion Plus, duke gjobitur 13 mln euro Top Channel apo duke djegur redaksinë e gazetës “Koha Jonë”.

“Ti Sali nuk duhet të flasësh për mediat pasi ke qenë armiku më i madh i tyre”, tha Tahiri.

Ai shtoi se çështja e emisionit “Publicus” po hetohet.

Më tej Tahiri foli për çështjen e kanabisit duke thënë se pabarazia dhe varfëria e mbjellë nga 20 vjet qeverisje ka detyruar shqiptarët të mbjellin kanabis.

E kam pranuar si kosto epitetet poltik “narkotrafikant”, “trafikat”.

Partnerët italianë ua thanë qartë, sot kultivohet më pak se kur ju ishit në detyrë. E nëse në kohën tuaj asgjësohet 7 %, për të tretin vitin partnerët thonë se u asgjësua mbi 99 %.

Unë kurrë nuk kam thënë që problemi nuk egziston. Po ai është aty, por qeveria po punon për ta zgjidhur.

Kujt Kolumbie i referoheni? Kush janë kolumbianët në këtë vend? Ata të varfër, për mua nuk janë kolumbianë, pasi varfëria që sot i çon në ngasjen e kësaj sipërmarrje të paligjshme, nuk janë kolumbianë. Trafikantët e vërtetë janë ata që kanë mbjellë papunësi, vërfëri, pabarazi, padrejtësi.

E rëndësishme është ta kuptoni se nuk i bëni nder kërkujt nëse paguani disa shkrime në media nëpër botë, duke e quajtur Shqipërinë vend të drogës.

Unë nuk e harroj dot majin e 2010, kur Basha ministër shkonte në me Dasho Alikon dhe e falënderonte për kontributin e lazaratasve në luftën kundër drogës.

Bëni një zgjidhje, o me policinë, o me bandat o me kriminelët, por ndajeni mendjen!”, ishte apeli i Tahirit për demokratët e mbetur në sallë, pasi Berisha la seancën.

Në fund Tahiri ka folur edhe për akuzat e opozitës për korrupsion.

“Fëmijët e tu Sali kanë pasur tarifë 3 përqind si fee suksesi. Përse nuk njihen fëmijët e Ilir Metës apo Leka Meksit, të Bashkim Finos apo Pandi Majkos. Fëmijët e tu Sali njihen nga gjithë shqiptarët dhe diskutohen, madje thërriten edh me shkurtime, Zeni dhe Gita”, tha Tahiri.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Tahiri-Berishës: Dogje redaksi e mbylle emisione, vetëm fëmijët e tu thërriten me shkurtime “Zeni” dhe “Gita””

 1. Saje Kastraveci says:

  eh mer saje kastraveci qe te eshte mush menia edhe ty se vle. ti saje je minister, edhe pse me mosh je minoren, se di me fol bukur, nda me ramen dhe ca perversitete si dhe vesin e droges. kaq, mos enderro me shum. sa per femijet e ish kryeministrave te tjere qe ju permen emrin ata kane qen foshnja kur baben e kan pas kryeminister. pastaj meta me monen jane hajdut te pa konkurushem, si lejn gjo kalamajve me vjedh se i vjedhin vet para. kalamajt e sales ashtu sic thu ti jan, edhe baben e kriminelin me te modh shqiptar e kan, po puna esht se ju qe keni tre vjet ne pushtet i hongret m… dhe sic po na tregoni cdo dit jeni njesoj si ata po aq hajduta dhe me shume legena. shkurt juve duhen shker…..robt te gjitheve po puna esht se ky popull eshte krejt i lodhur.

  1. Kujtim says:

   Saimiri dhe Qeveria po punon po Opozita me SSLI LULUNE vetem nxijne dhe baltosin populli kete e di po FERAT FERA MBETEN . Populli do i denou me vote se nuk ka mendjen e tyre

 2. Tomi says:

  Edhe femijet e Rames njihen o tahir edhe babai yt njihet, edhe vellai rames njihet edhe pronari jot nihet o tahir. Te gjithe njihen pranej mos na bej si prostitute e virgjer.

 3. mirel says:

  Ndaj ju zgjodhem mor plere qe te qaheni si kurvat

 4. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. says:

  O Tom hiqen dreqin ate sallomion nga goja kur flet.

 5. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. says:

  O Tom hiqen dreqin ate sallomin nga goja kur flet.

 6. Shkodrani says:

  Ka fillu me e lodh skleroza ket Karaxhicin e Vicidolit!!!!
  Ate qe nxirrni dje prej bythet po e lepin sot. Krim shtetror Gerdeci thot sot plaku bythqimm!!!
  Coje pra ne prokurori Mediun, Aldon dhe djalin e Liries Shkerdhenin qe e ka me Ali Ajlushanin.

 7. Treviso says:

  Zoti Sajmir, kan te drejte te lehin qente kur zhurma e tyre nuk ju bezdis. Keni 3 vjet qe qeverisni dhe nuk bete asgje per qente e terbuar, qe vazhdojne te shkaterrojne nje popull. A mos prisni ndonje qeveri nga jashte qe te marri masa per qente e terbuar.

 8. Phoenix says:

  Nje minister qe nuk zbardh vrasjen me te bujshme, te te ndjerit Artan Santo, duhet te jape doreheqjen, jo te deklaroje ‘Kjo vrasje eshte bere per jehone diku larg!’. Kesaj i bie, te fala nga shefat e mi, te gjithe juve qe s’ju merr vesh koka. Kur vritet nje njeri aq i suksesshem, vajmedet niveli i sigurise ne vend per te tjeret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *