Qytetarja ankohet për shërbimin në QSUT, Rama i telefonon drejtoreshës. Ja përgjigja e saj

ramaËshtë bërë i natyrshëm tashmë komunimiki online i kryeministrit Rama me qytetarët. Prej kohësh Rama shikon reagimet e qytetarëve në llogarinë e tij në “Facebook” dhe u kthen atyre përgjigje për problematika nga më të ndryshmet me të cilat ndeshen qytetarët shqiptarë dita-ditës.

Ditën e sotme në llogarinë e tij në “Facebook” kryeministri Rama postoi një video  ku ndër të tjera sqaron se thotë se qeveria shqiptare investoi 1.6 mln euro për kurën falas “Viekirax and  Exviera” e cila ndihmon për kurimin e hepatitit C. Po ashtu Rama shkruan se është i ndërgjegjshëm që sfida në rrugën e shëndetësisë është shumë e vështirë, por sipas tij në këto tre vjet është bërë shumë në këtë sektor.

Mirëpo ajo që bën përshtypje në këtë postim të kryeministrit është reagimi i një qytetare, e quajtur Edjona Hodaj,  i shkruan kryeministrit se ky i fundit nuk mund të jetë krenar për shëndetësinë për faktin se sipas saj ka mungesë të madhe ilaçesh, ka korrupsion, etj.

Kryeministri Rama i ka kthyer përgjigje Edjonës duke i thënë se ajo duhet të denoncojë në instancat përkatëse rastet abuzive, pasi ato në fund të fundit përmirësojnë situatën.

Ndërkohë nuk ka mjaftuar kjo, por ka reaguar drejtoresha e QSUT, Ogerta Manastirliu.

Ajo i ka bërë me dije Edjonës së është komunikuar nga kryeministri për rastin në fjalë.

Manastirliu i ka vënë Edjonës në dispozicion numrin e saj dhe i është shprehur se është disponibël në çdo moment për takim.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Qytetarja ankohet për shërbimin në QSUT, Rama i telefonon drejtoreshës. Ja përgjigja e saj”

 1. Mamurrsi trim says:

  Po ç’puna ka drejtoresha me mjekimet e spitalit ? Ajo nuk eshte mjeke.

  1. Njoni says:

   Ti perveçse qenke mamurrs, trim qeke ene i mençem…
   Drejtoresha nuk eshte mjeke, po qe ti dhjesesh numrat eshte administratore. Pergjegjesia eshte e saj te furnizoje spitalin me ilaçe

  2. ben says:

   Po ky ka filluar te punoje call centre???
   Or kryetar I sektit te rilindjes nuk mund te meresh ti me cdo pacient, po drejtor te institucionit duhet te vendosesh nje njeri me integritet moral te larte dhe mos ti nderhysh pastaj se kujt ti japi tenderat e ilacave po te vendosesh kritere. Keshtu ndertohet shteti kjo qe ben ti eshte nje show 2 lekesh qe dhe saliu 1 here e beri po para 10 vjetesh.

   1. nina says:

    ju keni fytyre te ndyr…. po nuk ju pergjigj ndonjerit , ne mesazh, Ju maskarenj do thoni .. he shikoni ky nuk e meriton ate vend, nuk sheh hallin e popullit…, ne anen tjeter, kryeministri pergjigjet, ju muta.. thoni po ky kollcenter eshte?????? harram o popuul i keq qe doni vetem qylin dhe vjedhje e drogen.. se kesht ju mesoi Saliu dhe Luli…

 2. argenti says:

  Po pse kush ka sipas teje

 3. dymi says:

  Ti mamursi vetem trim nuk je.

 4. TRAPI says:

  ESHTE KUSHERIRA E EDIT…

 5. Dashi says:

  Or koqe kanar mammursi trim

 6. ABC says:

  Hahaha. Sa here prishen aparaturat per nje rezonance dhe befasisht sa e fut doren ne xhep ti, si nje mrekulli qe vjen nga qielli, aparaturat rregullohen. Pastaj dalin neper gazeta dhe lajme doktoret dhe infjermeret se u rrahen pa te drejte nga pacientet apo familjaret e tyre. Ndersa drejtoret dhe ministrat, bashke me kryeministritn thone ndiq ligjin.

 7. Petro says:

  Une e kam provuar disa here, te ngre nje problem teper te rendesishem, qe rrezaton direkt ne zhvllimin dhe perparimin e vendit, a ka heshtur. Le te mos jete heshtje varri.Keto te tjerat nuk jane vec cicerma.

 8. Naseseri says:

  Drejtoresha eshte bëre si Shukriu!

 9. ilia says:

  ME MERSPEKT ZOTI RAMA POR KJO PERGJIGJE ASHTE ME SKANDALOZIA QE BAHET DENOCO KORRUPSIONIN
  PO PSE PACIENTET DO DENONCOJN NUK I MJAFOTN QE RRIN GJITH DITEN ME ORE TE TERA NAPER SPITALE POR DUHET VIJ PERQARK EDHE NEPER POLICI PER TE BER NJE DENONCIM QE AJDE TE VERTEOTHET PASTAJ ,DHE TE SHKOJ PRAP NESER E PASNESER NE SPITAL.
  KJO ZOTI RAMA ASHTE PERGJIGJA ME ORDINERE QE E KEMI DEGJUAR SOT 25 VJET ME RRADHE THOSHIT JU PER PD KUR ISHIT NE OPOZIT
  SHKONI DENANCONI JU THOSHIN ,THOT PD KUR SOT ASHTE POZIT SHKONI NE PROKORORI THONI SI MACIA ME MIUN,PO JU ZOTI RAMA CFAR BANI NUK MUNDNI DOT NUK E SHIKONI QE NE SHENDETSI KA KORROPSION APO NUK DONI ME SHIKU.DHE E DYTA ASHTE MOS BANI MA KRAHASIME ME TE SHKUAREN E DJECME ME PD POR JU CFAR BANI,SE PRANDAJ MORAT KAQ VOTA NGA POPULLI QE MOS BANI SIC BAN ATA TE SHKUARES.

 10. ALBATROS says:

  …..dhe kjo quhet zgjidhje problem. Ja nje person u shpetua-po te tjeret si do bejne. Apo ne telefon KM dhe hop u zgjidh. Ku eshte pare kjo qe u dashka te nderhyje KM PER NJE PROBLEM QE ZGJIDHJEN E KA neper rregullore, urdhera, udhezime, VKM, apo ligje?

 11. tani says:

  shefat e sherbimeve mjekesore e keqja me e madhe e sistemit mjekesor. nuk prodhojne asnje produkt permiresimi ne mjekesi qe prej shume vitesh .jane vetem per te ruajtur statukone e mjerimit ne mjekesi .

 12. Epoka e Gurit o nona Shqiperi says:

  mamurrsi ka te drejte , hipokritat e rilindjes…jeni naiv apo skuptoni thelbin….
  me bukur e tha ai me siper qe ky Rama punon per call centre tani…..
  imagjino, te beje telefonata per cdo ankese, do dali qe na zgjidh hallet vetem kryeministri ,pra pune miku kjo pune…se sistemi esht i korruptuar…mjaft, o plehrat e rilindjes se lat nam..duke mbrojtur hajduterine E lsi APO QEVERINE E PLEHRAVE…

  =

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *