Basha përgatit bazën e PD-së, me idenë e humbjes së zgjedhjeve

bashaLulzim Basha ka nisur një tur nëpër rrethe, për t’u takuar me bazën e PD-së.

Në këto takime, Basha është duke theksuar se Rama dhe Tahiri do të vjedhin zgjedhjet e ardhshme.

“Gjithçka që po ndodh, krimi, droga, tenderat që vidhen, gjithçka është në funksion të kapjes së zgjedhjeve të ardhshme. Ne duhet të garantojmë proces të lirë zgjedhor. 

A ka proces të lirë dhe të ndershëm zgjedhor  me Edi Ramën kryeministër?

A mund të ketë zgjedhje të lira dhe të ndershme me Edi Ramën kryeministër, me Saimir Tahirin  ministër të Brendshëm?

Me dy persona që e kanë lidhur ekzistencën e tyre politike me krimin dhe drogën nuk mund të ketë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Sepse ata e kanë lidhur veten e tyre me krimin dhe drogën pikërisht për të prishur zgjedhjet, pikërisht sepse kanë frikë nga vota e qytetarëve”, tha Basha sot në Librazhd.

Ky duket si një justifikim dhe përgatitje e Bashës, për t’u justifikuar nëse humbet zgjedhjet e ardhshme.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...