VIDEO/ Deputeti socialist ia merr këngës kinezçe, Meta nuk mban dot të qeshurën

aaaaDeputeti socialist Fidel Ylli, pjesë e delegacionit shqiptar kyesuar nga kreu i Kuvendit Ilir Meta, gjatë takimeve që po zhvillohen në Kinë, ia ka marrë këngës në kinezçe teksa kanë qenë gjatë një dreke zyrtare.

Ashu si duket edhe në këtë video, deputeti ka surprizuar të pranishmit, të cilët i kanë dhuruar në këmbim duartrokitje.

Në fakt kjo nuk është hera e parë që deputeti Ylli këndon në gjuhën kineze. Kohë më parë ai këndoi kinezce nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, pikërisht në atë seancë kur kryeministri i aso kohe, Sali Berisha propozoi përfshirjen e gjuhën kineze në arsimin shqiptar.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “VIDEO/ Deputeti socialist ia merr këngës kinezçe, Meta nuk mban dot të qeshurën”

 1. guri shabani says:

  kjo kenge tregon intelektin e Rilindjes dhe jo thuthuqerin e Paloke qe nuk di as shqip.

  1. Hajde estrade hajde! O vajmedet! Beni qef beni se popullit po i qihet nena me kallam! Po ky Meta sikur nuk donte biz esmen ne kuvend apo vari karin populli gje e trashe dhe i ha keto mufka! Jepini shtrojani telat ketij populli idjot

   1. tetanozi says:

    Fol per nenen tende leri nenat e popullit. A dhe thoi qe nuk ben kallami per ate pune.

    1. Vaksina says:

     O tetanoz do jesh edhe ti skraparlli si ata dy bolet qe kane shkuar ne Kine me duket! Di ndopak kinezce apo te eshte qire edhe ty nena nga sovjetiket me pare

 2. Raimond vlonjati says:

  Hahahaha

  Bukur bukur

 3. report.al says:

  Kjo eshte prova qe pleherat komuniste jane shm te thella si ne PS por gjithashtu ne PD…medet c’na ka gjet dhe cfare gomare na qeverisin…

 4. Peco says:

  Te lumte Fidel Kastro, me fal, Ylli desha te them. Me ate kenge ja ke hedhur bythes gjithe kohen. Shyqyr qe e ke mesuar, Se ja, i dha frutet, u bere deputet dhe shkove ne Kine prej saj. Por, kur ishe bodigard i Meksit, nuk degjuam ta kendoje ndonjehere….
  Nuk do perendia, thuaj, qe numri i deputeteve te reduktohej te pakten deri ne 60 deputet Kili, aktualisht me 20 milion banor, ka 120 deputet. Pra 6 deputet per 1 milion banor. Ne, 2.7 milion banor ne Shqiperi aktualisht, kemi 140 deputet. I bije afersisht 50 deputet per 1 milion banor. Ndaj edhe sikur te zbriste numri ne 60 deputet, perseri ne do te kishin 20 deputet per 1 milion banor. Ndaj, talleni bythen zoterinj deputet, kendoni, kendoni or bij te baballareve, qe mutin i keni bere histrikisht ketij vendi. Sepse ju paskeni qene te afte te ndertoni edhe diktaturen edhe demokracine……

 5. fieraku NGA ferrasi says:

  Njeri ne kohen e envrit kendonte
  Kengen un me Gezim po shkoj ne ushtri moj bukuri por me vargje te tjera
  Mu po me vjen me dhi
  Perseri moj bukuri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *