“Kathimerini” akuzon se pas “çamëve” është Erdogan, reagon Llalla: Pas “Kathimerini” është Berisha

Berisha-anastasArben Llalla, në profilin e tij në Facebook i është përgjigjur gazetarit të gazetës greke “Kathimerini”, Stavros Çimas në lidhje me akuzat e një dite më parë ndaj PDIU.

Ai thotë se shkrimi i gazetarit grek është porositur nga shërbimi sekret grek në bashkëpunim me një parti opozitare në Shqipëri, duke aluduar hapur për Partinë Demokratike, pasi siç thekson Llalla, Sali Berisha ka njohje të vjetra me Stavros Çimas…

Ja çfarë shkruan ai:

“Shkrimi i sotëm në gazetën greke Kathimerini të autorit Stavros Çimas që thotë se pas PDIU është Erdogani është porositur nga sigurimi grek në bashkëpunim me një parti opozitare shqiptare.

Pjesa e shkrimit u shpërnda nga zyra e ambasadës greke në Tiranë për mediet shqiptare sepse shkrimi është një faqe gazete dhe jo aq sa lexojmë në mediet elektronike të sotme.

Savros Çimas ka njohje të vjetra me Sali Berishën.

Unë e njoh personalisht autorin që nga viti 1998, i cili është i lindur në Sul të Janinës dhe i përket krahut ekstremistë të djathë grek, pa folur që ka kontakte të rregullta me sigurimin grek.

Shkrimi nuk është i rastësishëm dhe unë pajtohem me deklaratën e deputetit Erion Braçe që thotë se shkrimi ka dalë nga zyra e Berishës”.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në ““Kathimerini” akuzon se pas “çamëve” është Erdogan, reagon Llalla: Pas “Kathimerini” është Berisha”

 1. SALI(313) says:

  Mos me thoni qe ky Llalla eshte prokurori Adriatik Llalla-Bazaxhiu i Mareshallit?
  Ky do te ishte skub.

  1. Anton says:

   Strategjia greke per te diskredituar te drejten e cameve, qe ja u njeh edhe Bashkimi Europian, per tu kthyer ne tokat e tyre duket e qarte. Te akuzohen camet si te mbeshtetur nga ektremistet fetare (Erdogan). Keto idiotesira nuk i ha kush. Turqia nuk ka qene dhe nuk eshte asnjehere ne mbeshtetje te asnje favori ndaj Shqiperise apo shqiptareve. Ne Pereandorine osmane shqiptaret ishin populli me i diskriminuar me pa te drejte per te mesuar gjuhen e tyre. Librat e mesuesit shqiptare jane vrare nga Athina dhe Anadolli. Interesat e Greqise dhe Anadollit puqeshin me shume me njeri tjetrin se sa te shqiptareve me osmanllinjte. Prandaj keto strategjira te mbrapshta nuk hahen. Jane thjeshte bizantinizma dhe atavizma qe nuk i shkojne nje shteti te BE-se.

 2. papa Tfgs1 me kolo metaqirizmeno says:

  Na kallet daten me kete dhjavolon me mjeker si leshqen !

  1. Undefined Shqipfolsa says:

   Abu Bakir ka mjeker me te bukur sipas njoftimeve qe vijne nga Kalifati Sunit.Prandaj gjithe sunitet Shqipfoles, gezohuniiiiiiiiii.

   1. papa Tfgs1 me kolo metaqirizmeno says:

    Mut janulla,
    Bajge abu beqiri,
    Bithekire ti….

 3. Uns says:

  Te përcaktosh termin “djall” sipas të gjitha feve : “ai/ajo që përçan “ Berisha= përçarës, për rregullin e treshit, I bie të jetë djall (jo djalli, sepse I ofendojmë inteligjencen asaj qenie të kobshme)

 4. I biri sheqere kurves dhe i vellai karaxhicit says:

  I biri sheqeres po ja mer jonull kurves ne goje.Jane 2 armiqet me te medhenj te shqiptareve

 5. USA says:

  Kane vra nje Kinez ne Kine
  Dihet kush e ka vra ……..
  Berisha e ka vra o Mero Baze
  O ti paske pa qene nje koqe

  1. PO.PO says:

   O USA , edhe budallalleku , nuk eshte ni njellojte , por ty te paska mbajt
   djalli me hater …,paska nderhyre qe te marresh “thelen” e madhe !

 6. Kuq e zi says:

  Po atij stavri çima kur do ja thoni qe eshte shqiptare?

  1. undefined says:

   Me mire te mos ja thone fare nje hale e tille nuk e meriton te jete shqiptare njerez qe qelben era PABESI km larg

 7. Bushi says:

  Qe eshte dora e zeze e Sali Berishes ne kete problem nuk diskutohet,por se kur do i vij fundi ketij krimineli nuk dihet.Sot per sot,te gjitha te zezat, vendit tone,popullit tone, i vijne nga ky monster e keqe, Sali Berisha.

 8. undefined says:

  Nje pisllik i Saliut ne bashkepunim me kete gazetare arvanitas gjithashtu nje legen nje zagare si te gjithe arvanitasit e atij vendi bastard njerezit me te poshter e me te degjeneruar te trungut shqiptare te pabese e injorante te papermisueshem thjesht nje llum

 9. Pellazgos says:

  Te “ofendosh”nje person te nje Kishe Orthodokse Greke ne Albanistanin e Bushit eshte per te vene duart ne koke.
  Une personalisht as qe me behet vone per Fe te Krishtera apo Muslimane,por kur Feja tone ne Ballkan qe nga koha e Kostandinos ne 476te A.D. ishte Orthodhoksia Greke patjeter,njesohej me Kombin si Emrat,Kultura,Feja Gjuha atehere mua nuk me vjen keq nga “njerez”te degjeneruar,injorante,thjesht prostituta Osmane qe “ofendojne”Fene e Kastriotis.
  Keta idiota nuk kuptojne qe sa mundesi ka patur te kete patur nje Sulltan emer Vasil,nje Perandore Kinez Ibrahim apo Duce,kaq mundesi edhe Iskander -Beu si Orthodhoks te quhej Gjergj!
  Gjergj dhe vella Kostandin?
  “Historiane” spiuna te Duces si Barleti qe si katolike e tjere ne qofte se besojne ne Zot nuk do shkelnin ketu ne nje vend Orthodoks,por kur ngordh gomari te e hane dhe mizat.
  Por propaganda arrin deri atje sa e quan Kastriotin Atlet te Krishterrimit!
  Jeorgios Kastriotis luftoi per Orthodhoksine se dihet qe Kisha u nda ne 1054 A.D. dhe ishte ne interes te Katolikeve qe Kostandinopoli i Kastriotit te binte tek Osmanet,kerkuan ndihme dhe per nje muaj bombardime Mbreteresha e Qyteteve Kostandinopoli ra tek Varvaros nga Mongolia.
  Kjo duket edhe sot qe Turqia ben cfare te doje duke e kthyer ne Muze Agia Sofian.
  Po pse keshtu jane te “Krishteret” qe nuk ndihmojne njeri tjetrin?
  Keta jane hipokrite,jo besimtare,se po te qene Besimtare te Zotit apo Krishtit nuk shkelnin ne vendet e pushtuara si ne Kontinentin e Amerikes as ne Shqoperi.
  Por duket fare qarte qe nuk kane ndryshim nga kriminelet ne emer te “Zotit”.

  1. kuq e zi says:

   i nderuar pellazg
   kostandini ishte djale nga nishi dhe sllavet duhej te vinin shume shekuj me vone pra imagjinoje vete se c’ishte
   pra kostandini grek??
   ty ste plas per fe???
   i nderuar ateist nje koment me fanatik se i yti vetem janulla mund ta shkruante krahasoje me te tjeret

  2. Pellazgu danoc says:

   O pellazgo shiko se qyteterimin iliro-dardan roma dhe bizantet e crrenjosen lane dhe pak per serbet me pas e… kur ardhi osmani jo shqiptari qe nuk gjeti… Po rritu njeher para se te flasesh per histopolitike, e sa per ofendime o eshte ofendim qe kisha prononcohet pas gjithe asaj qe eshte pak ta quash genocid se kane bere krime qe as te isis spo degjojm e ne krye me Zerven prifterinj ortodoks kane qene, po ashtu dhe ne kosove krimet nga me cnjerzoret ju ortodokset dhe shijat e iranit qe keni te njejten doktrine vec ju mund ti beni.

  3. Artjon says:

   Pellazgos – ti nuk je pellazg. Pellazget ishin popullsi paraardhese e epiroteve dhe jo e grekerve te sotem qe shumica origjinojne nga India e lashte dhe nga Arabia. Shikoje veten ne pasqyre; nese je i zi atehere e kupton qe prejardhja e jote nuk eshte pellazge apo iliro-epirote qe ishin bjonde e te gjate me sy boje qielli (tamam si malesoret shqiptare te veriut). Po ashtu, ortodoksia nuk eshte greke por perfshin shume grupe te tjera kombesh qe nuk jane greke. Per me shume, Konstantini i Madh ishte Perandori ilir dhe jo grek. Ai njohu fene e krishtere si fene e Perandorise romake. Shko dhe lexo librat e historise dhe do te mesosh kete qe te them une. Nuk mund ta vidhni Konstandinin e madh. Ishte ilir, pra paraardhes i shqiptareve. Kisha greke eshte vazhdim i asaj qe krijoj Konstandini i Madh. Gjergj Kastrioti nuk luftoj per ortodoksine por luftoj per katolicizmin. Dhe emri i tij nuk ishte Jeorgios Kastriotis (ti more i ambasades greke qe shkruan ketu gjysem greqisht) por eshte Gjergj Kastrioti. Ishte Princ i Epirit dhe Ilirise (Shqiptareve te Jugut dhe atyre te Veriut). Po ka edhe nga ata, qe Turqia i detyroj qe te kthenin emrat ne myslimane (tamam sic kane bere shume shqiptare tani qe kane ardhur per emigracion ne Greqi – kane ndryshuar emrat per nevoja ekonomike). Keshtu bene edhe ne kohen e osmanllinjve qe i detyruan me thike e pushke qe ose te ndryshonin ose i priste vdekja. Per fat te keq shqiptaret nuk kishin vellezer qe ti ndihmonin sic kishin greket dhe sllavet. Sllavet kishin Rusine e greket kishin Francen, Angline e Rusine ne krah. Ne u lame jetime dhe turqit na vrane e na prene dhe nuk na trajtuan me respekt gjate 500 vjeteve pushtim. Prandaj tu thuash shqiptareve qe jane turq eshte teper ofenduese. Populli shqiptar nuk ndjehet turk por europian. Nese vajzat shqiptare qe vishen e kercejne gjysma lakuriq dhe me kembet jashte te duken su myslimane atehere duhet te jesh i manget. Sigurisht qe ka nje pakice qe eshte e blere nga Turqia e sotme qe te punoje ne xhamirat e ngritura po nga Turqit dhe te sponsorizuara nga Sali Pashe Toptani (ne shherbim te Serbise – e cila beri te njejten gje me kosovaret – mbeshteti ngritjet e xhamirave per ta shtremberuar identitetin shqiptar dhe per ta konfuzuar popullsine shqiptare plus per ta diskredituar perpara popujve europiane si nje popullsi myslimane dhe jo e krishtere).

 10. Sali Llumi says:

  Shikoni kete Sali legenin duke iu perulur si nje bujkrob antishqiptarit Janullatos.
  Ky eshte turp per dinjitetin e kombit shqiptar. Turp per te gjithe ne qe i themi vetes shqiptare!
  Ca dite me pare kishit nxjerre foton e Enverit krenar me koke perpjete para Hrushovit, kreut te komunizmit nderkombetar,
  C’fare kontrasti!!
  Si u katandis kjo klase politike qe i perulet cdo funderine anrtishqiptare!

 11. tfgs1 analfabeti bithekir harixhi prej Anadolli says:

  Kjo dihet me kohe…..

 12. Laki says:

  Bravo Artion! Shume e sakte ajo qe thua. Gjithmone Greket e felliqur jane munduar te manipulojne historine, por historia eshte vetem nje, dhe nuk mund te tjeter so hey sipas interesit te njerti apo te nje kombin tjeter. Gjergj kastrioti eshte dhe do te mbetet heroi yne kombetaren u pelqen apo jo grekeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *