Njeriu i Putin: Lufta mund të nisë para 8 nëntorit!

Një paralajmërim që duhet marrë seriozisht, duke qenë se vjen nga një njeri shumë afër Vladimir Putin.

Sergei Aleksandrovich Markov, këshilltar i Putin, thotë se lufta mund të nisë shumë shpejt, madje sipas tij ajo mund të nisë përpara zgjedhjeve presidenciale të 8 nëntorit.

Tensionet mes dy superfuqive janë rritur ndjeshëm dhe nuk është çudit që “shkëndija” që mund të nisë Luftën e Tretë Botërore të ndizet nga momenti në moment.

“Këto janë tensionet më serioze mes Moskës dhe Uashingtonit prej dekadash. Lufta mund të nisë përpara 8 nëntorit”, tha Markov.

“Personalisht kam nisur të mbledh rezerva ushqimore, që të fshihem nëse nis lufta. Ju sugjeroj të bëni të njëjtën gjë”, tha Markov.

Markov është një doktor shkencash dhe ka qenë edhe përfaqësues i Dumës ruse pak vite më parë.

Prej disa vitesh ai është këshilltar special i Vladimir Putin.

Në 2012 ai parashikoi ngritjen e trupave proruse në konfliktin në Ukrainë.

http://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/554988/war-before-us-election-vladimir-putin-special-advisor

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/war-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/war.jpg","attachment_id":568154},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/war-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/war-2.jpg","attachment_id":568152},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/war-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/war-3.jpg","attachment_id":568153}]

39 komente në “Njeriu i Putin: Lufta mund të nisë para 8 nëntorit!”

 1. informator says:

  Patjeter qysh neser do te rezervoj ushqimet , era e luftes ka gati nje vit qe po vjen .

  1. Kim Jong Un says:

   Kokrra e mashtruesit që vjen era vodkë sapo hap gojën.
   Nuk e njof por nga forma e kokës dhe sidomos nga karriera i bie të jetë sivllau i Zhozefinës ose i Kaç Islamikut, në pension.
   Të thuash që mund të nisi një konflikt midis dy fuqive më të mëdha bërthamore është aq pa sens sa çështë edhe probabël për faktin e thjeshtë se ka rrota k.rri në të dy krahët (nga rusët për bela janë me shumicë)
   Para ca ditësh qarkullonte , edhe te “Tema” një video e përplasjes së dy demave kokë më kokë…… kush e ka parë e ka të qartë fundin e “lojës” !!!

 2. NjeQytetarOptimist says:

  E ku do kete vrime miu te fshihesh po e ndau mendjen Ushtria Amerikane. Do shkoni ne Stone Age dhe rusishtja do perfundoj si gjuhe eskimeze ne zhdukje.. Do beni dem por rraca jote do shkoj Instinct.. Ja kshu..

  1. enter"" says:

   Ushtria amerikane qe la kockat ne Vietnam dhe Afganistan…………………………….

  2. Shen Kozmai says:

   Ushtria e Lavdishme Ruse e beri Zap Avganistanin…..

   1. Dean says:

    I rruajti Topet.15000 Barbarë ruse lanë kockat në Afganistan.Tani ndodhen në Ferr.Fakti që ishin ortodoks nuk I ndihmojë dot.Ortodoksia është fe Barbarésh,po njësoj si Islami.

    1. Mjer ky planet says:

     A e kuptoni qe edhe nje shtet si Pakistani qe ka arme berthamore po vedosi thjesht t’i hedhe mbi veten e vet mbaruam qe te gjithe ne glob bashke me ju gernetat qe rruani roten e Rusise apo te Amerikes.
     Ky eshte problemi akoma mes njerezve, cili eshte me i forte dhe shikohe se ku kemi arritur.

    2. Lexo, meso, beso! says:

     Mos u nxitoni ne nxjerrjen e konkluzioneve! Jo te gjithe ortodokset bejne vepra te mira, por kjo nuk do te thote se ortodoksia ushqen ndjenjen e urrejtjes te njerezit. Dikush mund te te keshilloj, por eshte zgjedhja jote neqoftese do ta marresh parasysh keshillen e tij. E njejta gje ndodh edhe me fene dhe njerezit!

   2. soni says:

    Sovjetikeve te tu i ben gjemen ne Afganistan or toc. Perfunduan te gjithe te sakatuar dhe me shok psikologjik. Pas talebaneve kush fshihej? Amerikanet! Kurse ne Vietnam, ushtria amerikane thjesht testoi armet e reja, nuk i plaste shume per luften, as madje per ushtaret e vete. Po ti qenke kryekeput fans i propagandes staliniste. He pra te erdhi ora, shko ha ca fije bari e te befshin mire!

  3. American 2016 says:

   Excellent answer ??

 3. kozmo says:

  NE KETE SITUATE TEPER TE VESHTIRE , CLINTON DO TE ISHTE NJE GABIM FATAL TE ZGJIDHET .

 4. stili says:

  Shumë trim ky këshilltari i pushtinit,po na porosit që mbledhim ushqime e të fshihemi,,!
  Duket që janë gati për luftë,,,,!

 5. dialektika says:

  Edhe ju, mendjen tek lufta e keni. Prisni pak se ndoshta fiton Donaldi. Dhe kur e gjetet, tani qe Donaldi vendosi te ndertoje hotele dhe fusha golfi ne Rusi ?.

 6. enter"" says:

  Gazeta tema, ju lutem publikoni linkun ku keni marre informacionin……………….qe te vertetojme sa te verteta jane keto qe shkruani

  1. lufte dhe paqe says:

   linkun e ka postuar gazeta ti enter”” po ceshtja eshte qe po plasi lufta nuk do lene municione dhe arme neper depo te shesin prape keta qeveritare leshi qe kemi ne… do behet ndonje gerdec i dyte… se hane kokat e tyre amerika dhe rusia pune e madhe fort….

 7. Shqipe says:

  po luajne ne favor te Trump qe te fitoje sa me shume vota nga te frikesuarit e nje lufte qe mund te shfarose gjithcka…

 8. Kuq e zi says:

  Po ushtaret e kolonel janulles ku do anojne????
  Besoj se e marrin pentagonin per 12 ore. ..

  1. Shen Koszmai says:

   Greiqa qendron krah per krah me ushtrine e lavdishme ruse
   ORTHODHOKS BRODHERS

   1. tefiku says:

    Po qfar lavdie ushtria ruse ore Kali? !!!

   2. qytetari says:

    Bordherlliku juaj vjen ere gejllik qe nga larg. Qofshi perhere te lumtur or ti….

 9. Feniks says:

  Rusia e Putanes nuk eshte Bashkimi Sovjetik i Stalinit te madh.
  Ruset sot nuk kane se per cfare te luftojne,prandaj kjo propagande fallco behet qe ne SHBS te mos votojne Klintonin por fashistin TRUMP si mik i Rusise.
  Asgje nuk do ndodhe dhe Klinton do fitoje.

 10. kombi says:

  Rusia paska per te bere xhiro te madhe nga shitjet .
  I duhen ca leka ,prandaj del ky dhe jep tellall.

 11. shvejk says:

  kUSH KA JETUAR PERIUDHEN E LUFTES SE FTOHTE , KA DEGJUAR MIJRA HERE TE TILLA DEKLARATA.

 12. Pecop says:

  Lajm interesant,, por i botuar ne date te gabuar. Duhej botuar ne 1 Prill. Sidoqofte nje gje merret vesh me siguri: sa luftetar dhe patriot te madh e paska kete keshilltar zoti Putin. Ky po, ditka si e mobilizon popullin rus ne mbrojtje te atedheut!

 13. Petrua says:

  Kolonel Janulla dhje ushtaret e tij, “enteri” me shoke do perfundojne si Vasil Shahini (shih me siper).
  Te gjithe spiunet e grekut dhe grekofilet do denohen nga gjyqi i popuillit per tradheti kombetare.
  Rrofte Shqiperia e shqiptareve!!!

  1. enter"" says:

   hahahahahaha, e di cfare eshte tradheti kombetare?? Ju fara e keqe e injoranteve qe keni zaptu shqiperine

 14. Karamanlis says:

  Rusia ka marefund. Sanksionet po i zene frymen.
  Vetem Ciprasi, janua dhe “enteri” me grekofilet e tjere mund ta shpetojne.

 15. dialektika says:

  Po te jete e vertete qe ky eshte keshilltar i Putinit, jo vetem qe ky ka rrjedhur por edhe i zoti i tij. Putini duhet ta arrestoj si dezertor te luftes, qe ne vend te jete ne frontin e pare me Putinin, ai ka bere planin te fshihet. Me qe ra fjala, te na thote te pakten se sa do zgjase lufta qe ta dime sa thase me miell do na duhen.

 16. Dajvrana says:

  Nqs, Zj Klinton zgjidhet presidente atehere kemi ne fuqi tri gra , Tereza May , Angela Merkel , dhe Hilary Klinton , keto tre gra do te ken mosmarrveshje te medha , sepse grat nuk i leshojn pee njera tjetres, situata e veshtir shum , Rusia nga nje ane kerkon pjesen e saj ne boten e tret , nga ana tjeter Amerika eshte super fuqi boterore nuk leshon pe , hajde te merremi vesh tani cfare behet , njerzim drejt degradimit , lufta do ti bej me pak materjalista dhe me shum te dashur ,,, mos arth ajo dite….

 17. Lungara says:

  Rusia dhe Amerika asnjëherë s’kanë luftuar kundër njera-tjetrës !
  Rusia dhe Amerika asnjëheré s’do luftojnë kundër njëra-tjetrës !
  Po u ndeshën , të dyja do zhdukeshin , bashkë me në të tjerët !
  Kjo s’ka për të ndodhur !

 18. ABC says:

  Praktika dhe teknika teper te vjetra te skaduara dhe te deshtuara. Populli rus me zi po mbahet ne kembe nga sistemi neo-oligark qe ka ndjekur ne keto 25 vitet e fundit. Nuk luftojne me njerezit per idealizma dhe metoda te deshtuara. Po nuk pate mbershtetjen e popullit nuk ka fitore. Gjeja e fundit qe kerkon ne lufte eshte te fusesh ne acarime moshen e thyer qe kane nostalgji per te shkuaren dhe rinine qe po perpiqen te behen te pasur me hapa te shpejte si idhujt e tyre teper te amerikanizuar. Sistem vari lesht me pak fjale. Per te futur popullin ne lufte duhet tju vjedh leket dhe ti binde qe ja u vodhi Amerika ose ti kercenoje me jete. Por keto ndodhin vetem ne per filma fantastikoshkencore, si paralajmerimi i ketije palles. . Thjesht kercenime koti.

 19. Crusader says:

  Nje gje eshte e Sigurt kur te plasi lufta. Turqia dhe SHBA do te fshihen nga faqja e dheut. Eshte parashikuar ne Bibel. Kurse Izraeli do te ngrihet gati per te pritur Antikrishtin. Nuk eshte nese do te kete apo jo lufte apo jo, por se kur do te ndodhe. Profecite e Bibles do te finalizohen.

 20. Shefki Turkeshi says:

  Hajt ishalla bejne lufte SHBA dhe Rusia qe te zhduken dhe ligjin ne bote ta beje Edi, Iliri dhe Salija

 21. Sami says:

  Kjo propagande behet sa per te rritur pak cmimin e naftes dhe javen e fundit cmimi eshte rritur 7%.

 22. Fjala shqipe says:

  Do filloj ne 8 shtator 2016
  Une e di mire kete pune se jame shoku i shokut te mikut te Putin
  I dashur “gazetar”. Nderto sa me shpejt bunkerin tend personal qe te mos prekesh nga “lufta” qe varet nga vendimi qe do mare gazeta “Tema”

 23. Dr says:

  Usa ka pas humbje ne Vietnam etj…ra shtete,
  Po duhet thene qe asnji si ka dal ball per balle ,lufte me kamikaze,tu u fsheh neper gjirize …hahaha
  Asnji nuk ka bythe ti dale balle per balle amerikes ,
  Se te gelltit si peshkaqeni kur ha sardelet,?????????????flini gjum tani mos u boni merak shifni na nji futboll se nuk behet lufta me morra??????

 24. Lexo, meso, beso! says:

  Qe lufta do nis kjo eshte e sigurt dhe do ta shohim deri atehere kush ka te drejte! Beni mire te filloni me rezerva qe tani se kur te vi ajo kohe do jeni vone per tu penduar. Njesoj si perralla e bilbilit me milingonen, ndoshta keshtu e kuptoni me mire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *