K(r)asta!

krastaNga Anri Bala

Ad, mbaj mend mirë kur më këshilloje në auditorin e fakultetit, se nëse do të bëhesha student ekselent, një ditë do të bëhesha një profesionist shumë i mirë, ndërsa po të isha ai i pesës, (notë kaluese) kisha mundësi të larta për tu bërë drejtor. Unë e ndoqa këshillën tënde, e sot do të doja të ndiqje dhe ti këshillën time: I detyrohesh një falje publike Top Medias, pastaj mikut tënd. Apo jo?!

Mendimi i parë, që më erdhi ndër mend kur lexova lajmin se po riktheheshe në “Top”, pas fjalimit tënd me nota melankolike: “Meta s’ka faj… Berisha ka të drejtë… Kryeministri u kap… Mafia fiton betejën”, ishte një set pjatash, lugësh e pirunjsh dhe kacafytjesh nëpër lokalet e Tiranës. Më pas, për ironi të fatit, largimi jot nga televizioni “mafioz”, i cilësuar i tillë sipas teje, përkoi me ditën kur u largove gjithashtu nga televizioni i prekur nga skemat e mafias së vërtetë!

Bënë mirë që të marrësh me vete dhe Saimirin, dikur kandidat për deputetë i PS’s, që nuk la telefon pa shpërndarë në Pogradec. Aldon, politikanin e opozitarizmit të mëngjesit. Shakatë dhe “pazarin “e hidhur të Agronit, sepse i’a keni boxh Tan Hoxhës.

Harrojeni gazetarin “opozitar”, që duan të na shesin kolegët, sepse nuk ekziston! Në këtë vend, e vetmja gazetari që ushtrohet… është ajo e euros dhe e dollarit. Ndaj të gjithë keni detyrime të kërkoni falje, sepse askush nuk ka ndryshuar, as ju, as ai, që dikur e donit, pastaj e kritikonit, pastaj e dashuronit prapë. 

Thonë, që njerëzit e lexuar zotërojnë një forcë të madhe nervore, e duke qënë se kanë ndjeshmëri të lartë, kur diçka nuk shkon ashtu, sikurse logjika e tyre i’a pranon, mund të lëshohen tek-tuk në rebelime. Ato të tuat shpresojë të kenë qenë mllefe të çastit, ndërkohë veçanërisht ty, të duhet t’i kërkosh falje të gjithëve, nëse nuk ka qenë vërtetë ashtu. Duhet Adi, duke qenë se je formues i opinionit publik! Prandaj thuaje: Meta ka faj… Berisha s’ka të drejtë… Kryeministri nuk u kap… Mafia dështoi!

Nuk ka dyshim, që rikthimi yt tek “E diell”, nuk do të katapultojë në maja një televizion, që prej kohësh nuk prodhon më asgjë, por karizma jote dhe profesionalizmi i përftuar nga puna ndër vite, të paktën do t’i kthej buzëqeshjen publikut, ndoshta dhe drejtuesve të Top-it. E kjo është gjë e mirë për ne, që të ndjekim, ndoshta dhe për ata!

Të paktën, me këtë xhest mund të largosh hatërmbetjet e miqve të tu të vjetër, të cilët i bëre hasha… duke i’a shitur shpirtin djallit, për pak “dollarë më shumë”, e sot u detyrohesh një të falur të madhe. Këtu, dua të të ndihmojë dhe unë: Hiqu se pas aderimit tënd në televizionin e “mashtrimit”, u bëre pjesë dashur pa dashur e skemave të tyre. Ndërsa sot, për një pagesë më të vogël, do t’u kërkosh shikuesve të të ndjekin në: “Top Channel, televizionin e gjithë shqiptarëve”.

REMOTE_ADDR:[]

50 komente në “K(r)asta!”

 1. Endrit Bala says:

  Shkrim shume i dobet. Militantesk.

  1. me thene te drejten says:

   C’rendesi ka shkrimi! Rendesi ka qe Ad Karstari do na e shpife perseri me surratin e tij si urith, gjuhen e tij majmunishte,pordhet e medha si te lepurushit dhe mendimet e tij te ndritshme si bideja e halese! Ptuuu 🙁

   1. Skypion says:

    Ne fillim te shkrimit,te duket se ky tipi do t’i beje nje kritike te drejte , moralistit te neveritshem te gazetarise shqiptare,Adi Krastes.
    Fillimi duket i mire.Por,dhe ju te nderuar trushpelare te forumit tone te nderuar,me falni per fjalen,e dhjet me pas.Ne fakt,gjithe vazhdimi i mepasem i shkrimit,eshte nje diarre,po aq kuterbuese,sa c’eshte rikthimi i plangprishesit Krasta tek shtepia,per te cilen pat thene edhe fjalen e fundit fare: e pat quajtur shtepi mafioze!
    Moralisti lekist – nje nder mallkimet me te medha te moralisteve,eshte varesia e tyre ndaj parase – Adi Krasta,ka patur te drejte kur akuzonte Top Channel si institucion mafioz mediatik.Akuzat e tij ishin te sakta.
    E pikerisht ketu,qendron pafytyresia e tij,poshtersia e tij qe po e vene ne dukje ,madje,edhe koleget e tij ,si rrallehere me pare ne gazetarine shqiptare.
    Kam pershtypjen,se nuk ka shqiptar,qe nuk eshte skandalizuar nga lajmi i kthimit te Adi Krastes ne Top Channel.
    Te gjithe jane te neveritur dhe peshtirosur nga Adi Krasta.
    Kjo neveri dhe peshtirosje,behet edhe me e madhe,kur te gjithe e shohin arsyen e ketij rikthimi: parate!
    EShte paraja,shuma marramendese qe do te marre ne Top Channel,flitet per 200.000 euro ne sezon,Adi Krasta.
    Eshte kjo shume marramendes parash,qe e ben Adi Krasten,te lepije gjithe gelbazen,gjithe diarrene,qe i pat hedhur televizionit ne fjale.
    Perhere ne raste te tilla,them me vete: po ky si do te dale para publikut?! E bej kete pyetje,sepse,per mua,eshte e paimagjinueshme te veproja keshtu.Nuk do ta perballoja dot.Nuk do ta perballoja peshtirosjen e shprehur,apo pas shpine,te publikut.Nuk do te mundeshe.Kete e them me thellesine e sinqeritetit te shpirtit tim.
    Dhe,ajo qe ndodh me pas,eshte shume e padurueshme.Keta maskarenj,jo vetem qe dalin para publikut si pa gje te keq,por syrin shkop dhe kryelarte,bejne moral…njejte si me pare…!!!
    Edhe ky majmun,qe nuk me vjen aspak keq per etiketimet qe i bej,do ta shihni se do te beje moralistin,qe diten e pare qe do te dale para publikut.
    Qenefi,pisi!
    Nje gazetare kosovare,ne nje shkrim te sajin,u drejtohej komentuesve qe jane te mirepritur te komentojne me fjalorin me banal te mundshem,ndaj targetit te shkrimit te saj.
    Edhe une,ju them kolegeve komentues,te gjejne epitetet me te ndyra per kete ndyresiren,Adi Krasten.
    (P.S: ne kete rast,pavaresisht opinionit negativ qe kam per Top Channel,si proqeveritar,nuk e kam aspak me te;ata jane ne te drejten e tyre si biznesmene)

    1. Bathore Downtown says:

     No argument there…. Ky i vetquajtur intelektual ka veshtiresi ne artikulim idesh dhe menyra e te shprehurit qe ka duket si gure qe rrokulliisen nga mali me zhurme dhe pluhur. Ky eshte perfaqesuesi klasik i metodes hurry up and wait, qe ne menyren me absolute nuk eshte ne gjendje te riprodhoje nje skenar mediatik dhe ta studioje sic bejn rendom te gjithe gazetret ne albanistan, tradite e marre nga dikatura kur beheshin bashkepuntor prane akademise se shkencave….. kapitulli i pare kishte postulate te Hoxhes etc etc… kam lexuar disa artikuj te ketij tipi qe ky i quan botime ….nje amalgam citime nga njerez te mesjetes dhe fillimviteve 1900 qe dhe vet te afermit e tyre i kane harruar emrin e plote dhe askush nuk eshte gjendje te jape nje biografi pervec ndonje ciceroni ne ndonje low budget museum.
     Mundohet te jete i veshtire per lexuesin dhe njekohesisht “finok” dhe i “zgjuar” kur shkruan ndonje hartim, delirant klasik qe mund ta lesh te punoj tek sektori i grimit por kurrsesi si drejtues dhe show man i emisionit. Top-i ka nje krize ne cilesi te programit dhe njerez si ky nuk mund te bejne asnje permiresim….sepse nuk eshte as faji i ketij …kur u ndane ato rane…ky njeri ka arritur nje maximum tashme >40 vjec dhe cfaredolloj experience qe mund te kete eshte e pamjaftueshme per nje televizion apo qofte dhe radio qe te kete sukses. po te shikoni ecurine e ketij “gjeniu” mbasi u la i lire te ikte kur u mbyll televizioni qe ky aderoi ne fund, nuk do te gjeni asgje ….ndoshta ka qene me pushime gjithe kete kohe….fakti qe ky kthehet tek Top qe e braktisi nuk eshte per ti qare hallin ketij , sesa vet Top. Krasta tashme eshte i lumtur qe ka nje punesim . Thjesht dhe sakte.

     1. eeeeej says:

      Sa i rremujshem qe ishe. Njesoj si Bathorja 🙁

    2. Shefqet Cela says:

     Kete here ke te drejte.
     Krasta,perpara se te largohej e deklaroi boterisht: Kam vendosur te ha mut”. Dhe hengri.
     TE shohim tani!

   2. Kola says:

    Ju terboi Krasta serish. Me i madhi. Me i miri. Me trimi. Do ja q nenen Rames nga ekrani me i shikuar ne vend. Te mllefosurit e frustruar te qetesojne shpirtin e tronditur befas nga dicka qe nuk e prisnin. Krasta nuk drejton parti e as ju kerkon vote. Shikoni ermal mamaqin e sandrit qe te lumturoheni.

   3. Geri says:

    Rendesi ka qe Krasta i cmend te tere me suksesin e vete dhe me rrogat e majme qe i meriton cdo profesionist ne kapitalizem. Rendesi ka qe nje shikues i frustruar si ty nuk do beje pis ndjekesit e zgjedhur te Krastes

   4. Gregor Lato says:

    Shkrimi eshte shume i mire dhe i hapur, pa dorashka, dheopinioni i juaj eshte akoma me fantastik.
    Nuk honepset, duke e mbajtur vehten per te mencur e te zgjuar. Topi s’ka nevoje per te tille, si ai me shoke.

  2. Epirioti II says:

   Top-Channel qe shikojme sot NUK ka lidhje fare me Top-Channelin, media qe revulocionarizoi gjithe median shqiptare 15 vite me pare. TV qe emancipoi publikun dhe ndihmoi ne afrimin e shqiptareve ne te dy krahet e Drinit. Vendi i novacionit dhe frymes se re.

   Ka 3-4 vjet qe Top-Channel eshte ne renie te lire. Kjo renie behet edhe me dukshme kur niveli i kerkeses dhe i gjykimit te publikut eshte gjithnje ne rritje. Rikthimi i Adi Krastes eshte prova qe nuk ka me Top-Channel, por vetem Klani i Aleksander Frangajt dhe nje tufe pordhacesh te organizuar qe po imitojne Klanin, por duke genjyer veten dhe publikun qe jane mbi Klanin.

   Top-Channel i Tan Hoxhes vdiq, pak vite pas vdekjes se tij. Modeli KLAN, per te keqen e kombit shqiptar triumfoi.
   Per 2-3 vite do te kemi vetem KLAN-in e madh dhe nja 20 klane te vogla.

  3. racionali says:

   Kurveri mediatike e Krastes.Qellimi justifikon mjetin Kraste.Dikush shkon ne shtepi publike – dikush vret -dikush tradheton – dikush korrupton – dikush shan nje televizion dhe te gjithe e bejne nga ” halli ” sigurisht edhe Krasta.Kjo bote mban 8 miliarde njerez ,por emrin njeri eshte veshtire ta fitosh , O Kraste ( e Elbasanit qe ben gjithmone ftohte) Shpresoj te vije perseri Bereqeti (becheti) ne Tirane qe te degjojme perseri ligj raten tende o Kraste

 2. TJ says:

  Edhe Adi eshte pijese e gazetareve “servile” dhe te shitur, jo per krime por per te mbajtur ane! Me Berishen kunder Rames ose anasjelltas! Sepse gazetaria eshte kthyer ne bisnes edhe politika! Por e keqja qendron se keta “pipiruqe”, me te shumti llafazane te dores se pare, na bejne edhe moral! Te gjithe derrat nje fecke kane!

 3. Jimi says:

  Nga gazetaret televiziv me antipatiku! E mban veten per shoumen kalibri!?
  I vetmi gazetar qe sapo shfaqet ne ekran te tv ta zbeh deshiren per te ndjekur jo vetem emisjonin e tij por edhe te te tjereve!
  Kjo eshte si puna e atij te riut , i cili e pret me padurim takimin me nje partnere te panjuhur me shpresen e nje sexi fort te deshiruar , por ne momentin e takimit,c’te shoh!? perpara tij ndodhet jo ajo qe deshironte dhe enderonte se besonte se do te kalonte caste fort te deshiruara, por perpara ka nje coftine e cila jo qe s’ja kenaq deshirat por e “carmatos” edhe per rastin ideal i cili munde vite pas ketij.

  1. Dario says:

   Po pse mundohesh kaq shume me tere kete zell te zi e hallemadh . Ti vuajtke shume. Ti thjesht nderro stacion. Coje te Sandri dhe je rehat. krasta nuk te kerkon as ta shohesh as ta votosh. As nuk po ben parti si blushi. E duan miliona njerez …e per ata do dale te shkelqeje serish, sic shkelqen vetem ai . Mjere Rama ku do fuse koken nga goja e Krastes tashme qe ekrani i madh ka larguar edhe mafiozet qe e drejtonin e qe i sherbyen Rames paturpesisht.

 4. astrit says:

  Atyre qe nuk u pelqen le ta mbajne per vete, por kjo qe thote Bala eshte mese e vertete. Krasta e peryrshtyu dhe anatemoi TV e Vjollces dhe eshte kjo e fundit qe e han turpin me buke duke e rikthyer serish manjakun e parase ne shtepine e saje.

  1. Dario says:

   Bala ka bere shkrimin me idjot sepse realisht Bala nuk mendon ashtu dhe e ka idhull Krasten, por i duhen keto 5 min fame duke e sulmuar ne emer te shefit te tij. E degjova monologun e krastes dhe gjithe intervistat ku ka folur per top channel dhe eshte shume korrekt. Te gjithe bejne sikur harrojne qe krasta ka folur per perpjekjet e kryeministrit nen presionin e ish drejtuesve te topit e sander frangajt per rembimin e digitalizimit . Pikerisht ata drejtues qe Pronarja e top channelit i largoi me ceremoni duke pastruar topin nga hajdutet e Rilindjes. Jepi Krasta se gjindja eshte ende under shock nga lajmi. Jetonin ne nje lumturi te rreme kur ti heshtje.

 5. Eva says:

  Shume seriozisht e ka marre ky djali krasten, po ci jep kaq rendesi, cgazetar eshte krasta, vec nje llapaqen

 6. Adi says:

  Sa mire shkruani? Po barkun, bosh apo plot e keni? Epo edhe une kam bark per te mbushur. Ashtu si ju. Me te vetmin ndryshim, qe ky qe ka bere shkrimin ka mare 50 mije leke per kete shkrim, ndersa mua mu ofruan 15 mije euro per 4 ore pune ne jave. Do ti refuzonte njeri nga ju keto te shkretat?! Une jo

  1. Tirona says:

   Adi,I ke dhon nje pergjigje te sakte ktyne komentusve, tani na thu ky qe ka bo kte shkrim ka qen student ekselent apo I peses. Tregu i punes eshte I hapur per te gjithe, e se vendin e punes ai qe eshte me i zoti dhe mos harrojm se dhe ligjet e lejojn dy punesimin keshtu qe Adi si nje profesionist shum I mire ne fushen e tido punoj tek Top-channel po do punoj edhe tek Becheti kur ti rihapet Top-Media e tij…….

  2. shih shih says:

   Me ato leket ne 4 ore,do mbushesh barkun apo brimen e sumes mor turi spinxhuks 😛

 7. Qarri i zigurit says:

  Ky legen ka qene qe ne mengjez. Pis, goje shthurur, arrogant, ofendues.
  Nuk e di si e duronin njerezit kur i fyente. E kam degjuar nje here te fliste me ate anglishte roma zdroma. Se di si ka bere shkolle ne angli me ate anglishte.
  Mendimi im per te qysh kur e kam pare, pis muti.
  Vari ziken thote tkfgos

  1. Drini says:

   Vari pra ziken , mbylle halen injorante qe sdi as shqip e ha ate pershesh qe te takon se krasta e ka ne terezi.. nuk e shqetesojne te papunet e kesaj faqeje.

 8. Taku says:

  Meta ka faj…saliu s’ka te drejt…kryrministri mafjoz nuk u kap nga mafia….ueeeee cfar shkrimi skandaloz nga nje ish student qe nuk po e marim vesh,ishte exelent apo i peses?!ky dujet qr ka maru gjeologji-minjera.cfar turpi.ose e kashkrujt Rama vet.Lereni Krasten te ushtroj profesionin qedi me mire o gazetar i leshit.ti do ishte memire teshisjeakullore

  1. i cudituri says:

   Tak-taku,Gjeologji-miniera nuk e mbaron dot as ai e as nje CAR si puna jote mor katunar! Po kujt t’ia thuash,ti ndoshta kujton se inxhinieria eshte larje sume me leter zmerile! Cope muti qe s’di te lidhesh dy fjale 😛

 9. Krasta nuk eshte gazetar ai eshte nje sahanlepires ose pjese e kazanit te medias.
  shtremberimi i fytyres se tij si nje toc te ben ta neveritesh emisionin ku ai ben pjese, kur e mban veten per te madh edhe ky shtrembaluq.
  mjer shqiptaret ku jan katandis qe shikojne krasten edhe telenovelat turke,ketu duket edhe injoranca e popullit.

 10. Bato says:

  Kini te drejte z. Bala. Nje shkrim qe nuk i leviz nje presje. Krasta rani njihet, si bythleperes. Fatkeqesi, por mendoj se eshte reale. A do tu thote gje ai shikuesve te ketij TV? Nje Kraste qe nuk degjohet me. Vari bidonat.

 11. #Thetruth says:

  Dear adi,

  That is exactly the point that the journalist is making. With the addition that after finishing your meal lick what you spat previously in the name of …for a few euros more…

  I bet your conscience is bruised- your answer shows how you camouflage your true feelings about this matter. Deep down you know that this is not a decent answer; even if monetary need has made you change your mind and to reconsider your stand it doesn’t justify it- it is a poor comeback.

  You can afford to at least be honest with yourself and show some descensy and morals, and as for the audience they saw through your fakery a long time ago…so no surprises there.

  #haveagreatday!!!!

  1. Adi says:

   I am playing with my suma 😉

   1. #Thetruth says:

    ….precisely that …continue to lick it ..but please brush your teeth when you are done..not a pretty sight thinking about it….???

  2. Adnan. Sh says:

   Yey yey..! Kodra pas bregut darling po nuk ka gje . E bere dhe ti qejfin tend te moralistit pa argument si dhe krasta ndonjehere. Vetem se ai mbetet me i miri perseri. Te gjithe keta meditesit e organizuar ketu mezi presin ta shohin. . Haters gona hate. E bejne me Kadarene, e bejne se fundmi dhe me Fishten. Kulmi. Fushate denigrimi ndaj fishtes nje tufe mediokrish qe nuk kane arritur asgje ne kete jete e qe frustrimin e kotesise se tyre e derdhim me emra te rreme ne portalin me te pershtatshem per shitje morali . . Portalin e Temes.

 12. leka says:

  Krasta,ka nje defekt gjenetik duket,kur ai vet mendon se eshte ne nje pozicion serioz,ne e perjetojme vec si karagjoz.

  1. Adi says:

   Keni të drejtë Leka.Ky është një difekt që në mjeshtërinë e aktori shpjegohet me pamundësinë që ka personi për të sikronizuar enrgjinë e brëndëshme me atë të jashtëme ose ndryshe të gjetjes të raportit të drejtë midis psiqikes me fiziken. Kjo bën që kur ai mendon se flet seriozisht ne na bën të qeshim.

   1. Argita says:

    po qeshuni atehere , pse beheni kaps nga hidherimi i suksesit te tij. Qeshuni a derezinj e chill . Gjithe ky toksikim vetem dem ju ben. Ne fund krasta eshte me i suksesshmi, me i afti ne profesion, me i paguari. Ju qeshuni per detox.

 13. A.R says:

  Per here te pare dhe te fundit e kam pare ne nje emision te TVSH-se kete tipin dhe pershtypja e pare qe pata, qe: PORDHAC!
  Tani nje gje s’kuptoj: kaq i rendesishem qenka bere ky pordhac i pavlere, sa te meritoje nje artikull ne gazeten Tema!?

  1. Milton says:

   Ti e ke pare sa je shqepur e ti jeton per te pare ate, perndryshe nuk do denjoje te shkruaje ketu per treguar qe e ke pare nje here. Kur sheh dike vetem njehe e nuk te pelqen , nuk mund te mbash tere kete hall mllefi brenda e nuk do vuash kaq shume. Tani ske cben. Keshtu eshtendhe nuk je i vetmi. Te shkuara.

   1. A.R. says:

    Ahahah, te dogji gje, o PORDHAC? 😉
    Pordhaceria ka shume ngjyra por nje fund te vetem: depresionin!
    Ketu ku jetoj une prej dekadash nuk shoh as tv vendase e jo me tv shqiptare, ku nje pikepyetjeje me syze i duket vetja qendra e Universit.

 14. andromeda says:

  Ç’mund t’i besosh Krastës, kur një herë bëhet me Topin, pastaj e shan dhe e përçmon dhe tani sërisht kthehet tek Topi. Çfarëdo akrobacirash dhe pelivanllëqesh të bëjë ky Adi për mua do të jetë gjithnjë njeriu pa karakter, pa integritet dhe pa taban. I sigurtë që kurrë s’do të shikoj më një emision të këtij kllouni televiziv dhe aspak intelektual.

 15. joel shkodra says:

  Z. gazetar Bala. Edhe here te tjera te kam shkruar per gabimet gjuhesore qe ben. Nuk e di a keni bere gjuhe shqipe ne fakultet dhe ç’note ke marre, por, sido qe te jete, ke nevoje te shkosh ne kurse pasuniversitare per gjuhen shqipe. Ne fakt kete here ke me pak gabime se heret e tjera. Ke bere perparime. “bene mire (ti)” shkruhet pa e ne fund: “ben mire”; “te te ndihmoje (une)” shkruhet pa e ne fund: “te te ndihmoj” (sepse eshte veta e pare njejes, po te ishte veta e trete shkruhet me e ne fund – te te ndihmoje). Meqe heret e tjera nuk ke vene apostrofin siç duhet, kesaj here e ke vene ku nuk duhet: “i’a” shkruhet pa apostrof: “ia”. Perfito diçka nga keto mesime gratis se ne keto kohet e sotme nuk eshte lehte te gjesh mesime gratis.

 16. fieraku NGA ferrasi says:

  Rron bleta ne maje te malit
  Rron miza ( Anri) ne byth te kalit.

 17. Juglindori nga Korça says:

  Bravo , Joel . Edhe une jam maniak ndaj gabimeve ortografike e gjuhesore qe bejne , sidomos gazetaret . Shpesh pyes vehten : si ka mundesi qe , te kesh mbaruar arsimin e larte dhe te besh gabime kaq elementare si ato qe permend ti , ne adrese te Bales ?! Ndoshta mendoj keshtu , sepse shkollat qe kemi bere neve , edhe pse ne diktature , nuk te falnin gabime kaq banale , si ato qe behen tani . Nga gabime te tilla , e kam vene re , nuk shpeton as Mero Bazja , sidomos kur behet fjale per ate te shkreten germe “ë” , QE E MASAKRUAN FARE , e heqin kur duhet vene dhe e vene kur duhet hequr , ne menyre te veçante banoret e Tepelenes e poshte . Nuk e di , Joel , po kur ndeshem me te tilla gabime , me vjen sikur me kane prekur direkt mua dhe nervozohem me te drejte , sepse gjuha shqipe , eshte edhe e imja , ashtu si e gjithe shqiptareve te tjere dhe e deshirojme te shkruhet e pa cunguar e pa gabime . Kush gazetar nuk e njef mire drejtshkrimin , le te paguaje nje redaktues ; kjo ndoshta do te ishte rruga me e drejte para se shkrimi t’i servirej publikut . Pershendetje .

  1. gabime says:

   keshtu duhen:
   …gabime drejtshkrimore (jo ortografike)
   …fillestare (jo elementare)
   …ne (jo neve)
   …shkronje (jo germe)
   …drejtperdrejt (jo direkt)
   …paraqitej-sherbehej (jo servirej)

 18. Ramy says:

  Ceshtebktu nje idiot qe na ben koment ne frengjisht

  1. ec aty says:

   …asigjo lale,osht njoni qi do me tregu se ka msu gjuhe t’huja kur ishte me pushime n’zoologjik!

 19. LORA says:

  Qyshse a.krasta deklaroi publikisht ne emisionin e tij “Krasta show” se kishte vendosur te .-mos hante me mut,-,,,,,
  ai vec kete ka bere,e ka ngrene me garuzhde.
  Sado te perpiqesh ti Anri t’a ndihmosh me dashamiresi ,,,,,druaj se tash e tutje ai nuk di te beje gje tjeter.Sa per prestigjin e Top-channel, krasta do t’ia “rrise” sikurse sokol balla.

 20. Petro says:

  Fatkeqesi qe edhe ky tip, perfaqesues i brezit te ri, e ka mendjen ne karriere te shpejte dhe ne euro. Asnje ide sesi te dalim nga kjo krize e pafundme.Po si mund te kete me nje shkolle qe te meson vetem bla bla bla, nuk te mbreh imagjinaten, aftesine per ta pare boten jo me nje dimension( zanati i fasadisteve) por me “n” dimensione(nese e kupton c do te thote kjo)Fryu tollumbace fryu.Sado e sido, duke qene bosh, shfryrja te pret nje dite.Dhe pastaj do te fillosh te lehesh si te gjithe te tjeret, mundesisht nga ndonje qoshe e parlamentit.

 21. Ana says:

  Krasta ka bere zgjedhjen e duhur.Profesjonalizmi i tij do te kaprxeje cdo gabim te bere ne rrugetimin e tij si gazetar.Ky gazetar i duhej ketij televizioni dhe jam e bindur, se do ti kenaqe si perhere teleshikuesit.

  1. i cudituri says:

   Kur u be “gazekar” ky Ad Karstari?

 22. Don says:

  Ky krasta eshte nje rrote hajdari. TOPit do ti prishet imazhi nga fytyra prej giboni e ketij dallkauku.

 23. Pia says:

  Uaaau sa energji negative…nuk e paskan gelltitur dot klani Mero, Balla,Frangaj……..gjithe kjo urrejtje e shnderruar ne energji elektrike do kishte elektrifikuar vendin nja tre here. Adi vazhdo o djale.Dil per ne qe na duhesh,,, keto komentuesit e deshperuar ,ju lutem rriteni nivelin e analizes. jeni per te ardhur keq’

 24. Mariglen says:

  Anri Bala zari i kujt je o burre? e more 5 minuteshin e fames te nje studenti pesanjos, GEZOHU!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *