FOTOT/ Kjo kroçierë super-luksoze do të vizitojë çdo verë Sarandën!

MSC Cruises, kompania më e madhe e anijeve turistike njofton se në listën e destinacioneve të saj sapo është shtuar edhe qyteti i Sarandës.

“Duke nisur që prej prillit 2017, MSC Cruises do t’i shtojë destionacioneve mesdhetare edhe Sarandën”, shkruan kompania në sajtin e saj.

Ajo më tej bën një përshkrim të shkurtër të historisë dhe pozicionit gjeografik të qytetit shqiptar.

Kompania njofton se kroçiera që do të vizitojë Sarandën do të jetë MSC Poesia.

Ajo ka një kapacitet prej 3600 personash, staf prej thuajse 1 mijë personazh, restorante, sallë koncertesh, pishina të shumta, hidromasazh, palestër, kazino dhe një peshë prej më shumë se 90 mijë tonë.

https://www.msccruises.com/en-gl/Cruise-Destinations/Mediterranean/Albania/Sarande.aspx

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-163-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-163.jpg","attachment_id":"565345"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-153-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-153.jpg","attachment_id":"565346"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-166-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-166.jpg","attachment_id":"565343"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-163-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-163.jpg","attachment_id":"565344"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-139-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-139.jpg","attachment_id":"565347"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-119-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-119.jpg","attachment_id":"565348"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-112-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-112.jpg","attachment_id":"565349"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-99-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-99.jpg","attachment_id":"565350"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-89-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-89.jpg","attachment_id":"565351"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-79-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-79.jpg","attachment_id":"565352"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-60-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-60.jpg","attachment_id":"565353"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-47-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-47.jpg","attachment_id":"565354"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d13-36-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d13-36.jpg","attachment_id":"565355"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d14-28-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d14-28.jpg","attachment_id":"565356"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d15-24-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d15-24.jpg","attachment_id":"565357"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d16-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d16-14.jpg","attachment_id":"565358"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d17-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d17-10.jpg","attachment_id":"565359"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d18-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d18-9.jpg","attachment_id":"565360"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d19-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d19-9.jpg","attachment_id":"565361"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d20-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d20-8.jpg","attachment_id":"565362"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d21-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d21-3.jpg","attachment_id":"565363"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d22-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d22-3.jpg","attachment_id":"565364"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d23-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d23-3.jpg","attachment_id":"565365"}]

7 komente në “FOTOT/ Kjo kroçierë super-luksoze do të vizitojë çdo verë Sarandën!”

 1. stil says:

  E para: shqip i thone kryqezore po ju helbete vetem gjuhe te huaja dini. Crociera i thone vetem italianet. Frenge, angleze, gjermane, suedeze etj e emertojne ndryshe. Po ju keto gjuhe nuk I dini e nuk I lexoni.
  E dyta: Crociera quhet udhetimi dhe jo mjeti i lundrimit. Udhetimi mund te jete dhe tip autostop. Por automjeti qe te trasporto eshte makine, kam io, motociclette, qerre, etj.
  Kjo ne foto eshte anije pushimi osé anije turistike osé anije kryqezoreje meqe keni fiksim ta quanti keshtu.
  E treta: MSC Poezia nuk eshte anije per pushime luksi. Nuk ka as standardin as objektivin. Nuk eshte si kompani te e tjera te njohura ne bote per pushime detare luksoze si p.sh. Selebriti (Celebrity). Pushimet fillojne me 390 € per Person qe nuk eshte aspak tarife luksoze. Keshtu ata qe do udhetoj ne aty vetem do ta ndosin Saranden nese shkelin ne qytet pasi nuk jane udhetare qe shpenzojne jashte anijes. Nje çoje me shume informim ju ben mire ju dhe lexuesve te mos e shisni si fitore kete ndalese se vetem ndotje do te sjelle.

  1. fieraku4u says:

   @STIL

   JA KE FUT KOTE O LALI ERI. SE KAM QENE UNA TEK KJO KOMPANI MSC. POR KAM QENE TEK ANIJA “MSC FANTASIA”, DHE BERA UDHETIM NEPER MESDHE. NAPOLI-PALERMO-LA GOULETTE-PALMA DE MAJORKA-BARCELONA-MARSEILLE-GENOA-NAPOLI . DHE ESHTE ME TE VERTET NJE ANIJE KROCER E KLASIT PARE DHE LLUKS.

   KAM UDHETUAR DHE ME CARNIVAL, DHE ROYAL CARABBEAN DHE NUK KAN ASNJE NDRYSHIM ME MSC.

   VERTET ESHTE NJE KOMPANI SHUME SERIOZE MSC, DHE SHUME LLUKSOZE. JA VLEN TE KALOSH KOHEN E BUKUR TEK KJO ANIJE.

   KJO ESHTE NJE KOMPANI BOTERORE, ME UDHETIME JO VETEM NE EVROPE, POR EDHE AMERIKE, KARAIBE, DHE ASI.

   MOS BEJE KOT KOPETENTIN KUR NUK KE PARE NGA AFER REALITETIN.

   ME VJEN MIRE QE SHQIPERIA PO FUTET NE HARTEN E VENDEVE QE MIREPRET TURISTA TE SHUMTE CDO VITE.

 2. Alban Hamzai says:

  Te lumte Stil !Duhet te dale ligji ne Shqiperi qe kush gazetar I shtypit te folur ose te shkruar perdor fjale te huaja te gjobitet.Me sakte kjo duhet te filloje nga Kuvendi Popullor ,ne fjalet qe fliten e shkruhen.(p.sh.pse quhen “parlamentare” dhe jo “kuvendare”),institucionet shteterore etj.etj.Nje nga treguesit e mungeses se atdhetarise ne Shqiperi eshte edhe perdorimi I fjaleve te huaja ne vend te fjale shqipe(krahas treguesve te tjere).Ju lutem botoni komentin tim!

 3. Shqip says:

  Keto te Shqiperise jane cmendur me perdhosjen qe i bejne shqipes.Magjurance ,farmaci,pedonale,lavatrice,lungomare,aksdent,forestine,crocire,….

 4. Bajoneta says:

  Luksi dhe italianet nuk shkojne bashke.Gabelet e italise shikojne te ngarkojne ndonje azil pleqsh me italiane ne Cruise ship se evropine qe te hypin ne anije me pronesi italiane nuk gjen,eh ndonje maroken apo ndonje shqiptar ndoshta.Italianet e kane reputacionin me te zi se shqiptaret per sherbime dhe standarte.

 5. titullar says:

  s’ke ci ben gomarit edhe i bie samarit……. c’pune kane italianet me keto budallalleqe ? apo mos valle ti qe shkruan je i fisem ?! dhi e sgjebosur edhebishtin kecerr perpjet ! e keni hunden te madhe ju edhe s’shikoni dot as majen e kembes tuaj, ngelet duke share te tjeret edhe jo te shikoni veten tuaj.
  brravo stilit per saktesimin e fjales kryqezor………..po edhe ti ore byrazer, mos u merzit me gazeteshitesin sepse ndoshta ai nuk ka njohuri mbi mjetet lundruese……… mbase eshte kompetent ne kafshet e punes, si p.sh gomari.
  shendet

 6. alex says:

  amani ore shoke si i thoni ne shqip asaj makines me vinc qe ngre makinat e perkuara gabim ne rruge sepse kam degjuar nje fjale italisht por me te vertete e harrova [vetem kur e kam degjuar karrocine a samething like this kam vdekur se qeshuri] pls ma thoni ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *