FOTOT tronditëse: Filipinet kthehen në një “thertore” (Pamje të rënda)

Këto pamje tronditëse janë fotografuar para dy ditësh në Manila.

Lufta ndaj të droguarve ka hyrë në fazën e saj më egër.

Më shumë se 4 mijë persona janë ekzekutuar.

Më shumë se 300 mijë janë vetëdorëzuar në burgje.

Shumë familje kanë mbetur pa kryefamiljarë dhe fëmijët jetimë flenë rrugëve.

Vrasjet kanë shtuar fitimet në biznesin e shitjes së arkivoleve, të cilët pavarësisht punës së tyre, shprehen për mediat e huaja se ajo që po ndodh është një kasaphanë e vërtetë.

Por Rodrigo Duterte nuk di të ndalet.

Ai ka thënë se do të zhdukë çdo të droguar, për të ofruar një të ardhme më të mirë për të rinjtë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-225-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-225.jpg","attachment_id":"567602"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-220-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-220.jpg","attachment_id":"567603"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-216-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-216.jpg","attachment_id":"567604"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-205-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-205.jpg","attachment_id":"567605"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-189-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-189.jpg","attachment_id":"567606"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-166-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-166.jpg","attachment_id":"567607"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-152-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-152.jpg","attachment_id":"567608"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-134-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-134.jpg","attachment_id":"567609"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-120-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-120.jpg","attachment_id":"567610"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-107-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-107.jpg","attachment_id":"567611"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-85-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-85.jpg","attachment_id":"567612"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-67-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d12-67.jpg","attachment_id":"567613"}]

3 komente në “FOTOT tronditëse: Filipinet kthehen në një “thertore” (Pamje të rënda)”

 1. kolonizimi says:

  Viston per te vrare ja dha perendimi ketij.
  Ofendimet qebky gjoja i ben perendimoreve jane flluska sapuni qe hjoja u ka dale nga duart.
  Eshte nje nga ato tip juntashvqe i kane berebketo ne te shkuaren.
  Hipokrizi

 2. Jon says:

  Thuajini Edi Ramës të ketë kujdes e mos shkojë në Filipine se do ta dallojë Rodrigo që është i droguar sa të zbresë nga avioni e doni futë koqen e plumbit.

 3. Spartaku says:

  Me sa kuptoje une,se lufta nuk eshte kundra popullit,por kundra drogmeneve.Pavaresisht se na vjen ke per marrje jete njerzish,por nga ana tjteter,presidenti bene mire qe i zhduk, sepse edhe ata te zhdukin Ai qe perdore,apo tregeton droge behte i papergjegjshem,shume i rrezikshem,ku rremben automatikun dhe vrete njerez te pafajshe neper rruge.Pse? Sepse ashtu ja thote droga.E vetmja menyre per te zhdukur drogen,dhe per te vendosur nje qetesi normale ne vend,qe edhe populli te jete i qete,eshte zhdukja me forcen e plumbit ne menyre publike.Ndyshe droga nuk zhduket.Kete ne po e shikojme ne shqiperi.Me gjithe masat e marra nga policia,perseri njerzit nuk degjojne,dalin mbi ligji,dhe kultivojne droge.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *