Ben Blushi replikon me Ramën: Ti je qen

rama blushiBen Blushi ka replikuar me Edi Ramën, pas komenteve të tij në emisionin e Eni Vasilit.

Blushi e quan Ramën, qen.

Paska folur Edi Rama per romanet e mi! Kur shkrimtaret merren me qente, qente merren me librat”, shkruan Blushi.

Kryeministri Rama, i pyetur për largimin e Blushit nga PS, u përgjigj:

“Meqë ka ikur nga partia mund të thyej heshtjen por për të thënë shumë thjesht, Ben Blushi ka patur dy kryetarë në parti Fatos Nanon dhe mua.

Me Fatos Nanon u bë nja tre herë ministër dhe s’bëri asnjë punë.

Me mua s’bëri asnjë punë por bëri nja tre libra, romane.

Dhe e vetmja gjë që unë do t’i sugjeroja nëse do kisha mundësi do ishte që  tani që është akoma me këtë mllefin atomik ndaj PS-së, të bëjë edhe një libër tjetër, një roman sepse kur të bëjë partinë e tij s’do bëjë më as punë dhe as romane. Kështu mendoj unë për Ben Blushin”.

REMOTE_ADDR:[]

69 komente në “Ben Blushi replikon me Ramën: Ti je qen”

 1. LORA says:

  Tani leha-qensi blush-ciprushi ,kampioni I puneve hic dhe perfitimeve marramendese, do te jete me te vertete “produktiv”; me vetveten shef te nje partie konvencionale.
  Hudhu blush-o,,,,te ka shume lezet leha-qeneria,,,,eshte e vetmja gje ku nuk te konkuron kush,,,,me perjashtim te monstres brekedhejere ,rekrut I te cilit je ti per dy dekada.

  1. adi says:

   o goce
   se ju nuk kuptoheni dhe eshte pak e veshtire per nje njeri normal te meret vesh me racen e sektit te rilindjes
   pa ikur blushi nga PS benit gam gam ik o blush ik o blush tani qe iku ku e ke problemin ????? a iku a nuk ndiheni me mire ca keni tani pse jeni te shqetesuar ??????me qe te shau kryetarin e sektit mos duhet ndaluar me kushtetute, apo mjafton nje pike ne lecke statutin e rilindjes????
   deri dje benit gam gam blushi flet keshtu se rama nuk e beri minister. ja pra qe e kunderta paska qene e vertete rilindasi i paska ofruar post ministri dhe blushi nuk ka pranuar. dhe per kete arsye qenka mosmirnjohes , pune kot e trallpellqe te tjera alla rilindje??
   mos ndoshta e kunderta eshte e vertete??????
   ju edhe vete se brendshmi e keni kuptuar se as moralisht as faktikisht nuk fitoni dot me ,jeni humbes te ezauruar dhe e vetmja gje vec lekeve qe keni akumuluar eshte urrejtja , kjo eshte aq e qarte sa vetem ndonje qor nuk e shef.
   por pamvaresisht se blushi ka per te mare me mijra vota e se paku do kete nja 2-3 deputete ne parlament nuk eshte as faji e as merita e blushit, eshte faji dhe merita e rilindjes.
   dhe ti Lora ke nje kontribut te vecante ne neverine qe shqiptaret ndjejne per rilindjen.

   1. Ida says:

    Do ta shohim ne zgjedhje neverine ki durim. Blushi nje M te madh do marre,lere 2-3 deputete pastaj.

    1. adi says:

     ida
     per nga niveli dhe fjalori je fiks kontigjent rilindjeje dhe nuk pritej nje si ti te kishte simpati per blushin.
     1 pyetje kam
     kete rradhe rilindja do kete edhe ndonje prostitute ne parlament per tu perfaqesuar denjesish?????
     se tutore po , trafikante po , krimenele po, mashtues po , hajdute po e po, gomere po , i duhet edhe nje prostitute qe te kompletohet!

   2. Edkari says:

    Ne korrik benit ger-verr dhe per Meten,pak me perpara
    benit gerrverr dhe per Tom Boshin,sot filluat per
    Blushin se ky ja u dhjeu rilindjen.
    Nuk e shifni se kush ka ngel ne PS,aty jane llumi
    duke filluar nga Paulin Sterkaj e “oratori”Sadri Abazi
    e duke mbaruar ke Edi Rama qe eshte balli kazanit.
    ………………………………………………………………………………….
    nuk eshte aq po eshte qen e bir qeni balli kazanit

   3. Kapedani says:

    Po ti pergjoje mbrapa dere qe flet me kaq siguri? Per neverine,eshte ceshtje kendveshtrimi…ti thua Rilindja ua ka neveritur….une them te presim zgjedhjet,dhe them qe ti prap pas zgjedhjeve do lehesh si qen plot mllef ketu. 😀

    1. adi says:

     po kapedano ke te drejte
     neveria eshte ceshtje kendveshtrimi , vetem nuk e di ca kendveshtrimi do kene shqiptaret me ato qe premtoi dhe ato qe beri?
     rilindja premtoi 300 mije vende pune dhe ne fakt iken 300 mije shqiptare nga syte kembet
     premtoi shendetesi falas po falas dha 400 milione euro per njerezit e vet
     premtoi qe te zhdukte drogen dhe nese saliu kishte 1 lazarat ky lazarat beri gjithe shqiperine
     premtoi qe do sillte moral ne politike, po solli frokun qe kishte vrare,elvisin qe kishte perdhunuar, ate ndoken si tutor prostitutash, pastaj me keta me droge te humbet numerimi, partia qe do mbronte te varfrit kishte deputete njerezit me te pasur ne shqiperi nga kokedhima te tom doshi ,sadri abazi , fidell ylli .
     premtoi qe do mbaronte rruget qe saliu la rrugeve, te vetmen rruge qe mbaroi ishte ajo per te shtepia e vet.
     premtoi se do bente drejtesi per 21 janarin , po per te vetmen gje qe u mor me drejtesine ishte te lironte elvis roshin nga burgu.
     premtoi se do pastronte shqiperine nga plehrat e veta na i beri me ligj qe te jemi kosh plehrash dhe i europes.
     shante saliun se solli 200 muxhahedine sa erdhi vete i beri 3000.
     premtoi se do bente taksim progresiv , po taksim progresiv beri vetem per ata qe paguheshin dhe jo per ata qe paguanin.
     dhe nese per cdo gje qe premtoi beri egzaktesisht te kunderten ti si mendon do kete shqiptar me intelekt normal dhe qe nuk eshte doganier, taksidar ose hashash dashes qe do votoje me rilindjen.
     ti kuptohet qe ke te drejten e kendveshtrimit tend po a ben dot ndonje liste me ato qe ka bere???????????

     1. Kapedani says:

      Adi e pranoj sfiden.

      Rilindja e mori ekonomine me 0.2% sot eshte 3.2%,dhe trendi eshte ne rritje nga viti ne vit dhe borxhi ne ulje.
      E mori vendin me 500 mije ndertime pa leje dhe sot jane prishur me mijera dhe nuk ndertohet me.
      Premtoi qe do legalalizonte shtepite,dhe deri sot jane legalizuar 90 mije!
      Premtoi qe do ulte cmimet ilaceve,duke mos lejuar te shiten me shtrejnte se ne vendet e origjines. Dhe sot nje pjese e ilaceve te gysherve te mi,jane nga 10% deri ne 30% me lire.
      E mori vendin ne krize energitike me mbi 1 miliard euro borxhe , 50% e popullit qe vidhte, Sot nuk vjedh kush,humbjet jane ulur,investimet jane shtuar,dhe korporata pas 20 vjetesh humbje ka filluar te dale me fitim.
      E mori vendin me 323 hektare hashash vetem ne 2013 . Ne 3 vjet te marra bashke nuk eshte mbjell aq sa ne 1 vit i Sales,dhe djegja e tyre eshte shumfishuar. Lexo dhe degjo raportet e paleve te treta qe bejne monitorimin e kesaj pune. Jo atyre qe ulerasin nga studiot per shtyp.
      Premtoi uljen e korrupsionit ne polici dhe me shume investime ,dhe sot policia eshte shume here me pak e korruptuar me me shume te rinj dhe me e mire e pajisur ne infrastrukture dhe ne logjistike.
      Premtoi qe rruget e Saliut do ti mbyllte,dhe ketu ne Berat,rruga eshte shtruar or mik. Edhe ajo Pogradecit apo e Rrogozhines jane te shtruara.Keshtu qe aty ku kaloj,nuk kam ankese.
      Premtoi qe do ndalonte importin e plehrave,dhe ketu je i lig kur thua do mbushet vendi me plehra,pasi as do digjen si firmosi Blushi ne 2004 ,dhe as do groposen. Por eshte proces teknik, kompanite e riciklimit marrin lende jashte e perpunojne dhe prap eksportohet jashte,asge nuk ngelet. Histerite e te marreve si me armet kimike nuk me bejne pershtypje.
      Premtoi qe do mbyllte universitetet qe shisnin diplomen si nje kile domate,dhe sot gjendja nuk eshte e persosur,por eshte shume here me e mire.
      Mark Frroku nuk u be deputet nga PS por nga partia e tij Demokristiane qe mori 12 mije vota ne Puke.Ndoka dha doreheqjen,dhe Roshi mban pergjegjesi personale per cdo gje qe ka bere edhe kur ishte 16 vjec.
      Premtoi qe politika e jashtme nuk do te ishte me inferiore ku shkelej vendi me kembe,dhe sot mua nuk me rezulton te jete e tille.
      Premtoi qe do investonte ne Kulture dhe Sport dhe eshte investuar deri me sot sa nuk eshte investuar ne 20 vjet.
      Premtoi qe do investonte neper qytetet qe kishin pamje mesjete dhe sot eshte investuar sa nuk eshte investuar ne 20 vjet.
      Premtoi qe do investonte ne kanalet kulluese ne bujqesi,dhe sot ato jane gati dyfishuar.
      Fale Rilindjes u be dhe reforma e territoriale.
      Dhe ne fund premtoi qe do bente drejtesi,dhe Reforma ne Drejtesi po behet fale saj pas 20 vjetesh.

      Sic e shef Adi eshte ceshtje kendveshtrimi. Nje shqipar me intelekt te pranueshem,do bente nje bilanc pa uleritur sic ben ti,midis atyre te bera dhe te pabera. Te thuash”nuk ka bere rruge pervec rruges se shtepise se tij[mire ka bere],eshte bere vendi Lazarat,400 milion euro te vjedhura” e populizma politike qe i degjon perdite nga partia demokrtatie,nuk eshte te vesh ne pune intelektin,por mllefin!

      Rilindja ka plot gabime,por eshte alterantiva me e mire dhe me me pak gabime nder ato qe kane qene dhe qe jane sot ne qarkullim. Prandaj Rilindja e Rames do votohet prap. Eshte zgjedhje pragmatiste qe shqiptaret do ta votojne si te keqen me te vogel,perfshire mua.

     2. Shume bukur me analizen ekondravesalit bb dhe kompani.Te gjithe me keto mendime jeni nje kosh me plehra te pa riciklushme.Shikoni realitetin dhe jetoni me te se gjithe jeten do te ngeleni bythe grisur dhe mbasi tju mbarohen parate e,vjedhura Nuk do te kini dhe drejtesine tuaj te pasuruar.

   4. trojani says:

    adi! Ne qoftese Rama eshte qen, Blushi eshte lango!! diferencen e kupton vet s’ ka nevoje te zgjatem.
    Kush ben gam gam ??!! kush po e rruan per blushin ai i vogel ka lindur dhe i vogel do vdes.Rames i bene pyetjen dhe ju pergjigje,nuk la punet e veta dhe u more me Blushin.
    Blushi do quravitet ndonje vit do i mbarojne leket(se nuk do zgjidhet me deputet) dhe do perfundoje tek preri i berishes, dhe kuptohet po i vajte gadafit si qene i rahur me shkop c’te bene ai, do ti japi “microfonin” doktori dhe do ta vej te kendoj dhe kenge partizane.
    Sa per zgjedhjet do vine shpejt, po ju te lulushit nuk beni dote as nje miljon mora dhe jo me vota te fitoni.

   5. Brraka says:

    ado amon lale na thuj icik ti je ky me tkuqe 😀

    sot npermet
    http://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2016/10/blushi-1.jpg

  2. Artan says:

   Ben burbullushi ti qenke qen e bir qeni. Parazit. Ke shfrytezuar votat e socilaisteve dhe parate e popullit per te shkruarc romane e per tu bere minister por te erdhi fundi more pordhac.

   1. ben says:

    Artan
    Se pari kam nje kuriozitet kur behesh rilindas automatikisht te thithin trurin, apo i zgjedhin paraprakisht ata me tru te thithur?
    More z.Artan
    Nese per te shkruar romane sic ka bere blushi ka harxhuar leket e popullit se populli te paguan si deputet qe te shkosh nje here ne jave ne parlament te ngresh ose mos ngresh doren .
    Po mire more zoteri po po te besh gjithe ato piktura qe jane aq shume sa hap galeri e cudit me talentin tend gjithe boten nderkohe qe duhet te besh punen e km dhe kjo eshte nje pune qe duhet ta besh perdite dhe jo njehere ne jave????????
    Nuk eshte se harxhon kohen e punes per te cilen paguhesh????
    Apo kur je kr rilindas te lejohet ???????
    Edhe nje sqarim
    te shkruash 10 faqe libri mund ta besh edhe ne restorant edhe ne shtepi edhe duke udhetuar edhe ne krevat edhe duke pritur rradhen per te folur ne parlament.
    Ndersa per te pikturuar gjithe piktoret e botes duan nje kembalec nje studio apo kr rilindasi ka shpikur ndonje menyre te re qe asnje I piktor idiot nga rembrandi te van gogu nuk e ka ditur?
    Nuk te duket se jeni pak si shume hipokrite?

  3. ben says:

   O rilindja
   Ca race hipokrite paskeni qene.
   Po mire more kur ofendon kr rilindasi nje grua nje profesoreshe ngazellehet rilindja e thote mire ja ka bere bile shumica e komentusve te artikulli tjeter gati shkuan ne orgazem.
   Ndersa kur kr rilindasi bie ne usta qe e legenosI ,mbasi kr rilindasi e kruajti vete rilindja kerkon respekt??????
   PS: cuna mos u merzisni se iku profesoreshe hafizi , ju tani krah rilindjes keni mesila doden.

 2. Fredi says:

  Gjithe mllef,njeri i librave ky,posi posi………

 3. cun Tirone says:

  Me mire as pune e as romane se sa vetem MUT siç ben zotrote !

 4. BOCARI says:

  TE PAKTEN QENI ESHTE KAFSHE ME KARAKTER DHE BESNIK KESHTU QE SKEMI PERSE TE MERZITEMI E AS TE OFENDOHEMI NGA RACIZMI NDAJ TYRE QE “SHKRIMTARI” PERDOR SI KRAHASIM POR…. CTU BEJME HIJENAVE SI KY .

 5. Qifi says:

  O Blush lere mos u merr fare me pederastin e Rames, lere fare mos u merr as me rilindasit sumçpuar. Rama edhe sikur te doje ska kapacitet te merret me shkencetaren Hafizi e as me ty se i mungon intelekti. Vazhdo perpara se populli te do e te respekton. Respekte.

  1. andromeda says:

   O Qife, me sa lexoj më lart Rama më duket më inteligjent se të gjithë Blushat bashkë. Dhe, ku e gjete këtë shkencëtaren Hafizi, se mua s’më del asgjëkundi.

  2. Kujtim says:

   Qifi je shum mbrapa ti nuk SHIKON per ty qifi te Roi Saliu plus edhe Beni me mir ta kishe ven emri AQIF te shkonte me shum me gjthate ta gezosh kete emer

 6. Nostradamus says:

  Je me te vertete njeri i poshter, legen, mosmirenjohes o Blush trapi. Si nuk ke turp ore maskara. Dorezo mandatin more pusht, dembel qe vetem ke perfituar nga PS.

  1. kashi says:

   s’kishe krahasim tjeter o blushi se je dhe shkrimtar i “madh”

 7. Petro says:

  Je nje neperke Lora.Te dhjere jane te gjithe ata.Dobica te kurves se madhe qe u mbars nga serbet me 1941.Po ti e kujt je moj bukuroshe.Sa paguhesh per nje fjale.Sigurisht nje injorante palmash.

  1. Roloja says:

   Lora ka dale nga qirija e betejes se Vaterlose,, origjina e saj eshte nga stanet e Kurveleshit te shtipur me kembe nga Dylberi
   i madh i sokakut te te mareve te Gjirokasteres,,, me nje fjale eshte pjestare stanerise se ketij populli.

   1. Fredi says:

    Lora mund te jete cfare te jete,por ju te dy jeni pjelle e ndonje bordelloje,perderisa perdorni kete fjalor.

  2. lola says:

   Mbaje vehten mor ”burre”.Argumento. Mos ofendo.Apo nuk di te argumentosh.Sipas llogjikes tende, zotrote sa paguhesh.Quhet fjale e lire pedro apo akoma nuk je familjarizuar me kete term.

  3. Sami says:

   Petro te jap te drejte plotesisht cfare thua ti eshte e vertete. Me sa cfare thone deshmite sot, nga serbet e vitit 1941 eshte mbarsur vetem sheqerja e cila lindi dobicin e Karaxhiceve ne kullen e vicidolit. Dobici i vicidolit menjehere u skedua nga serbet dhe me perkrahje te nendheshme te UDB.se u “zgjodh” KryeMortja e shqiperise qe ne vend te demokracise i solli njemije e nje te zeza shqiptareve.

 8. Toni says:

  o blush nanoisti po car eshte kjo gjuhe prej vandales o te dhjefsha mu ne poltikan-shkrimtare-poet-etj apo car je ti,TURP servil.

 9. corape kuqi says:

  Te ofendosh qenin ne kete menyre nuk te lejohet

  1. mirel says:

   Shume e drejte. As bucet.

 10. Spartaku says:

  Sa poshte e ka ulur vehten Blushi me ofezen ndaj kryeministrit! Nuk i takon Blushit te nxier te tilla shprehje te ulta, se eshte njeri i kulturuar,dhe nje njeri i till nuk sill kaq dobet.

 11. FREDI says:

  TURP PER NJE SHKRIMTAR , NDERSA SI POLITIKAN KAQ DI KAQ BEN

 12. TJ says:

  Po e humbe qetesine, me fjale jo te denja, tregon se ke marre fund! Njerezit ose “qeniet humane” perdorin gjuhen e kulturuar per debate! Po humbi bukuria e gjuhes, qeniet humane jane te deshtuara! Forca se gjuhes qendron te bukuria e vete gjuhes!

 13. Vladimir says:

  Zoti Blushi, kur ju flisni me kete gjuhe, çfare ngelet te shkruajne e te nxjerrin nga goja te pashkollet. Djale i vogel i perkedhelur. Sinqerisht me dhimbsesh.

 14. eli-tiv says:

  ….Blushi e paska humbur..fare..fare..ka degraduar si saliu….me vjen keq ..njeriu i mledh trute e kokes…sidomos kur humbet..o deshton si ky blushi…Me se duket se paraja e mare me profesionin “dembel”….e prish njeriun …

 15. Qifi says:

  8 me 2 , O blush lexoji me vemendje ca thote mileti per ty o mllef madh.

 16. Turi says:

  Edi eshte arogant. Po ky Beni eshte njeri i llastuar. Dhe ka then as me shume dhe as me pak po te verteten per kete pispilluq

 17. ETHEM says:

  RAMA NDAJ BLUH-LEGENIT THA NJE REALITET.SE VETEM ME RAMEN LIBRA BERI E ASNJE PUNE DHE AS E OFENDOJ E AS EPERZURI NGA PS.BLUSHI IKU VET SE DO QE TE BEHET KRYEMINIDTER KUR TE SHOFI MAJEN E VESHIT PA PASQYRE.OFEZA E BLUSHIT TREGON SE SI ESHTE NJERI INJORANT,PA KULTURE.MLLEFEXHI,SERREXHI SI SB.TE KRAHASOSH KM ME NJE QEN DO TE THOT SE VET AI ESHTE NJE QENBIRQENI KATERQINT BREZA.NDAJ KETIJ SHERRXHIU TASHME DO FLAS SHUME HAPT PAVARSISHT SE NUK E KAM TAKUAR KURR ATE DHE RAMEN.POR DUKE E DEGJUAR NE KUVEN ATE E SALIUN SHUME HERE E KAM MBYLLUR TV KUR NIPAT JANE ZGJUAR.KETA DY E KANE NXIRE ME BOJE KUVRNDIN DHE POLITIKEN SHQIPETARE DHE JANE BEREBGAZI I BOTES

 18. privati says:

  Blushin sikur a ka nxjerre sheqera berisha nga bytha, per sa i perket fjalorit, si me qene vellai sali halese.

  dhe mua me lejohet ta shkele pak me fjalorin sepse jane komente private.

  Edhe Edi Rama kushedi ne komente private thote, “shkerdhata” per blushin por ne publik ruan profesionalizmin dhe nuk bie ne nivel legenash si blushi!

 19. fieraku NGA ferrasi says:

  Me kujtohesh ti l’ora kur beje fushate per shukri xhelilin e cave kete portal
  Po ske fwj qeni atje ku ha leh edhe ti si è paafte ha kot rrogen e shtetit dhe normale do ti sherbesh Atij qe te mban aty
  Po nuk e di sa % te popullsise ben shtresa e mesme se mi me duket qe gjith mileti eshte ne kushtet e mbijeteses
  Por kete mund te pyesesh blushin ti.

 20. zululand says:

  Nje njeri me kulture fiton me dinjitet dhe humbet me dinjitet. legenat si blushi dhe saliu njohin vetem hakmarrjen dhe te lehurit si qen.

 21. fieraku NGA ferrasi says:

  Hahaha roloja
  I gjithe populli me rrushin e vet ne rruge.

 22. guri shabani says:

  Beni ecen vete ben si garib.Fjalori qe perdor tregon cektesine intelektuale te veten.Po te ishte i zgjuar do te heshte dhe pas krijimit te “partise” dhe kur te fitonte vota te fliste.Faktet jane fakte nuk duan komente,nuk mbulohet dielli me shoshe.

 23. Delli USA says:

  O Blush,pasha zotin e ke dhi,si bre burre I dheut arrite deri ne kete derexhe,ai fjalor qe perdore eshte I Saliut,nejse nje halle I madh te ka zene qe arrite deri ketu.Halli yt eshte se mbas Qershorit nuk do jesh me deputet dhe do bredhesh rrugeve si qeni I zgjebosur,nuk ka me parlament qe te lehesh si tani.Hajt,te fala Sali Qenit.

 24. KORCARI USA says:

  U vertetua si c thote Rama/ e verteta si drita e diellit /Rama kur e pa veten keq lepiu Blushin dhe Hafizin per nje vote.Ka qen si Rama qe ha te zotin dhe kete Rama e ka vertetuar me te gjithe shoket e idealeve duke u kthyer kurizin kur i preken interesat.E mori Blushi nga kazani i plerave ne Paris e mbeshteti ne gjithe udhetimin e tij drejt majave te karieres por kur i tha po gabon duke ndotur parlamenrin me kriminele,hajduke,trafikante jo vetem i ktheu kurrizin por nxori nga kafazi qenkat e rilindjes te tipit Brace ,zagarin Balla dhe perfaqesuesen e denje te tyre nje fare Lora qe sapo i japin sheqerken apo dicka tjeter ne goje ben gam gam.Blushi dhe Hafizi jane perfaqesues te denje te inteligjences shqiptare,pasqyre e ndershmerise shqiptare,jane shprese e te ardhmes politike te Shqiperise.Kriminelet e hajdutet politike do te bejne cmos te pengojne te ardhmen e tyre se ju preken interesa kriminale por e verteta dhe ideali do te fitoje.Jo me kot flamurin e sulmit kunder Blushit e mori koka e Pislleqeve te rilindjes,ai e ndjen rezikun qe do ti vije nga partia e Blushit.Nuk do te vonojne gam gamet e Balles,Braces e kompani.

 25. Korcar puro says:

  Kam nje pyetje per kete sojliun e stanit te Blusheve: Mund te me shpjegosh lidhjen midis ndertimit te trotuarit Para ish uzines se instrumentave ne Korce dhe viles private ne Dardhe te Korces? Ne qofte se e ke haruar jam gati te ta kujtoj une me dokumenta POR kete here edhe me pjesemarjen e prokurorise

 26. Plaku Xhuxhumaku says:

  Te dy jane shume objektive ndaj njeri tjetrit, Blushi eshte dembel, Rama eshte qen, nuk behet me sakte.

 27. #Thetruth says:

  ……per te gjithe ju qe ofendoni lora—-mendon ndryshe nga ju –amstel keshtu i pelqen…mesoni te dashur shqipetar te argumentoni pa fyer..mendoj qe nuk eshte e ndershme …

  …per sa I perket deputetit te larguar…njerezit maten me rezultatet qe ata arrijne ne punen e tyre…tani ne qofte se km ka gabuar me tregoni nje arritje te tijen qe ta krahasojme dhe te japim konkluzione..
  – psh..cfare beri kur ishte minister..cfare ndryshoi, dicka qe nuk ecte dhe ai I various stampen e tij..#madebyblushi???
  ….kur ishte deputet ne ps cfare beri per te ndryshuar realitetin e ne korce or elbasan…shkonte ai atje cdo jave te degjonte apo ndihmomte electoratin e vet???? Si e ndikoi dhe e permiresoi ai jeten e tyre
  Ai eshte shkrimtar por ne alb deri para disa kohesh nuk lexonte njeri…per te vetmin arsye qe te pakten njerezit te lexonin librat e tij kur u angazhua ai te ndryshonte ate realitet mesjetar???..

  ….me thoni nje nisme dhe une do ju jap te drejte…asnje..

  Blushi ka nje te keqe te madhe per mua- eshte mendjemadh dhe arrogant injorant…bazuar ne fjalimet e tij ne parliament gjithmone ka argumentuar pa patur idene se si ekonomia funksionon…..para se te ofendoni une kam studiuar ekonomi…me vemendje kam ndjekur gjithcka kjo qeveri po ben…economine po e bazon ne modelin britanik…Cameron e bazoi rritjen economike ne rritjen e sectorit privat te mos rritte borxhin dhe I eci…nderkohe qe alb e bazoi ne rritjen e privateve dhe fiskut pasi e ka te pamundur te marre borxh…sepse te dashur shqipetre eshte abuzuar gjithe ato vite me borxhet dhe ju duhet ta dini qe ne qofte se merr kredi po nuk e pagove te iken catia…ne kete rast fmn nuk jep me ….eshte kaq e thjeshte….

  ….dhe nje gje tjeter…kam konstatuar qe rama ka ego dhe eshte ne ate karrike per te Bere ndeyshim dhe te ngelet ne histori nuk eshte aty te bej pare dhe te ike…
  Prandaj ai ka nje interes me te madh per zhvillim dhe sukses…ai nuk eshte mediokerr si gjithe te tjeret dhe kam idene qe kjo e cmend me shume blushin dhe te tjeret qe ne history mend te hyjne si delirant ….

  #haveanicedayeveryone

  ….

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   SHume dakord me gjithe sa thoni ju sidomos me ate pjese ku thoni qe Blushi eshte mendjemadh dhe arrogant, tamam i kunderti me Edvinin qe eshte kryeulet dhe shume i sjellshem. Per te tjerat ato qe nuk ka bere Blushi, nuk i ka bere as kryepalla, apo jo?

   1. #thetruthj says:

    [email protected]

    ….nuk jam dakord me ate cfare keni thene me siper dhe po jap fakte pse une mendoj qe ne eshte nje njeri qe mund te ndryshoje alb eshte vetem rama:
    —–e para te ndajme nje fakt qe nuk jam me parti, per mua aty nje ndryshim rrenjesor nuk mund te vije aga asnje parti e re qe vjen
    nga brenda…#fact

    ….rama gjeti nje realitet financiar qe nuk e kishte parashikuar dhe sic i thone ne shqip “i ra b…a ne uje” kur u perballua me faktet nderkohe qe kishte rritur pritshmerite e shqipetareve . cfare beri mire eshte qe nuk e zuri paniku por kerkoi ndihme qe do te thote se ka shume vlera duke lene specialistet te bejne punen e tyre per te balancuar financat dhe per te pare si do te rriste ekonomine ne ato kushte.
    ….po ben te pamunduren qe te beje shtet por e di pse nuk po ecen si duhet ,,,jeni vete ju te dashur shqipetare qe jetoni aty qe nuk e doni kete…te jesh mesuar 25 vjet me nje menyre jetese ku te gjithe marrin (une nuk perdor vledhje) e/g/ nje politikan gjykates,,mjek mesues..punonjes administrate..popull qe nuk paguajne uje drita…merr toke qe nuk e ke tenden nga ajo e te gjitheve etc etc…. e sheh pra qe e gjithe shoqeria eshte e korruptuar sepse nuk e ben me pak fajtor dike qe merr energjine dhe nuk e paguan nga nje mjek, politikan …..

    —per mendimin tim ne qofte se shoqeria nuk bashkevepron te bej detyren ne respektimin e ligjit ai vend me gjithe punen e mire qe mund te beje nje kryeminister nuk mund te ndryshoje…#fact

    ===ne vendin ku une ketoj deputet e kane te detyruar te takohen me electoratin e tyre dhe te jene atje per ankesat dhe te cojne zerin e tyre ne parlament. Erjon Brace eshte nje shembull …nga sa e kam ndjekur eshte nje kritik i forte e qeverise por me nje ndryshim nga blushi ai flet dhe perfaqeson pepullin dhe electoratin e vet, qe shkon atje dhe shikon dhe jeton me hallet dhe gezimet e tyre, cfare ecen dhe cfare jo ..kerkon nga qeveria e vete me fakte dhe kritike konstruktive e jo te flase ne hava…

    te besh populistin te con deri diku por nuk eshte nje zgjidhje afatgjate dhe kete rama ka qene i zoti ta beje, te mos ndjeke rrugen e te qenurit popular sot, por te kryqezohet neser …

    nje keshille qe une do doja per te gjithe qe komentojne eshte qe te jene racianal dhe te flasin pa patur interesat e partise ne zemer, por ta shikojne realitetin ne sy dhe te mendojne cfare gjithsecili duhet te beje qe te ndryshohet ai realitet… media me sa kam pare eshte shume e politizuar dhe ne vend qe te paraqese realietin kerkon sensacione edhe kur nuk jane vetem e vetem per interesin e tyre si te shesin pa i interesuar cfare shesin.

    une ku jetoj kam votuar per afro 15 vjet dhe asnjehere per te njejten parti, jam bazuar ghithmone ne ate se cfare ofron, cfare vlerash promovon dhe cila permbush kerkesat dhe interesat e mia pa pare ne eshte e majte e djathte apo e qendres.

    …me vjen keq qe ketu njerezit flasin me urrejtje per njeri tjetrin pa respectuar cfare eshte themeli i democracise –fjala dhe mendimi i lire.
    ka raste kur ofendimet shkojne shume thelle deri ne urrejtje …ja dhe e bete , realiteti virtual qe ju jetoni nuk ndryshon por behet me i trishtueshem …dicka qe mund te reflektohet edhe ne realitetin e vertete shoqeror… pse ? ????

    1. Plaku Xhuxhumaku says:

     Po te pergjigjem fare shkurt se nuk po me intereson më, se pari se edhe pse thoni qe nuk jeni me ndonje parti, kuptohet qarte fare se me cilen parti jeni. S’ka nevoje te jesh formalisht antar i ndonje partie per te qene superantar me mendje. E dyta, mire zotrote qe jetoke jashte e tërci e vërci, po ku e di ti qe edhe une nuk jetoj jashte dhe i di mbase me mire se ty ato tërci e vërci. E treta, pordhen e paske te madhe duke u nisur qysh nga pseudonimi qe perdor, medemek ty te eshte mbushur mendja qe vetem ajo qe thua e shkruan ti eshte e vertete. Kuptohet qarte perse te pelqen Edvin Rama, edhe ai kujton se ka monopolin e te vertetes. Pak durim deri ne zgjedhjet e 2017.

 28. a.f. says:

  Edi Rama nuk mund te jete qen, sepse ai eshte nje nga padronet e qenve qe lehin per te zotin. Mjere ne, qe nuk na pelqen mentaliteti i qenit, sepse duhet te ruhemi nga padronet edhe nga qente qe ata ndersejne kunder nesh.

 29. dhelpra says:

  Gazet hidhu pirdhu , qe lejon komnetus alla rruge.
  Ore komunista komentues, pse ore te marr cfare beri Rama me mire se (Berisha ) ai qeni tjeter qe na iku , si ky qe eshte dhe ai qe iku jan e pjella e komunizmint i te mjere. PSE nuk ngriheni juve per te drejtat tuaja, por hidheni ne flake per disa komente midis Rames dhe Blushit ?

  Blushi ka gabimet e veta, dhe duhet te ikte nga partia sa me pare qe te behej me i besueshem, por ky kryekokederri Rama e ka ber vendin COLUMBI, ka plas hashashi ne cdo cep te Shqiperise o mjerane.

  Shtet debil me njerez bageti qe i merr cobani si Rama apo Berish dhe i con ne cdo lendine qe duan ata.

  Shikoni ore te mjere cfare po i ndoth vendit tone, se neser nuk do leme asgje per femijet tane, ku do ta gjejn te ardhemn brezat qe vijne, tek keta qe shesin edhe nenen e vert per 5 lek, shiten toka , shiten, det, shiten rruge, ky qe kemi sot e ka ber vendin nje piramide koncesionesh dhe ska ngel asgje me pa u shit.

  Mu ne dreq te vej Rama, Blushi, Berisha, ne duhet te japim mesim si popull, mos te shesim voten dhe ti ndershkojm kete derra pylli me vote.
  Ne kemi forcen qe te ndertojm te ardhem tone dhe te brezave qe do vijne mbas nesh, por duhet te reagojme si individe, si popull sa nuk eshte vone

 30. Wendy-B says:

  Gjasme “Tema ” gazete e pavarur. Gazete e varur dhe koke, duar e kembe.

 31. BUJARI JU DEGJON says:

  Imagjinoni momentin kur shkrimtari Ben Blushi i thote ” qen” Kryeministrit :
  Q (Koka e qenit sapo ka dale tek goja e Benit dhe cuditerisht ka hapur edhe gojen…Ne fakt po te kemi parasysh qe eshte qen dhe jo kulish,nuk duhet te habitemi fare…
  E (Tani kemi vertet aresye te habitemi:Goja e Benit e hapur – goja e qenit e hapur gjithashtu…Po flet Beni apo qeni???… Po flet Beni me gjuhen e qenit apo qeni me gjuhen e Benit???… “Qeni dixhital” i Saliut qenka realitet dhe jo fantazi!!!! Kerkojini falje Sali Kriminelit!!! Tani! Ne moment!!!
  N (Me nje rreshqitje te sapohapeshembylleshsyte,del nga goja e shkronjesit me “kulture”nje QEN…
  Syte i jane skuqur,goja i qendron akoma hapur…
  Mirepo njerezit jane te shqetesuar:
  Kur QENI ka nxjerre nga goja e Benit pjesen e fundme te trupit te tij,dmth bishtin,eshte degjuar nje zhurme shume e fuqishme dhe shkronjesi i madh ka mbetur i turbulluar e i shurdhuar…
  Beni Llastica do beje proteste per kete se mendon qe “RILINDJA” ka dashur t’i beje atentat…
  Por e verteta eshte ndryshe:
  “Krisma” ka qene nje pordheqenore,e cila ka hyre me presion ne gojen e shkronjetorit te “nderuar”…
  Eshte fat qe ky shkrimtar i madh,me kete “furnizim” tani do te kete material edhe per ne te ardhmen …

 32. Kunderqen says:

  Blushi gabon kur e quan Ram-ziun qen. Qeni eshte kafshe besnike, (kete e thote dhe shoku Zylo i Dritero Agollit) dhe K. M. duhet te krenohet qe e etiketojne te tille.
  Rama eshte besnik- i puthadoreve, i servileve, i banditeve afariste, i boseve koncensionare, mbrojtes i banditeve qe sulmuan bisnesmenin e Gjirit te Lalzit (megjithese ishte i paralajmeruar nga ai vete personalisht), i bashkpronareve te Universiteteve private, i rrjetit teritorial te hashashit, i nepunesve me diploma te fallsifikuara, i premtimeve te mbajtura ndaj banditeve paraardhes qeveritar, ndaj guvernatorit Fullani etj. etj.
  Keshtu lindi dhe u konsolidua dhe pushteti i Enver Hoxhes.

 33. Iista says:

  Ka nd0nje te th0te se u ndie bIushi kur u vu ne krye te tri ministrive per nje pune te mire?, i mbajme mend vetem kapardisjen, Eshte keq kur te hyn vetja ne qejf, megjithate, zgjedhjet jane afer dhe nje qe pretend0n te behet udheheqes i madh nuk perd0r zharg0n rrugacerie p0r pret ta treg0je me perkrahjen e madhe qe p0puIIi d0 ti japi atij , dhe me sa pash ne takimin qe beri ne Permet , eshte afer reaizimit te asaj enderre,

 34. TJ, po jo i kryeministrise says:

  Mire thone qe “druri ka dale nga xhehnemi!”…
  Populli thote se “kush te rreh, te do!”…
  Sa mire e kane kuptuar grate ne Shqiperi. Rama u jep dru, ato votojne per Ramen.
  Shikoni komentueset gra ne kete faqe: te gjitha me Ramen. Te gjitha me rilindjen!!!
  Sidomos kjo Lora…qe nuk eshte grua, por i pelqen te pallohet si grua…me falni…si gay! Po ka gjetur edhe njeriun e duhur.

 35. aqif tahipi says:

  Or shoke shqupista ish komunista si baca saliu. Ne listat e ardhme per deputete te pedes nuk do e lini me vetem kaqin e zi ,por tashme brenda te djathtes tuaj alla shqupce mund te shtoni edhe bilushin dhe profesoreshen astronaute.Keep going to the ” right ” side.

 36. Thanasi qe ta plasi says:

  Ngrihuni o rilindas se po na shajne Edin ate qe na mori nga arat ku shisnim shalqinj dhe na punesoi ne administrate. A durohet o rilindas kur te shajne nga shefi

 37. Ed Hypsi says:

  O ti Ed kari,apo kari Edit,i ke argumentat shume te forta dhe merresh vesh ne cfare stani je.

 38. korcari says:

  Ha ha ka pllakosur rilindja me komente,nga te gjitha sferat e jetes?Si zakonisht kete pune e ben mire taulanti[qe i kendonte xhaxhit enver]por sot ka vene ne perdorim edhe fshataret e librazhdit,sepse ju beri edhe nje shatrivan,ne mes te qytetit qe te shkojne te lajne cizmet me balte.Duke pare komentet te mbushet mendja plotesisht,qe blushi ju ka futur friken,saqe nxoren edhe fotot e sigurimit te shtetit,per viziten e blushit ne permet.Po i them edhe atij korcarit puro,po vila e rames ne dardhe cfare te kujton.Duken komentuesit e rilindjes qe jane edhe analfabete,saqe shkronjen[ e]nuk e vendosin fare,por e hane me buken e rilindjes.Do ta shikoni blushin sa deputete do mare ne korce!edhe pastaj do filloni te mblidheni,te perpeliteni,te belbezoni o rilindas…..

  1. Ervin Korce says:

   E ke goditur. The pergezoj. Rilindja eshte nje murtaje. Totalisht I zhgenjyer prej saj.

 39. DRENICA E KUQE says:

  O Edi, mos i thuaj Blushit qen se i fyen krejt qente e shqiptarise!

  DRENICA E KUQE

 40. Ersekari i Saliut të Viçidolit says:

  Ky Blushi është një goxha QEN i Saliut; leh shumë por dhëmbë nuk ka.

 41. i zhgenjyeri says:

  Turp per Ramen qe foli si rrugac per Prof Hafizin.Me kujtoi se te njejten gjuhe ka perdorur dikur dhe per shkodranen tjeter te ndjeren prof.Uruci pasi si Ministre e kultures filloi me kurajo ti nxjerre te palarat qe kish bere paraardhesi i saj Rama.Sili i Berishes.Asnje ndryshim kot e mbroni.Mjere mileti qe nuk di ke te votoje,Ky hiqet dhe dashnor i grave por eshte dhunuesi me i madh i tyre.Kete e bejne vetem impotentet,

 42. STUDENTI says:

  Vec mos harro te marresh prane vetes edhe ate me llumin e
  shqiptareve , Kacin e Zi dhe formoni partine e ISIS-it (Shqiptare) .

 43. doktori says:

  E pa konceptushme: Seriozisht e ka ky Blushi??? Si behet njeriu,per te fituar ndonje vote! Tfuuuu dreqei sa i vogel eshte bere!

 44. ilir cami says:

  Ndoshta mund te kesh te drejte ben blushi por ti me kete lloj reagimi tregon se je pozicionin e qyqarit qe pasi nuk i dhane gje per te lepire reagon keshtu dhe doja te shtoja nje gje perpos letrarit shume te mire si menaxher ke treguar gjithnje qe je nje zero me xhufke per te te mos gjykuar karakterialisht …se atje tregohesh perdite e me keq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *