SHBA, mesazh për Korenë e Veriut: Çdo sulm ndaj aleatëve të SHBA, do të marrë përgjigje shkatërruese

keryShtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar një mesazh shumë të qartë ndaj Penianit për çdo lloj aventure ushtarake që Korea e Veriut mund të ndërmarrë. Gjatë bisedimeve mes diplomatëve kryesorë dhe zyrtarëve të lartë të mbrojtjes mes SHBA dhe Koresë së Jugut, sekretari amerikan i Mbrojtjes Ashton Carter deklaroi qartë se:

Çdo sulm ndaj aleatëve të Amerikës apo përdorimi i armëve bërthamore nga Korea e Veriut do të përballet me një reagim të jashtëzakonshëm nga SHBA”, tha Carter.

Ai ka shtuar se “angazhimi i SHBA-së për mbrojtjen e Koresë së Veriut është i padiskutueshëm dhe përfshin rritje të forcës parandaluese të Koresë së Veriut përmes të gjithë spektrit të kapaciteteve amerikane të mbrojtjes”.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “SHBA, mesazh për Korenë e Veriut: Çdo sulm ndaj aleatëve të SHBA, do të marrë përgjigje shkatërruese”

 1. gruaja e tradhetuar says:

  Idealit korean nuk i vini as te thoi i kembes. ju vetem dini te hani si kafshe dhe te vdisni si kafshe pa moral e pa shqirt

  1. babo says:

   Kore e Veriut s’ka sulmuar dhe nuk ka ndermend te sulmoje ndonjehere askend.

   Ama ne rast se kujtojne se K.V eshte Iraku… ata keto po i thone, nuk do mbrohemi si Iraku qe e bete lemsh e li.

 2. gruaja e tradhetuar says:

  Idealit korean nuk i vini as te thoi i kembes. ju vetem dini te hani si kafshe dhe te vdisni si kafshe pa moral e pa shqirt
  Ia rruani sovranit korean se nuk jane bythelepires si shume ne kete bote leshi

 3. gruaja e tradhetuar says:

  Idealit korean nuk i vini as te thoi i kembes. ju vetem dini te hani si kafshe dhe te vdisni si kafshe pa moral e pa shqirt
  Ia rruani sovranit korean se nuk jane bythelepires si shume ne kete bote leshi
  njerez te kafshezuar

 4. enter"" says:

  Ja trillimet e shpifura te ameriqenve. Ju beni propaganda te ndyre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *