FOTOT/ Çfarë fati! Sportisti i njohur shpëton nga kanceri falë fansit syshqiponjë

Një histori sa e mrekullueshme aq edhe e pabesueshme.

Sportisti i njohur australian Mack Horton i detyrohet për jetën e tij një fansi syshqiponjë.

Horton, një medalist olimpik ishte prekur nga kanceri i lëkurës, por ai kurrë nuk e kishte vënë re.

Por një fans i zjarrtë i tij dalloi rritjen e një nishani në gjoks dhe e kontaktoi sportistin anonimisht me email.

Pas kontrollit në spitalin e Melburnit, sportisti zbuloi se kishte melanomë, kancer lëkure, dhe u operua duke shmangur komplikimet.

Por Horton ndjehet keq pasi nuk di kë të falenderojë pasi fansi nuk i dërgoi asnjë të dhënë të tij.

Horton fitoi medalje të artë në stilin e lirë 400 metra në Olimpiadën e Rios në muajin gusht.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-261-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d2-261.jpg","attachment_id":"569130"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-197-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d6-197.jpg","attachment_id":"569134"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-102-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d11-102.jpg","attachment_id":"569139"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-268-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d1-268.jpg","attachment_id":"569129"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-241-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d4-241.jpg","attachment_id":"569132"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-222-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d5-222.jpg","attachment_id":"569133"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-179-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d7-179.jpg","attachment_id":"569135"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-159-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d8-159.jpg","attachment_id":"569136"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-140-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d9-140.jpg","attachment_id":"569137"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-126-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/web\/wp-content\/uploads\/2016\/10\/d10-126.jpg","attachment_id":"569138"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *