Burg përjetë turkut racist, vrau dy shqiptarë pse i shkuan në lokal

baranGjykata e Antwerpenit ka dënuar Murat Baran, shtetas turk, me burgim të përjetshëm.

Kjo, pasi në 30 prill të 2011, 44-vjeçari vrau dy shqiptarë, për shkak të racizmit.

Baran e kishte ndaluar që persona me kombësi shqiptare të hynin ne lokalin e tij në Belgjikë.

Ndaj, kur Agron Berisha, 41 vjeç dhe Elis Mustafa, 28 vjeç, po hynin në lokalin e tij, ai hapi zjarr direkt.

Fillmisht mbeti i vdekur njëri nga dy shtetasit shqiptarë, dhe tjetri u plagos, raporton ABC.

Më tej, ai ndoqi persona të tjerë duke qëlluar me armë.

Nga të shtënat u plagosën dhe disa kalimtarë të rastit.

Pas ngarjes, Baran u kthye ne lokal, ku qëlloi në kokë një nga shqiptarët e plagosur

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Burg përjetë turkut racist, vrau dy shqiptarë pse i shkuan në lokal”

 1. tfgs1 says:

  kesaj i thone te mos te doje as birazeri i nje nene e babe o Zike turkoshaku……………..allah uakbar!

  1. I.Hoti says:

   Grekbithqiris Ik or hale,zvarranik i zgjebosur ..shko ne qipro… Cpune ke me shqiptaret…99% ta kane qiris motnenegruan ne prejardhje….Por prap nuk je … SHQIPTARI LIND< E NUK BEHET! Te njenjten gje i paskan bere edhe komshis tuaj turkgrekmutit!

  2. qipro says:

   je ne zi sot tfgs te ka vdekur janulla lamias

 2. AC|DC says:

  Lufte brenda lloijt!!!!

  1. I.Hoti says:

   Ju me turqit jeni brenda llojit…ku turqit ju moren para si bariu dhite ne ’74 .. Shkoni ne qipro..o hale te njerzimit… Duket se kriminelit turk i pasken hypur te motnenegrua ne gjenerata! Ne France dunohen kriminelet ,jo si ne greqdhi e turqdhi !!!!

 3. Kaonia says:

  E gopi semes kur u bene dhe keta kokecepshat e turqise racista.

 4. undefined says:

  Eshte te vesh duart ne koke kur behen racista dhe Genet anadollako-jevgjite turko-greke

  1. Tu vra vllau vllain. Allah allah .mos u habit turqit paraardhesit e tu jan. Byrazer

  2. Tu vra vllau vllain. Allah allah .mos u habit turqit paraardhesit e tu jan. Byrazer

 5. tfgs1 says:

  a sa sapuna ka per tkap per 30 vjet ly lala

 6. Mark ramy uk scotland irland says:

  Kaini vrau abelin. Cudi????

 7. krysho ludovik says:

  cudi une e kam ditur qe byrazeret nuk vrtien me njeri tjetrin bile i martojne kalamjte me njeri tjetrin
  turp po ju jeni dhe vellezer me

 8. TANI says:

  Mir e kan koqevaret se per Turqit vdesin ama pijn qaj bashk nje rrac Jan

 9. sala says:

  ky eshte vellai i TGF1

 10. stolicknaja says:

  ky murati eshte grek i dropullit se ndryshe nuk shpjegohet sesi vellai i anadollit vret vellain e vogel te abanistanit

 11. Iliri says:

  Turqit raciste ndaj Shqiptareve????? Mos ka qene i drogum se te jete racist nje jevg turqie per nje turk te bardhe qe flet shqip

 12. toni says:

  po atje ne burg do e gjeje nje shqiptar se ska vend pa shqiptar

 13. Ai eshte shqiptar ……..Murat ……?

 14. Eni says:

  Hajt se ne burg ta tregojne Shqiptaret hyrjen….

 15. Shqiptar says:

  gjit aryre qe thon fjalen vllezer jau qi.., nenen papa i romes me gjith kardinalet e ata priftat pedofila pa brek urimit i bashkangjiten edhe gjith populli kinez..

 16. Toni says:

  Ky nuk e Nxjer vitin ka per te vrar veten me litare .dhe ne turqit nuk I kemi burazer.burazer kemi ameriken.ju dobicat e turkut jeni burazaer me ta dhe keni te njejtin gjak e keni te shkruajtur dhe ne ADN

Lini një Përgjigje te krysho ludovik Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *