Partia Socialiste nis përgatitjet për zgjedhjet, Kryesia vendos drejtuesit në qarqe. Ja kush janë

Kryesia e PSPartia Socialiste ka nisur përgatitjet për zgjedhjet parlamentare.

Kryesia e kësaj partie ka caktuar drejtuesit e qarqeve që do të drejtojnë fushatën zgjedhore.

Deputetët dhe ministrat kanë marrë kryesimin e qarqeve për të organizuar sa më mirë punët, ndërsa Rama mësohet t’i ketë ngarkuar një detyrë të vështirë edhe kreut të Grupit Parlamentar, Gramoz Ruçi, i cili do të kontrollojë hyrje daljet e deputetëve dhe ministrave jashtë vendit.

Ministri Saimir Tahiri është kryetar qarku në Tiranë, ndërsa kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, do të jetë për qarkun Durrës.

Gramoz Ruçi është sërish në qarkun e Fierit, ndërsa ministri i Mirëqenies Sociale, Blendi Klosi, është caktuar drejtues në qarkun e Beratit.

Damian Gjiknuri sakaq është caktuar në Vlorë, ndërsa Ditmir Bushati në Shkodër.

Bledi Çuçi në Gjirokastër, Taulant Balla në Elbasan, ndërsa Ilir Beqja në Kukës.

Në Dibër do të jetë ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodhelin, ndërsa në qarkun e Korçës do të jetë zv.kryeministri Niko Peleshi.

Ndërkohë që ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla mësohet se nuk ka lëvizur nga qarku i Lezhës.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Partia Socialiste nis përgatitjet për zgjedhjet, Kryesia vendos drejtuesit në qarqe. Ja kush janë”

 1. Anduel Tahiraj says:

  Po Koqo legeni ?! :'(

  1. Prec Ulaj says:

   E ka caktuar Sala me Bashen ne Sarande

  2. Lili says:

   Nuk ben mire te pergjigjesh me emer te dikujt tjeter. Mos u fsheh mbas emrave qe nuk te perkasin ose ke zili te jesh.

 2. lesheli says:

  Keta nuk jane mire. Caktojne ministrat drejtues qarku kur ministrat skane kohe ca te bejne me pare.
  PS eshte e ndryshkur. Duhen gjetur mekanizma per ta bere dinamike. Kryetaret ne Bashki apo rethe e kane kapur PS-ne si prone tyre. Askush nuk angazhohet me shpirt nga anetaret e thjeshte. PS duhet te hapet dhe qe te hapet duhet te mos jete prone e askujt. Puna e secilit duhet monitoruar

 3. Lugati says:

  ej o ripjellja. lugatit kryeminister hala me gramoz rucin mereni ju paskeni plena te keqija juve e maheni per moderna e sakatut ben blushin pse iku ..e ju prezantoheni me hramoz rucin kryetar qarku haaaaaa haaaaa moralistat e karit plera si pd e lsi jeni ptuuuuu

 4. Laluci says:

  pO KY GRAMOS RUCI NGELI 20 VJET NE QARKUT E FIERIT MER JAHOOO. A nuk paska myzeqeja nje burre ketu e 25 vjet qe ta perfaqesoje?

 5. socialistet e vertete,jo ata qe antaresohen ne PS kur behen drejtora says:

  Fusni socialistet ne pune ate te beni,se kryetar org.,kryetar komisionesh sot i keni lene pa pune. TURP dhe harram puna dhe perpjekjet e tyre per hajdutet qe keni emeruar per te drejtuar kete qytet patriot
  As deputetet as ministrat nuk e bejne dot punen e socialisteve,te tjeret jane mysafire ,vijne per te ngrene persheshin qe gatuajne keta njeres punetore e te ndershem.Harram!

 6. ------ says:

  Ka ka …si Elbasani TAULANTIN nga Librazhdi,mortja qe sju ha ju Elbasonllinjve,gjase jeni qytet me tradita qytetare

 7. Semanjaku says:

  Po per emigrantet kush eshte??apo leri ata se nuk ju duhen me.

 8. Sandri says:

  Revoluciioni marshon

 9. Koco says:

  Fushata e ardheshme mendoj se kerkon nga P S te deshmoje edhe Ndryshimin e figurave apo xhaketave zgjyrosura te perfaqesimit dhe krijimin e nje stafi qendror me Intelektuale Elitare nga sektore te sferave te ndryshem te perfaqesuar nga Artiste , Akademike , Inxhinjere , Juriste etj nga shoqeria civile te cilet mendoj mbase te drejtohen e mbeshteten nga zoti Erjon Veliaj ?! figura me domethenese edhe ne Partine Socialiste i cili po deshmon, qenjen e berjen histori suksesi te pa pare e shume te deshiruar nga te gjithe kete mendesi dhe pune nga Jugu ne Veri .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *