Baze: Kosovës i “ka rënë” në pjesë Shqipëria si nënë!

rama vucic 7Botuesi i gazetës “TemA”,  Mero Baze ka ndërhyrë në debatin Shqipëri Kosovë, rreth kundërshtisë që disa liderë të Kosovës kanë shprehur rreth deklaratave të Edi Ramës në Beograd.

Në një postim të tij, Baze shkruan se detyrimi i Shqipërisë për t’u interesuar për Kosovën është detyrim që buron nga shteti amë.

“Nëna nuk zgjidhet, të bie në pjesë. Dhe kur ndahesh prej saj, e krijon familjen tënde, nuk e ndalon dot të kujdeset për ty. Kosovës i “ka rënë” në pjesë Shqipëria si nënë. Edhe Enver Hoxhët!”, shkruan Baze.

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj u shpreh publikisht kundër përfshirjes së Edi Ramës në debatin për dialogun Kosovë- Serbi, ndërsa disa media në Kosovë kanë mbajtur qëndrim të ashpër duke e konsderuar të rrezikshëm interesimin e Shqipërisë për këtë cështje.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Baze: Kosovës i “ka rënë” në pjesë Shqipëria si nënë!”

 1. agim says:

  Gjthmone femijet e pa zhvilluar dhe te perkdhelur i thone pirndve skemi nevoje per ju,ama kur bien ngusht u futen ne bythe.Kete po ben Enveri i Kosovese e ndonje enver i vogel atje

  1. Mero ka shume te drejte ne komentun e tij! Por qe lajmi te botohet ne kete forme sikur ky portal te jete njeri nga shume portalet online ne shqiperi sikur nuk shkon fare! Pronari i referohet vetvetes! Shume e cuditshme! Me kujton nje paeudointelektuale ne perendim ku pasi kishte bere nje promovim per nje palo liber te tij, kishte bere teksin dhe kroniken ne youtube dhe lexonte edhe vet tekstin ku fliste me superaltiva per veten( te fala nga fatmir terziu)

 2. Cudia says:

  Mire e ke ti o Mero se ne fakt kuptimi i fjales nene te fjala jote te con dhe nuk jam kundra. Por si i behet qe ketu ne Shqiperi ka nena qe u kane ikur trute per lesh dhe shajne e mallkojne femijet neper lagje duke bere triko leshi. Tre gra i kam te pallati ku banoj. Ne pergjithesi shajne djemte megjithese ata i shikoj te vijne me duart plote. Femijet u thone shendet the ato ua kthejne me plac. Sapo dalin nga shtepia fillojne trikot. Apo babi vret djalin apo djali babain. Ne rastin e Rames ai eshte duke bere detyren qe i takon dhe Kosova mezi po pret te perseritet historia qe te kuptojne kush eshte Shqiperia. Thjesht , ka ardhur koha per nje mesim te dyte dhe Serbi sapo pa nje te care.

  1. kosovari,ama ai i verteti says:

   eh,keshtu eshte kure te bie te keshe nenen LAVIRE.pra,ne duhet te distancohemi nga kjo nene LAVIRE.

   1. Rexha says:

    Shko te “babi” serbi, se ai ja u qi grate dhe motrat 🙂

 3. PLEHRA tema says:

  e ku eshte ky shkrim qe ta marrim vesh se cfare thuhet, valle me i rendesishem eshte ky debat fllucke sapuni se ato plehrat qe anulloi nishani, qe mero baze i zhduku nga gazeta si artikuj dhe tema serioze..ky shkrim eshte si ajo perralla e ballist morines me dronin serb ose ISIS.

 4. ........ says:

  ME sa duket nuk e din se e kan nen por njerk ,megjise ne kte bot ka zullumqar qe çfar nuk bejn me nenat e tyre. por nena kur djali ka grua kurv duhet mos i nderhy ne familje por ta ler ne mutin e vet se keshtu kan ardhur kohet sot.

 5. Gallapi says:

  E mjera ajo nënë që lindë kësi injorantësh bukëshkalë, si ky Hoxhaj, të cilët për çdo ditë i dhurojnë asaj helm dhe vetëm helm!

 6. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


  Ty te lumtë o Mero
  Që e bën detyren
  Po nuk Zbraz dot mendjen
  Te mbushësh të tyren.
  .
  .
  .

 7. Tz says:

  Sali karaxhici me kompani qendrojne mbrapa ketyre gjerave.Asnje Hoxh apoEnver ,Ilir Met e Sali nuk kane folur me gjuhen e Rames ne Beograd ,Rama nuk eshte ndonje trim i cartur por ate qe e ka e thote hapur.Sikur i vllai i Karaxhicit, Saliu ti kishte thene fjalet e Edit ne Beograd te gjithe enver hoxhet e Kosoves do ta kishin shpallur hero ate fare te ndyre,Nje krahesim te vogel beni me viziten e Ilir M…ne greqi dhe pyesni veten se ku u ndjehte me krenare or shqiptare e kos….

 8. kombi says:

  Mero ka shkruar kjarte dhe paster ,por Kosova nga mediokriteti qe kane politikanet mes vedi ,nuk jane mirenjohes ndaj ndihmes qe Tirana po jep . Forcat politike ne Kosove kane shume probleme te brendeshme te cilat nuk po i zgjidhin dot , (tipike shqipetare) .Nga paaftesia per te qeverisur Kosoven dhe per te ndertuar ura me Serbine ,shkojne dhe perplasen ne Bruksel . Kosova pret qe Brukseli te zgjidh problemet e tyre me Serbine . Nderkoh populli pret nga keta qeveritare zgjidhje por ata nuk veprojne ,sepse opozita nuk i lejon marrveshjet midis tyre . Ndihma qe Rama jep per Kosoven ,nuk duhet pare me sy kritik ,por duhet falenderuar . Mendoj qe Kosova ka armiq ne gjirin e saj ,qe bashkepunon me Serbine per tu bere pengese e shume ceshtjeve te pazgjidhura . SERBIA KA PATUR NJERZIT E TYRE NE PRISHTINE DHE VAZHDON TI KETE , I KA BLERE ME KOHE SPIUNET E SAJ DHE JANE PIKERISHT KETA NJEREZ QE NUK E DUAN TE MIREN E KOSOVES . PRANDAJ KRITIKOJNE RAMEN PER TE MIRAT QE AI LUFTON TI SJELLI KOSOVES .

 9. DRITA says:

  SPO KUPTOJME SE CPO BEHET NJERI I BIE GOZHDES TJETERI PATKOIT , UNE SPO KUPTOI KU E KANE ALLIN E KANE KE LIBRI I EDIT ,E KA SHKRUJT VET E PROMOVON FITON NGA PUNA E TIJ NUK VJEDH ,KU E KENI INATIN JU BERATAT ,ENVERAT ,PUNA JUAJ ESHTE SMIRA TE VIJE EDI APO KUR KA QENE TOSI SKAM PIKEN E RESPEKTIT PER TE PO JU THEM REALITETI ,FJALE TE VERTETA ME TA KEMI DEBATU, U KUKUKU KTA SHKINAT E DREQIT E OQEN BACEN SALI E KAN ARDH KTA THIJ ME NA MSU NE, KU ISHIN KETA BERATA ,ENVERA KUR SHQIPERIA API DYERT HAPI ZEMREN PER FEMIJET E SAJ CDO NJERI QE KA TRU DUHET TE MENDOJE SE KUR FUT NJEREZ NE SHTEPI ,CDO GJE PRISHET SHKATEROHET ,HALLALL ,KJO ESHTE ZEMRA E NENES TE VERTET ,SPO JU KUPTOI JU QE SI LULI SALA E KENI MENDIEN TE VETEM PER TE ZENE POSTE PER PASURI,I ZGJUAR LIND NUK BEHESH NE NJE SHTEPI ME PRINFER TE SHKOLLOLLUAR RITEN FEMJE TE SHKOLLUAR INTELIGJENTE,JU KENI INAT QE PO SHIHEN NDRYSHIME POPULLI PO NDJEHET ME MIRE,KY POPULL KA TOKEN NE TERITORIN SERB STETI MEME ESHTE MIRE KUR INTERESOHET PER TA DHE PERMISOHET SADO PAK JETA, PO SJU VJEN MIRE DISA DEPUTETAVE TE MAJMUR QE MENDOJNE SE DICKA PO BEJNE KETA DUHET SE BASHKU ME SHUMICEN E OPZITES DHE NGA MAZHURACA TE LESHOJNE KARIKET E KUVENDEVE

 10. Pipi says:

  Akoma shkon ne zyre ky minister? Nuk ia paskan gjetur zevendsin? çú duhet shqiptarve ky matrapaz?

 11. MeteH says:

  DREJTUESIT E KOSOVES JANE INJORANT.MOSMIRNJOHES DHE BUKESHKALE.ATA DUAN TE JENE TE VSRUR NGA SERBIA.RAMA BERI DETYREN E TIJ SI SHTETAR I PERGJEGJSHEM.SE MOS TE KISHTE FOLUR..ATA PRAP DO THONIN PSR NUK FOLI.KJO RSHTE SI PUNA E GOMARIT ME UJIN E FTOHTE APO TE NGROHTE.KOSOVARET NUK DUAN RAMEN POR SALIUN QE FURNIZOI MILLOSHEVIÇIN ME ARME E NAFTE KUNDER KOSOVES.HARRAM BUKA E SHQIPAREVE QE PRITEN E I MBAJTEN ATA NE DEBIMIN QE U BERI SERBI.

 12. Larti says:

  NUK I KUJTOHET ,BUKA NDIHMA QE JEP . NUK ESHTE NE ZAKONIN E SHQIPETARIT . NE KEMI NDIHMUAR POPULLIN ,I CILI NUK KA FAJ SE CFARE FLASIN POLITIKANET .

 13. kuq e zi says:

  mos ma beni historine pacavure…
  28 nentor 1912 u shpall pamvarsia e shqiperise nga turqia nenvizoj nga turqia kush ishte shqiperia ate vit shkoni shikoni harten
  ketu ska as nene as babe ketu ka nje shtet te gjymtuar shqiptar pra shqiperia eshte nje pjese e ktij shteti te gjymtuar qe pati fatin te gezoje pamvarsine edhe pse atdhetaret me te flakte ngelen jashte
  ka nje shekull qe shqiptaret derdhin gjakun per ribashkim perfshi ketu dhe uck e adem jasharin me familje
  te tjerat jane politike

 14. vaso says:

  Ai libri do behet “best seller”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *