FOTOT/ Jeta e “Candyman”: Mes gjyqeve, luksit dhe jetës së shthurrur

Ai është vetëcilësuar si “Candyman” dhe duke parë se si “ngjiten” femrat pas tij, ndoshta e meriton këtë emër.

Bëhet fjalë për milionerin australian Travers Beynon.

Ai është bërë një yll në rrjetet sociale falë jetës së shthurrur dhe luksoze që bën.

Por kohët e fundit ai po përballet me një sërë gjyqesh.

Pak muaj më parë ai hodhi në gjyq dhe fitoi një çështje me ish-dadon e tij.

Së fundmi Beynon po përballet me ish-menaxherin e tij, po në gjyq.

Beynon i ka kërkuar 1 mln dollarë dëmshpërblim për shpifje.

Pas disa seancash ai ka ulur pretendimet në 200 mijë dollarë, “pasi nuk i interesojnë paratë, por të fitojë e vërteta”.

Ndërkohë ai vijon të shijojë benefitet e të qenit milioner.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-182-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-182.jpg","attachment_id":"566346"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-179-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-179.jpg","attachment_id":"566347"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-169-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-169.jpg","attachment_id":"566348"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-185-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-185.jpg","attachment_id":"566345"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-155-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-155.jpg","attachment_id":"566349"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-133-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-133.jpg","attachment_id":"566350"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-125-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-125.jpg","attachment_id":"566351"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-111-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-111.jpg","attachment_id":"566352"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-99-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-99.jpg","attachment_id":"566353"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-89-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-89.jpg","attachment_id":"566354"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-70-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-70.jpg","attachment_id":"566355"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-54-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-54.jpg","attachment_id":"566356"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d13-41-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d13-41.jpg","attachment_id":"566357"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d14-33-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d14-33.jpg","attachment_id":"566358"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d15-28-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d15-28.jpg","attachment_id":"566359"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d16-18-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d16-18.jpg","attachment_id":"566360"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d17-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d17-14.jpg","attachment_id":"566361"}]

3 komente në “FOTOT/ Jeta e “Candyman”: Mes gjyqeve, luksit dhe jetës së shthurrur”

 1. Une flas shqip says:

  ” Shijon BENEFITET” ????

  BENEFITET ???? O gaze(t)aaaar….

  Meso shqip dhe vrite pak mendjen te gjeshe nje fjale shqip per ate qe ke dashur te thuash me nje ‘adaptim ne shqip ‘ te fjales se huaj BENEFIT…

  Mediokritet.

 2. ATDHEU says:

  Ore..ju gazetare te Temes..nuk keni lajme te tjera me interesante te vini? Kujt i intereson se cben kx trap… lajme jene keto..?

 3. Fukarai says:

  Rro o vlla rro, per ty paska qene kjo jete. Hidhi fukarait i cop pith, se nuk bohet qameti, se pare e dim qe sna jep haha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *