Ironia e Ramës, ja si përgjigjet Mimoza Hafizi

rama hafiziMimoza Hafizi ka reaguar pas ironisë së kryeministrit Edi Rama në emisionin e enis Vasilit.

Rama tha se Hafizi ‘të hajë përshesh tani në partinë e re të Blushit”.

Të gjithë ata që janë lënduar mbrëmë nga gjuha vulgare e kryeministrit ndaj meje, dua t’i siguroj se përgjigjen do ia kthej nesër, nga foltorja e Parlamentit.

Por jam e bindur se sjellja e këtij njeriu që nuk e di apo harron se është kryeministër, nuk më cënon vetëm mua, por edhe ty, ju, edhe të gjithë ata që ende e dinë dhe e marrin për kryeministër”, thotë Hafizi në një reagim të shkurtër.

REMOTE_ADDR:[]

47 komente në “Ironia e Ramës, ja si përgjigjet Mimoza Hafizi”

 1. Roni says:

  Shume mire te ka thene se e meriton ti dhe Blushi.

  1. cun Tirone says:

   Dikur ne Tirane per tu tallur me dike thuhej se “je bo si Shabon qosja “!
   Edhe ky KM aktual, gjithmone e me shume po i ngjan Shabon hunderrit !

  2. bato says:

   Nanoja mund te kushte shume te meta, por nje gje jaka thene fiks Rames…..Robert Cumcakezi…

   1. DinPak says:

    Ke ngateruar + me – o bato. Kete nofke ka qene Edi qe ja ka vene Nanos.

   2. Ben Dibrani says:

    Ja ka thene Rama Fatos Nanos, jo e kunderta.

  3. Kujtim says:

   Po ty Rama ta beri deputete po Beni cfar do te bej. Megjitheate ti nuk bere azhje per Shkodren. Te rofte Beni

  4. Kujtim says:

   Po ty Rama ta beri deputete po Beni cfar do te bej. Megjitheate ti nuk bere azhje per Shkodren. Te rofte Beni . JU SHTUA DHE NJE LLAPAQEN SALIUT NE PARLAMENT SE BLUSHI KA QENE

 2. anamaria says:

  Nuk te tha gje moj mimoza…ha pershesh me kos nuk eshte ndonje ofendim…kur ne fakt ate po ben.
  Tu befte mir persheshi me kos!!!!

  1. harillaqi says:

   Anamaria!Edhe une keshtu them,qe,Afizit t’i beje mire persheshi me kos qe i ka dhene Ben Blushi.KRYEMINISTRI,e ka percaktuar shume bukur,por zonja Hafizi nuk do haj nga Blushi vetem pershesh,por edhe ndonje pilaf me nje cope sallami persiper.Sallam hw.

  2. Plaku Xhuxhumaku says:

   Po kosin ku e gjete ti anamaria?

 3. tr says:

  Bravo Hafizi je nje zonje e vertete !!

  1. Julia says:

   Qe te plotesoj shprehjen tuaj “zonje grua” Duhet te Ler Mandatin .Sa me shpejte. Se ja kane dheneh ajo pjese e popullit qe ka votuar per socialistet.j

   1. @ says:

    Pika popullit qe ka votuar…..listat mafioze te kryetareve.

   2. Ali Dara says:

    Po Armando Prenga o Julia…. Nuk jua mban prapanica t’a permendni…. Po ky Z. Kryeminister pse nuk i tregon kosin LSI dhe Metes… apo prej paranojave se mos ja kthejne ne supost… Mendoni o njerez.

  2. Lugati says:

   kush do do bast pune. 2a3 oresh shifni kur. te dali ciuaua ripjelljes o konja obucja quheni si te doni erjon bracja tu sulmu hafizin o blushin. po sdoli do jap. i dreke sa jeni ktu te gjithve

   1. trojani says:

    Lugatet dalin naten, ti thua do na japesh dreken!!!
    mere me lenge dhe ti, se mishi mbaroje, edhe behe pershesh te shoqerosh hafizin.ty

 4. Jurentedamllaja says:

  Rama ka kohe qe i ka hipur kallamit,ja kaloi dhe Salehut me keto qe thote e ben.
  Hajde se po vjen 2017 do ta shikosh edhe ti ku do vesh,shpresoj ne te njejten qeli me Liken dhe Salehun.
  Na e peshtiroset kete vend!!!

 5. Sherifi says:

  Ti nuk ke te drejte te flasesh per te gjith z.Hafizi, nuk i perfaqeson dot te gjith, ndersa z.Rama eshte i votuar nga ata qe i quan ti te gjith, pastai ajo nuk ishte fyerje ( ngrenia e persheshit), per mendimin tim fyerje po i’u beni ju atyre te gjitheve, qe moret voten nga ata te gjith dhe i late ne balte ata te gjith.

  1. Lugati says:

   jasha sherifi lugatit kryeminister un se kam vote ajo po flet per mu ty pse te djeg osherif

 6. maximus says:

  s’te ka thene asgje moj feçke, ti meriton me shume se aq, dhe nje gje nuk kuptoj, kjo dhe blushi do marin rogen edhe 1 vit, edhe pse nuk perfaqesojne me elektoratin e tyre, pttttuuuu race e felliqur , race bastarde, po te ishit te ndershem ju, dorezonit mandatin dhe prisnit zgjedhjet e ardhshme per tu zgjedhur,

 7. Faro says:

  Te mungon krejtesisht personaliteti i mundshem qe te perballesh me nje idealist si Rama. Por dobesia tende Hafizi, eshte se ti nuk njeh akoma veten tende dhe mundesite qe ke. Mjagton fakti qe kenaqesh duke u zvarritur pas Blushit, qe nuk ka ndritur gje ne politike

 8. fieraku NGA ferrasi says:

  @ emigranti qe nuk je ne usa po ndonje roje me ndonje bashki
  Ajo eshte shume elegante ne trup dhe ne ato qe flet
  Nu k jam socialist as MOS qofsha nji sekonde socialist as pdist.

  1. Lugati says:

   ne jena shqiptar per shqipni kto qi jane sot PD PS LSI jane pjella komunizmit gjakatar qe masakroi shqiptatret

 9. I drejti says:

  Ik moj idiote dorezo mandatin qe nuk e meriton dhe shko per lesh bashke me ate dembelin tjeter qe vetem per pune nuk i shkon mendja.

 10. LORA says:

  Mimoza ,ti nuk e ke mandatin aktual prej partise se blush-dalzotes-nano-kurves,,,e ke prej PS-se.
  Duhej te leshoje mandatin qe te merrte vlere pergjigja e jote ,nga llogorja e re e blush-ciprushave.
  Gjuha e Kryeministrit nuk eshte aspak vulgare,ne raport me misionin tuaj destruktiv,,,tash e tre vjetet e fundit.

 11. liqeni says:

  Nuk ju tha ha m…. e Ben llasticesmku tere jeten ne PS i llastuar me ju ka qene,pse nuk le mandatin e vjedhur ne PS. . . .

 12. pranvera says:

  Ti Fieraku nga Ferrasi po te pelqeu ajo lopa rrace mere ca kohe andej nga fshati dhe ushqeje me bare bio qe te shtoje ca qumeshtin.

 13. wickedgame says:

  Lore moj bej ndonje pune moj cupe,se na ngele ne tastjere.ne mos shko hidhi nje sy Shukriut .

 14. fieraku NGA ferrasi says:

  Oj pranvera pjeshka e km
  Une te thashe SME pelqejne neokomunistet
  E asnjeres pale
  Po ti moj pranvera e ripjelljes qe ke pru dimrin e zi per shqiptaret sigurisht qe je b lepirese
  Me duket se je larg nga hafizi si nata me diten
  E tha dhe
  Lugati ne jemi shqiptaret nacionaliste
  Ne duam ta shohim shqiperine lule dhe jo rrecke.

 15. corape kuqi says:

  Kryeminister halabak

 16. Bena says:

  Shume mire te ka thene,me shume duhet te thoshte,Po no ha pershesh,ha m…. bashke me blush lamashin. Jemi krenare per ju zoti KRYEMINISTER ,ne 2017 edhe me shume vota do te kesh nga ne.

 17. Izag says:

  Roni(komentuesi i pare) pe betoni tru shperlami.

 18. ridi shkoder says:

  Un jam nga Shkodra Mimoza ishte ne krye te listes ka 2 mandate ps ka dal mir ne Shkoder sepse me 4 dhe heren e fundit me 5 dikur 1 ose mandate merrte dhe ne Shkoder e kan votu se ajo eshte intelektuale e zonja dhe eshte zonje .Dhe kryeministri eshte pak prepotent shpesh here nuk karakterizohet nga thjeshtesia mendoi se kete e keni kuptuar te gjithe .

 19. Shoqeria civile says:

  Bena je gru a burr
  Apo je allasoj.

 20. keli says:

  grua zonje, turp per budallain e gjate qe i ka fobi grate?????????????????

 21. Ledka says:

  Kur te lere mandatin eshte “zonje grua” ose burre.

  1. lorenci says:

   Ku krahasohet Hafizi me KM. nje zonje e vertete.

 22. Zhozituta says:

  Nese do jepnit argumenta bindes perse u larguat nga PS-ja edhe mund ta merrja ne konsiderate partine tuaj. puna eshte se ne gjithcka qe keni thene deri tani nuk ka asgje parimore, perkundrazi me dukeni sikur perifrazoni 55-en e Fahriut.

 23. aqif tahipi says:

  More zoterinj komentues njethundrake prej shqupi . Mos mbani shpresa kot tek bibilushi dhe hafyzja se nuk pjerdh ps nga shoket e kaqit te zi . Meqe e gjeni veten kaq “te ngjashem ” me keta te dy atehere duhet qe shqupi ti perfshije ne listat e ardhme se bashku me kaqin e zi .

 24. ivani i madh says:

  ke te drejte moj debile se pak cdo te enjte degjojme ulerimat e ujkut Berisha po na duhen dhe ungellimat e nje buce si ti moj MOZE..Epse ne parlament dil ne elektorat te te degjojne e te japesh shpiegime per punen tende si deputete po aty ske buthe se ja di vleren vetes ti dhe ai idioti i librave Blushi qe flet me ate gjuhe si babai i tij i dikurshem e i tanishem egersira Berisha .Do sdo tigri prej letre babai i tij eshte apo si sherbeu gjithe ate kohe ne RDe tij dhe ky tjeteri Rama eshte ne pushtet e ne krye te PS se dhe ky rugen tuaj ka sa te bjere nga pushteti i dyfishte prabe buces Berisha ka per te shkuar se qe andej erdhi dhe do beheni prape vellezer se e aritet qellimin per shkatrimin e PS.

 25. Emigrant says:

  Ne fakt Ju kini te drejte Ju nuk jeni per pershesh Por per te henger m… Te shohim se sa te vlen lekura kur te dalesh Vetem me Bu lush in

 26. KORCARI USA says:

  Sigurisht qe cdo kombi nuk i mungojne dhe qelbesirat qe ne Shqiperi perfaqesohen denjesisht nga Rama e disa mikro qelbesira komentues.HAFIZI eshte dhe do te jete perfaqesuese e denje e Shkodres ionteligjente,e Shkodres se kulturuar e shkodres per nje demokraci te paster.Shkodra e quan Hafizin zonje e nderuar ,Ji krenare Z Hafizi per ate qe po ben per Shkodren dhe Shqiperine.

 27. BUJARI JU DEGJON says:

  “Mimoza Llastica” dhe “Beni (qe) ecen vete” po hane pershesh… 🙂
  Ne te njejtin cetur… 🙂
  I ka kapur Edi Rama duke ngrene pershesh…
  Mimoza Llastica eshte ofenduar jashte mase… 🙂
  Beni sonte nuk do beje gjume:
  Do shkruaje PERGJIGJEN E MADHE te Mimoza Llastices…
  Edhe Mimoza nuk do fleje asnje sekonde:
  Do ta mesoje permendesh PERGJIGJEN E MADHE… 🙂
  Neser qe ne mengjes,te dy kane nje mision te madh para se te nisen per ne Parlament:
  DO HANE PERSHESH… 🙂 🙂 🙂

 28. Dhelpa says:

  Turp te kini ju komentues qe nxirrni vrere nga goja per nje zonje si Hafizi, turp tu vije se po ta njifni personalisht nuk do te flisnit ne kete menyre
  Ajo votat i ka marr nga PS / PD nga njerez te zhgenjyer ne qeverisjen e PD por edhe nga ata te PS si edhe ata qe jan vorues gri.

  Ju qe jeni disa veta ketu dhe keni pseudonime dhe fshiheni mbas nje kompjuteri, pse nuk dilni dhe te bisedoni me Znj Hafizi te kuptoni edhe juve intelektualin e zonjes ne fjale. Nuk mund te flas askush per dike qe nuk e njef personalish. Mandatin ajo e ka marr dhe sipas saj ne kete menyre qe po qeverriset ajo nuk ju sherben votuesve te saj, dhe besoj se shum votues jan edhe dakort me te.

  Pastaj nje mandat merret por kur shkohet ne parlament nuk mundet te jesg bageti dhe te votos lloj lloj leigjes sepse kesthu do partia
  Ne e nderruam sistemin qe cdo kush te bej ate qe eshte me e mira, por akoma kemi ngel bejm ate qe thot partia.

  Me vjen keq per ty Znj Hafizi, qe u genjeve nga nje person si Edi Rama.

 29. Top Stop says:

  Aktivistet e lagjeve kane marre udhezimet per shkaterrimin e grupit armiqesor Blushi- Hafizi. Gara vazhdon, fituesi kampion ne sharje ,ka te fituar nje vend pune ne administrate.
  Renditja nuk eshte elektronike, paraqituni per rezultatin tek Taulant Balla.

 30. Pinderi says:

  DO SHKOSH PER LESH
  K MINISTER PALLAVESH
  ME HASHASH HA PERSHESH
  DO VIJE DITA TA VERESH
  ME SERVILAT S’DILET N’SHESH
  KUSH TE PUTH E KUSH TA N-
  GJESH
  KUSH TA JEP ME T’GJATIN PRESH
  E ME TANGA KA ME T’VESH
  SI DERVISH NE MARTANESH
  KU TE FUTESH VRIM S’DO KESH
  EDHE VARE VATH NE VESH
  N’SHOQAT T’KRISTIT PO TE VESH
  KUSH TA FUT E KUSH TA NGJESH
  DO TI KESH T’GJITHA PESHQESH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *