FOTOT/ Shimpazeja që tymos 1 paketë në ditë

Një shimpaze 19-vjeçare në një kopësht zoologjik në Korenë e Veriut ka tërhequr vëmendjen e mediave.

Shimpazeja Azalea tymos duhan porsi një njeri.

Ajo konsumon 20 cigare në ditë dhe i ndez vetë me çakmak, pa e ndihmuar njeri.

Madje ajo ka mësuar se si t’ia bëjë kur nuk ka çakmak.

Shimpazeja ndez cigaret me ato që sapo ka përfunduar.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-240-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-240.jpg","attachment_id":"568078"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-234-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-234.jpg","attachment_id":"568079"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-230-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d3-230.jpg","attachment_id":"568080"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-217-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-217.jpg","attachment_id":"568081"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-200-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-200.jpg","attachment_id":"568082"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-176-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-176.jpg","attachment_id":"568083"}]

1 komente në “FOTOT/ Shimpazeja që tymos 1 paketë në ditë”

 1. futi cecent back n shpell! sepse demokracija esht ne rrezik! says:

  ky qenka tamam shqiptar!
  jepini pasaporten kuqezi se na nderoj rracen e lasht.
  a s jem me t lashtet ne bot ne a?
  e thot edhe studjusi shqiptar qe pas majmunit ne vjetersi autoktone vje shqiptari pasandaj te tjeret.
  greket kan ardh shum me von ne token ton te majmuneve. na kan marr pronat ata. edhe serbet po ashtu jan shum te vonshem.
  kemi deshmitar kte majmunin qe nga merzija e madhe se kombi I tij arijan shqiptar esht I percar,dhe ngaqe I kan marr pronat greket dhe s ja kthejn,po pi nga nji paket n dit. dhe e ka cu ceshtjen ne gjyqin e strasburgut.
  esht autoktonus patjeter!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *