FOTOT/ “Vajzat” e parlamentit: Nga Majlinda e Mesila, tek “Dylqina” e PD-së (fotot pikante nga Kuvendi)

Seancat e së enjteve shërbejnë edhe si një pasarelë për deputetët e Kuvendit.

Në seancën e sotme, Majlinda Bregu dhe Mesila Doda janë fotografuar më në formë se kurrë, pavarësisht viteve që ikin.

Ndërkohë, nuk mund të mos binte në sy deputetja Liliana Elmazi, e cila kishte ndryshuar edhe ngjyrën e flokëve.

Më poshtë janë edhe disa foto të tjera pikante nga seanca e sotme.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/bregu-mesila-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/bregu-mesila.jpg","attachment_id":"568873"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/bregu-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/bregu.jpg","attachment_id":"559960"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/elmazi-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/elmazi-11.jpg","attachment_id":"568875"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kodheli-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kodheli-8.jpg","attachment_id":"566082"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kumbaro-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kumbaro-1.jpg","attachment_id":"568877"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/bregu-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/bregu-2.jpg","attachment_id":"568880"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/bregu-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/bregu-1.jpg","attachment_id":"568881"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leskaj-rama-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leskaj-rama.jpg","attachment_id":"568882"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leskaj-rama-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/leskaj-rama-1.jpg","attachment_id":"568883"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tahiri-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/tahiri-1.jpg","attachment_id":"568884"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/beqaj-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/beqaj-1.jpg","attachment_id":"568885"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kopliku-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/kopliku.jpg","attachment_id":"568886"}]

12 komente në “FOTOT/ “Vajzat” e parlamentit: Nga Majlinda e Mesila, tek “Dylqina” e PD-së (fotot pikante nga Kuvendi)”

 1. Edi says:

  Sado qe nuk kam konsiderate per kete deputete te pd -se, me shqeteson me shume gjuha e gazetarve…fyerjet poshtrimi,etiketimi..te papranueshme…dhe me teper jashte kontekstit.
  Cili eshte konteksti ketu: ” shikoni kush ka me teper elegance dhe luks”!
  Nese do pranoj ( nga zorri), qe te shkruhen artikuj oer lukun e deputeteve , me revolton fyerja qe u behet. Thjesht mendoj: po mua si qytetar , kush do te me mbronte nga keta shgaravites?!
  Kjo gjuhe eshte “Rama style”.
  Ne US po hyn per here te pare me Trump…dhe amerikanet nuk mesohen dot me kete gjuhe rruge…
  Ne, kishim vite je pare nje Berishe qe perbuzte dhe nuk perdorte cinizmin dhe ironine…edhe perballe nje si Nano …qe s’ thosh dot miremengjes pa ironi…pastaj edhe ai ” ju dorezua” soortit nacional te shqiptareve: cinizmit, fyerjes, ironise.
  Me Ramen ky ” sport” kaloi cdo limit…u “persos”..doli jashte arenes shqiptare.
  Nese nuk ka gjera te pranueshme per tu botuar…fjalkryqet jane o.k….

  1. tvasi says:

   Te vjen keq se femrat e PD jane plakur si vete PD ,lum si ti qe mbon goje cthururin me te madh Sali Berishen sa per Edin i qafsh hallin eshte qytetar dhe ti e kupton alabakeve nuk mund ti flases me kulture se nuk e kuptojne ate gjuhe merr si shembull B. Baren dhe e pe se si e pesoi ne tv nga perfaqesuesi juaj i alabakeve ambjentalist te PD DESH E RREHEN ONLINE

 2. Nora says:

  Duken gra tamam por sa per vitet qe nuk i tregojne, lere fare

 3. Shushica says:

  I dashur Edi , nuk po hy në hollësira …por krahaso pamjet e deputeteve italiane me ato shqiptare…Italianet duken si zyrtare të thjeshta , shqiptaret si madamat franceze në Shans Elize …E pra Italia ka Versace, Ferrè,.Guçi…ka sfilatën e Milanos…..ne paradën e Lanës ….rima doli pa dashje …

 4. krysho ludovik says:

  shkurt muhabeti nuk ka nje te vetme qe eshte e bukur
  edhe mund tua varin vetem po te vene tek azili i pleqve

 5. mirashi says:

  Keq e kemi; vlonjaten tani nuk do vuajne me per mish.

 6. sulo Permeti says:

  Keto sorrat tona ,le te marrin shembull, nga Merkel apo Federika Mogherini,qe jane model per thjeshtesi dhe mencuri.sorrat tona dy te tretat e kohes i kalojne ne parukeri -sa ja u a kalojne edhe modeleve per nga tualeti.A po kur ” jevgu” bie ne kos lyen edhe prapanicen(popullore).

 7. sulo Permeti says:

  Keto sorrat tona ,le te marrin shembull, nga Merkel apo Federika Mogherini,qe jane model per thjeshtesi dhe mencuri.sorrat tona dy te tretat e kohes i kalojne ne parukeri -sa ja u a kalojne edhe modeleve per nga tualeti.A po kur ” jevgu” bie ne kos lyen edhe prapanicen(thote populli ).

 8. anamaria says:

  C`ESHT KY TITULL PER KTO VAJZAT PLAKA ?!!!!!!!!!!

 9. Pikanca says:

  Pse detyrimisht duhet te nderlidhet mosha e njerezve me peshen e tyre? Ka njerez qe shkojne 40, 50, 60, 70 dhe nuk behet obeze. Duket sikur artikulli supozon se kur plaken njerezit duhet te shtojne peshe patjeter, dhe fakti qe keto kurva uzurpuese te popullit nuk jane duke ngrene makarona dhe patate por mish peshku dhe karaleca na i benka hyjnesha apo te mbinatyrshme. Thjeshte jane duke rrjepur nje vend te varfer dhe kjo gje reflektohet ne pamjen e tyre, kaq, s’ka asgje pikante ne kete mes.

 10. s.h. says:

  Foto me e gjetur eshte ajo me L. Elmazin…sidomos per sfondin e saj …lere pastaj c’te thuash per vete-torturimin qe i ben vetes , duke vendosur 100 kg mbi taka 9 cm….!

 11. Parlamenti shqiptar says:

  Foto nr.3 paraqet realitetin e vertet te deputeteve shqiptare, Juve ju duket si sfilate mode ndersa ne qe jetojme jashte na Duket si maloke. Doni te flasim per kepucet qe ka veshur……? dhe nje ambiente i till nuk egziston A.S. ne vendet e Afrikes qe bejne la danza della pioggia per tu rene pak shi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *