Diarreja e Berishës se Shteti Islamik kontrollon fermat e marijuanës në vend përfundon në mediat e huaja (dhe pastaj e risjellin ato shqiptare)

hashashNë mediat shqiptare, prej ditësh qarkullojnë shkrime të mediave të ndryshme të huaja, të cilat flasin për mbjelljen e hashashit në vend.

Janë shkrime që në fakt marrin shtysë nga shkrimet e mediave shqiptare dhe akuzat që bëjnë politikanët shqiptarë në vend.

Dhe mediat shqiptare i risjellin sërish këto shkrime të mediave të huaja, që në fakt janë shkrimet e tyre.

Sot p.sh, një blog me emrin International Policy Digest, ka botuar një shkrim, ku përmend akuzat e Berishës në Kuvend disa seanca më parë, se Shteti Islamik kontrollon drogën e mbjellë në Shqipëri.

“Problemi i narkotikëve në Shqipëri nxitet nga korrupsioni në nivelet më të larta, me kryeministrin dhe Ministrin e Brendshëm që kanë anëtarë të familjes të dyshuar si të përfshirë në trafikun e drogës. Çka është më e keqe, të ardhurat nga kjo tregti e paligjshme mund të financojnë terrorizmin. Ka raportime se Shteti Islamik kontrollon fermat e marijuanës në vend”, thuhet në këtë portal, shkrim që më pas ka përfunduar edhe në portalet shqiptare.

Në fakt, është qesharake t’iu referohesh mediave të huaja për atë që ndodh në Shqipëri, kur askush më mirë se mediat shqiptare nuk mund ta njohë realitetin në vend.

Është kompleksi se po e tha një media e huaj, lajmi bëhet i besueshëm.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Diarreja e Berishës se Shteti Islamik kontrollon fermat e marijuanës në vend përfundon në mediat e huaja (dhe pastaj e risjellin ato shqiptare)”

 1. Dardani says:

  Sali Al Berishija, e kamrrrrrase SHQERINE nemNje organizate ne te cilen SHQIPERIA nuk e ka vendin…pra ne Konferencen e vendeve islamike…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Sali Al Berishija…………shuj dhe mbaje dijeten duke mos hanger muuuut. More qenef islamik.

  1. Kujtim says:

   Populli Shqipetar TA DIJ MIR SE KY ZAGAR PO E POSHTRON AQ SHUME QE KY POPULL NUK DUHET TJA AROI KURE PER DEMIN QE JU KA BERE Sali Qeni i pafytyre mos u befte 73 vjet te qeroet sa me pare

  2. Kujtim says:

   Populli Shqipetar TA DIJ MIR SE KY ZAGAR PO E POSHTRON AQ SHUME QE KY POPULL NUK DUHET TJA AROI KURE PER DEMIN QE JU KA BERE Sali Qeni i pafytyre mos u befte 73 vjet te qeroet sa me pare KY LLAPA QENI

 2. aqif tahipi says:

  Po daku ashtu osht sic thote sala ,qivryma osht baza e gjithckaje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *