Henri Çili: Basha të flakë humbësit nga PD!

Henri Cili Basha BreguAnalisti Henri Çili pritet të hapë një tjetër polemikë pas intervistës së fundit në Vizion Plus. Pasi foli për një mandat të dytë të Ramës, çka u pasua nga debat i madh mes analistëve, ai ka komentuar edhe zhvillimet brenda Partisë Demokratike.

I pyetur se si duhet të veprojë Basha me Majlinda Bregun dhe zërat kundër në PD, Çili është përgjigjur: “duhet të veprojë sipas logjikës së çdo partie politike, ekipet humbëse duhen flakur. Është kaq e thjeshtë. Në qoftë se zonja Bregu nuk është në ekipet humbëse duhet të marrë pozicionin e vet. Në qoftë se është në ekipet fituese…nuk e di si e ka skemën Basha. Por në parim ekipet humbëse duhen flakur sepse të shkaktojnë humbje të tjera”.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Henri Çili: Basha të flakë humbësit nga PD!”

 1. nn says:

  hahahahahahahahaha…………………..sa kam qeshur ………………………

  1. Goni says:

   Besoj e ka per humbesit grida duma e ervin salianji.

 2. Miri says:

  Po pra Lyli I pari me Salushin te dytin te kepusin qafen, pasi jane superhumbesit dhe supermallkimi I PD.

 3. Kapedani says:

  Po dhe Lulja eshte humbese i bie te ike dhe ajo me te tjeret……..

 4. Delli USA says:

  Keta mender analistet si puna e ketij Ciles te bejne per te vjelle,po Basha a nuk eshte dy here humbes o Cile mavrija,nuk ishte ai ne ekipin humbes ne 2013,po ne 2015 ne zgjedhjet locale mos valle ishte fitues,le pastaj Dibren.

 5. Petro says:

  po na the ndonje gje te re o katunar.Po Salianjiie Duma? A nuk jane humbes ne Durres? Po ata te tjeret qe Basha i mori nga e majta dhe mezi presin te marrin pushtetin a nuk jane humbes?Rri o katunar se nuk di gje ti.Duhet te thoje te vendosen kritere te rrepta ne zgjedhje te lira brenda PD.Asnje me pashaporte te piset morale nuk duhet te zgjidhet.Atehere te kishe pare ti o pashaporta e zeze e kolones se soroisteve brenda PD.

 6. PD ,jo lulka duhet te spastrohet jo vetem nga humbesit,por nga komunistet hipokrite qe na hiqen demokrat te tipit fahri,mehmet elezi e sa sa te tjere,duhet te spastrohet nga sigurimsat qe jane fshehur tek PD dhe kane fshehur te kaluaren e tyre kriminale dhe jane milioner e sotem.
  PD duhet te shkeputet nga berishizmi komunist qe eshte me i rrezikshem se enverizmi.
  duhet te shkeputet nga ky kriminel qe shkatrroi vendin dhe shoqerin shqiptare,qe futi vellavrasjen,thelloi luften e klasave(me teper se ne socializem)qe i mori pronat njerezve dhe ja dha familjes se tij(gje qe edhe enveri nuk e beri) e gjithe pasuria e vene gjate 50 vjeteve kaloi ne emrin e sypeshkaqenit dhe gites hunderre dhe sllobodanka berisha…………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *