FOTOT/ Berisha feston 72-vjetorin, komentuesit: Shkofsh sa më parë në botën tjetër!

Sali Berisha festoon sot 72-vjetorin.

Ai ka postuar një foto dhe këtë status në FB:

“Miq, eshte fitore dhe bekim te behesh 72 vjeç dhe te te duket vjeshta si pranvere! Mirenjohje te pakufishme Zotit, Lilit e te gjithe familjareve, miqve, te afermve, bashkpuntoreve, mbeshtetesve te mi, qe me dashuri, perkushtim te madh me kane shoqeruar dhe aq shume me kane ndihmuar, mbeshtetur, frymezuar pergjate ketij rrugetimi. Zoti i bekofte!! Sb”.

Megjithatë, mes urimeve të shumta (i japin dhe nga ditët e tyre), ka edhe shumë komentues që nuk i urojnë të mirën.

Shumë prej këtyre komenteve janë fshirë, por mes tyre kanë mbetur disa.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/berisha-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/berisha-6.jpg","attachment_id":"565837"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/berisha-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/berisha.png","attachment_id":"565838"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/berisha-1-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/berisha-1-1.png","attachment_id":"565839"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/berisha-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/berisha-7.jpg","attachment_id":"565929"}]

74 komente në “FOTOT/ Berisha feston 72-vjetorin, komentuesit: Shkofsh sa më parë në botën tjetër!”

 1. jani says:

  Te jetosh gjate per te perjetuar burgun . Agonine kur te vije vdekja atehere kur te vraret te te kalojne para syve, kur parate e vjedhura nuk do kene me vlere, kur pasardhesit te lajne gjynahet e tua.te jesh i sigurt se atehere do te te duket vjeshta si dimer polar.ta uroj ta perjetosh per te pare se cfar demesh i ke bere ketij populli. Amin

  1. Kujtim says:

   Te iki sa me pare qe ti shpetoi burgut

   1. Edkari says:

    Sali Berisha eshte si nje shkemb.
    I uroj te behet 100 vjeç dhe gjithnje keshtu ne forme
    se keshtu duhet per te miren e shqiptareve dhe te
    Shqiperise.
    Sa per dijeni po u them se Edi Rames
    do ja sperdredhim zverkun shume shpejt dhe nga race e tij e
    piset nuk do ngel as nam e as nishan.

    1. saliko says:

     O K..i i Edit pirdh, pirdh se çfryhesh. Gjërat e kanë nisur rrugën. Saliu të rojë sa ti mbajë b…a për të vuajtur krimet që ka bërë. VETINGU po na vjen.

   2. Edkari says:

    Harrova te shkruaj me siper:
    Sali do rrosh gjate se do marresh nga vitet e Edi Rames.
    Baba Taku me duket se na e hengri mutin.

   3. ?Gopisti i NSHRAK-ut? says:


    Sot s’e kam me Salën
    Po e kam me Lilin
    Që për ca kar ierë
    Martoi kopilin.
    .
    Sllavët me dy ngjyra
    Te ne u bashkuan
    Prunë në jetë shëmtira
    Kur u trashëguan.
    .
    E ka thënë i Pari
    Dhe e shoh të udhës
    Që të bjerë qari
    Paç fatin e kurvës .
    .
    P.S.
    Rrno Sali Berisha
    Du me ta urue
    Në ka Zot në Qiell
    Rrno për me pague!

    1. Lugati says:

     Ec mere motren o poet se un marova pun

     1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


      Merre,
      Ta kom fal
      O zorrë e trashë mbarëkombëtare
      Jo për gjë, E meriton…
      Se unë s’kam motër fare!

  2. Bushi says:

   Jani! Bravo.I takojne atij momstre e keqe,ato qe i ke thene Berishes.Voft dhe i dalt shpirti si mos me keq,dhe vaft ne ferr.

 2. Mos i mbushish 73 i shalla more fatkeqesia e kombit shqiptar.

  1. Beqir Koci says:

   A’s kujte mose ja deshironi vdekjen,secili ta jetoje ate .

  2. Kujtim says:

   Shum mir korabi qe te shpetoi shqiperia gishtat ti futin ne bythe. Kur te qeroen keta do shpetoi Shqiperia se jan bere si FERE

  1. arbereshi says:

   Familje idjotesh, une nuk kom pa ndonjehere qe Enveri me gjithe familjen te dilnin ne foto duke nderuar me grusht. dhe kete nuk e ben askush pervec ndonje udheheqes fisi ne afrike ose amazon dhe ndonji udheheqes i ISIS.Dhe shofim kete fshatar idjot qe pret vitin e ri me gru e me nipa me gishtat perpjete, familjarisht idjote. Mire ai po ajo nuk i thote more bure jemi ne shtepi duke festu nuk jemi ne Byrone politike!

 3. Loni says:

  Kerrma islamike Berisha as Varrezat nuk kann eper te te pranuar kur te ngorhesh or qen kriminel pabese…..Ty mor kriminel une syte me majen e thikes do te ti nxirrja po te me jepej mundesia Ti more fytere e shemtuar islamike varri te eshte hapur dhe po te pret pasi te ngordhes disa kohe si qen ne burg.

 4. Ata Votuan Mosndeshkimin e Tyre says:

  MERRUNI ME TE VDEKURIT ne nje kohe kur plehrat e droga ne token shqiptare do pershpejtojne vdekjen e brezave te rinj, femijve, niperve dhe mbesave…ne nje kohe qe Zahot e Metat do ndertojne jete jashte Shqiperise ne vilat e blera nga baballaret e tyre.

 5. 21 JANARI says:

  TE KULLOJNE DUART GJAK!

 6. vlora.al says:

  vafsh ne te sateme kriminel

 7. shqiptari says:

  Po sot e kam shkruaredhe ne nje vend tjeter, djali i Fevziut do u tregoje, mbas 30 vjetesh, se sa te keqia i kini bere keti populli.

 8. Ndoci qe ta fut deri te koci says:

  Shkofsh ne Ferr o Kelyshi serb.gjaku i mijera shqiptareve qe vrave dhe varferove dhe i katandise rrugeve te evropes per nje kothere buke te zente fytin.Ne gop te sheqeres dhe te na shkruash qelbesire islamokomuniste.

 9. gega says:

  Pas regjimit te diktatures ,pjese e te cilit ishte edhe Berisha,po te udhehiqej nga E.Selami apo ndonje njeri normal PD-ja me siguri se Shqiperia do ishte kahere ne BE dhe n7uk do zgjatej ne pafundesi procesi i tranzicionit.Sali Berisha ishte fatkeqesia me e madhe e shqiptareve dhe ky njeri e shendrroj skenen politike shqiptare ne arene fyerjesh,intrigash,genjeshtrash e perplasjesh madje edhe me permasa tragjike.Apsurdi me i madh eshte se ende ka nje pakice qe nuk e kane kuptuar se ky nuk eshte normal.PO si mundet nje mjek,gjysh e prinde te nxjerre nga goja tere are ndytesie gjitha ato fyerje ,intriga e shpifje?!Mjere Shqiperia qe i ra hise nje krijese e tille!

 10. harillaqi says:

  Mos te zente mosha 73.Vdeksh qe neser.

 11. pirati says:

  Vafsh ne hale ti me gjithe soj sorollopin tend o kriminel

 12. merita says:

  Ky njeri pothuajse tallet me shqiptaret.E ka shendrruar skenen piolitike ne arenerrugaqesh me fyerje ,intriga e perplasje dhe qe nga mengjesi deri ne darke genjen e etiketon,akuzon e fyen dhe thuase qeshet me fatin e zi te shqiptareve dhe Shqiperise te cilet i zhagiti me decenie ne llumin e korrupcionit dhe krimit ne nje proces te stergjatur te tranzicionit.

 13. Anibal says:

  Nuk bie rrufeja ne hale…

 14. Edi says:

  Rrofsh sa gjeli i detit

 15. Zhozituta says:

  Pas hekurave rrofsh sa te lodhet se jetuari shpirti yt i zi o fatkeqesi bastarde.

  1. Taras says:

   O popull mosmirenjohes
   ku di ti d c’eshte demokracia dhe vlerat e saj.!

 16. Carku says:

  Shume idiote kjo ngritje gishtash per nje cerekshekulli.
  Familjarisht idiote.

 17. Briklona says:

  Jo ditelindje,por pervjetor vdekje befshi ti dhe familja jote, kriminel!
  E pesofsh ti dhe familja jote si viktimat e 21 janarit!
  U rente nje bombe dhe u befshi copa-copa si femijet e Gerdecit dhe te varroseni ca pa koke e ca pa kembe si u varrosen ata qe te jetosh ti me gjarperinjte e tu dhe te bredhe sypeshkaqeni me dashnoren lakuriq neper plazhet dhe hotelet me te shtrenjta ne bote.
  Neser mbase nuk jeton me , te shpetoje Shqiperia

 18. IVANI I MADH says:

  o gomar po cilen ditelindje te te urojmeate qe te vuri thone baca Ram apo ate qe deshe ti ta kishe prane Enverit .Se ka gomere qe bejne dy kerice po nje gomar me dy ditelindje je vetem ti o mortia e shqiperise dhe popullit shqipetar.Kur te ngordhesh tek guri te te vene ditelindjen o te Zogut o te Alias bushtres qe te ushqeu e te vendosi ne krye dhe prane varit te tij si miq besnke te dashur te Serbise.

 19. shqip says:

  i dashur dhe i shtrenjte sali! te uroj te behesh edhe 172 vjeç. por… reston ta kalosh mundesisht ne guantanamo, ose ne shpellat e dragobise.

 20. sala says:

  njeriun e keq nuk e gjen gje

 21. TJ says:

  Gezuar ditelindjen Z. Berisha! Nje urim dhe nje deshire : largohu!

 22. Fran Elezaj says:

  Ne bythe te nipave e mbesave ato dy gishtat !

 23. shvejk says:

  Me cilen ditelindje ka mbushur 72 vjec? Sepse ky ka disa ditelindje.

 24. Saliu I biri sheqeres dhe i partizanit serb says:

  Mbase do perendia se sheh diellin neser

 25. Emigranti says:

  MOSE E GEZOFSH DITELINDJEN DHE MOSE TE ZENTE E NESERMJA. O KRIMINEL, OSE TE PAFSHIM SA ME PARE TE VUASH DENIMIN NE BURGUN E SIGURISE TE LARTE, QE TE CLYESH SA ME PARE, PADREJTESITE, DHE GJITHE LIGESITE QE KE BERE GJATE KETYRE 25 VJETEVE.

 26. Dorina says:

  Vdeksh! Mos jetofsh as 72ore re tjera o plehea, krimineli dhe vrasesve te shqiptarevem . Me shpirt te uroj: vdeksh sa me oare dhe heqah kemven zvarre per gjithe familjarer e ty.

 27. e says:

  me ato 2 gishta ka mashtru nje popull ai gjithe keto vjet…qe i hyfshin ne b….

 28. BOCARI says:

  FYTI NE BYTHE TE DY GISHTAT SE BOLL NA NXORRE SYTE ME KETA GISHTA.

 29. goni says:

  Me ata gishta ju dalcin syte!
  Jep llogari sa me shpejte per vrasjet ,krimet , gjynahet e pasyrite qe ju ke marre shqiptareve dhe vafshe ne rrethin e nente te Luciferi.

 30. Doktor MORTJA !
  Sheqerja
  Lirija
  Jozefina
  Vjollca Vokshi
  Agim Doci
  Sudja
  Gjallica
  Gita
  Artjola Toska
  Grida Duma
  Desara
  Gugu
  Ciljeta
  Greta Koci
  …. Na ndihmoni me emra te shquar te tjere

 31. luani u.s.a. says:

  Sali Ram Berisha keto vitet e mbetura i kalofshe ne burg o kriminel i pa denuar…!

 32. Timi says:

  Vdeksh ne burg or kriminel i ndyre!

 33. Vuku i Tiranes says:

  Gezuar Ditlindjen Sagllom Karaxhic Shiqere Derrisha.

 34. Gojekulluari says:

  Fletsh gjumin e madh e mos u qofsh!

 35. vaso says:

  200 vjec me shendet te plote.

 36. Nostradamus says:

  Ne te semes vafsh o plehra e kombit. Ne ferr do vesh per gjithe krimet qe ke bere. Do te dalin para sysh si lugati viktimet qe i ke shkaktuar ketej vendi. Kriminel.

 37. ARQILE says:

  te uroj nji vdekje sa me pare dhe te terhiqesh zvare nga populli ashtu si e terhoqen zvare kadafin mor qen

 38. Zara says:

  Gishtat I ngrene nga qejfi I parave te vjedhur keta. Por harrojne se ato gishta I shkaktuan vetem fatkeqesi shqiptareve..
  Po ska problem ne shqiptareve nuk Na bete gje tjeter vecse Na forcuat me shume . Historia e shqiptareve eshte shume e vjeter, as fillon me ju as mbaron me ju. Ju vazhdoni ti beni qejfin vetes, sepse asnje shqiptar nuk ju do. Jemi te gjithe kalimtar ne kete bote, por ju do te permendeni vetem per keq, turp!!!

 39. Diaspora says:

  Ishalla nuke lindin me shqiperia vampire te kti soi.pore tani i ka ardhe fundi do japi llogari bashke me taborin e tije per te gjtha tradhetite dhe gjakun e drdhure te shqiptarve.historia popullit eshte e shkruar ne memorje dhe nuke ndyshon si ne ato me letra e skenare te shkruara sipase udhzimeve te kti soi.

 40. luli nga Tirana says:

  Shkoffhs ne hale te gomareve. dhe takofsh sa me parfe Enver Hoxhen. Me du gishtan tregon se si i ke ngritur kembet Lirise,

 41. Fgufi says:

  Kriminel Idiot hajdut do vdesesh si islamko me kok te prer

 42. Shqiperia ky yll i BOTES says:

  Saliu t’ja dije per nder Edvin Rames qe po vazhdon te festoje ditelindje pas ditelindje. A keni ndonje kundershtim, pushtat e komunizmit?

 43. Shqiptari says:

  A nuk ha mortja mut, o jojo, se po te kish ngrene do e kish marre e kete mortje, qe na ra per pjese, ta kishim ne krye te vendit, sa e shkaterroje Shqiperine.

 44. Luan says:

  Dite e zeze kur linde ti perpindesh.

 45. fieraku NGA ferrasi says:

  Po te zihej duaja e qenve do kishte rene miell nga quelli.
  Mire ne na shkaterroni pronat dhe jua dha juve
  Ishit qiraxhinjte e Enver hoxhes ju privatizoi spartamentet 5000 leke te reja.
  Ju dha toka e prima ne instotucionet ku punoni
  Ate do ta zere haka e pronareve te perndjekurve te burgosurve.
  Po edhe ju MOS i gezofshi.
  @ korabi France
  Kufirin 50 vjet mbas bythe e kishe po
  Rrije haje buke me shellire e se kaperceje dot.

 46. timo says:

  Që Saliu është mbetje këtë e dinë të gjithë. Por unë uroj që ai të jetë mbetje e djegëshme dhe jo e riciklueshme.

 47. Landi says:

  C’ti urosh kellires toksike kriminel me shkolle te larte e me grada pervecse ferrit te tmerrshem ne te cilen ka udherrefyer shpirtin e tij.
  T u shkaterrofte raca e ndyre o plehre.

 48. Alba says:

  Kafshe, pleher, kriminel, ndyresire vdeksh me gjithe te pjellet e tu! O Zot, kur do vije ajo dite qe te festohe ky popull!

 49. X says:

  Te lumte “Jani”…llafi yt ne vesh te perendise……..

 50. xoni says:

  Sali Berisha urime ditelindja!
  Keta qe po ta ndjellin vdekjen ta hongshin mutin!

 51. TRIBALET E PD-se says:

  Nuk na besohet se , kur do te vije ai cast i lumtur per te gjithe shqiptaret, qe te qerohesh per gjithmone ,ti kerme e ndyre ! Fatkeqesi per kete komb ,qe nxori nga trojet e veta nje gjarper kaq antikombetar !

 52. PO.PO says:

  Per cfar miq ben fjale ti kanibal serb ! Pse nuk shkruan serbisht dhe t`i drejtohesh Beogradit ?! Me malin e krimeve qe ke mbi supe ,je kaq idjot , sa kujton , se vertet mund te kesh miq e te zere bese ne ato qe thua .Njeriu me palaco qe ka nxjerre ndonje here ky popull ! Y Y Y YY Y Y …T

 53. Devolliu says:

  Saliu, KRYEKRIMINELI I SHQIPËRISË, KRYETRADHTARI I KOMBIT.

 54. luli nga Tirana says:

  O Xoni edhe ti me te sali cjapit plak serb shkofsh dhe u befsh edhe riciklim per djege e jo per perpunim i metejshem.

 55. vata says:

  Nuk e gjen gje halen sepse rrufeja nuk bie ne hale. Sala fatkeqesi e Shqipnines qe i ka shkaktu vendit 72.000.000.000000.00000000000 fatkeqesi. Burri me i ndyre me i peshtire me krimineli qe ka njoh shqiptania
  Ne burg krimineli qe don me hy ne lufte dhe me miqte amerikane
  NE BURGGGGGGGGGGGGGGGGG E KA VENDIN

 56. ALB says:

  Rrace e mallkuar .Edhe varri tu gremiste.

 57. Agim says:

  O Xon na hongsh ti mutin bashk me Sal Kërmën .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *