Edi Rama rrëfen një nga momentet më delikate të jetës së tij, me të birin

rama familjaKryeministri Edi Rama ka qenë sot në Kongresin Ndërkombëtar të Onkologjisë që po mbahet në Tiranë, ku ka mbajtur një fjalim.

Ai ka rrëfyer dhe një moment delikat të jetës së vet, kur i biri, Gregori, ishte sëmurë me kancer.

“Unë kam pasur një përvojë personale me kancerin dhe saktësisht, 11 vite më parë, më duhej të luftoja me një realitet tej mase të keq që u krijua për mua dhe familjen time, pasi mu desh të dija që djali im ishte i sëmurë me kancer.

Dhe, mësimet që nxorra nga kjo përvojë transformuese ishte e madhe në shumë aspekte.

Por, një nga gjërat që mu desh të provoja në lëkurën time kishte një ndryshim të madh në atë që vetëdija bën, kur kemi të bëjmë me kancerin, një dallim që shtrihet nëpër të gjitha vendet, kur kemi të bëjmë për vendet dhe vendet nuk dallojnë duke u bazuar në atë që kanë, por më shumë në atë që dinë dhe sa më shumë të dinë aq më të mirë janë”, tha Rama.

Gregori Rama, djali i madh i kryeministrit arriti ta kalojë sëmundjen e tij dhe aktualisht gëzon shëndet të plotë.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...