VIDEO/ Rriti horror në Greqi, priftërinjtë shëtitisin peshkopin e vdekur në fronin e tij

priftNë rrugët e qytetit grek të Lamias, qytetarët kanë mbetur të shokuar pasi një klerik i vdekur i ulur në fronin e tij, nga ku mbahej nga një numër i madh priftërinjsh shëtit në rrugë.

Kjo është një traditë e vjetër fetare dhe sipas zakonit të kësaj kishe kleriku i lartë nuk duhet të varroset në arkivol, por në fronin e tij.

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “VIDEO/ Rriti horror në Greqi, priftërinjtë shëtitisin peshkopin e vdekur në fronin e tij”

 1. Lugati says:

  hajde dilni tashi e mthoni ca keni bo ndryshe nga sauditet o jemenitet o popull plera o rrace e piset o ju djjefsha anastas pedofil kriminelin o popull parazit

  1. qipro says:

   a ishalla morsh ene janullpedofilin me vete

   1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

    o Zikeeeee….

  2. ben says:

   Cfare keni me priftat (Prist) o Arnauta te Erdoganit ju kane bere gje te keqe
   yyyyy fare e keqe

   1. PO.PO says:

    Sa idjot paske qene ! Tek ne , e dine dhe femijet se cfar te keqia u ka bere Kisha Greke ! Vetem ti injorant , i verbuar nga parate e kishes,nuk e ditke,prandaj edhe leh vazhdimisht neper komente .

 2. net says:

  Allahu i shkaterrofte qafirat!

  1. PO.PO says:

   Zoti Net ,ketu duhet folur si shqiptar,jo si turk,apo arab ! Vetem keshtu , kuptojne greket .

  2. . says:

   Horrore jane veprimet e Xhihadistave Arnaut, ne Siri, dhe te sulltan Novruzit, Ashures dhe Pidh..it te Hanumeve.
   Lexoni ne Internet “Bachi Bazi”, “Festë për pranverën, me valle e gjak”, “Kosovo: Sufi mystics and a piercing 200-year tradition”, “Udhëtim nëpër Islamin në Ballkan”…..

   Krishterizmi Orthodhoks kure nuk ka lyer duart me gjak, …..kjo ka rendesi per Njerezimin.

   1. Arber says:

    Serbet no bosnje dhe kosov i harrove tqifsha grun npidh

 3. arjan cani bir k...e says:

  KY I VDEKURI ESHTE TGF 1

  1. qipro says:

   jo tfgs1 osht ky komenti siper pa emer se la fryke se e zbulon efendikoi sunit dhe e heq nga puna

 4. undefined says:

  Hahahahahaha a ju shkerdhefsha genet more aziatik more jevgjite more leshqener ju shkerdhefsha traditat nga Lindja e Mesme more turma injorantesh

  1. . says:

   Horrore jane veprimet e Xhihadistave Arnaut, ne Siri, dhe te sulltan Novruzit, Ashures dhe Pidh..it te Hanumeve.
   Lexoni ne Internet “Bachi Bazi”, “Festë për pranverën, me valle e gjak”, “Kosovo: Sufi mystics and a piercing 200-year tradition”, “Udhëtim nëpër Islamin në Ballkan”…..

   Krishterizmi Orthodhoks kurre ne Historin e tije nuk ka lyer duart me gjak, …..kjo ka rendesi per Njerezimin.

 5. tfgs1 says:

  te henksha koqet o anastas per 300 evros edhe me shume

 6. Titi says:

  si minj kanalesh duken ato mjeker cjapat e pabesushme qe jan ne bashkimin Evropian.

 7. .... says:

  Vk rrace muti cfare ndryshimi kane keta nga talebanet mjekrrosha

 8. Era says:

  E ca dallimi ka ky ritual beduinesh nga ritualet e Lindjes se Mesme?

 9. Anton Guri says:

  tfgd 1, Ky i vdekuri nuk është burrë por mamaja tfgs1 e cila ka mjekër si një pop hahaha, të na rroj Greqia me grat e lashta hahaha.

 10. Genti says:

  Bejeni me FOTO+18 kete lajmin,se vertete jane pamje te renda.Pamje te shemtuara, te frikshme. Dhe te mendosh qe keta jane greket ku Europa dikur i dinte si te emancipuar. Popull primitiv. Zakone shpellash.Kur do vije ajo dite qe tua dergojme dhe Anastasin ti bejne nje xhiro si ketij vampirit ne foto?

 11. Genci says:

  Pse cuditeni o njerez ?

  Edhe tek, ne menyre identike, eshte percjelle per ne banesen e fundit nga besimtaret ordokse dhe qytetaret e Pogradecit, Peshkopi i Gjirokastres, Imzot, Thanas Ambrosi, nja nga kater nismetaret e themelimit te Kishes Ortodokse Autoqefale te Shqiperise, ne vitin 1929.

  1. Zigur Qarri says:

   Para 78 vjetesh!
   Genci,Greqia eshte antare e KE dhe jo lidhjes arabe.
   Mos te ishin fotot,nuk do e besoja per te vertete.

 12. Arjan says:

  Po ju te temes me te vdekur merreni po lerini gerket te bejne cte duan se nuk ua marrin civilizimin ata vetem eksperimentojne si te lashte qe jane.kopilat e anadollit , Po TFGS pse nuk e thirret ne rritin tuaj te pordhes.

 13. Ersi says:

  Se kuptoj si komentojne negativisht mbi Ortodoksine, mbi ritet fetare njerez qe nuk i lidh asgje me kulturen, fene, besimin ortodoks, zhvillimin e aq me pak me nivelin dhe perkushtimin, qytetarine e Kryepeshkopit Anastas. Ai ka rimekembur kishen dhe fene ortodokse ne Shqiperi. Pastaj, keto rite nuk jane pune e Anastasit ?
  Shume e vertete eshte qe Peshkop Ambrosi eshte varrosur ne kete menyre, edhe atehere kur ne krye te kishes ortodokse nuk ishte Kryepeshkop Anastasi.
  Ju sugjeroj te filloni te lexoni e te shkoni sado nga pak ne kishe nese jeni ortodoks, por nqs i perkisni fese muslimane nuk ju ndihmoj dot se jeni vite drite larg nesh.

  1. E verteta says:

   Po ta kuptoje sa debil je, nuk do e kishe shkruar ate koment.

 14. Ersi says:

  Se kuptoj si mund te komentojne negativisht njerez qe skane asnje lidhje me kishen, ortodoksine, besimin, fene, ritet fetare, zhvillimin e aq me pak me qytetarine, njohurite, perkushtimin e Kryepeshkopit Anastas. Ai ka rimekembur Kishen Ortodokse ne Shqiperi sapo ka ardhur ne krye te saj. Pastaj, çlidhje ka Kryepeshkopi Anastas me varrosjen e klerikut ne Greqi ? Shume e vertete eshte qe Peshkop Ambrosi nje nder figurat kryesore te kishes ortodokse eshte varrosur ne te njejten menyre edhe kur ne krye te kishes nuk ishte Anastasi.
  Ju sugjeroj ne fakt te lexoni, dhe te filloni te shkoni sado nga pak ne Kishe nese jene ortodoks por nqs i perkisni fese muslimane nuk ju ndihmoj dot se jeni vite drite larg qyteterimit dhe zhvillimit.

 15. korcari says:

  o islamista turkoshqiptare, jeni race e piste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *