Obama: I paprecedent lajkatimi që Trump i bën Putinit

Vladimir PutinLajkatimi që kandidati republikan për president, Donald Trump i bën presidentit rus, Vladimir Putin me anë të elozheve është një fakt i paprecedent dhe jo në linjë me politikën amerikane, deklaroi sot presidenti amerikan, Barack Obama gjatë një konferencë shtypi me kryeministrin italian, Matteo Renzi, në Shtëpinë e Bardhë.

”Kjo është e paprecedent në politikën amerikane”, deklaroi Obama.

Presidenti amerikan hodhi poshtë edhe fjalët e përhapura për përplasje mes FBI-së dhe Departamentit amerikan të Shtetit për çështjen e e-mail-eve të ish-sekretares së Shtetit, Hillary Clinton.

”Nuk është e vërtetë”, deklaroi ai.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Obama: I paprecedent lajkatimi që Trump i bën Putinit”

 1. MIra says:

  U bene monotone precedentet duhen ca te paprecedente

 2. LEdi shamku says:

  Po edhe president me ngjyre ishte e paprecedent

 3. Andi says:

  Obabam po mbase ka plane tjetri per ta bere Ameriken shtet sic beri ai tjetri Rusine. Shif mor obabam se po te iken Amerika neper shale si spirre

 4. enter"" says:

  Obamaleshi ha nje mut se na cave trapin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *