Vuçiç: Serbia në situatë të vështirë, dikush i ndihmoi shqiptarët për Trepçën

vucicKryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se shteti i tij gjendet në një situatë tejet të vështirë dhe se Serbia është duke kërkuar kompromise në rrugën e saj drejt BE-së.

Ai ka përsëritur se ende nuk e kupton pse Prishtina miratoi Ligjin për Trepçën.

“Unë nuk e kuptoj pse ata papritmas filluan me Trepçën. Cili është qëllimi? Nëse dikush dëshiron të destabilizojë. Unë nuk besoj se shqiptarët kanë mundur ta bëjnë këtë pa ndihmën e dikujt, dhe kjo nuk është aspak e këndshme”, ka deklaruar Vuçiç në një intervistë për Vecernje Novosti, transmeton lajmi.net

“I gjithë komuniteti ndërkombëtar është i heshtur”, është shprehur ai.

Kryeministri serb ka folur edhe për bisedimet në Bruksel, pas bojkotit të Listës Serbe ndaj institucioneve të Kosovës.

Ai ka thënë se janë duke shikuar nëse do të vazhdojnë bisedimet.

Vuçiç ka deklaruar se marrëveshja për telekomin është e mirë, por duhet të ndryshojë numri i antenave të operatorit serb.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Vuçiç: Serbia në situatë të vështirë, dikush i ndihmoi shqiptarët për Trepçën”

 1. Kosovo Zemra e Serbise says:

  Keto jane lajme per Koqevaret , cna duhet ne? Keto jane ceshtje midis Serbise dhe Koqoves dhe skemi pse te vrasim mendjen se dy popuj miq kane mosmarrveshje midis tyre. Ata e njohin mire njoni tjetrin dhe e dine me mire si i zgjidhin hallet e tyre. Njoni eshte Serb tjetri Koqovar dhe ne jena te Shqiperise.

  1. shqipetare bashkohuni says:

   Ti je plere shqipfolese slavo-greke!

  2. perzini shqipfolesit nga Shqiperia says:

   “jena” sateme kelysh i janulles!

  3. Sala says:

   Koqvaret ta qifshin nenen me gjith gru kush do qe te jesh .

 2. TJ says:

  Z, Vucic ! Keni hyre ne kete situate te veshtire sepse thone se – “kur zihen buajt nuk pyet njeri per milingonat”! Nuk jeni ju apo Edi per politiken e madhe, jeni vetem masha qe te perziehet prushi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *