Asllan Dogjani komenton foton “kompromentuese”: Rama erdhi vetë dhe na u ul në tavolinë, nuk e ftuam

dogjani ramaKa shkaktuar shumë në rrjetet sociale, një foto e kryeministrit Edi Rama me tre deputetë të PD-së në kafene, me dy prej të cilëve, Asllan Dogjani dhe Luçiano Boçi, kishte shkëmbyer replika të ashpra në Kuvend.

Për këtë arsye, ish-socialisti, tashmë democrat, Asllan Dogjani, ka shpjeguar foton “kompromentuese”

Po shoh qe organet e propagandes se qeverise kane shperndare ne rrjete nje foto ne barin e Kuvendit, ku kryeministri I PAFTUAR u ul ne tavolinen ku ndodhesha bashke me 2 kolege te PD.

E shoh te nevojeshme te sqaroj dashamiret dhe dashakeqet se ne vend qe ta perzija, preferova t’i perseris edhe me fort ato qe ia thashe ne salle dmth:1.I thash qe rasti i nxensve te shkolles ne Paskuqan nuk eshte ashtu sic propogandonte ai. Nxenesit e Paskuqanit kishin qene nene efektin e lendeve narkotike te djegura neper klasa dhe sic e pame te gjithe shume nxenes perfunduan ne spitale dhe sot e kesaj dite jane te demtuara nga ana psikologjike.

2.I kerkova kryeministrit te hapte Universitetin e Kukesit sepse Kukesianet jane te varfer dhe megjithese femijet e tyre jane shume te mire ne mesime nuk kane mundesi ti dergojne ne Universitet per shkak te varferise.

I kerkova te mos na diskriminoj, i thash shume mire ke bere qe ke hapur Universitetin e Sarandes por hape dhe Universitetin e Kukesit”, thotë Dogjani.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Asllan Dogjani komenton foton “kompromentuese”: Rama erdhi vetë dhe na u ul në tavolinë, nuk e ftuam”

 1. Ja qe Dogjani paska qene …….? Hallexhi …….?………..?????????????????????????

 2. maximus says:

  po ik o viktime o malok i trashe, kur u bere edhe ti deputet mos ngelte njeri ne kembe, ky me pare duhet te mesoje gjuhen shqipe, me pas ta lene te zbrese ne tirane, po gjithe llumi i shqiperise tek pd-ja ka shkuar, sa e urrej kete njeri,

 3. Moni says:

  Kjo tregon se Rama nuk ka komplekse dhe nuk mban inate. Nuk te vret, se po te ishte Sala dhe ti flisje ashtu ta kishte kojt nonen….

 4. Darius says:

  Ahh sa mire ju a bejne qe tallen mebju o popull bythqir…!!!?

 5. "REAL" says:

  Uh… pika…..!!!!!
  Por kur do beheni njerez o lanete-hale-deputete..!

 6. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. says:

  Ore Degjan qe nuk degjon, pse nuk i the Edit te hapte edhe nje universitet ne Bythore dhe nje ne Kamez, mos bej daqllime mes malokeve?
  Keshtu maloket do te kene mundesi te mesojne ne tre Universitete, private dhe si hallexhinj qe jane ti dhe Bocja e pishes mund t’ua paguani shpenzimet e universistetve, me kete rast mbaron edhe ti ndonje universitet se ngele koqe.

 7. Emer says:

  Kukesianet, hasesianet, sarandesianet etj.
  Kemi futur ne parlament njerez qe nuk dine te shkruajne shqip, si mund te presim qe ata qe qeverisin kete vend?!

 8. mirashi says:

  Nuk e kuptoj nje socialist dhe nje demokrat. Luçiano Boçi demokrat?! Po ai ishte socialist , si u konvertua apo kaloi ylberin? Tjetra, mos valle socialistet nuk jane demokrat? Prandaj gazetari duhet qe te thote nje ps-ist dhe nje pd-ist se demokrat eshte gjithe bota sot. E dyta, “eshte e nevojshme te sqaroj dashamiresit dhe dashakeqesit, se ne vend qe ta perzija, preferova ti perseris ato qe i thashe ne salle…” Zoti Luçiano Boçi ! une nuk jam as dashamires dhe as dashakeq, por jam nje shqiptar qe gjendja shqiptare me shqeteson dhe me qeteson. Por ajo fjala jote “perzija” me detyron te te theme se ti qendron mbi dy kembe pa koke as per zakone, as per tradite , as per nder, as per respekt shqiptari. Po si mund te shprehesh ti ta perzija kryeministrin shqiptar qe e ka zgjedhe nje popull ne menyre demokratike qofte i mire apo i keq, eshte perfaqesuesi i nje pjese me te madhe te popullit shqiptar sot dhe duke na bere dhe neve dashimires apo dashakeqes? Kjo eshte gjuha juaj e paprincipte dhe pa edukate qe kerkon te insistosh te mbjellesh tek njerezit ne ate vend dhe qe deri me sot ke arritur diçka ti edhe ata qe jane si ti. Une s’kam gje ne dore; vetem te te theme te te vije turp! Gjuha juaj e ka kaluar gjuhen e gjarperit dhe po e ben ate popull te vuaj, vetem se dje vepronit si deshet dhe sot veproni si doni. I keni hypur kaluar aitij populli, por kujdes, se ka dy lloj vdekje: te embel dhe te hidhur, dhe ju do te jeni nga ata qe do ta keni te hidhur, ndersa jeta eshte nje, por me dinjite dhe pa dinjitet.

 9. Voica says:

  Nga cdo ane ta marresh ngelesh TI b.q. me keto sqarimet. 100/% e sigurt. Nga do ta rrotullosh….

 10. Vjosan says:

  ta perzije???/ Ky gomar nuk kupton dot asgje tjeter me kundershtarin politik vec perzenies. Shiko cfare truri idiot per lufte, perzenie, vrasje, sharje, O te kripsha koken o Asllan i gjore!

 11. Shqipen e shkruar ky e katandisi. …..o dogjan o injorant deputet. …..do hapim kurse per gjuhen e shkruar vetem per deputetet e kuvendit te shqiperise. …

 12. Nostradamus says:

  Ik ore Dogjan o plehre e ketij vendi. Njeri pa dinjitet dhe pa personalitet. Fytyra jote e ndyre ta kete per nder ti pastroje dhe kepucet Rames e jo me te jete ne nje tavoline me ty.Malok muti, njeri pa nder e pa bese.

 13. tr says:

  Shkojne per rroge te mire ne parlament dhe jo per pune . Meqenese u hap ne Sarande ,duhet te ngrihen gjithe deputetet dhe te kerkojne Uni ne qytete e tjera .

 14. orient says:

  ..pse nuk u largove nga tavolina?..ose me mire hesht..

 15. asllon aslloni says:

  Eeeee asllan s’te beson njeri,te pame te gjithe qe ti e ftove.E hengre tani s’ke nga ja mban.

 16. Dr. Vehip (Veip) Proda says:

  Një gjest fare normal, në Shqipëri përbën jo lajm, por sensacion, Eureka! Çfarë ndodhi? Ndodhi ajo më normalja: kryeministri i vendit u ul në tavolinën e tre depudetëve të opozitës, piu një kafe me ta. Përse u dashka që ata të sqarohen për “ngjarjen”? Ç`janë këto komplekse dhe vetëkomplekse? Kemi të bëjmë me qytetari dhe një fakt i tillë është ogur i mirë. Për problemet që shqetësojnë, në Kuvend debatohet deri rreptë, sipas këndvështrimeve dhe platformave politike të seciles palë, jashtë sallës jemi qytetarë shqiptarë, jemi vëllezër. Urrejtja nuk sjell asnjë të mirë, përvec përcarjes. Pastaj, as zakoni i shqiptarit nuk e lejon që, i ftuar a po i paftuar, të mos i thuash tjetrit “hajde, bujrum”! Ata që turfullojnë ose janë halldupë, ose ziliqarë, ose zemërzinj.

 17. ariff says:

  … the vravi doktori o i zi !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *