FOTOT/ Forcat Speciale shqiptare tregojnë “dhembët”

Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë festuar 18 – vjetorin e krijimit të Batalionit të Forcave Speciale.

Në ceremoninë e organizuar në mjediset e këtij batalioni në Zall-Herr, morën pjesë ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli, shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo, deputetët të Komisionit Parlamentar të Sigurisë, ushtarakë të lartë e mjaft të ftuar.

Forcat Speciale kanë treguar aftësitë e tyre para të pranishmëve.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-187-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-187.jpg","attachment_id":"566531"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-184-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-184.jpg","attachment_id":"566532"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-173-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-173.jpg","attachment_id":"566533"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-190-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-190.jpg","attachment_id":"566530"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-159-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-159.jpg","attachment_id":"566534"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-136-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-136.jpg","attachment_id":"566535"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-128-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-128.jpg","attachment_id":"566536"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-113-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-113.jpg","attachment_id":"566537"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-101-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-101.jpg","attachment_id":"566538"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-91-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-91.jpg","attachment_id":"566539"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-72-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-72.jpg","attachment_id":"566540"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-56-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-56.jpg","attachment_id":"566541"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d13-43-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d13-43.jpg","attachment_id":"566542"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d14-35-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d14-35.jpg","attachment_id":"566543"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d15-30-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d15-30.jpg","attachment_id":"566544"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d16-20-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d16-20.jpg","attachment_id":"566545"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d17-16-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d17-16.jpg","attachment_id":"566546"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d19-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d19-13.jpg","attachment_id":"566547"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d20-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d20-12.jpg","attachment_id":"566548"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d183-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d183.jpg","attachment_id":"566549"}]

16 komente në “FOTOT/ Forcat Speciale shqiptare tregojnë “dhembët””

 1. 123 says:

  aha……. Jane dhembe te kalbur, ere te keqe mbajne, ere dhembesh te qelbur!!!!!
  Forcat speciale i mban ne kembe FORCA E ZEMRES , FORCA E ATDHEDASHURISE dhe jo forca e dollareve, eurove dhe lekut qe paguhet per ti mbajtur ne kembe…..
  Ahaaaaaa…….
  E degjuat grekqirin minister…..
  Tregoi dhembet…..
  Pse nuk e bente kete diku…….
  Shqiptaret atehere kishin zemren ne KRAHAROR !!!!!!
  Tani ka ne hedhur zemren ne MUT !!!!!!

  1. Edkari says:

   erdhi pergjigja per kutine e zeze te helikopterit qe u rrezua ne Liqenin e Shkodres.
   futi ato dhembet e krimbur ne goje se na e shpife.

   1. Salbytha says:

    Kur ankohen per dhembet e krimbura edhe zhulsat e Sales nuk ka b.. ku te rri!!!

   2. Sahadija xenit says:

    Ik qiu bythqir i sales je bere si morr bythe

  2. Adriatik says:

   Greku erdhi 2 here brenda 30 vitesh deri ne Permet o turkoshqiptar dhe te shikonte si haje buke misri per 50 te tjera.

 2. elton says:

  Ushtria jone tregon dhembet? ….

  1. dfg says:

   Te tregosh dhembet me keto makina transporti eshte njelloj si te tregonte dhembet dikur ushtria e Enver Hoxhes me makinat e Komunales!
   Do qeshin e do tallesh bota me ne!
   Duket qe ushtriojne e drejtojne njerez te pa afgte dhe sahanlepires se te huajve,qe u blejne makinat dhe helikopteret!

 3. Ganiu says:

  Ec aty , kush ka byth le ta provoj ..

  1. Une... ti... ne te gjithe... says:

   Mire e ke then o gano, por ne na duhen ata qe nuk kane byth se ata qe kane bythe na bejne mutin.

   Ushtri kishte deri para 1990-es. Tani ka petulla. Do zoti e nuk na leshohet njeri se ne kete gjendje qe jemi ne na asgjesojne si te pa qene me vetem me borie dhe daulle.

   Shteti yne nuk ekziston as me mjete as me vlera e as me njerez. Shteti eshte thjeshte nje hendek i ngelur nga e kaluara. Populli thjesht ekziston si mall pa zot.

 4. Ardi Mamurrzaku says:

  Dhembet i Jane shkulur ktu e 25vjete…!!!

 5. mirel says:

  Ca eshte ky Gerdeci?
  Vetem aq dine te bej e forcat shqiptare

 6. Lab ziu says:

  Ushtri shqiptare!!!!!!!!!!!!!!!!!! Me një kolonë mjetesh të blinduara brenda 3 orëve futesh me Tiranë nga çdo drejtim. Dhe i vete Nishanit e Ed trimit më zyrë për drekë a darkë ai të jetë vakti. Nqs ishte ironi nuk është për të qeshur.

 7. pesa says:

  vetem gjunkshi mungon e kishit marre dhe te me mbledh nonje gje.

 8. Janis says:

  Dhembet tregoheshin dikur me armatime te renda le parada madheshtore,e jo sot me kunja dhembesh dhe kto po jau dhurojn te tjeret.e xhaxhi xhaxhi…..

 9. Haaaaa says:

  Ketyre u kane rene te gjithe dhembe e dhemballe sa as protezat nuk mbajne dot,keta thone po tregon dhembet ushtria!
  Haaaaaaaa!
  Por kur nuk ke dhembe,cfare do tregosh?
  Me keta dhembet tuaj nuk tremben as femijet e cerdheve e jo ISIS-i!
  Fotot qe botohen tregojne se kjo fare ushtrie jo vetem nuk ka arme e municione me minimale,por as ka kuadro qe te dine t’i stervisin trupat per lufte!
  E gjithe stervitja qe demostrohet tregon se si mund te sulmohet nje wc ne nje shtepi ku mund te jene strehuar terroristet!
  Haaaaaaaa!
  Por kjo detyre i takon policise e jo ushtrise!
  Ushtreia duhet te pergatitet per te mbrojtur vendin me aviacion,tanke,artileri etj e jo me pistoleta e kallashnikove qe i kane sot edhe kacaket e malit!
  Tallet bota me ju,talleni edhe ju me veten,se ne nuk na tallni dot,qe e dime se si ka qene ushtria e vertete!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *