Thaçi: Me Shqipërinë, nuk kemi aspirata për ndryshim kufijsh

rama thaciPresidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po merr pjesë në punimet e Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Thaçi në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, është pyetur për raportet me vendet e rajonit, në veçanti me Shqipërinë, transmeton lajmi.net

Ai ka thënë se raportet Kosovë-Shqipëri, janë të shkëlqyeshme dhe për këtë duhet të gëzohen të gjithë.

“Nuk kemi aspirata për ndryshim kufijsh me Shqipërinë”, thënë Thaçi.

Ai ka deklaruar se aspiratat e Kosovës janë euroatlantike dhe për këtë angazhohen të gjitha partitë në vend.

Thaçi ka deklaruar se anëtarësimi i Maqedonisë dhe Malit të Zi në NATO është i domosdoshëm.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Thaçi: Me Shqipërinë, nuk kemi aspirata për ndryshim kufijsh”

 1. Kosovo o Zemra Serbe says:

  Ndryshim kufijsh?…e nxori sekretin budallai dhe cfare mendojne mendjet e ligeta ne Koqove…, paska dhe maredhenie te shkelqyeshme, genjen ky serbo-turk…..


  Shqiptare te Shqiperise, Koqevaret jane xhonturqit e Ballkanit , jane Turq dhe jo shqiptare, kot e keni.

  1. ruzhdi says:

   Megjithse diqka ke te drejt por ma shum qenke budallaq.

 2. Mersin says:

  Ka nje aspirate zoti Thaci, te mos kete kufij.

 3. millosh kopiliq says:

  Problemi yne eshte se “bota shqiptare” eshte shume e shkaperderdhur : myslimanet adhurojne boten turkoarabe,ortdokset boten grekosllave,ndersa katoliket ate perendimore. Gjuha shqipe duhete forcuare dhe te jete e njejte edhe ne jeten e perditshme, sepse kjo po
  dukete sikurse gjuhe shtepiake. ……….

 4. Laluci says:

  Uuuu…C´fare Deklaratash “Patriotike” ka Bere Hashim Thaci: KERKON ANTARESIMIN E MALIT TE ZI::SI DHE mAQEDONISE ????Ik o Hashim thaci
  Futi ndonje “Tope Hallve” Turke ..Kush te Pyety mor “Budalla “Burre”????
  PO PO Hashim Thaci je Ti ai qe nuk ke “Aspirat” Bashkimin Kombetare..sepse nuk je me “President” I i “KoMBIT Kosovare”..mor vesh more Kokepresh??? ore nuk kame Kuptuar nje Gje u “Pshatari Shqipetare”:Pse nuk shikoni Hallin tuaj ju(Thaci)..por Lehni per Maqedonin????APO Malin e Zi???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *