Pse trembet PD, nga Gjergj Bojaxhi?

Bojaxhi-te-komuna-e-parisitDitën e djeshme është zyrtarizuar partia e re e Gjergj Bojaxhi.

Ajo është regjistruar në gjykatë dhe në të marrin pjesë njerëz nga shoqëria civile, si Blendi Salaj, por edhe persona që janë marrë me politikë, si ish-këshilltari i Berishës, Ermal Hasimja.

Por, menjëherë pas zyrtarizmit të kësaj partie, mediat dhe njerëzit pranë PD-së kanë nisur ta sulmojnë atë.

“Zyrtarizohet edhe nje grupim anti-PD!

Nga mund ta kuptosh? Nje prej emrave themelues jo shume dite me pare gati sa nuk doli me grusht ne balle ne nje shkrim kunder Bashes.

 Ndaj eshte e pabesueshme alibija se kjo parti nuk do te beje koalicion me asnje nga partite e medha. Ajo tashme eshte dege e koalicionit”, shkruan një nga zëdhënëset e PD-së, Silvi Bardhi.

Nuk kuptohet përse sulmohet partia e Bojaxhi, kur fare mirë PD mund të tentonte të afrohej me të, si një politikan i djathtë që ai është.

Në një moment kur PD është katandisur vetëm me Kreshnik Spahiun si aleat, gjëja më e mirë që do të dobënte, është të afrojë figura të respektuara si Bojaxhi.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Pse trembet PD, nga Gjergj Bojaxhi?”

 1. ATA votuan mosndeshkimin e tyne says:

  hahahah, keshilltar i sali berishes ne Partine e re te Bojaxhiut…. ska nevoje per koment me shume?


  Pakti PD+PS+LSI per menjanimin e bYROSE hetimit te Politikaneve duhet te jete lajmi i dites dhe jo pacavurrja me siper.

  Shpresoj qe Mero mos ta heqe kete Teme jetike per fatin e shqiptareve shume shpejt se nuk do ti pelqente kritikat kunder Rames.

  1. ben says:

   Se si mund te friksohet PD nga bojaxhiu qe votat qe mori ne Tirane I mori 100% te majta ece e mere vesh ti.
   Qe bojaxhiun e ka futur bojaxhiu se mos prape mer ndonje vote te majte per ti prishur pune blushit kete e shef edhe nje qorr.
   Po qe ata socialiste qe votuan bojaxhiun ne mungese te nje alternative te majte e qe e kuptuan aq shpejt rilindjen nuk jane komentuesit rilindas qe I genjen me kete lloj nivel gazetarie e me keto lloj partickash.
   Ne fakt me keto lloj shkrimesh e partish per targetin e votusve te partise se blushit me shume I beni nder.

  2. Edkari says:

   Trembet PD-ja thane dhe per FRD.
   PD-ja me nder me thene fshin ate
   mikun me kete partine e re.

   1. GR says:

    PD or ti Gar, PD eshte vete ai Miku….tfala shpelles

 2. arbereshi says:

  Ne qofte se ka nje person qe mund te reformoje PD dhe ta beje nje te djathte qytetare dhe jo fshatare sic eshte mundet vetem Bojaxhiu ta beje. kujt i intereson qe PD te jete keshtu sic eshte le ta mbaje me shendet.

 3. fieraku NGA ferrasi says:

  ATA votuan mosndeshkimin e tyre.
  Asnje komentet pas tendit nuk ka me vlere.
  Edhe une shkruajta vetem per te te thene nje
  BRAVO T E M A DH E.
  Ujku ujku cakalli beri kerrdine
  Dhe delet rrine e veshtrojne.

 4. ANI says:

  Partia Sfida per Shqiperine eshte nje lajmi mire per ne qytetaret qe jemi te paperfaqesuar, nga asnje nga partite ekzistuese.Une besoj tek ata djem dhe vajza te reja qe kane marre persiper nje obligim kaq qytetar ne keto kushte ku eshte Shqiperia sot.

 5. Lolita says:

  Hahahahaa o Tema pse tentoni te mbroni nje kauze te humbur qe ne nisje. Keto jane filma te Rames, jane tegjithe njerez kundra Bashes dhe PD. eshte e qarte ai drita e diellit. Po c’frike ka PD nga keta cunake??? HAHAJAHAHHAHA

 6. Peco says:

  Ore zoterinj te Tema, ne ju lexojme, por nuk ua kemi borxh t’na lini pa gjume. Pas nje lajmi kaq te gezuar, si mendoni ju, e ze gjumi te shkretin njeri?

 7. E says:

  Paska dale prap ky naftetari ne skene? Po ky eshte kokrra e hajdutit mer!

 8. kombi says:

  PD E KA TE QARTE ,QE PARTIA E BOJAXHIUT NUK BEN KOALICION AS ME RAMEN, AS ME LULBERISHEN .E VETMJA MUNDESI E TYRE PER TA DOBESUAR ,ESHTE QE TE SHPIFIN SA ME SHUME . BASHKE ME FUSHATEN E ZGJEDHJEVE ,FILLON DHE FUSHATA E SHPIFJEVE .

 9. DETARE says:

  Ky është mesazhi im për të gjithë shqiptarët. A doni për të ndryshuar të ardhmen tuaj? A doni të siguruar të ardhmen e fëmijëve tuaj? Mbyll sytë tuaj dhe të mendojnë. Asnjë parti ekzistuese të mëdha. Ata punuan për xhepat e tyre në 20 vjet. A nuk e shesin votat tuaja. A nuk qëndrojnë në shtëpi! Ky është momenti për një ndryshim. Vetëm të shkojnë dhe të votojnë për Bojaxhi. Ky është investimi juaj të ardhmen. Unë jam mik i shqiptarëve jo shoku i Bojaxhi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *